Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Piccardo said:
10 hours ago, Leniwiec said:

@Obliteraror Kilka stron wcześniej pisałeś, że to fakenews :

 

https://fb.watch/a6A1ypjIuf/

 

 

Nie psuj mu jego spiskowej teorii w której on żyje, ale zapewne napisze że ten pan jest stary i mu na głowę padło...

Podejrzewam, że wydarzy się, które z tych:

 

1. Napiszę, że jesteś gimnazjalistą, który myśli, że walczy z systemem i że czerpiemy wiedzę z filmów z żółtymi napisami. 

2. Zignoruje, bo święta, bo z szurami nie ma co dyskutować itp. I wróci za jakiś czas do wątku jak gdyby nigdy nic. Tak było z KolegiKolegą.

3. Odpisze jakiś bełkot, że niepoważne źródło lub coś innego, ale istoty problemu nie poruszy, tylko zmieni temat.

4. Czeka na "wyjaśnienie tego fejka" przez Demagoga. I na razie nie ma nic do powiedzenia.

 

 

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, manygguh napisał:

Podejrzewam, że wydarzy się, które z tych:

 

1. Napiszę, że jesteś gimnazjalistą, który myśli, że walczy z systemem i że czerpiemy wiedzę z filmów z żółtymi napisami. 

2. Zignoruje, bo święta, bo z szurami nie ma co dyskutować itp. I wróci za jakiś czas do wątku jak gdyby nigdy nic. Tak było z KolegiKolegą.

3. Odpisze jakiś bełkot, że niepoważne źródło lub coś innego, ale istoty problemu nie poruszy, tylko zmieni temat.

4. Czeka na "wyjaśnienie tego fejka" przez Demagoga. I na razie nie ma nic do powiedzenia.

 

 

 

A mnie to obojętne, bardziej się zastanawiam co my możemy zrobić żeby zapobiec/zatrzymać ten proceder w Polsce 🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, manygguh napisał:

2. Zignoruje, bo święta, bo z szurami nie ma co dyskutować itp. I wróci za jakiś czas do wątku jak gdyby nigdy nic. Tak było z KolegiKolegą

Mnie też zignorował jak pisałem o tym, że Blackrock i Vanguard posiadają większościowe udziały w najważniejszych firmach na świecie, a tym samym najważniejszy głos na walnych zgromadzeniach akcjonariuszy.

 

Warto punktować takie akcje @manygguh, żeby każdy wiedział, że Obliteraror najpierw próbuje wprowadzać użytkowników forum w błąd, a jak brak mu argumentów to nas ignoruje.

Zobaczymy czy teraz w ogóle odpisze użytkownikowi @Leniwiec

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, manygguh napisał:

Dodatkowo dodałbym głosowanie w wyborach na tych polityków/ partię, którzy są przeciwko tym zmianom.

Ten system jest stworzony tak by nic się nie zmieniło. Szkoda czasu na takie akcje. Jedyne rozwiązanie to użycie siły na masową skalę wobec instytucji rządowych. Ci ludzie mają się bać tego że pracują dla rządu. Bez wojen domowych nic nie zmienisz, a te wymagają sporej samoświadomość ludzi by nie zostali przy tym wprowadzeni w ślepą uliczkę. System się łatwo nie podda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Imiennik said:

Ten system jest stworzony tak by nic się nie zmieniło. Szkoda czasu na takie akcje. Jedyne rozwiązanie to użycie siły na masową skalę wobec instytucji rządowych. Ci ludzie mają się bać tego że pracują dla rządu. Bez wojen domowych nic nie zmienisz, a te wymagają sporej samoświadomość ludzi by nie zostali przy tym wprowadzeni w ślepą uliczkę. System się łatwo nie podda.

Głosując na takich polityków nic nie tracisz. Dobrze jest mieć takich ludzi w Sejmie, którzy informują co się dzieje, mogą złożyć odpowiednie projekty ustaw, interpelacje, czy jakieś pismo do prokuratury. Gdyby ich nie było, to posunęli by się o wiele dalej we wprowadzeniu zamordyzmu. Nie tracisz absolutnie nic. Jeżeli PiS uzyska te 35%, Konfederacja te 10%, a kilka niszowych partii nie wejdzie do Sejmu, to PiS będzie potrzebował Konfy do przegłosowania czegokolwiek. Opozycja tak samo. Taki impas polityczny, będzie dobrym blokowaniem wprowadzania zamordyzmu, bo Konfederacja powie: "A my się na to nie zgadzamy, no i co bez nas uchwalicie? " Serio, to nas nic nie kosztuje. 

