Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://bezprawnik.pl/lockdown-dluzszy-niz-dwa-tygodnie/

 

Cytat

Niemal całkowity lockdown, który rządzący wprowadzają od soboty, ma potrwać do 9 kwietnia. Minister zdrowia już teraz jednak ostrzega, że może on jednak potrwać znacznie dłużej niż dwa tygodnie. 

 

Cytat

 

„Działania służb będą stanowcze”

Z kolei szef MSWiA Mariusz Kamiński na dzisiejszej konferencji zapowiedział, że działania służb wobec osób, które „wyłamują się z solidarności społecznej” (czyli w domyśle – nie będą przestrzegać obostrzeń) będą bardzo stanowcze. Z kolei komendant główny policji zapowiedział zwiększenie liczby funkcjonariuszy wysyłanych na ulicę w celu sprawdzania przestrzegania obostrzeń przez obywateli. To właśnie monitorowanie przestrzegania nakazów i zakazów nałożonych w związku z epidemią ma być priorytetem funkcjonariuszy w kolejnych dniach.

 

 

 

 

 

Zapewne do końca kwietnia by następnie wymęczony inwentarz wypościć na majówkę:D

Edytowane przez Perun82
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Obliteraror napisał:

 

Dobry argument, nie wziąłem go pod uwagę. Swoją drogą, co trzeba mieć we łbie, by dobrowolnie iść na kwarantannę i dać się zamknąć w domu (domu jak domu), ale w mieszkaniu?

 

Obawiam się, ze nie każdy jest taki ambitny jak ty czy lwia część naszego forum niestety. Ludzie jak to ludzie, wola leżeć na kanapie, jeść i patrzeć w telewizor. A szkoda bo dużo potencjału marnuje się w skali kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jonash napisał:

Ludzie jak to ludzie, wola leżeć na kanapie, jeść i patrzeć w telewizor

To lockdown powinien być wybawieniem :P

 

Cytat

 

Koronawirus. Od soboty surowsze obostrzenia. Policja zapowiada, że nie będzie taryfy ulgowej

- Większość osób stosuje się do obostrzeń, napotykamy jednak tych, którzy je ignorują. Wobec tych osób będzie represja - mówił w piątek podczas konferencji komendant główny Policji Jarosław Szymczyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Martius777 napisał:

Dwa dni temu kobita opieprzała mnie za brak maseczki w piwnicy! Kurna jasna jej mać!

 

Z tego co pamiętam interpretacja noszenia maski w bloku jest taka, że na klatce schodowej i w piwnicy możesz być bez maski😉 

Dlaczego, ponieważ nikt z zewnątrz poza mieszkańcami nie może sobie od tak wejść bo jest domofon.

Wiadomo ludzie wpuszczają listonoszy czy innych gagatków wtedy jest obowiązek a tak to sąsiedzi mogą Ci naskoczyć.

Ja nawet jak śmieci idę wynieść do wiaty śmietnikowej nie zakładam.

Teraz akurat piszę posta z roboty, w której także nie noszę kagańca i nikt mi nawet uwagi nie zwraca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zychu napisał:

Zupełny idiotyzm, jak większość rozwiązań.

 

W tym państwie nic nie działa poprawnie więc nie dziw, że takie idiotyzmy wymyślają.

3 minuty temu, Perun82 napisał:

W częściach wspólnych niestety trzeba..

 

U mnie w bloku nikt nie zakłada na klatce u znajomych tak samo nawet jak mi się zapomni ubrać nie zwracają uwagi.

Mam w miarę normalnych sąsiadów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Pierwsze info z brzegu o możliwości powikłań neurologicznych po grypie z PubMedu z 2012r:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22889537/

Neurologic complications of influenza

To nic nie da :D Już dawno większość odeszła od EBM (Evidence Based Medicine) do TVBM (TV Based...) i nie istnieje nic innego niż gusła i guślarze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Martius777 napisał:

No właśnie miałem pisać post z pytanie czy ktoś się orientuje jak wygląda leczenie w tych naszych szpitalach i "szpitalach" tymczasowych. Bo rozumiem, że amantadyny i chydrochlorochiny się nie stosuje na szeroką skale?? Ktoś ma info z pierwszej ręki??? 

