Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
deleteduser10

Przyjęcie Islamu

Polecane posty

Oj tam, oj tam, Arabusy to bardzo rozrywkowi ludzie, życie wśród nich na pewno byłoby ciekawe  :D

Teraz w kalendarzu muzułmańskim mamy 1437 rok hidżry. Do oświecenia jeszcze parę stuleci musi upłynąć ...

Jak ktoś ciekawy intencji, zapraszam na priv.

Sorry Oberlojtnant :D , ale Ja ciekawy nie jestem.

Już mnie wystarczająco rozbawiłeś :lol: .

Tak jak oczekiwałem, to prowo...które mnie zdziwiło.

Zaraz okaże się, że red założy temat o swoim nawróceniu na ortodoksyjny katolicyzm, Marek zacznie chwalić religię ''skodo-doktorantyzmu'', a SledgeHammer napisze, że właściwie to ''komuna nie była taka zła'', Pikachu stworzy wypracowanie o negowaniu jakiejkolwiek boskości (nawet tej ''pół'') pod hasłem ''Półbóg umarł'', Assasyn zostanie anglofilem, wychwalającym wysoką kulturę Brytoli, a Brzytwa zostanie moderatorskim ''hippisem'' i pod hasłem ''miłujcie się'' zrezygnuje z dawania ostrzeżeń i banów.

Edytowano przez AdrianoPeruggio
  • Like 3

A mnie zastanawia odpowiedź na pytanie czy Islam jest naprawdę taki zły i gorszy niż jakakolwiek religia na tym świecie...? Czy aby nie ulegamy histerii pakując wszystkich arabów do jednego wora...? Tak wiem i zgadzam się z tym, co podnosicie, że wszystkie religie służą temu samemu i są narzędziem kontroli mas. Ale czy w związku z tym mamy prawo do opluwania islamu i upatrywania w nim wszelkiego zła i zagrożeń dla obecnego świata, mając na uwadze, że nasz krąg kulturowy w kontekście historycznym ma na tym polu przynajmniej tyle samo sobie do zarzucenia (krucjaty itd). Czy mamy prawo dziwić się tym samobójcom wysadzającym się w powietrze, jeśli przeanalizujemy imperialną politykę świata zachodniego w ostatnich latach toczącą się w świecie arabskim...? Czy to oni nas najpierw zaatakowali czy to my dokonujemy przewrotów rządów i dyktatur na bliskim wschodzie i wprowadzamy "demokrację" oczywiście kontrolowaną przez tych zachodnich najeźdźców? Czy w związku z tym ci ludzie nie mają prawa się bronić? A jak maja się bronić przed mocarstwami zachodnimi nie mając ku temu środków  ? Tylko przez partyzantkę i tego typu działalność (tak jak vietnamczycy, afgańczycy w przeszłości czy nawet nasi ak-owcy określani swego czasu mianem band rozbójniczych). Nie dziwmy się zatem, że napotykamy opór skoro sami się tam pchamy (liczba mnoga pchamy- mam również na myśli Polskę współpracującą w tym zakresie ze swoimi sojusznikami a dokładniej mocodawcami m.in. poprzez działania w Klejkutach i pewnie innych nieznanych bydlentom przed telewizorami operacjach). A czy świat zachodni ma legitymację, żeby się pchać w te rejony świata i siać "pokój i demokrację w trosce o prawa człowieka"? Czy te intencje nie mają oby zwykłych merkantylno-imperialnych podwalin. Otóż zapewne mają bo czemu akurat bliski wschód jak setki tysięcy ludzi zarzyna się w Afryce czy Korei Północnej ale jakoś nikt nie jedzie zaprowadzać tam "pokoju".

Inną kwestią jest fakt, że Europa, w tym Polska tak naprawdę potrzebuje tych uchodźców. Potrzebuje ich bo staje się coraz bogatsza a bogactwo, nadwyżki wszystkiego a tym samym wygodne i bezpieczne życie sprawiają, że ludzie przestają się rozmnażać. Przestają się rozmnażać i stają się coraz bardziej leniwi, co prowadzi do sytuacji, że nie ma kto wykonywać pewnych zawodów i nie ma jak utrzymać systemu emerytalnego i aparatu biurokratycznego w wymierających społeczeństwach (eksperyment Calhouna). Możemy myśleć o arabach czy jakichkolwiek innych nacjach w jakikolwiek sposób ale nikt mnie nie przekona, że ich nie potrzebujemy. Także sposobem na ruszenie tych mas ludzi żyjących w dobrobycie jest tylko albo zastrzyk nowej krwi albo zburzenie poczucia bezpieczeństwa.

