Skocz do zawartości

Dlaczego mężczyźni czasami lubią się pochwalić


Rekomendowane odpowiedzi

@Lalkaa ludzie generalnie rozmawiają o tym, co ich interesuje, jeżeli się czymś zajmują, to o tym wspominają, jest to jeden z powszechnie akceptowanych społecznie tematów rozmowy w dowolnym towarzystwie.

 

Może być tak, że "chwalili się", a może to być tylko Twoja interpretacja wypatrującej oznak atencji samicy ;) 

 

W dniu 14.08.2020 o 07:29, Androgeniczna napisał:

Zobacz że np zarzucają kobietom brak hobby. To pokazuje że jest to dla nich coś ważnego czego jednak kobiety aż tak nie doceniają. 

 

Generalnie ludzie pozbawieni zainteresowań są w obyciu mniej atrakcyjni od tych ich posiadających. Z kobietami bez własnych zainteresowań nie bardzo jest o czym rozmawiać, tak szczerze. I to jest ogólnie przyjęty pogląd, nie tylko przez mężczyzn. Między innymi dlatego kobiety często udają, że jakieś hobby mają ;) Np 2 razy w roku wakacje z tanich lotów = "podróże", leci radio jak jadą autem = "muzyka", czasem muszę się w coś ubrać = "moda", chodzę z nudów do kina = "kinematografia".

 

Mężczyznom zdarza się zarzucać kobietom, że mają właśnie takie fejkowe hobby - to spora różnica w stosunku do tego, co napisałaś. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2020 o 23:59, Lalkaa napisał:

docenienia lub pochwalenia się przed kobietą?

Podbicia swojego ego :0 Proste, ja np. bardzo lubię zbierac znaczki, starocie, stare zabawaki, bardzo interesują mnie stare kolejki, które np. były produkowane w NRD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Boromir said:

Podbicia swojego ego :0 Proste, ja np. bardzo lubię zbierac znaczki, starocie, stare zabawaki, bardzo interesują mnie stare kolejki, które np. były produkowane w NRD.

To są dla typowej "Julki" dziecinne hobby :) "Co Ty maroon robisz?" "A drona projektuje" "Taką zabawkę? achaaa..."

 

Za to jak czasem dla jaj mówię, że starą biżuterię ze złota kolekcjonuję, to panie się w kłębek uwagi zamieniają ? 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maroon napisał:

że starą biżuterię ze złota kolekcjonuję, to panie się w kłębek uwagi zamieniają

Bedę musiał to wykorzystać :)

2 minuty temu, maroon napisał:

dziecinne hobby

Dziecinne hobby, ale można na tym zarabiać i wcale nie są tanie, zobacz ile kolejki kosztują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Boromir said:

Bedę musiał to wykorzystać :)

Dziecinne hobby, ale można na tym zarabiać i wcale nie są tanie, zobacz ile kolejki kosztują.

To ja o tym wiem. Ogólnie modelarstwo to drogi sport i jeżeli nie tylko zbierasz, a coś robisz, to trzeba mieć łeb jak sklep. Na pewno nie zajęcie dla idiotów. "No ale dziecinne te kolejki" ? Pani by wolała, żebyś jej coś kupił a nie wywalał pewnie z tysiaka, czy dwa na zabawkę ? "No niepoważni ci faceci, znałam takiego @Boromir co kolejki zbierał. No mówię ci dzieciak normalnie, a ja tu ślub chciałam" ? I tak to wygląda. 

 

Przypomniało mi się jaką mi dramę eks zrobiła, jak drugie moto kupiłem. "To MIELIŚMY dom budować, a ty sobie zabawki kupujesz???" Życie. Za to jak pani wypierdala 4 koła na smartfon albo parę tysi na ciuchy, to jest ok. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sroczka swój ogonek chwali... Żeby zabłysnąć nie tylko dla płci przeciwnej, ale i wśród rywali. O, nawet mi się fajnie zrymowało, ale to sama prawda.