 

Są też inne sposoby, pisanie skarg, donosów, pozowanie najbardziej faszyzujących urzędników itp. Jest możliwość zawsze, że ktoś będzie dzwonił i mówił, że pod ministerstwo zdrowia, sanepidy, posterunki policji są podłożone materiały wybuchowe itp. Robienie tego regularnie utrudnieni egzekwowanie i postępowanie sanitaryzmu. Mogę sobie też wyobrazić jak biura poselskie oraz rodziny takich posłów, organów siłowych czy urzędników otrzymują różne przesyłki, których zawartość im się nie spodoba. Opcji jest sporo. 

 

O wojnie domowej zapomnij. Po pierwsze, ludzie nie mają broni. Po drugie, wybierz się do kraju gdzie taka wojna ma/ miała niedawno miejsce, to sam zobaczysz, że to fatalna opcja. I może nie będzie sanitaryzmu, ale będzie inna forma niewoli, albo anarchia i rządy silniejszej lokalnej bandy, której będziesz musiał się podporządkować, albo zginiesz. W efekcie będzie i tak miał mniej wolności niż masz w czasach pokoju. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imiennik

Oni stosują zastraszanie i manipulacje, to my musimy tą samą bronią, tylko w drugą stronę. 

Oni mają mainstream media, my mamy rozproszone źródła informacji.

Obserwuję od wielu lat scenę alternatywnych mediów (większych i mniejszych stron, grup, kanałów na yt nie idących z głównym ściekiem) i muszę przyznać, że to się organicznie rozrasta - coraz szybciej. Taki rozwój zawsze jest wykładniczy - jak pączkowanie.

 

Korpo pompują gruby hajs w propagandę, a myślący ludzie po prostu działają u podstaw.

U mnie wszyscy moi znajomi znają moje poglądy, które umiem im ładnie opakować i na spokojnie wytłumaczyć i w końcu dochodzi się do porozumienia. Uczmy się sztuki przekonywania, tłumaczenia, podawania mocnych argumentów - u każdego barana można po trochu rozbijać ten balon ego, i tak aż do skutku, z tym, że trzeba nabrać trochę doświadczenia i się nie poddawać.

 

Facebook, youtube, czy twitter mają takie narzędzia do analizy nastrojów społecznych w czasie rzeczywistym, z którego korzystają oczywiście np. WHO czy politycy. A mamy nawet w Polsce taką firmę, która zajmuje się analizą sentymentu, gdzie podajesz frazę i cały internet jest przeszukiwany, aby sprawdzić czy ludzie są do czegoś pozytywnie lub negatywnie nastawieni i dostajesz całą listę wzmianek. Jakiś czas temu okazało się, że na Twitterze większość użytkowników z całego świata jest ANTY obostrzeniom i lockdown'om.

Na którymś z filmików metafizycznego konspiratora na yt, jest pokazany graf, który ilustruje tą sytuację - nie mogę teraz tego znaleźć.

Władza doskonale to wie, a ludzie nie do końca zdają sobie z tego sprawę - bo w ogóle o tym nie myślą, lub są bombardowani propagandą.

 

Skąd takie nagłe próby ograniczania wolności na całym świecie? Bo ludzie zaczynają się budzić z systemowego letargu.

Uświadomienie sobie przez masy, jak to wszystko działa. to największa bolączka władzy.

 

Do tej pory ludzie dawali się oszukiwać, ale to się naturalnie zmienia, bo bardzo ciężko utrzymywać kłamstwa w nieskończoność.

Kłamstwo musi być ciągle podtrzymywane poprzez spójną narrację, a jak widać, media i wielkie organizacje już się tak zagalopowały pod wpływem korupcji, że co chwile zmieniają zdanie w sprawach wiadomo czego - i tutaj już przesadzili, ludzie nie są aż tak bardzo głupi.

 

Forum jest dobrym przykładem mikro środowiska, w którym większość użytkowników jest trzeźwo myśląca,

i zobacz co się dzieje z "pożytecznymi idiotami" czy z "agenturą wpływu", która coś tu próbowała postować i zachwalać obecny mainstreamowy stan rzeczy - niektórych już nie ma, bo od razu była z nimi jazda na argumenty, inni nie odpisują - właśnie poprzez to, że nikt nie pozwolił im tutaj pisać głupot. I o to właśnie chodzi - koniec z pozwalaniem na to. Jak masz w swoim środowisku kogoś kto próbuje Ci wciskać kit, albo dał się nabrać na partyjny bełkot - to wypadałoby tego nie tolerować, ale wyrazić głośno swoje zdanie - adekwatnie do sytuacji, to już sam musisz ocenić - tak jak się dzieje na forum.