I niech mi nikt nie mówi, że nasz kraj jest w ruinie czy mamy problem głodujących dzieci bo parsknę śmiechem. Wielu ludzi zdaje się nie pamiętać jak było kiedyś bo przyzwyczaili się za bardzo do rzeczywistości jaka jest teraz. Nikt tu nie głoduje, tony żywności wywalamy, a ludzie chcą za wszelką cenę się odchudzać a nie walczyć o pozywienie. Na ulicach gigantyczne korki- po 2, nieraz 3 auta na rodzinę. Świat się zmniejszył, niegdziejsze wakacje nad polskim morzem zrównały się cenowo z pobytami w śródziemnomorskich kurortach.

W takim wypadku może komuś zależy aby nam obrzydzić tych arabów? Może to rozgrywka wielkich mocarstw? Podkopanie ratującej się zasobem ludzkim upadajacej, zbiurokratyzowanej unii przez USA bądź Rosję? Przecież to USA stworzyło i uzbrajało bojowników islamskich od wielu lat. 

Dobra. Maski opadają, karty na stół.

To ja wspólnie z Vincentem byłem architektem tej prowokacji. Wpadliśmy na taki pomysł razu pewnego jak chcieliśmy sobie porobić jaja:ph34r:

• Like 1

Dnia 24.11.2015 at 12:54, red napisał:

1430647427df37amuslim_playboy.jpg

co do arabskiego pleyboya to zydzi tez moga dymac kozy

• Like 1

5 minut temu, Pikaczu napisał:

co do arabskiego pleyboya to zydzi tez moga dymac kozy

Może to robić każda nacja, jednakowoż w dzisiejszych czasach nieliczne w tym się lubują. Nie widziałem nigdzie filmiku z Żydem spółkującym z kozą, w przeciwieństwie do innych nacji :P

3 godziny temu, red napisał:

Może to robić każda nacja, jednakowoż w dzisiejszych czasach nieliczne w tym się lubują. Nie widziałem nigdzie filmiku z Żydem spółkującym z kozą, w przeciwieństwie do innych nacji :P

jedni sie kryją drudzy nie%-)

16 minut temu, Pikaczu napisał:

jedni sie kryją drudzy nie%-)

No ale jak ktoś zostawia swoje upodobania w sypialni to nic mi do nich :P

• Like 1

4 godziny temu, red napisał:

No ale jak ktoś zostawia swoje upodobania w sypialni to nic mi do nich :P

no nie wiem pustynia to pustynia%-)

Dnia 25.11.2015 o 22:33, Bolo napisał:

Inną kwestią jest fakt, że Europa, w tym Polska tak naprawdę potrzebuje tych uchodźców. Potrzebuje ich bo staje się coraz bogatsza a bogactwo, nadwyżki wszystkiego a tym samym wygodne i bezpieczne życie sprawiają, że ludzie przestają się rozmnażać. Przestają się rozmnażać i stają się coraz bardziej leniwi, co prowadzi do sytuacji, że nie ma kto wykonywać pewnych zawodów i nie ma jak utrzymać systemu emerytalnego i aparatu biurokratycznego w wymierających społeczeństwach (eksperyment Calhouna). Możemy myśleć o arabach czy jakichkolwiek innych nacjach w jakikolwiek sposób ale nikt mnie nie przekona, że ich nie potrzebujemy. Także sposobem na ruszenie tych mas ludzi żyjących w dobrobycie jest tylko albo zastrzyk nowej krwi albo zburzenie poczucia bezpieczeństwa.

Naprawdę ty sądzisz, że oni podtrzymają przy życiu obecny system emerytalny?  Naprawdę myślisz, że oni wezmą się do roboty w rzeczach, których autochtoni nie chcą robić wówczas gdy arabscy przybysze wolą żerować na zasiłku i płodzić dzieci, olewając często kulturę gospodarza? Prędzej się wkurzą jak  będzie ich coraz więcej i zasiłki się skończą(a wtedy nieliczni z tych naprawdę myślących zostaną w kraju, który ich przyjął a reszta wpadnie w szał, wspomagany religijnym szajsem). Szkoda że taki naiwny jesteś, myśląc że większość tych dzikusów w czymkolwiek pomoże Zachodowi.

