Skocz do zawartości

"Polacy zabili więcej Żydów niż Niemcy" - Tomasz Gross


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, SzatanKrieger napisał:

mówienie iż Polacy zabili więcej Żydów w okupowanej Polsce niż sam jeden z reżimów, który głównie na Żydów polował to już dla mnie jest nie pojęte i fizycznie niemożliwe do pogodzenia z liczbami.

Niemcy odjebali coś nie do przebicia w tak krótkim czasie.Ale biorąc pod uwagę całokształt traktowania żyda pod nazi okupacją i krótko po niej to liczby też nie są małe.Rozchodzi mi się działania w stylu "pogromu Kieleckiego" To się działa w całym kraju, nawet u mnie w mieścinie pozbyto się tych co cudem przeżyli okupację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jebak Leśny napisał:

nawet u mnie w mieścinie pozbyto się tych co cudem przeżyli okupację

Tylko, że ocenianie tego 74 lata później przez pokolenia wychowane w bezpiecznej szklanej bańce jest co najmniej z dupy.

Nie mam zielonego pojęcia jak sam zachowałbym się w trakcie pogromu kieleckiego.

 

A biorąc pod uwagę obecną narrację zaczynam kierować się ku przekonaniu, iż nieustanne nawoływania do pisania sprostowań są bezcelowe.

Może czas zorganizować np. w Estonii konferencję pt: zbrodnie niemieckie na terenie okupowanej europy?

Albo drugą w Atenach, pt: kolaboracja francji i francuzów z nazizmem - tutaj jako logo mogą być spodnie opuszczone do kostek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @SzatanKrieger za odezwę. Skoro Polacy zabili tylu żydów, niech wyślą swoich i sprzątną jeszcze paru obecnie. I tak jesteśmy szykanowani za nic. 

 

@Jebak Leśny argumenty nie działają, więc się nieświadomie zdekonspirowałeś. Nie jesteśmy na samosi że można nam kit wciskać. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Mnie osobiście takie oskarżenia- że Polacy zabili więcej Żydów, niż Niemcy - cieszą. Są bowiem tak absurdalne, że kompromitują autorów tych też

Niby tak, ale niestety długo powtarzane kłamstwo staje się prawdą. Pamiętam jak lata temu pierwsza wzmianka o "polskich" obozach koncentracyjnych wydawała się niepojętą. A teraz na tzw. zachodzie powiedzenie tak nikogo nie dziwi. 

 

@SzatanKriegerjedna uwaga. Nie chcę wchodzić w Twoją i @Jebak Leśnydyskusję, natomiast chwyt retoryczny na zasadzie: "ktoś ma inne zdanie o grupie X to na pewno jest X" jest, miej tego świadomość, bardzo prymitywny i znacząco poziom dyskusji zaniża. Takie pokrzykiwania jak "Sam pewnie też żyd!" zostawmy bezrozumnej tłuszczy. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mnemonic napisał:

okaże się, że II WŚ wybuchła bo jednostki WP stacjonujące na Westerplatte zdradziecko  ostrzelały pancernik wycieczkowy

Albo i gorzej - okaże się, że niemieckie wojska interweniowały w Polsce w ramach misji pokojowej, żeby bronić Żydów przed masowymi mordami ze strony Polaków. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mnemonic napisał:

Tylko, że ocenianie tego 74 lata później przez pokolenia wychowane w bezpiecznej szklanej bańce jest co najmniej z dupy.

Ja tego nie oceniam, ja przytaczam fakty.I też nie chce nikogo na siłę mamić, odsyłam do książek/relacji gdzie można sobie samemu pewne sprawy wyjaśnić bez łykania bezmyślnie medialnej papki.

 

5 minut temu, tytuschrypus napisał:

hwyt retoryczny na zasadzie: "ktoś ma inne zdanie o grupie X to na pewno jest X" jest, miej tego świadomość, bardzo prymitywny i znacząco poziom dyskusji zaniża. Takie pokrzykiwania jak "Sam pewnie też żyd!" zostawmy bezrozumnej tłuszczy.  

Szkoda strzępić ryja, dla osobników na pewnym poziomie wszystko jest czarne lub białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jebak Leśny napisał:

odsyłam do książek/relacji

Czytałem i nadal czytam. I wiesz co? Z każdą przeżytą dekadą, z każdym kolejnym siwym włosem coraz mocniej utwierdzam się w postawie:

Dziękuję bogom i losowi za to, że żyję tu i teraz i codziennie mam co jeść. Za to, że moją troską w sobotnie popołudnie jest na co pójść do kina, a nie kogo zadenuncjować żeby przeżyć.

 

Fakty to konkretne daty, wydarzenia i liczby. I właściwie tyle.