 

Od wieków problemem jest to, że mądrzy ludzie mają wątpliwości, mają za dużo pokory, dążą do spokoju,

a głupi są bardzo pewni siebie - należy z tym skończyć.

 

Nawet największy systemowy zagorzalec w końcu i tak zmięknie, bo nie wytrzyma presji, ale musi znaleźć się wśród ludzi inaczej myślących, tak jak tutaj na forum widzimy proces, widzimy jak ludzie ze świeżakowni są kierowani na dobrą drogę.

Jak ktoś wyjedzie z głębokim blue pillem to od razu jest prostowany i o to chodzi też w codziennym życiu - nie trzymać języka za zębami - a pewnie wyrażać swoje opinie. Zmiana paradygmatu. Wiele razy zastanawiałem się nad tym, ile czasu bez dostępu do mediów potrzeba by było, żeby "odmatrixować" cały świat. Miesiąc ? Ja czasami zapominam o tym, że istnieje jakaś pandemia - nie oglądam TV, i nie mam czasu na przeglądanie żadnego gównościeku. Zajmuje się swoimi rzeczami. Wchodzę na forum sprawdzić czy są jakieś nowe ciekawe tematy, i czy mogę coś napisać.

 

Ktoś mi tu kiedyś napisał, że moje posty to takie "zagrzewanie do walki", "pokrzepienie serc", ale nie o to chodzi - 

spójrzmy na to logicznie, matematycznie. Chodzi po prostu o ilość ludzi widzących rzeczywistość, a nie taplających się w "bezpiecznych", komfortowych iluzjach - dlatego każdy na swoim poletku w miarę możliwości powinien młoteczkiem rozjebać trochę tego betonu.

 

PAMIĘTAJ ŻE LUDZI NA PLANECIE JEST 99% A ZARZĄDCÓW STADA MNIEJ NIŻ 1%.

 

6a9d5177e913c0fd07747fe1c8750a88.jpg

  • Like 19
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Imiennik said:

Ciekawy przypadek, policjant zaatakował prawniczkę na komisariacie za brak maski, sprawa już jest w prokuraturze:

https://tarnogorski.info/radca-prawny-anna-kubala-pobita-przez-policjanta-krzyczalam-o-pomoc-nikt-nie-pomogl/

 

 

Przez długie lata miałem neutralno-pozytywne nastawienie do Policji. Wiadomo, debile się wszędzie zdarzają i nie można po jednostkach całej służby oceniać. 

 

Jednak ostatnimi czasy, kiedy masowo takie wybryki i nadużycia wyskakują, to momentami mam ochotę rzucić parę mołotowów i spalić taki jeden czy drugi komisariat razem z zawartością. 🤔

 

Pytanie podstawowe: po co nam takie służby? 

 

Kwestia czasu jak kogoś zabiją za brak maseczki. 

 

Nawet w PRL nienawiść była głównie do zomowców, ale zwykły milicjant był tolerowany, a nawet często potrzebny. A tu zaczyna nam się robić jakaś formacja na miarę SS. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko policja została przywrócona do roli ZOMO, będącej naturą tej instytucji, jedynie propagandowo utrzymywanej wizerunkowo jako stróż prawa i obywateli. Aktualnie w oczywisty sposób są stróżami bezprawia, zwłaszcza zważywszy na bezprawne zarządzenia rządu(ów). To na co mają przyzwolenie było zresztą już widać po licznych akcjach bijatycko-przemocowych z udziałem nawet policjantów po służbie i w cywilu. Osobiście nie słyszałem, żeby jakiekolwiek konsekwencje wyciągnieto względem sadystycznych bandziorów z resortu. Czyli im wolno.

 

Jako dziecko komuny, miałem zawsze zerowe zaufanie do tzw. resortów siłowych ze szczególnym uwzględnieniem milicji. Przez jakiś czas wydawało mi się, ze reforma policji poszła w lepszym kierunku i "może coś z tego będzie". Ale aktualnie nie mam już najmniejszych złudzeń, że nadal zatrudnia się w policji bandyterkę, której płacimy własnymi pieniędzmi okup, za to żeby powstrzymywali się od udziału w grupach przestępczych, jednocześnie dając możliwość dania upustu ich sadystycznym ciągotkom. Milicja była, jest i będzie tylko po to, żeby nie tyle strzc prawa, co bronić rządu przed obywatelami. 

 

ps. Co śmieszniejsze, policjanci traktują prawdziwych bandziorów, obcykanych w kruczkach prawnych, jak delikatne jajeczko. Do pałowania są tylko ufni obywatele, którzy wierza że policja jest dla nich i nie "obcykują" się z przepisów. 