• Like 1

1 minutę temu, Rysiek Judasz napisał:

To nie jest kwestia naiwności, tylko statystyki. Bolo ma rację.

A możesz pokazać statystyki? Chcę się z nimi zapoznać. 

Jakie statystyki? Statystyki to są takie, że Europa się starzeje i umiera, a ludzie nie są zainteresowani rozmnażaniem, bo od czasu, gdy wzrosła świadomość i ludzie zdali sobie sprawę z tego, że nie ma żadnej bozi, podwodnych cywilizacji i życia wiecznego, konsumują to co mają bez zwracania uwagi na ogół jako społeczność. Ktoś doszedł do wniosku, że tylko mieszając ludzi można przywrócić dzietność. Sprawdź ile dzieci statystycznie rodzi kobieta w Europie, a ile w Azji. Masz inny pomysł na to, żeby nasza cywilizacja nie skończyła jak myszy Calhouna?

Kolega Bolo za duzo TV...Ci ludzię maja jasno postawiony cel, Oni przyjezdzają tu rozwalić Europe pod kazdym względem, głowny nacisk kłada na ekonomie(benefity, socjal) i kulture, religie (Sariat)...To nie jest siła robocza, poczytaj sobie islamskie hadisy, tam będzies z miał wszystko...

To jest fala ludzi specjalnie przeznaczona do destabilizacji krajów Europy...Dlatego kazda ich pomoc o której wspominasz mija sie z ich głownym celem...a tak byc nie moze, prawda?

To nie jest emigracja zarobkowa, jak w przypadku Polaków, to ludzie z wrogiej nam kultury, cywilizacji...

Specjalnie poczytałem koran, dostałem od kolegi  z Afganistanu  i chodziłem do ich dzielnicy w duzym miescie w UK pogadac tak z ciekawosci, to imbecyle, kiedy zadawałem sporo niewygodnych pytan bylem potem bardzo niemile wydziany w tej dzielnicy, to się dalo odczuc, dlatego potem przestałem robic wyciecki rowerowe bo bałem się ze mnie zapierdolą...

Nie ogladaj TV, tam jest scierwo i gnój, fikcja...pogadaj z islamistami w Niemcech, UK takimi z prawdziwego zdarzenia, pozadawaj niewygodne pytania, zobaczysz reakcje, popytaj dlaczego 70% młodych muslimów nie pracuje? dlaczego sie nie asymilują? kupiony marny dziennikarzyna tego nie zrobi...Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak genialnie media na zachodzie mAnipulują opinia publiczną...

@Rysiek Judasz fakt Europa wymiera, ale nie sadzisz ze Islam jest po to aby ratowac cywilizacje

Edytowano przez Assasyn
  • Like 2

10 minut temu, Rysiek Judasz napisał:

Jakie statystyki? Statystyki to są takie, że Europa się starzeje i umiera, a ludzie nie są zainteresowani rozmnażaniem, bo od czasu, gdy wzrosła świadomość i ludzie zdali sobie sprawę z tego, że nie ma żadnej bozi, podwodnych cywilizacji i życia wiecznego, konsumują to co mają bez zwracania uwagi na ogół jako społeczność. Ktoś doszedł do wniosku, że tylko mieszając ludzi można przywrócić dzietność. Sprawdź ile dzieci statystycznie rodzi kobieta w Europie, a ile w Azji. Masz inny pomysł na to, żeby nasza cywilizacja nie skończyła jak myszy Calhouna?

Świadomość wzrosła, bo po prostu mają teraz więcej dóbr i do religii(która nie jest im potrzebna) nie chcą się odwoływać i ją porzucają stopniowo. Co do drugiego punktu tego komentarza, ten cały pomysł z muzułmanami raczej będzie działać na krótką metę, a właśnie sprowadzaniem sobie dziczy z Bliskiego Wschodu i Afryki nasza cywilizacja skończy podobnie jak te myszy(z tym że przedstawiciele naszej cywilizacji przejmą kulturę i styl bycia przybyszy). 

