Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@OdważnyZdobywca

 

Hehe zabawnie to określiłeś. 

 

Powiem tak -  te forum i te teorie które tutaj są to jest odnoga prawdy o której wspomniałem.

Ja już właściwie przed poznaniem braci samców itd poznałem te teorie "naukowe" , które mówią o tym iż jest zupełnie inaczej jak twierdzą kobiety i środowisko.

Marka audycje, książki - które w sumie dla mnie nie były rewolucją bo tą wiedzę już poznałem z innych źródeł natomiast tutaj masz fajnie i rzeczowo przedstawione na przykład jak działają związki i generalnie kobiety.

Teraz tak jak poradziłem założycielowi tematu - jeśli tematykę kobiety poznałeś już całkiem dobrze, to możesz zacząć szukać na innych polach prawd, a zaręczam wam iż na każdy temat/dziedzina, która została mi przedstawiona w życiu okazała się bujdą na resorach, autentycznie wszystko, więc we waszym przypadku może być tak samo lub bardzo podobnie.

Słowa, które użyłem iż odnalazłem swój punkt ignorancji, nie są przypadkowe.

Miałem bardzo trudny początek - ale jeśli miałbym wybrać jakąś cechę, która pozwoliła mi to wszystko przetrwać to jest to poszukiwanie prawd tego świata i chęć ich poznania.

Wiedza, która mnie uratowała to wiedza którą przedstawiają mistrzowie duchowi ale uwaga bo nie tylko to, natomiast wiedza mistrzów to podstawa.

Nie mówię to z pozycji fanatyka tylko "badacza". Zresztą to moje hobby jeśli można by tak nazwać, tak swoją drogą. Ja wszystko poddaję we wątpliwość nie ma dla mnie jednej prawdy ale są "prawdy" ,które zaczniesz zauważać w swoim realnym życiu jeśli zaczniesz studiować prawa życia.

Generalnie mówi się, że trzeba pić i jeść aby żyć ale czy na pewno ? Poczytaj o Inedii

Mówi się, że czytanie w myślach to fałsz ale czy na pewno ?

Mówi się, że giganci nie istnieli czy aby na pewno ? Skoro jest pełno zdjęć i są wzmianki o nich w biblii i innych legendach 

Mówi się, że ufo nie istnieje czy aby na pewno, bo ja widziałem kilkukrotnie coś innego :) 

 

Także tych "czy aby na pewno" jest tak wiele jak wiele masz pytań o naturę rzeczywistości w której żyjesz. Wiem, że to co napisałem może budzić śmiech ale to nie ma dla mnie znaczenia,  my bardzo mało wiemy o nas samych.

Zawsze powtarzam ludziom, że jeśli chociaż jeden filmik na YT o duchach jest prawdziwy to mamy problem, jeśli jeden o ufo to mamy problem itd, itp. Bo to wszystko kwestionuje naszą bazę wiedzy o życiu.

Ja swoje dowody już dostałem, więc mi ich nie potrzeba natomiast jeśli jesteś faktycznie głodnym prawdy to możesz doznać załamki bo okaże się, że wszystko jest kłamstwem.

Teraz pozostaje pytanie jak bardzo pragniesz tej prawdy ? Znalazłeś już ją drogi czytelniku tych słów a może jeszcze szukasz? A może czujesz wewnętrznie, że coś jest nie tak ale twoja świadomość buntuje się przed uznaniem swojej ignorancji bo musiałbyś się nad sobą zastanowić...

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, IgorWilk napisał:

Niesamowita historia przybyszów z kosmosu tworzących rasę ludzką.

Taką ciekawostkę dodam, że cykl ludzki nie jest skonstruowany na te 365 dni czy tez okrążeń ale na 280 chyba - niestety już nie pamiętam mam strasznie słabą pamieć i tym bardziej do nazw, nie pamietam czy to chodziło o jakieś biopole czy coś ale w każdym bądź razie chodzi o to, że wygląda to tak jakby ludzkość przybyła z innej planety na ziemię bo gdybyśmy ewoluowali na tej planecie to nasze coś tam byłoby dostosowane do ziemi a nie jest. 

Tak tylko wtrąciłem nic nie znaczący szczegół :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

Taką ciekawostkę dodam, że cykl ludzki nie jest skonstruowany na te 365 dni czy tez okrążeń ale na 280 chyba - niestety już nie pamiętam mam strasznie słabą pamieć i tym bardziej do nazw, nie pamietam czy to chodziło o jakieś biopole czy coś ale w każdym bądź razie chodzi o to, że wygląda to tak jakby ludzkość przybyła z innej planety na ziemię bo gdybyśmy ewoluowali na tej planecie to nasze coś tam byłoby dostosowane do ziemi a nie jest. 