  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rnext napisał:

ps. Co śmieszniejsze, policjanci traktują prawdziwych bandziorów, obcykanych w kruczkach prawnych, jak delikatne jajeczko. Do pałowania są tylko ufni obywatele, którzy wierza że policja jest dla nich i nie "obcykują" się z przepisów. 

Tu raczej nie chodzi o przepisy, tylko o prawdopodobieństwo zebrania wpierdolu, od bandyty znacząco wyższe, niż od staruszki na cmentarzu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maroon napisał:

Jednak ostatnimi czasy, kiedy masowo takie wybryki i nadużycia wyskakują, to momentami mam ochotę rzucić parę mołotowów i spalić taki jeden czy drugi komisariat razem z zawartością. 🤔

Już unia coś przębąkiwuje nt złego prawodawstwa w Polsce. Jeszcze trochę i nie będziemy mieć żadnych praw oprócz prawa pięści. Zazdroszczę optymizmu dla ludzi wierzących w siłę papieru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Imiennik said:

. Zazdroszczę optymizmu dla ludzi wierzących w siłę papieru.

Najbardziej uczciwe w kwestii sprawowania władzy były systemy plemienne. Natomiast im dalej w "zaawansowaniu" systemu, tym gorszy syf. Władza - obywatel to jest proste sprzężenie zwrotne. Im jedno sobie na więcej pozwala, tym drugie mniej może. Przy czym władzy jest łatwiej. 

 

U nas odwiecznym problemem było i jest gówniane prawodawstwo i sądy sądzące jak się w danym momencie przyśni. Dodajmy do tego prokuraturę, która z zasady wszelkie szwindle i nadużycia umarza i mamy, co mamy. 

 

Ciężko wyjść z takiego marazmu. Tu faktycznie by się przydało coś na kształt rewolucji. Gilotyny, trochę łbów pościnać, może na resztę by to otrzeźwiająco podziałało. A może i nie. 

 

W ucywilizowaniu tego bajzlu pomógłby też pewnie liberalny dostęp do broni, w tym jej swobodnego noszenia na ulicy. 

 

Patrząc z perspektywy ostatnich 80 lat, to w zasadzie cały czas w totalitaryźmie żyjemy Był jedynie czas, gdzie trochę ucisk poluzowali, ale najwyraźniej ten czas się skończył. 

 

Najgorsze, że nie bardzo jest jak to rozwiązać bez uciekania się do przemocy. Bo ok, można dać mundurowemu po mordzie, spalić komisariat, itp. tylko z automatu stajesz się wtedy przestępcą i nikogo twoje racje nie interesują. Zaatakowałeś system, jesteś więc zwyklym bandziorem, w ostateczności terrorystą albo chorym psychicznie. 

 

Zresztą nie w służbach tkwi problem, tylko w tym, że mają przyzwolenie. To jak z agresywnym psem - jak jest trzymany krótko, to się zachowuje, jak się go spuści z łańcucha, to gryzie. 

 

Zataczamy w tym momencie kółko i trafiamy do tzw. elit, które tym sterują. 

 

I wychodzi, że najlepiej i najprościej, zamiast walczyć z systemem, to zostać jego częścią i wbić się do tychże elit. 😁

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

 

I wychodzi, że najlepiej i najprościej, zamiast walczyć z systemem, to zostać jego częścią i wbić się do tychże elit. 😁

Jak z całym postem się zgadzam, tak te zdanie mnie dziwi. To marzenie ściętej głowy to raz, a dwa ja nie chcę do tego przykładać ręki, nie mam chorych ambicji i nie chcę się znaleźć sam na własnym celowniku. Wolę pozostać przy swoich wartościach zamiast oddawać je za kilka srebrników. 

 

Jeśli ktoś wybiera konformizm, bezpieczeństwo to nigdy nie stanie przeciw systemowi ergo dołoży się do jego budowania.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Imiennik said:

Jak z całym postem się zgadzam, tak te zdanie mnie dziwi. To marzenie ściętej głowy to raz, a dwa ja nie chcę do tego przykładać ręki, nie mam chorych ambicji i nie chcę się znaleźć sam na własnym celowniku. Wolę pozostać przy swoich wartościach zamiast oddawać je za kilka srebrników. 

 

Jeśli ktoś wybiera konformizm, bezpieczeństwo to nigdy nie stanie przeciw systemowi ergo dołoży się do jego budowania.

