Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Covidianin napisał:

Przecież faktycznie to zrobili. Co to jest 10 czy 20 osób na mszy niedzielnej. 

A czemu tak mówią? Dlatego, że są komuchami

Katokomuna. 

 

19 godzin temu, Covidianin napisał:

przymiotnik "narodowy" 

Dla PiSu narodowy znaczy to samo co ludowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Perun82 napisał:

Zielony Certyfikat Cyfrowy - tak będzie się nazywała nowa smycz made in UE

Nazwa jak z Orwella... A czemu zielony niby? Co to ma wspólnego z ekologią??

 

Pobawię sie w jasnowidza. Choćby skały srały to i tak MUSZĄ się odbyć obchody smoleńskie, więc lokdałn sie skończy 9.04. Po prostu w święta siłą rzeczy będzie mniej testów robionych. Po świętach to utrzymają jakoś i czary-mary - spadnie liczba "zachorowań". Pseudo-dziennikarze z głównego nurtu nie umieją w procenty więc lud to kupi.

sprawdzi się moja wróżba?? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maroon napisał:

Ja myślę, że jeszcze 3-4 fale zmutowanego śmiertelnego wirusa to minimum. Kurde, kto by chciał z takiej dojnej krowy dobrowolnie zrezygnować 🤔

 

2026 brzmi bardzo realnie. Rok wcześniej mogą powoli wygasać gdy już zabierze się obywatelom resztę praw a nałoży dodatkowe obowiązki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie w kościołach, bożnicach i meczetach powinny być kasy fiskalne:

 

Z takim podejściem nie zgadza się pastor Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku. - Nie, nie jest uprawnione zamykanie kościołów. To nie jest tak, że rząd przemówił i nasza jedyna możliwa odpowiedź to: "amen" - mówi Onetowi.

- Oczywiście Biblia zobowiązuje chrześcijan do posłuszeństwa wobec władzy państwowej. Ale postulat oddzielenia państwa i Kościoła oznacza m.in. uznanie, że obie te instytucje posiadają oddzielne administracje i różny jest zakres ich kompetencji, choć w niektórych przypadkach nakładają się na siebie - mówi pastor. - Nigdy to jednak nie oznacza oddania całej władzy i odpowiedzialności jednej strony na rzecz drugiej - dodaje.

Pastor przekonuje, że "Kościół jest instytucją Bożą", a posłuszeństwo kościołów restrykcjom wprowadzonym ze względu na epidemię nie oznacza przekazania władzy kościelnej władzom państwowym. - Przywódcy Kościoła mogą zgodzić się z restrykcjami narzuconymi przez państwo w przypadku, gdy te nie kłócą się z nakazami, które płyną ze Słowa Bożego - przekonuje.

 

https://www.onet.pl/informacje/onettrojmiasto/koronawirus-a-koscioly-nowe-obostrzenia-pastor-rzad-nie-moze-majstrowac/y08r0fc,79cfc278

 

Okazuje się, że mamy kolejną kastę uprzywilejowanych obywateli. Hajsu mniej wpada na tacę Państwo jest be ale podatków płacić nie chcemy.

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patton napisał:

Katokomuna. 

Za komuny kościół był całkowicie kontrolowany przez agenturę, ale nie mogli nic zrobić z oddolną jakby to nazwać inicjatywą :)

 

2 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Nie, nie jest uprawnione zamykanie kościołów. To nie jest tak, że rząd przemówił i nasza jedyna możliwa odpowiedź to:

Nierząd sam nie przyjdzie wystawić mandat, tylko wyśle milicję. Gdybym był na miejscu jakiegoś restauratora, to sprawę przedstawiłbym jednym zdaniem:

 

-proszę wystawić mi mandat, później się odwołam, a Pana/Panią pozwę do sądu;

 

Ale te kurwie to wiedzą i ograniczają się do zastraszania samą obecnością lub opcjonalnie kradzieży kasy fiskalnej. W ogóle to ludzie w Polsce są zbyt miękcy w stosunku do "władzy".

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, cst9191 said:

W ogóle to ludzie w Polsce są zbyt miękcy w stosunku do "władzy".

Bo polskie zrywy waleczne to mit. Praktycznie zawsze zrywała się tylko garstka, a reszta miała we dupie. 

 

Jedyny szerszy zryw to był jak michy zabrakło w 80-tych.

 

Polak od chłopa pochodzi, a chłop zawsze był oportunistą. Byle jemu dobrze było, a czy pan siaki, czy owaki, to bez znaczenia. 

 

Polska to nadal 60-70% populacji mieszkająca na wsi - odwrotnie niż na zachodzie - tam rozpierduchy zawsze mieszczaństwo robiło. 

 

Ergo dopóki michy nie zabraknie, to wiosny ludów nie będzie. 