Interpretacja faktów, to zupełnie inna para kaloszy, a tej nie da się wykonać bez zrozumienia kontekstu. A kontekst jest mieszany w zależności od tego kto i co chce ugrać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

Ciekawe, jak zareaguje @SzatanKriegerw jakimś temacie z rezerwatu, gdy zgodzi się z jakąś kobietą 

 

9 minut temu, tytuschrypus napisał:

pewno jest sam zakamuflowaną babą :)

Po prostu sie wypre, ewentualnie będę wmawiał, że nie jestem tudzież jestem  lub powiem, że chyba jesteście szaleńcami na tym forum, bo jak można mi nie wierzyć przecież tyle czasu tutaj jestem i chyba z was są antyszatanisci a tak poza tym moje uczucia zostały urażone oraz pozwę do Strasburgera wszystkich, bo przecież źle nie można mówić o kimś lub o czymś tudzież mieć własnej opinii ;)

 

Przepraszam bardzo ale jeżeli jakiś użytkownik zgadza się z Grossem, że Polacy (cholerne goje) wymordowali więcej niż 1.100.000 Żydów (tylu ponoć Niemcy skasowali w krematoriach) to ja nie mam słów i dla mnie to musi być jakiś zakamuflowany typ. Nie wiem czy dociera do was to co zostało tam napisane, że zabiliśmy więcej niż 1.100.000 Żydów ?

 

Oczywiście można mieć swoje opinie, czy przytaczać książki ale bez jaj.

I jak zwykle w ogóle nagonka na ludzi, którzy najwięcej Żydów uratowali - śmiech przez łzy. 

26 minut temu, tytuschrypus napisał:

ktoś ma inne zdanie o grupie X to na pewno jest X"

Nie nie mówię, że na pewno ale jest duża możliwość, przecież oni sie lubują we wkurwianiu gojów. A takie teksty i głupie zarzuty tym wlasnie są.

Żydzi elity wymierzyły los Żydom nie elitom to co sie stało, każdy myślący goj o tym wie bo to już dawno zostało zdekonspirowane.

 

Zresztą @Bronisław wysłał świetny tekst, który zjadłem jak bułeczkę z masełkiem. 

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Zresztą @Bronisław wysłał świetny tekst, który zjadłem jak bułeczkę z masełkiem.

Ten tekst śmierdzi mi ściemą. Nie dlatego, że informacje w nim zawarte mogą być nieprawdziwe. Tylko styl w jakim jest napisany. Tak jakby był napisany celowo, żeby go upublicznić i ukazać przewinienia Żydów.

Ogólnie to ciekawy tekst, ale prędzej napisany przez goja, fana teorii spiskowych, niż Żyda, który zdradza w nim wszystkie sekrety.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Teza postawiona przez p. Grossa, niezależnie od zapatrywań na temat Żydów, jest tezą obrzydliwą i służącą w praktyce jedynie umniejszaniu zbrodni, jaką były działania Niemców w czasie II Wojny Światowej.

Tak. Tu się zgodzę.

Żydzi dostali kasę od Niemców już dawno temu. Niemcy ustami p. Schrodera (ówczesnego kanclerza) w około 2000 roku stwierdzili, iż "dobiegł koniec niemieckiej pokuty za II wojnę światową"

Zatem - aby nadal mogło działać przedsiębiorstwo "Holocaust" - trzeba znaleźć kolejnego do golenia.

 

Doskonale na zastępczego winowajcę nadają się Polacy. Szczególnie, że nie ma tu poważnego rządu.

Żydowskich majątków na terenie Białorusi było całe mnóstwo. A jakoś nie słychać - by pod adresem p. Łukaszenki wysuwano jakieś roszczenia.

 

Co do Żydów - moje zdanie jest takie - Żyd ma takie samo prawo mieszkać w Polsce jak i Polak.

Pod takimi warunkami, że:

1. Prawo dla Żyda jest identyczne jak dla Polaka (a wiec jesli Żyd zostanie skazany za kradzież to jest skazanie za kradzież a nie "antysemityzm")

2. Skoro Żyd tak samo może mieszkać w Polsce - to na identycznych warunkach (p. 1) - Polak może mieszkać w Izraelu.

 

Żydzi w Polsce mieszkali przez wiele wieków. To nie są glupi ludzie. I dlatego wybrali kraj, w ktorym gospodarze dla nich byli gościnni. Gdyby Polacy ich mordowali - to Żydzi by się stąd wynieśli.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, ta narracja to przygotowanie pod takie ustawienie sytuacji, by łatwiej wyciągnąć pieniądze.

Bo patrząc na to, co się dzieje w Europie Zachodniej, widząc że Żydzi masowo wyjezdają z niej do Izraela w trosce o życie i zdrowie, i nikt tego nie porusza, akurat bierze się na celownik Polskę... 

To nie jest normalne.