Racja. Tylko odpowiedz mi, znasz kogoś, kto w czasach nowożytnych obalił jakiś system? Jak coś upadło, to zazwyczaj dlatego, że albo dyktator kojfną albo ekonomicznie była taka bieda, że ludzie już nie dawali rady, przy czym jak przykład Wenezueli pokazuje nie jest to reguła. 

 

Jednostkowe wyskoki są destrukcyjne tylko dla jednostek. Dla systemu są w zasadzie nieodczuwalne. 

 

Ps. Ja bym się naprawdę cieszył, jakby po takim wybryku pana mundurowego wpadła tam jakaś ekipa i go skopała tak, żeby przez rok nie mógł się ruszać. Tylko żadna ekipa nie wpadnie, a pan mundurowy w najgorszym wypadku wyleci ze służby, a zapewne jedynie naganę dostanie. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa publikacja z Kataru z 23 grudnia:

 

Cytat

Severity of SARS-CoV-2 Reinfections as Compared with Primary Infections

TO THE EDITOR:

Qatar had a first wave of infections with severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2) from March through June 2020, after which approximately 40% of the population had detectable antibodies against SARS-CoV-2. The country subsequently had two back-to-back waves from January through May 2021, triggered by the introduction of the B.1.1.7 (or alpha) and B.1.351 (or beta) variants.1 This created an epidemiologic opportunity to assess reinfections.

 

Using national, federated databases that have captured all SARS-CoV-2–related data since the onset of the pandemic (Section S1 in the Supplementary Appendix, available with the full text of this letter at NEJM.org), we investigated the risk of severe disease (leading to acute care hospitalization), critical disease (leading to hospitalization in an intensive care unit [ICU]), and fatal disease caused by reinfections as compared with primary infections in the national cohort of 353,326 persons with polymerase-chain-reaction (PCR)–confirmed infection between February 28, 2020, and April 28, 2021, after exclusion of 87,547 persons with a vaccination record. Primary infection was defined as the first PCR-positive swab. Reinfection was defined as the first PCR-positive swab obtained at least 90 days after the primary infection. Persons with reinfection were matched to those with primary infection in a 1:5 ratio according to sex, 5-year age group, nationality, and calendar week of the PCR test date (Fig. S1 and Table S1 in the Supplementary Appendix). Classification of severe, critical, and fatal Covid-19 followed World Health Organization guidelines, and assessments were made by trained medical personnel through individual chart reviews.

 

Table 1.Severity of SARS-CoV-2 Reinfections as Compared with Primary Infections in the Population of Qatar.

 

Of 1304 identified reinfections, 413 (31.7%) were caused by the B.1.351 variant, 57 (4.4%) by the B.1.1.7 variant, 213 (16.3%) by “wild-type” virus, and 621 (47.6%) were of unknown status (Section S1 in the Supplementary Appendix). For reinfected persons, the median time between first infection and reinfection was 277 days (interquartile range, 179 to 315). The odds of severe disease at reinfection were 0.12 times (95% confidence interval [CI], 0.03 to 0.31) that at primary infection (Table 1).

 

There were no cases of critical disease at reinfection and 28 cases at primary infection (Table S3), for an odds ratio of 0.00 (95% CI, 0.00 to 0.64). There were no cases of death from Covid-19 at reinfection and 7 cases at primary infection, resulting in an odds ratio of 0.00 (95% CI, 0.00 to 2.57). The odds of the composite outcome of severe, critical, or fatal disease at reinfection were 0.10 times (95% CI, 0.03 to 0.25) that at primary infection. Sensitivity analyses were consistent with these results (Table S2).

Reinfections had 90% lower odds of resulting in hospitalization or death than primary infections. Four reinfections were severe enough to lead to acute care hospitalization. None led to hospitalization in an ICU, and none ended in death. Reinfections were rare and were generally mild, perhaps because of the primed immune system after primary infection.

 

In earlier studies, we assessed the efficacy of previous natural infection as protection against reinfection with SARS-CoV-22,3 as being 85% or greater. Accordingly, for a person who has already had a primary infection, the risk of having a severe reinfection is only approximately 1% of the risk of a previously uninfected person having a severe primary infection. It needs to be determined whether such protection against severe disease at reinfection lasts for a longer period, analogous to the immunity that develops against other seasonal “common-cold” coronaviruses,4 which elicit short-term immunity against mild reinfection but longer-term immunity against more severe illness with reinfection. If this were the case with SARS-CoV-2, the virus (or at least the variants studied to date) could adopt a more benign pattern of infection when it becomes endemic.4

 

Laith J. Abu-Raddad, Ph.D.
Hiam Chemaitelly, M.Sc.
Weill Cornell Medicine–Qatar, Doha, Qatar
[email protected]

Roberto Bertollini, M.D., M.P.H.
Ministry of Public Health, Doha, Qatar

for the National Study Group for COVID-19 Epidemiology

 

Wśród 353326 osób które wcześniej chorowały na covid, reinfekcja nastąpiła u 1304 osób, wśród nich tylko 4 miały ciężki przebieg, brak zgonów.