21 minut temu, Rysiek Judasz napisał:

ludzie zdali sobie sprawę z tego, że nie ma żadnej bozi, podwodnych cywilizacji i życia wiecznego

To wlasnie jest jednym z głownych powodow dlaczego jest jak jest, odejscie od jednego z trzech fundamentów który zbudował ta cywilizacje :)

Popatrz jak potezny system religijny funkcjonuje w krajach Islamiskich...To ogromny fundament...

Islam, Chrześcijaństwo, Potwór Spghetti to są sprawy wtórne wobec faktu, że Europa umiera na starość. Jak wspomniałem, ktoś doszedł do wniosku, że ci ludzie się będą powoli asymilować. Co to znaczy? To,że części stopa życiowa spadnie, a innym wzrośnie. Już w tej chwili większość systemów emerytalnych zbankrutowała. Dodatkową wartością dodaną jest fakt, że na kanwie ataków terrorystycznych może dojść do wzrostu poparcia dla ugrupowań skrajnie prawicowych. Prawdziwym problemem są długi, które trzeba albo próbować spłacać inflacją i zwiększaniem populacji, albo poprzez wojnę.

Rysiek są różne nacje z dużą dzietnością, które nie zachłystują się agresywnymi ideologiami, a ich średnie IQ jest na poziomie europejskim lub wyższym.

W związku z tym, ja się pytam, czemu nie ma politycznego parcia na zaludnianie pokojowo nastawionymi nacjami, o wysokim IQ i rozwiniętej kulturze? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez SzejkNaftowy
      https://www.irishpost.com/entertainment/sinead-oconnor-renounces-catholicism-converts-islam-161261?fbclid=IwAR1rrYj6telwJPxaxENR5sGU4UM9LUJ1UrQnpCT_ZD3VIzqYMFUOjpeqbw8

Artykuł jest po angielsku więc przetłumaczę najciekawsze fragmenty:
      Pod koniec lat '90 O'Connor została kapłanką w katolickiej sekcie Orthodox Catholic and Apostolic Church. W zeszłym roku poddała się leczeniu psychiatrycznemu u słynnego doktora Phila (amerykański psychiatra-celebryta), na Twitterze napisała, że "na zawsze zepsuła kościół katolicki" oraz zmieniła imię na Magda Davitt. Niedawno wyrzekła się katolicyzmu, nawróciła na islam i przyjęła nowe imię "Shuhada' Davitt". Niedawno Dubliner (prawdopodobnie irlandzkie media) zatwittował jej wypowiedź: "Ogłaszam iż jestem dumna, że stałam się muzułmanką. To naturalne rozstrzygnięcie podróży każdego inteligentnego teologa. Wszystkie studia pism świętych prowadzą do islamu. To sprawia, że wszystkie inne święte pisma są zbędne. Dostanę nowe imię. Będzie nim Shuhada." Opublikowała nagranie na którym próbuje śpiewać Azan (wezwanie do czczenia allaha. Link: https://youtu.be/VJ0RdoiSZgk). A później przepraszała za błędy popełnione w trakcie śpiewania (pewnie żeby jej łba nie ucięli). Dostała hidżaby od przyjaciółki w Dublinie. Gdy włożyła jeden po raz pierwszy dostała dreszczy na całym ciele. Dodała, że nie opublikuje zdjęcia bo jest bardzo osobiste. I że jest brzydką starą wiedźma (dżentelmenowi nie wypada zaprzeczać kobiecie, więc przytaknę). Ale dodaje że jest bardzo szczęśliwa. A dalej bzdety o jej współpracy z muzykami, że uczestniczy w nowym projekcie i zyski z niego pójdą na walkę z rakiem.  
      No cóż. Stuknęła pięćdziesiątka, została kompletnie sama (co widać na poniższym filmie - "wszyscy, którzy POWINNI być ze mną opuścili mnie!"). Pewnie sami źli ludzie wokół niej byli.

Z tego co wyszukałem na szybko, wynika, że nie liczyła się z nikim. Teraz nawet jej własna czwórka dzieci ma ją w dupie. Została sama, w motelu a jedynymi jej kompanami są psychiatra, lekarz i Twitter. Była cztery razy zamężna (jej najkrótsze małżeństwo trwało... 17 dni). Wkrótce po narodzinach pierwszej córki, rozpoczęła batalię sądową o opiekę nad nią ale wygrał ojciec (musiała być niezłym hardkorem, że nie dostała dzieciaka). Cierpi na ChAD. A jej największy hit to... cover.