Jak masz atrakcyjne koleżanki, to sama pewnie zauważyłaś, że tez lubią się chwalić między sobą, że Maciej je zaprosił tam, ale wypisuje do nich jeszcze ten Jarek z pracy, a Krzysiek to już całkiem nie chce się odczepić, za to żeby od nich odpocząć po pracy idą do najlepszej i najdroższej kosmetyczki w mieście, a potem na zakupy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Taboo napisał:

Akurat to prawda, że jak to wszystko wyglądało to się tego nie dowiemy, tak jak w większości postów na BS ;)


Wyglądało tak jak pisze. Nie bez powodu zwróciło moja uwagę bo było to dość nietypowe nagromadzone w bardzo szybkim czasie. Przecież na codzień normalnie się rozmawia a tu 4 facetów nagle jeden po drugim bo jeden zaczął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 07:29, Androgeniczna napisał:

Mężczyźni uważają swoje hobby za coś super wartościowego dlatego o tym mówią. 

Zobacz że np zarzucają kobietom brak hobby. To pokazuje że jest to dla nich coś ważnego czego jednak kobiety aż tak nie doceniają. 

Chyba każda osoba uważa swoje hobby za cos super wartościowego. 

W dniu 14.08.2020 o 07:29, Androgeniczna napisał:

Mężczyźni uważają swoje hobby za coś super wartościowego dlatego o tym mówią. 

Zobacz że np zarzucają kobietom brak hobby. To pokazuje że jest to dla nich coś ważnego czego jednak kobiety aż tak nie doceniają. 

Chyba każda osoba uważa swoje hobby za cos super wartościowego. 

W dniu 14.08.2020 o 07:29, Androgeniczna napisał:

Mężczyźni uważają swoje hobby za coś super wartościowego dlatego o tym mówią. 

Zobacz że np zarzucają kobietom brak hobby. To pokazuje że jest to dla nich coś ważnego czego jednak kobiety aż tak nie doceniają. 

Chyba każda osoba uważa swoje hobby za cos super wartościowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/13/2020 at 10:59 PM, Lalkaa said:

Skąd mężczyźni mają taką potrzebę docenienia lub pochwalenia się przed kobietą?

Z tych samych przyczyn, które sprawiają, że kobiety niechętnie się chwalą swoimi hobby.

 

Zwykłe, banalne pozycjonowanie się w stadzie. W razie spotkania kilku mężczyzn (zwłaszcza w towarzystwie jednej baby) to normalne, że trzeba innym chłopom pokazać, kto jest największym drapieżnikiem w pokoju. "Męskie" hobby to jest bardzo dobry sposób na pozycjonowanie się, bo z jednej strony baby się na tym zwykle nie wyznają, więc tylko zrobią wielkie oczy, że taki jesteś męski, a z drugiej strony kolesie jeśli się orientują, to będą wiedzieli, że są mniej męscy od ciebie. ;) Nie doszukuj się w tym żadnych podtekstów, to jest zwykły odruch.

 

Z tego samego powodu laski bardzo często trzymają buzie na kłódkę i nie mówią obcym kolesiom o swoich pasjach. Bo jak pasja jest typowo babska, to stracą w oczach chłopaka, a jak jest nie daj Boże typowo męska - to wyjdą na nieatrakcyjnego babochłopa. Dlatego większość młodszych lasek przyznaje się tylko do bezpiecznych i nudnych "pasji" (hłe hłe), typu Netflix, podróże i fitness. Albo jak są bardzo "wyzwolone", to dorzucą jakiś modny bzdet typu joga albo sztuka nowoczesna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tytuschrypus napisał:

Z kobietami bez własnych zainteresowań nie bardzo jest o czym rozmawiać, tak szczerze

Takie panie też mają zainteresowania. Ciuchy, makijaż, seriale z Netflixa :) A tak na serio, ludzie bez zainteresowań, pozbawieni pasji, są z mojego punktu widzenia przeraźliwie nieciekawi...

 

@Lalkaa w twojej historii zdecydowanie skłaniałbym się ku zdaniu prezentowanym przez @Patton Ot takie puszenie się przed samicą. Niekoniecznie w celach "zaruchaniowych", po prostu dla sportu i podbijania własnego ego. Tak, panowie też lubią podbijać sobie ego zainteresowaniem płci przeciwnej ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

no właśnie przechwałki

Ja zazwyczaj, jak widzę gościa, który za bardzo się przechwala zawsze sobie robię z niego jaja, co jest dla kogoś, kto chcę mi coś udowodnić irytujące. Zawsze tekst naprawdę, urzekła mnie twoja historia, albo mów cały czas po co :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.