Ja kojarzę z maja donosy o tym respiratory w tej sytuacji zabijają. Ale rozumiem że ministerstwo się tym problemem sie zajmuje.:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozważamy godzinę policyjną jeśli za 1,5 tygodnia sytuacja się nie zmieni - powiedział na antenie RMF FM Adam Niedzielski, minister zdrowia. Poinformował także, że jest o 5 tys. więcej nowych zakażeń niż tydzień temu. - Dziś mamy 31 757 nowych zakażeń koronawirusem - poinformował Niedzielski

Dopytywany, czy rozważane jest wprowadzenie godziny policyjnej w czasie świąt wielkanocnych, Niedzielski odpowiedział: "jeżeli sytuacja będzie taka, że nie będziemy widzieli w ciągu najbliższego tygodnia, półtora tygodnia, w tym okresie okołoświątecznym, że dochodzi do przesilenia, tzn. że zmieniają się trendy, to na pewno będziemy musieli rozważyć takie scenariusze".

 

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-wzrost-zakazen-27-marca-rzad-rozwaza-wprowadzenie-godziny-policyjnej/zvkv115

Edytowane przez Perun82
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Perun82 napisał:

I gdzie ci nieprzejednani wrogowie pełzającego faszyzmu? A, przepraszam, ten faszyzm to w trosce o nasze zdrowie. A zatem nie ma sprawy. Strategia walki z epidemią w oparciu o ilość zakażeń jest nadużyciem. W ten sposób można przeciągać ten "stan wyjątkowy" w nieskończoność.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jonash napisał:

Obawiam się, ze nie każdy jest taki ambitny jak ty czy lwia część naszego forum niestety. Ludzie jak to ludzie, wola leżeć na kanapie, jeść i patrzeć w telewizor. A szkoda bo dużo potencjału marnuje się w skali kraju. 

 

Nie przesadzaj :) Po prostu dla mnie mało to zrozumiałe. Ludzie tacy nie mają żadnych zobowiązań? Wszystko mają postawione pod pysk? Nie wiem, zakupy jakieś, obowiązki prywatne i zawodowe, nawet domowe zwierzaki które trzeba regularnie "wietrzyć". Urlop podobny do pobytu w pierdlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News skomentował niedawną wypowiedź epidemiologa, prof. Andrzeja Horbana, który stwierdził, że Polska może zostać zamknięta. - Ze strony epidemiologów padają postulaty dalej idące niż obecne restrykcje, jednocześnie część z nich uważa, że istniejące obostrzenia są wystarczające - powiedział rzecznik.
 

 

Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji, choć żaden wariant nie jest wykluczony - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Zaznaczył, że musimy się stosować do tych zasad, które zaczęły obowiązywać i ograniczać do minimum kontakty społeczne.

 

 

https://niezalezna.pl/387669-mller-odpowiada-na-slowa-horbana

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Garrett napisał:

Bo rozumiem, że amantadyny i chydrochlorochiny się nie stosuje na szeroką skale?? Ktoś ma info z pierwszej ręki???

Przecież premier dwa dni temu powiedział, że TYLKO szczepionki mogą nam pomóc.

3 godziny temu, Perun82 napisał:

Na ten moment nie planujemy zaostrzania restrykcji, choć żaden wariant nie jest wykluczony - powiedział w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller.

Typowe pierdolenie głupot. Wiele powiedzieć, by nic nie powiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Garrett napisał:

2017.... Ach, kiedyś to było....

Ale jakim cudem oni wiedzieli ile jest zachorowań bez magicznych "testów"? :P

 

Istnieje statystyka medyczna wydawana co roku ilu takich a takich chorób było, po prostu proszą szpitale i przychodnie o raporty na jakie choroby pacjenci chorowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.