A teraz rzecz najśmieszniejsza. W 1992 w amerykańskim show Saturday Night Live, po odśpiewaniu "War" Marleya podarła zdjęcia Jana Pawła II. Zrobiła to w proteście przeciw tuszowaniu przypadków pedofilii przez Watykan. Teraz przeszła na islam, którego wyznawcy jak wiemy niespecjalnie kryją się ze swoją słabością do małych dzieci (np. znany skandal z Rotherham w UK - 1400 dzieci w 16 lat, tylko w jednym mieście)... czyli cała jej dawna "walka" poszła w pizdu .

Tak trzymać!
    • Przez Dworzanin_Herzoga
      http://dzienniknarodowy.pl/zmienil-plec-przeszedl-islam-wyszedl-maz/

Tego się nie spodziewałem. 😮 

• Przez biuro_antyimigracyjne
      Panowie grozi nam ogromna nadwyżka mężczyzn w Polsce. Doprowadzi to do krachu mężczyzn na rynku matrymonialnym tak jak to ma miejsce w Szwecji.

Rząd PiS otwierając szeroko granice dla imigrantów spoza Unii Europejskiej doprowadzi niedługo do sytuacji że kilkaset tysięcy mężczyzn w Polsce pozostanie bez szansy na znalezienie partnerki. W grupie tylko 6 najpopularniejszych krajów skąd pochodzą imigranci w ciągu pół roku przybyła do Polski nadwyżka ponad pół miliona mężczyzn. Kobiety w grupie 756812 osób które zostały wpisane do ewidencji przez powiatowe urzędy pracy stanowiły zaledwie 31%. Większość imigrantów to młodzi mężczyźni do 30 roku życia. Jeżeli trend ten się utrzyma to w ciągu kilku lat będziemy mieli w Polsce nadwyżkę mężczyzn w wieku produkcyjnym liczoną w milionach. Polska dodatkowo jest krajem o niekorzystnej strukturze demograficznej, która kształtuje rynek matrymonialny w sposób znacznie niekorzystny dla młodych polskich mężczyzn. Jeżeli do tego dojdzie ogromna nadwyżka w postaci imigrantów to znaczna część młodych mężczyzn w Polsce straci jakąkolwiek szansę na znalezienie partnerki i założenie rodziny. 

Z krajów bardziej egzotycznych te proporcje są jeszcze bardziej  niekorzystne. Z Bangladeszu na 2928 wniosków o zezwolenie na pracę tylko 58 wniosków stanowiły wnioski dla kobiet! Mało tego obywatelom Bangladeszu ostatecznie wydano 2980 zezwoleń na pracę w Polsce a kobietom zaledwie 43. Tym samym odrzucono wniosek o zezwolenie na pracę co czwartej kobiety z Bangladeszu, pomimo że ich było tak mało. Dla obywateli Nepalu na 9234 zezwolenia tylko 959 dotyczyło kobiet, wśród Pakistańczyków na 420 zezwoleń tylko 14 wydano kobietom. Na 570 obywateli Turcji zezwolenia dostało tylko 50 Turczynek.

Rząd w polityce imigracyjnej powinien uwzględnić balans płciowy. Liczba kobiet i mężczyzn powinna być proporcjonalna w poszczególnych grupach wiekowych. W innym przypadku jeżeli sytuacja będzie się pogarszać może dojść do fali przemocy seksualnej wobec młodych Polek, tak jak to ma obecnie miejsce w Szwecji gdzie imigranci odpowiadają za większość przestępstw seksualnych. W obecnej sytuacji polski rząd powinien starać się wyrównać powstałą lukę demograficzną i wyrównać balans płciowy pomiędzy kobietami i mężczyznami w wieku produkcyjnym. Polityka imigracyjna powinna nie tylko odpowiadać na takie problemy jak brak rąk do pracy, ale brać również pod uwagę czynniki jak właśnie problemy społeczne. Opcje są dwie. Albo Polskę w dalszym ciągu będzie zalewać fala imigrantów w puli której 70% to mężczyźni, przez co siłą rzeczy część z nich znajdzie sobie polskie partnerki, które urodzą dzieci przyjmujące nazwisko, kulturę lub religię ich ojca czego efektem będzie pokolenie dzieci trudnych do zintegrowania. Albo rząd wreszcie opamięta się z liczbą wydawanych zezwoleń i zacznie selekcję płciową oraz wiekową, przez co do Polski przyjechało by więcej młodych kobiet w wieku rozrodczym i młodzi Polacy mieliby większe szansę na znalezienie partnerek, które urodziłyby im polskie dzieci, z polskim nazwiskiem, wychowane w polskiej kulturze i w pełni zintegrowane z polskim społeczeństwem. Dzieci ze związków w których matką jest kobieta z zagranicy nie mają problemów z integracją i w pełni kultywują tradycje, kulture i obyczaje kraju ich ojca, w którym żyją i się wychowują. W przypadku związków w których to Polki będą rodzić dzieci imigrantom, o obcobrzmiących nazwiskach mogą pojawić się problemy z ich integracją, gdyż takie osoby często do końca nie utożsamiają się z krajem w którym żyją. 