 

A michy raczej nie zabraknie, bo jak już ci, co się mają uwłaszczyć na majątku klasy średniej i publicznym, się uwłaszczą, to wróci status quo, tylko Kowalski będzie miał gorsze warunki i pracy i płacy. Ale na michę starczy. Może nawet na wakacje we Władku raz w roku.

 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, maroon said:

Ergo dopóki michy nie zabraknie, to wiosny ludów nie będzie. 

Dodam jeszcze system opiera się na 100k policjantach i 500k urzędnikach. Dopóki będą chętni do "służby" a ich rodziny, sąsiedzi nie będą nimi gardzić, ostracyzować nic się nie zmieni.   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Możliwe realne skutki akcji szczepionkowej, o których się nie mówi. 

 

https://www.tawernaskipperow.pl/czytelnia/wiesci-z-oceanow/marynarze-szczepionki-i-pat/8277

 

Widać jak bardzo odjechani od rzeczywistości są decydenci. 

Nie ma ludzi ogarniających wszystko ad hoc. A mam wrazenie że tak podejmowane są decyzje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Libertyn said:

Nie ma ludzi ogarniających wszystko ad hoc. A mam wrazenie że tak podejmowane są decyzje

 

"To dobry dzieciak był, do kościoła chodził, niemożliwe żeby zabił". 

 

Ilekroć słyszę takie pierdolenie, literalnie mam ochotę zajebać. Świat byłby lepszy. 

 

Wiesz co to zarządzanie kryzysowe? Są ku temu specjalne organy wyznaczone, coś jak Sztab Zarządzania Kryzysowego. To są specjaliści, biorą pieniądze, rozpatrują różne warianty, również te z pozoru niemożliwe, typu że @Libertyncoś sensownego napisze.

 

Ale oczywiście lepiej jak gwiazdy jupiterów z nadania społecznego podejmują decyzje ad hoc. 

 

Ty masz w ogóle pojęcie, co oznacza nawet częściowe sparaliżowanie łańcucha dostaw? Już jest bardzo ciężko, wliczając zablokowany Kanał Sueski. Jakbyś miał pojęcie, to byś głupot nie pierdolił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit.

 

W jednym z artykułów na Onecie cytowany jest Bill Gates, który z wywodów o epidemii płynnie przechodzi do wygaszania starego przemysłu i przechodzenia na "zielony". Ci ludzie mają plany, wizje, i najwidoczniej chcą je zrealizować. Pewnie chcą dobrze, ale tacy jak Gates często zapadają na syndrom mesjasza - ja wiem lepiej, czego wam potrzeba.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forsal.pl/lifestyle/nauka/artykuly/8128844,kiedy-skonczy-sie-covid-19-musimy-przygotowac-sie-na-nieustanna-epidemie-opinia.html?fbclid=IwAR2-27c8CjvWG08ZPwpHAWVeBnAJUQWZI4f5Xn99SM0rosHRaHtpw6QzTzM

 

 
Cytat

 

Przez ostatni rok na nasze myślenie o pandemii koronawirusa wpływało następujące założenie: że w pewnym momencie to wszystko się skończy i wrócimy do normalności. Dziś już wiemy, że założenie to prawie na pewno było błędne – pisze w opinii Andreas Kluth, publicysta Bloomberga.
 

Otóż wirus SARS-CoV-2, zmienny i nieuchwytny, może stać się naszym stałym wrogiem, tak jak grypa, tylko że gorszym. I nawet jeśli wirus w pewnym momencie zniknie, to do tego czasu nasze życie i nawyki zmienią się na tyle, że „cofnięcie się” nie będzie już opcją, natomiast jedyną drogą będzie pójście dalej. Ale do jakiego momentu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, dzisiaj widziałem klienta dziadka z dwoma maseczkami, rękawiczkami a na dworze już dodatnie temperatury.

 

Dwa dni temu kobita opieprzała mnie za brak maseczki w piwnicy! Kurna jasna jej mać!

 

Ile jeszcze maseczkowego terroru? Tego planu trzeciej fali?

 

Ludzie tak ocipieli, że nigdy nie zdejmą?

 

 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Martius777 napisał:

Ludzie tak ocipieli, że nigdy nie zdejmą?

 

Optymista

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-czy-po-pandemii-wroci-uscisk-dloni,nId,5120693

 

"Szczerze mówiąc, nie sądzę, byśmy kiedykolwiek wrócili do podawania sobie dłoni" - stwierdził dr Anthony Fauci, naczelny epidemiolog Ameryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pyrkosz napisał:

A Izrael już się otwiera. Goje dalej są dojone :) 

Ej, kolego! Przecież tam już się wyszczepili! Więc mogą!

 

1 godzinę temu, maroon napisał:

Ergo dopóki michy nie zabraknie, to wiosny ludów nie będzie. 

Bardzo możliwe. A kasę zawsze sie dodrukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.