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2108120

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek otrzymałem odpowiedź z MZ:

 

Ministerstwo Zdrowia
00-952 Warszawa
Miodowa 15

Miejsce i data sporządzenia dokumentu

Warszawa, 2021-12-23

Dane adresatów


 

 

INFORMACJA

Korespondencja wysłana z systemu EZD PUW

Treść dokumentu

Szanowny Panie, 

w odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej, przekazuję następujące informacje.

Ad. pytań:
„Ile osób zmarło na covid-19 bez chorób współistniejących od dnia 01.09.2021?”
„Jaką część tych osób stanowili zaszczepieni podwójną dawką, a jaką niezaszczepieni?”

Na wstępie informuję, że zgodnie z wyrokiem NSA z 20 listopada 2003 r., II SAB 372/03 obowiązek udostępniania informacji publicznej przez władze publiczne, i inne podmioty wykonujące zadania publiczne, nie dotyczy informacji ogólnodostępnej bądź będącej już w posiadaniu wnioskującego o jej udostępnienie.
Uprzejmie informuję, że statystyki zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 z uwzględnieniem szczepienia przeciw COVID-19, umożliwiające przedstawienie danych w przekrojach płci i wieku zostały udostępnione na stronie internetowej: https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761
Ponadto informuję, że liczba zgonów z powodu COVID-19 obejmuje:
1)	zgony bez chorób współistniejących - zgon z powodu COVID-19, przy czym osoba zmarła nie miała innych schorzeń;
2)	zgony z chorobami współistniejącymi - zgon z powodu COVID-19, przy czym u osoby zmarłej występowały inne schorzenia, zwykle przewlekłe, które mogły mieć wpływ na zakażenie i przebieg COVID-19.
Analiza i wnioskowanie wyłącznie na podstawie jednego zbioru nie daje pełnego obrazu zgonów z powodu COVID-19. Z uwagi na wprowadzanie korekt przez komórki Państwowej Inspekcji Sanitarnej, mogą także występować rozbieżności z wcześniejszymi raportami publikowanymi przez Ministerstwo Zdrowia.

Ad. pytań:
„O ile częściej testuje się na okoliczność covid-19 osoby niezaszczepione?
Uzasadnienie: w dniu 16.11.2021 Rada Medyczna przy Premierze w stanowisku nr 28 zaleciła testowanie niezaszczepionych, a pozostałe osoby tylko gdy wykazują objawy grypopodobne.”
„Czy są sporządzane protokoły z posiedzeń Rady Medycznej przy Premierze? Jeśli tak, to gdzie można się z nimi zapoznać?”
Podmiotem właściwym do rozpatrzenia zapytań dotyczących Rady Medycznej jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jednocześnie uprzejmie informuję, że zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych, na podmiocie, do którego skierowano wniosek o udostępnienie informacji publicznej, nie spoczywa obowiązek przekazania takiego wniosku do podmiotu właściwego, zgodnie z dyspozycją art. 65 § 1 k.p.a. (II SAB/Kr/28/17, I OSK 585/14).

Ad. pytania: „Na jakie badania powoływał się Sz. P. Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceministrowie twierdząc, że amantadyny nie należy traktować jako leku pomagającego w walce z covid-19?”

Badania kliniczne nad amantadyną prowadzone są obecnie przez dwa podmioty, tj. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie oraz Górnośląskie Centrum Medyczne im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Na ten moment badania nie dają jednoznacznej odpowiedzi co do skuteczności leku lub jej braku. Jednocześnie przedstawienie wstępnych wyników będzie możliwe po osiągnięciu statystycznie istotnej liczby zrekrutowanych i przebadanych pacjentów.

Ad. pytania: „Ile cyklów (powtórzeń) reakcji łańcuchowej polimerazy materiału DNA rekomenduje laboratoriom Ministerstwo Zdrowia przy wykrywaniu obecności wirusa Sars-Cov-2?”