 

Ps. Żydzi byli zabijani w Polsce przez Polaków, jak i w innych krajach przez miejscowych.

A jakoś tak dziwnie się składa, że to Polska ma robić za chłopca do bicia...

 

Ps. Coś na rozluźnienie atmosfery ;) 

IMG_8001.JPG

Edytowane przez Yolo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Personal Best napisał:

pewien prominentny publicysta Tygodnika Polityka pan Jan Hartmann, który na swoim blogu napisał: "Szanowane są mianowicie te kraje i narody, które otwarcie stają naprzeciw swej historii, czytając bez wymówek również z jej czarnych kart. Te zaś, które umniejszają swe winy, przemilczają je, bagatelizują, zakłamują bądź wskazują palcem na innych, nie mogą cieszyć się poważaniem."

Łowienie leszcza lub wabienie łosia.

 

Szanowane są te kraje i narody, które są wystarczająco silne i wymagają od innych szacunku. I mają narzędzia, żeby go wyegzekwować. I tyle. Reszta wypowiedzi Hartmana to bełkot lub celowe szkodzenie i mącenie w głowach.

 

Każdy kraj chce się pokazać z jak najlepszej strony. Poprzez swoich wybitnych obywateli, a nie zbrodniarzy. Poprzez zamki, pałace, ogrody, a nie miejsca kaźni, gdzie miejscowi zrobili komuś kuku. To się na dystansie opłaca. Poza tym, przyznanie, że jakieś państwo odpowiada za daną zbrodnię (państwo a nie jego pojedynczy obywatele, ważna różnica), otwiera możliwość pozwów o odszkodowanie. A nikt nie lubi płacić kasy.

 

Prawdę niech sobie ustalają historycy, a zainteresowani nią stanowią garstkę. Na użytek polityki międzynarodowej Polska musi głosić swoją wersję. Że jako państwo była ok, walczyła z Hitlerem, nigdy nie kolaborowala, a rząd londyński starał się ratować Żydów. Że jako naród mamy najwięcej sprawiedliwych. I tyle. A jeśli ktoś się przyczepi, że jakiś Polak wydał czy nawet sam zabił Żyda, to musimy mieć w pogotowiu amunicję po angielsku. I na to powinny iść podatki.

Edytowane przez Kapitan Horyzont
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Łowienie leszcza lub wabienie łosia.

 

Szanowane są te kraje i narody, które są wystarczająco silne i wymagają od innych szacunku. I mają narzędzia, żeby go wyegzekwować. I tyle. Reszta wypowiedzi Hartmana to bełkot lub celowe szkodzenie i mącenie w głowach.

 

Każdy kraj chce się pokazać z jak najlepszej strony. Poprzez swoich wybitnych obywateli, a nie zbrodniarzy. Poprzez zamki, pałace, ogrody, a nie miejsca kaźni, gdzie miejscowi zrobili komuś kuku. To się na dystansie opłaca. Poza tym, przyznanie, że jakieś państwo odpowiada za daną zbrodnię (państwo a nie jego pojedynczy obywatele, ważna różnica), otwiera możliwość pozwów o odszkodowanie. A nikt nie lubi płacić kasy.

 

Prawdę niech sobie ustalają historycy, a zainteresowani nią stanowią garstkę. Na użytek polityki międzynarodowej Polska musi głosić swoją wersję. Że jako państwo była ok, walczyła z Hitlerem, nigdy nie kolaborowala, a rząd londyński starał się ratować Żydów. Że jako naród mamy najwięcej sprawiedliwych. I tyle. A jeśli ktoś się przyczepi, że jakiś Polak wydał czy nawet sam zabił Żyda, to musimy mieć w pogotowiu amunicję po angielsku. I na to powinny iść podatki.

bardzo trafne. dziekuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Nie nie mówię, że na pewno ale jest duża możliwość, przecież oni sie lubują we wkurwianiu gojów. A takie teksty i głupie zarzuty tym wlasnie są.

Wybacz, ale to co powyżej cytuję jest równie głupie jak te teksty :D

 

1 godzinę temu, Bonzo napisał:

Co do Żydów - moje zdanie jest takie - Żyd ma takie samo prawo mieszkać w Polsce jak i Polak.

Pod takimi warunkami, że:

1. Prawo dla Żyda jest identyczne jak dla Polaka (a wiec jesli Żyd zostanie skazany za kradzież to jest skazanie za kradzież a nie "antysemityzm")

2. Skoro Żyd tak samo może mieszkać w Polsce - to na identycznych warunkach (p. 1) - Polak może mieszkać w Izraelu.

Z tym i ja się zgadzam. To dla mnie zresztą oczywista rzecz, która powinna być uniwersalnym poglądem, ale rzeczywistość pokazuje, że nie jest to ani oczywiste, ani uniwersalne. 

