Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, StatusQuo napisał:

W ogóle wydaje mi się, że to co się dzieje teraz z kobietami świadczy o tym, że znikły pewne społeczne czynniki, a z kobiet zeszła pewnego rodzaju "presja", która jeszcze istnia

kilkadziesiąt lat temu..

Zeszła? ;)

Teraz masz:

  • presja kariery,
  • presja własnego mieszkania/domu,
  • zapierdalanie i stresowanie się w pracy,
  • presja dobrej sylwetki,
  • presja podróży,
  • presja z instagrama,
  • presja z tv,
  • przychodzi 30 i pojawia się presja znalezienia faceta i zaciążenia,
  • potem presja z wychowaniem dzieci, by chodziły na wszystkie pozaszkolne zajęcia i były lepsza od dzieci tej suki spod 6.

także ten ;) nie zazdroszczę im. A można było sobie spokojnie w domu siedzieć :)

Edytowane przez radeq
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, radeq napisał:
12 godzin temu, StatusQuo napisał:

W ogóle wydaje mi się, że to co się dzieje teraz z kobietami świadczy o tym, że znikły pewne społeczne czynniki, a z kobiet zeszła pewnego rodzaju "presja", która jeszcze istnia

kilkadziesiąt lat temu..

Zeszła? ;)

Teraz masz:

Zeszła pewna presja, miałem na myśli, że kiedyś istniała "pewna określona presja", a dziś już nie istnieje. Nie mówię, że nie pojawiły się nowe :)

Bardziej mi chodziło, że trochę na skutek zewnętrznych nacisków, dość mocno pozmieniały się priorytety kobiet. Dziś nie ma priorytetów na dzieci,

ale też nie umiem powiedzieć, czy prócz samego rodzenia dzieci kobiety nie miały innych nacisków, jak być dobrą matką, żoną i Bóg wie co jeszcze..

Ale tak oczywiście się zgadzam, mówimy o tym samym :)

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.