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – PIB w swych rekomendacjach w zakresie diagnostyki molekularnej SARS-CoV-2 z dnia 24.04.2020 r. https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Rekomendacje-w-zakresie-diagnostyki-molekularnej-SARS-CoV-2.pdf (aktualizacja z dnia 02.11.2020 r. https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/01/Rekomendacje-dot.-interpretacji-testow-rtPCR-z-2.11.2020-uzup.pdf) zaleca by wartość Ct >35 cyklu traktować jako wynik na granicy czułości metody diagnostycznej i zgodnie z wytycznymi WHO (https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1272454/retrieve) wydawać jako wynik nierozstrzygający. W przypadku wątpliwości (wynik słabo dodatni tj. wartość Ct >35 cyklu) NIZP-PZH stoi na stanowisku by pobrać do badania kolejną próbkę po 24 – 48 godzinach od momentu pobrania próbki, której wynik dodatni budził wątpliwości. 

Ad. pytania: „Czy wykonywanie testu PCR lub RT/PCR osobie niewykazującej objawów choroby ma uzasadnienie naukowe?”

Metoda PCR (polymerase chain reaction) wynaleziona przez dr Kery’ego Mullis’a w 1985 r., za którą twórca otrzymał Nagrodę Nobla (1993) stała się podstawą dla rozwoju dziedziny biologii molekularnej. Należy podkreślić, że na przestrzeni ponad 30 lat technika ta ulegała ciągłym modernizacjom, co zdecydowanie wpłynęło na jej rozwój. Obecnie pojęcie „technika PCR” jest bardzo szerokie. Istnieje szereg jej odmian, a wiele z nich jest rutynowo stosowanych m.in. w diagnostyce zakażeń różnymi mikroorganizmami, w tym wirusami. Laboratoria diagnostyczne zobowiązane są do posługiwania się wyłącznie testami posiadającymi certyfikat CE i IVD, dla których producent precyzuje m.in.: takie parametry, jak: swoistość i czułość testu, wartość predykcyjna dodatnia (PPV) oraz wartość predykcyjna ujemna (NPV). Co więcej każde laboratorium diagnostyczne stosujące test komercyjny (z CE , IVD) powinno przeprowadzić weryfikację testu, czyli jego sprawdzenie w warunkach własnego laboratorium.  

Zgodnie z rekomendacjami WHO wiarygodną metodą laboratoryjnego potwierdzenia aktualnego zakażenia wirusem SARS-CoV2 są badania wykonywane metodami biologii molekularnej (RT-PCR). Zależnie od sytuacji epidemiologicznej danego kraju/obszaru WHO dopuszcza laboratoryjne potwierdzenie zakażenia wirusem SARS-CoV2 na podstawie wykrycia obecności 1 genu specyficznego dla tego patogenu (w krajach o stałej cyrkulacji wirusa w populacji) lub na podstawie wykrycia 2 i więcej genów, w tym 1 specyficznego dla wirusa SARS-CoV2 (w krajach, w których epidemia jest pod kontrolą). W Polsce laboratoria prowadzące diagnostykę w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 zobowiązane są do stosowania metodyki badania spełniającej wymogi aktualnej krajowej definicji przypadku potwierdzonego COVID-19, ogłaszanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego. https://www.who.int/publications/i/item/10665-331501https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/Rekomendacje-w-zakresie-diagnostyki-molekularnej-SARS-CoV-2.pdf  https://www.gov.pl/web/gis/definicja-przypadku-covid19-na-potrzeby-nadzoru-epidemiologicznego-nad-zakazeniami-wirusem-sars-cov-2-definicja-z-dnia-31102020-

Ad. pytania: „Jaki odsetek wykonanych testów PCR i RT/PCR dało wynik fałszywie pozytywny?”
Podmiotem właściwym do rozpatrzenia zapytania jest Główny Inspektorat Sanitarny. Jednocześnie uprzejmie informuję, że zgodnie z orzecznictwem sądów administracyjnych, na podmiocie, do którego skierowano wniosek o udostępnienie informacji publicznej, nie spoczywa obowiązek przekazania takiego wniosku do podmiotu właściwego, zgodnie z dyspozycją art. 65 § 1 k.p.a. (II SAB/Kr/28/17, I OSK 585/14).

Ad. pytania: „Na podstawie jakich badań Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o rozpoczęciu szczepień dzieci w wieku 5-11 lat od dnia 16.12.2021?”

Komunikat nr 15 Ministra Zdrowia. Szczepienia zostały włączone do NPS na podstawie zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych wraz ze zmianą w rejestracji szczepionki Comirnaty (Pfizer-BioNTech) od 16 grudnia 2021 r. 
Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 5-11 lat mogą być realizowane preparatem Comirnaty (podmiot odpowiedzialny BioNTech Manufacturing GmbH, reprezentowany w Polsce przez Pfizer Polska Sp. z o.o.), który został dopuszczony do obrotu w procedurze warunkowej po ocenie w Europejskiej Agencji Leków, ze wskazaniami ochrony przed objawami COVID-19 wywołanymi przez wirusa SARS-CoV-2 u dzieci w wieku 5-11 lat (dawka 10µg) . Europejska Agencja Leków od 10.11.2021 prowadzi również podobną procedurę oceny szczepionki Spikevax (Moderna).