Tak tylko wtrąciłem nic nie znaczący szczegół :P 

Oczywiście, idąc tropem kreacjonistów przypuszcza się, że ludzkość wcale nie musiała ewoluować, ale Kreator stwarzał kolejne gatunki, które zmieniał/udoskonalał.

Czy na swoje podobieństwo czy nie, można się tylko domyślać. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger właśnie co najpiękniejsze w nauce to to, że ona nie odwołuje się do autorytetów, mistrzów duchowych, księży itd.

 

Nie potrzebuje tego. Sama się broni poprzez dowody, ekserymenty, doświadczenia.

 

Jeśli chodzi o olbrzymów, duchy, kosmitów, bogów i inne byty to są to już wierzenia. 

 

A "prawda" Twoja jest subiektywna. 

 

Każdy może mieć swoją.

Wiec o takiej "prawdzie" nie ma co dyskutować.

 

Tylko jak coś ma 2 cm to ma 2 cm to jest fakt i obiektywne stwierdzenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lxdead napisał:

Hehe, jeśli niby teoria ewolucji jest taka najbardziej "konkretna" to gdzie są te wszystkie "formy przejściowe" ?

Nie ma czegoś takiego jak forma przejściowa w ewolucji. Radzę poczytać. Każda istota jest jakby "formą przejściową". To nie jest tak że zwierzęta ewoluują aby stać się innym gatunkiem. One po prostu ewoluują.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bronisław napisał:

Jeśli chodzi o olbrzymów, duchy, kosmitów, bogów i inne byty to są to już wierzenia.

Niestety jest wiele zjawisk z którymi nauka sobie nie radzi i co najgorsze nie chce się podjąć szukania wyjaśnień, po prostu chowa głowę w piasek, jak czegoś nie możemy wyjaśnić to to nie istnieje to nie jest nauka to już jest ideologia, klasyczny przykład np: USO.

Kiedyś uniwersytety były miejscami gdzie szukało się prawdy, teraz jej tam nie szukają a wręcz produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klariett ostatnio dyskusje miałem o tym z moim kumplem. Jego wiara się opiera na kreacjonizmie. 7tys lat, wielcy ludzie, dinozaury, potop. Przedstawiał mi dowody, że ewolicja nie ma sensu itd. Filmiki z usa podsyłał. 

 

Podesłałem mu filmy fizyka z uniwerku co zajmuje sie kosmotologia i nauka dociera do 3,5 sekundy po wybuchy (jeśli taki był) z prostych zasad to wynika i jest to proste do udowodnienia, bo to teoria względności Einseina. No to mi powiedział, że wszechświat nasz może i istnieje tyle lat, ale nasza planeta to już 7tyś. Masakra.

 

Wysłałem mu inny wykład o ewolicji człowieka... no jak no nie. No debil ten co wykłada... Masakra

 

I koło się zamyka. Nie chce on w to się zagłębić, pojechać do muzeum, książki poczytać. 

 

Bo jego religia, by wtedy straciła podstawy. A na tym się ona opiera.

 

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bronisław napisał:

właśnie co najpiękniejsze w nauce to to, że ona nie odwołuje się do autorytetów, mistrzów duchowych, księży itd.

Masz w zupełności rację, tylko co powiesz na to jak mistrzowie duchowi mówili o telewizorach 120 lat temu, kiedy jeszcze ich nie było, czy tez o urządzeniach w których będziemy czytać o ich naukach ale to dopiero w okolicach 21 wieku. 

Mistrzowie duchowi mówią o tym wszystkim co dziś potwierdza nauka a oni mówili to wiele lat temu i to jest właśnie najciekawsze. Teoria, że żyjemy w symulacji została już dawno tak nazwa przez mistrzów a dziś się mówimy o tym głośniej za sprawą Muska.

Ja się z Tobą zgadzam nauka, czy cud elektroniki to jest coś niesamowitego ale byłbym wielce nie rozważny gdybym zignorował coś co mówili ludzie wiele lat przed "wynalazkiem" o wynalazku.

Na przykład mistrzowie dalekiego wschodu w bodajże 1890 latach wspominali, że będą takie urządzenia, a później w latach chyba 1940 około mówili, że to jest bardzo prymitywna wersja ale w nie dalekiej przyszłości bardzo je ulepszycie - i te odbiorniki nie dosyć, że będą miały kolory to jeszcze będziecie mogli porozumiewać się na odległości.