Trzeba zacząć nagłaśniać ten problem ponieważ polskie społeczeństwo może zostać zdarte w przeciągu kilku dekad w tym tempie imigracji. Należy pamiętać że w czasach kiedy do Francji, Zachodnich Niemiec czy UK przybywały pierwsze transze imigrantów nie powyjeżdżały kilka lat wcześniej miliony ludzi za granicę tak jak się to ma w przypadku Polski.

Źródło danych to Ministerstwo Pracy. Więcej info macie w raportach.
      https://www.mpips.gov.pl/analizy-i-raporty/cudzoziemcy-pracujacy-w-polsce-statystyki/

• Przez Mordimer
      „Są dwa typy Polek, które wychodzą za muzułmanów” - mówi Anita. W domu męża w Pakistanie przeżyła piekło
      - Europejka, która przeszła na islam, nigdy nie będzie na ich terenie szanowana. Jesteśmy traktowane jak psy, na które można wrzeszczeć i które można bić, jeśli coś się nie podoba, "Allah tak chciał" komentowała rodzina mojego męża kolejne siniaki - opowiada Anita.

źródło: https://kobieta.wp.pl/sa-dwa-typy-polek-ktore-wychodza-za-muzulmanow-mowi-anita-w-domu-meza-w-pakistanie-przezyla-pieklo-6277112114714241a

Pomijając fakty ekonomiczne, zero myślenia stategicznego  u tych kobiet, książe przychodzi robi wrażenie wywołuje enocje i... potem to już schemat, na miejscu okazuje się, że nie ma fikania i nie ma zamku z 50 pokojami...
      Nawet w takim portalu pojawiają się artykułu pośrednio przestrzegające młode kobiety przez takimi sytuacjami.
    • Przez Beckenbauer
      Kult Cargo - jest to religia, kult, który powstał podczas II WŚ na wyspach Pacyfiku zamieszkałych przez prymitywne, wcześniej odizolowane od reszty świata ludy, w wyniku obserwowania dostaw do baz wojskowych zakładanych na tych wyspach. Żołnierze czasami podarowali tubylcom konserwy, zapalniczki, scyzoryki, cukierki itd. Do dziś, te plemienia uważają, że ładunek to dar bogów lub przodków (tamtejsi "teolodzy" mają różne zdania) dla nich. Samoloty są ich posłannikami, a biali ludzie podstępnie przeprowadzili rytuały, które oszukały/związały tych "posłanników", przez co biali kradną dobra przeznaczone dla nich. Dlatego postanowili wybudować własne atrapy lotnisk i samolotów, robią sobie ubrania wzorowane na mundurach, słuchawkach itd. licząc na to, że bogowie/przodkowie poznają się na oszustwie białego człowieka i zaczną im zsyłać dary.

W sumie, to wydaje mi się, że większość religii ma wiele wspólnego z Kultem Cargo. Wyznawcy czekają, aż manna spłynie im z nieba, bóg da im bogactwo, szczęście, domek w niebie, zaprowadzi pokój, znajdzie męża/żonę, ogólnie spełni ich pragnienia, a zamiast robić coś produktywnego w świecie rzeczywistym, zbierają się wokół świątyni i w modlitwach czekają, proszą, błagają o zmianę. Na tym przykładzie, można zaobserwować, jak powstawała religia na początku, jak tłumaczyli sobie zjawiska. Oni uważają samoloty za boskich posłańców, tak jak ludzie uznawali pioruny, epidemie, kataklizmy jako znaki od bogów.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.