Ad. pytania: „Ile łóżek szpitalnych dostępnych jest aktualnie w polskich szpitalach?"

Statystyki dotyczące łóżek znajdują się w Rejestrze Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. 
Link: https://rpwdl.ezdrowie.gov.pl/

Ad. pytania: „Ilu wszystkich pacjentów przebywa aktualnie w polskich szpitalach?"

Ministerstwo Zdrowia nie posiada informacji ile aktualnie przebywa pacjentów w polskich szpitalach.

Ad. pytania: „Ilu pacjentów przebywało na oddziałach zakaźnych w listopadzie 2021 w porównaniu z listopadem 2020 oraz listopadem 2019?"

Ministerstwo Zdrowia nie posiada informacji ile pacjentów przebywało na oddziałach zakaźnych w listopadzie 2021.

Ad. pytania: „Ile osób zmarło z powodu chorób układu oddechowego w 2019, 2020 i 2021, wyłączając covid-19?"

Zgodnie z ustawą z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z pózn. zm.)  podmiotem właściwym w sprawie gromadzenia i udostępniania danych o zgonach wraz z ich przyczynami jest Główny Urząd Statystyczny. Szczegółowe informacje dotyczące realizacji tego zadania, w tym metodyka, dostępne są na stronie internetowej Urzędu:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/statystyka-przyczyn-zgonow/jak-gus-prowadzi-statystyke-zgonow,8,1.html
Przedmiotowe dane są dostępne na stronach:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/ludnosc/zgony-wedlug-tygodni,39,2.html (zgony wg tygodni);
https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/wymiary/3/534/1344 (zgony wg przyczyn);
https://bdl.stat.gov.pl/BDL/metadane/cechy/2141 (zgony wg płci i wieku).
Kwestia przekazywania danych z karty zgonu w celach statystycznych uregulowana jest w ustawie z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. 2014 poz. 1741) oraz ustawie z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych (Dz. U. 1959 nr 11 poz. 62 z pózn. zm.). Z uwagi na powyższe, do Ministerstwa Zdrowia nie są przekazywane kopie kart zgonów, zatem resort nie dysponuje odrębnym źródłem przedmiotowych danych.


Departament Analiz i Strategii
mail: [email protected]
tel: (22) 69 96 572
 
Administratorem Państwa danych osobowych jest Minister Zdrowia. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych w Ministerstwie Zdrowia można uzyskać pod linkiem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/dane-osobowe. 
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według oficjalnej strony MZ, ryzyko zgonu na covid* w grudniu 2021 wynosi:

 

15 lat:  0,02%

30 lat:  0,08% (0,04% bez chorób współ.)

40 lat: 0,2% (0,12% bez chorób współ.)

50 lat: 0,57% (0,18% bez chorób współ.)

60 lat: 2,3% (0,75% bez chorób współ.)

70 lat: 6,13% (1,86% bez chorób współ.)

80 lat: 13,27% (3,54% bez chorób współ.)

 

ŚREDNI WIEK ZMARŁEJ OSOBY: 75 lat

 

19-21 grudnia(świeższych danych jeszcze nie ma):

-zakażenia: 46%** to zaszczepieni podwójnie

-zgony: 25,96%

 

*Umarli na covid, czy mieli po prostu pozytywny wynik testu?

**Nie wiadomo o ile częściej testuje się niezaszczepionych

 

https://basiw.mz.gov.pl/index.html#/visualization?id=3761

 

 

Według Eurostatu, w Polsce rocznie na zapalenie płuc umiera ~16,000 osób. 43 na 100 000 obywateli.

Na covid, bez chorób współistniejących: 18428 w 2021.

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/-/edn-20171110-1

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191wnioski o szczepionce:

-zupełnie nie chroni przed zakażeniem 

-teoretycznie zmniejsza ryzyko zgonu o ok. 50%ale...tu dochodzi kwestia liczenia zgonów. Wystarczy, że zaszczepionym z chorobami wspoltowarzyszacymi mniej chętnie wpisują covid jako przyczynę i już mamy zaburzenie prawidłowego wyniku. No i do 60 roku życia ryzyko zgonu jak na grypę. 

Edytowane przez mpawel5
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.