Oczywiście można mówić o wierzeniach itd lecz jeśli ludzie 100 lat temu mówią, że będzie komórka i ona się pojawia to jest to coś co według mnie nie pozwala na przejście obok bez przemyślenia. I proszę nie mylić mistrzów duchowych z jakimiś księdzami czy buddystami bo to jest zupełnie inna liga. 

 

Natomiast ja jestem jak najbardziej za nauką, ale tak jak sami mistrzowie mówią, że gdy nauka nie podparta duchowością to cywilizacje same się wyniszczają a przy tym demolują konkretnie planetę na jakiej żyją albo ją nawet unicestwiają.

 

Jeszcze co do tematu, historia ludzkość jest niesłychanie zakłamana w to nie wątpcie, w to co napisałem powątpiewajcie i to jest normalne natomiast nie wierzcie w to co się wam przedstawia jako prawdę objawioną bo tak nie jest.

Historię piszą zwycięzcy i fałszerze natomiast prawdę się spala jak w bibliotece Aleksandryjskiej tak było i będzie póki nie nastaną normalne czasy - wzrostu świadomości ludzkiej.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76 nie zgodzę się. Na uniwersytetach oni wykładają sporadycznie. Tak to zajmują się nauką.

 

A jeśli nauka czegoś jeszcze nie odkryła tzn, że jeszcze nie odkryła. Jeszcze tego nie wie. Kropka

 

To nie znaczy, że coś sobie wymyślimy czego nie da się udowodnić i będziemy sobie w to ślepo wierzyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bronisław napisał:

@Klariett ostatnio dyskusje miałem o tym z moim kumplem. Jego wiara się opiera na kreacjonizmie. 7tys lat, wielcy ludzie, dinozaury, potop. Przedstawiał mi dowody, że ewolicja nie ma sensu itd. Filmiki z usa podsyłał. 

Problem w tym że ewolucja to bardzo złożony temat i nie da się wyciągnąć jednego dowodu który ugruntowuje całą teorię naukową, bo stoi ona na wielu tezach, które z kolei stoją na dowodach, i te tezy pochodzą zarówno z genetyki, zoologii, botaniki, geologii, itp itd. Po za tym aby pojąć ewolucyjne pochodzenie istot żywych trzeba znać PODSTAWY biologii, i chociaż trochę rozumu. Warto na starcie zadać pytanie:
Wiesz na czym polega ewolucja? Okej, wiem to zakłamana teoria satanistów. Ale wytłumacz mi jak chociaż w teorii ona mała by wyglądać.
Jeśli odpowiedź będzie coś w stylu:
Pies zmienia się w kota
Kura zmienia się w dinozaura
Małpa zmienia się w człowieka
To znaczy że ta osoba nie  ma kompletnie pojęcia o czym mówi, i nie zna nawet podstawowego założenia, a chce tworzyć nowe hipotezy podważające...

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bronisław napisał:

To nie znaczy, że coś sobie wymyślimy czego nie da się udowodnić i będziemy sobie w to ślepo wierzyć.

No niestety prosty przykład teoria strun nie da jej się udowodnić i na razie jest przyjmowana na wiarę.

 

Właściwie wszystkie nowe koncepty w fizyce cząstek elementarnych to 99,9999999% intelektualne śmieci. Teraz najpierw coś sobie teoretycznie wymyślają i sprawdzają (o ile to jest możliwe) a kiedyś było odwrotnie najpierw coś odkrywali doświadczalnie a później opisywali co to jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger jeśli mówiono o tym już dawno temu to nie jest dowodem na to, że jest to prawda.

 

To, że ktoś przewidział wielkie wynalazki to, musiałbym mieć wiedzę, czy wszystko co przewidział się sprawdziło, bo to może być tylko przypadek, albo przewidział tak jak Ty możesz przewidzieć, że za kilkanaście lat będziemy latać np dronami.

 

Co do historii. Tak zgadzam się, że często jest zakłamana. Ale tu to temat rzeka. Tyle informacji trzeba przekopać, że nie starczy nam życia.

 

Fajnie, że się tym interesujesz.

 

@rycerz76 tak ta teoria nie jest udowodniona. I nie wiadomo czy uda ją się udowodnić. Dlatego nauka jasno to określa. 

 

Nie wiadomo, nie udowodnione.

 

Coś się zmieni to będziemy wiedzieć.

Edytowane przez Bronisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Ja po przeczytaniu wielu książek oraz setek materiałów - Wiem, że nic nie wiem.