 

A już w ogóle szukanie akurat w Polakach winnych czegokolwiek w II Wojnie Światowej jest nie bójmy się tego powiedzieć czystej wody skurwysyństwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tytuschrypus napisał:

A już w ogóle szukanie akurat w Polakach winnych czegokolwiek w II Wojnie Światowej jest nie bójmy się tego powiedzieć czystej wody skurwysyństwem

Mało powiedziane.

Na tym tle ciekawie wygląda pogląd (z ktorym się zgadzam) iz gdyby Polska w 1939 roku podpisała pakt z Hitlerem i uderzyła na ZSRR - to mogłoby tak być, że Hitler wygrałby II wojnę światową.

 

To nie jest jednak najważniejsze - ważniejsze jest coś innego.

Mianowicie - Polska takiego paktu nie podjęła. I ma totalnie zerowy udział w machinie wojennej Niemiec. A mimo tego doznaje szukania w niej winnych.

Tymczasem nie słychac aby podobne próby były wykonywane wobec Wegier, Rumunii czy Włoch - a te państwa przecież sojusznikami Hitlera jak najbardziej były.

I jakoś nikt nie mówi, że Wegrzy, Rumuni czy Włosi - mordowali Żydów.

 

Ot zagadka natury :)

 

Kolejną groteska jest też to, że Izrael uznaje się za spadkobiercę Żydów zamieszkałych w Polsce. Co jest logiczną bzdurą.

Izrael powstał w 1947 roku. Przed tym momentem (a więc na przykład w 1939 roku) - gość, ktory był Żydem, mieszkał w Warszawie i nazywał się na przykład Mosze Cukierman - był obywatelem polskim !

Izraelskiego paszportu przecież mieć nie mógł - bo państwa Izrael po prostu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonzo

 

Zapomniałeś o państwach Bałtyckich 

 

http://wyborcza.pl/7,75399,22857807,ryga-uznala-za-kombatantow-lotyszy-ktorzy-walczyli-po-stronie.html?disableRedirects=true

 

Biuro rzecznika prasowego łotewskiego parlamentu poinformowało, że status kombatantów otrzymają obywatele Łotwy, którzy w okresie od 17 czerwca 1940 r. do 2 września 1945 r. służyli w oddziałach wojskowych walczących ze Związkiem Radzieckim, nazistowskimi Niemcami oraz ich sojusznikami.

 

a u nas płaci się 20 k by ktoś w lesie po kryjomu zamawiał 5 piw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bonzo napisał:

 

Tymczasem nie słychac aby podobne próby były wykonywane wobec Wegier, Rumunii czy Włoch - a te państwa przecież sojusznikami Hitlera jak najbardziej były.

I jakoś nikt nie mówi, że Wegrzy, Rumuni czy Włosi - mordowali Żydów.

 

Mylisz się. Orban płaci. Dlatego jest dla Izraela ok.

 

Co do Rumunów- nie wiem. Na pewno dobiorą się im do de. We Włoszech Żydów nie było wielu, nie znam tutaj tematu.

 

Generalnie próby wyciśnięcia kasy z innych krajów naszego regionu są podejmowane (konferencja terezinska). Dlaczego Polska jest atakowana najmocniej? Do końca nie wiem. Być może tutaj jest największy geszeft do zrobienia. Jak Polska pęknie, inni tym bardziej będą musieli zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Mylisz się. Orban płaci. Dlatego jest dla Izraela ok.

Jakies żródło można ?

1 minutę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Co do Rumunów- nie wiem. Na pewno dobiorą się im do de. We Włoszech Żydów nie było wielu, nie znam tutaj tematu.

Ciekawe czy się dobiorą do dupy p. Putinowi ? :):):)

W Rosji też żydowskich majątkow było sporo, zaś Rosja w II wojnie światowej ma status nawet gorszy w kwestii "antyhitlerowskiej" niż Polska.

ZSRR przecież, aż do samego ranka 22 czerwca 1941 roku - był lojalnym sojusznikiem Hitlera !

I kto wie czy w jeszcze kilka dni po tej dacie - również.

 

Przypominam, że gdy Hitler uderzył na ZSRR - Stalin nie dowierzał, że to możliwe i chyba nawet ukarał jakichś wojskowych, ktorzy kategorycznie twierdzili, że zaatakował Wehrmacht.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bonzo napisał:

Jakies żródło można ?

Węgry płacą od wielu lat, o ile się nie mylę, tej samej organizacji, która wyciągnęła kasę od Niemiec. Była nawet jakaś zadyma, bo Żydzi nie przedstawili rachunków (na co idzie kasa). Po szczegóły odsyłam do gogla, łatwo znaleźć.

 

Edit: tutaj np

http://www.wykop.pl/ramka/4605425/wegry-zadaja-zwrotu-milionow-od-zydowskiej-organizacji/

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.