Mój punkt ignorancji został osiągnięty, więc ja na pewno nie będę mówił co jest prawdziwe a co nie a na pewno już w historii, która jest zakłamywana na każdym możliwym kroku. Nie możemy się dogadać co było 60 lat temu a gdzie 60.000

Dokładnie i w sumie trzeba się zastanowić czy jest to nam aby potrzebne, bo dochodząc do prawdy która nic nie zmienia raczej nie ma sesnu? Każdy mówi co innego, a tak właściwie my sami nie mamy tego jak sprawdzić.. Takie sprawy jak loty w kosmos nawet nie mamy jak zweryfikować. Normalnie świat Orwella gdzie mogą powiedzieć, że ziemia jest płaska  i za taką ją uznamy.  

 

Moim zdaniem ważniejsze jest to co obecnie mamy, czyli syf :D A cała historia to bajki ?

 

 

Edytowane przez Bela91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bela91 może zastanówmy się co nas otacza.

 

Jakie są planety, wszechświaty itd. 

 

Czy to jest świat stworzony dla życia? 

 

Raczej nie. Jeśli wszechświat jest tak ogromny a na nim jest taka malutka planeta i jest tu forma życia co to znaczy?

 

Do tego forma życia, która z każdej strony jest zagrożona wyginięciem...

 

Dla mnie to przypadek, że wogole na jednej małej planecie rozwineło się takie życie. 

 

Czyli, nie oczekujmy, że tu będzie jakiś raj. To wojna. Ale my ludzie współpracą osiagamy wiecej niż walką. Dlatego nasza ewolucja tak przebiegła i dalej trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bronisław napisał:

jeśli mówiono o tym już dawno temu to nie jest dowodem na to, że jest to prawda.

To prawda tylko już dawno mówiono "nie czyń tego co Tobie nie miłe" lub

"gdybyście najmniejszemu spośród was pomogli to pomogliście i mnie"

Ludzkość do takich prawd się nie stosuję, może gdy jakiś naukowiec z oxfordu podpiszę się na jakimś papierku to ludzkość dorośnie do tych prostych ale wielkich prawd.

28 minut temu, Bronisław napisał:

czy wszystko co przewidział się sprawdziło, bo to może być tylko przypadek, albo przewidział tak jak Ty możesz przewidzieć, że za kilkanaście lat będziemy latać np dronami.

Oni mówią, że wiele wynalazków mają ukryte w specjalnych ustronianach ale zostaną udostępnione w odpowiednim momencie ludzkości. Właśnie najlepsze jest to, że oni nie zgadywali tylko dokładnie precyzyjnie określali dany wynalazek ale mówię traktuj to jako ciekawostkę opowiedzianą od kogoś z neta ani jeżeli prawdę objawioną :) 

 

Temat ukryta historia tak naprawdę zahacza o wszystko, bo historia się wiąże ze wszystkim tak samo jak matematyka, biologia itd.

Życzę powodzenia w szukaniu swoich odpowiedzi ja moje znalazłem, czy są prawdziwe zobaczymy ? 

 

Pozdrawiam.

 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger wiele jest dawnych cytatów...

Ale to tylko dowodzi, że wiele jest dawnych cytatów, powiedzonek, "prawd" itp.

Jedne mądre, drugie głupsze..

 

A co do ukrytych wynalazkach co gdzieś tam są...

 

Hmm to już trzeba mieć wielką wiarę.

 

Ale nie mówie, że nie ? dowodów nie mam ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger W przyszłości będzie takie coś: staniesz i jak sobie pomyślisz gdzie chcesz być to nagle się tam znajdziesz, ot tak, po prostu. Nazywać się to będzie teleportacją. Ale przed tym ludzie będą mogli latać - podczepią się pod kręcące śmigiełka. Na początku będą to niewielkie odległości, wraz z rozwojem będzie można latać kilometrami. A potem będą takie roboty, co będą robić minety.

Jestem mistrzem?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sman

 

Tak jesteś, lecz nie Twoje zewnętrze ja, które swoim poprzednim postem próbowało wyśmiać to co napisałem.

Twoim prawdziwym mistrzem jest to co nazywają w Hunie wyższym ja, bez którego nie miałbyś siły poruszyć ręką. To nie ty masz swoją drogą wyższe ja tylko wyższe ja ma Ciebie.

Bo nie sądzisz przyjacielu, że takimi miliardami akcji które dzieją się w Tobie chociażby w Twoim oku nie rządzi żadna inteligenta siła ?

Zastanów się tylko czy masz własną energię, kiedyś we wolnej chwili.

Ale spoko ja nikogo namawiać nie będę, wszystkiego dobrego życzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.