Skocz do zawartości

Rumunia: pojutrze VAT spada z 24 na 20%. Małe firmy zapłacą 1% podatek dochodowy


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

@red, masz rację, tak jest. Też znam wiele takich urzędów. Ale, jeśli ludzie pracują kilka lat i nie mają problemów z myśleniem, to się z czasem uczą i jest lepiej. Na pewno można by było lepiej, ale kto to zmieni? W samorządach i urzędach w małych miejscowościach zazwyczaj są ci sami ludzie, najwyżej zapiszą się do innej partii, jeśli zmieniła się władza.

 

@SledgeHammer, ja mam pracę za granicą, w Polsce też mam. Powiedzmy, że jestem specjalistą od machania łopatą. :) Za granicą nie widzę takich przetasowań na stołkach, ale może jeszcze za mało widziałem. Wiem, że też jest dużo sprzecznych decyzji i sporo utrudnień, szczególnie, jeśli chodzi o pieniądze, które nam się należą. W tym przypadku, uważam, że takie utrudnienia są celowo generowane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj o Singapurze, a z tego, co wiem, mumia narzuca nam minimalny VAT 15 procent (dla mnie to wyraz strachu przed tym, że taka Polska może stać się konkurentem gospodarczym jako kraj atrakcyjny gospodarczo). Więc poniżej 15 zejść się nie da.

 

23 godziny temu, kwiatek napisał:

 

 

To, czy można by było zrezygnować z podatku dochodowego od osób fizycznych, jest otwartą sprawą. W obecnej sytuacji, prawdopodobnie dałoby się znieść ten podatek, ale wzrosłoby bezrobocie.

Jest odwrotnie-podatek dochodowy POWODUJE bezrobocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, red napisał:

Z mojego własnego podwórka (mojego miasta):

 

1 babka 3 lata do emerytury, doświadczenie w pracy na stanowisku 20 lat, nienaganna opinia, zwolniona,  a na jej miejsce wstawiona siksa po studium bo wujek jest burmistrzem

 

2 kierowniczka wydziału w ZUSie, najgorzej wykształcona z całego wydziału, matura, nie chodzi o brak wykształcenia chodzi o brak znajomości przepisów, umiejętności, ona nawet nie wie kto jest instancją zwierzchnią wobec niej. tj. do kogo należy się odwołać od jej decyzji

 

3 ARiMR - wszyscy pracownicy zatrudnieni po rodzinie, łącznie ze sprzątaczkami i cieciem, siedzą i wpierdalają ciastka, zerowy poziom wiedzy na temat własnej pracy i zakresu obowiązków

 

4 Urząd Miasta - wydział spraw społecznych, wszystkie 7 osób wymienionych na tabliczkach na drzwiach nosi to samo nazwisko, z czego 4 osoby mają poniżej 21 roku życia, a na te posady składali podania ludzie dużo starsi, wykształceni i z doświadczeniem zawodowym

 

A mógł bym tych przykładów podać około 20 z własnego podwórka.

 

Powtarzam jeszcze raz 90% na zbity pysk.

 

Tak jeszcze dodam w ramach uzupełnienia wszystko to jest obsadzone według klanów partyjnych, przoduje PO, później SLD i PIS, na końcu PSL.

 

 

                            Tak, tylko jak to zrobić, te 90% na zbity pysk? Skąd wziąć tych sprawiedliwych, którzy " zrobią porządek "? Jeśli wszystkie partie pod tym względem są " takie same". Myślę, że problem jest głębszy. Zmiany mentalności, niestety szybkie nie są. Niedawno przeczytałem " Listy z podróży do Ameryki " Heńka Sienkiewicza. Ówczesne USA wyglądało tak jak Polska anno 2016 ( mam na myśli nepotyzm ). Polecam tą książkę. Chyba pozostaje praca u podstaw. Głośna była parę lat temu akcja Zygmunta Zamoyskiego przeciwko ściąganiu:

 

http://www.bc.ore.edu.pl/Content/349/Trendy+2+z+2012_Z.+Lisiecka.pdf

http://www.puls.uni.lodz.pl/numery/09/wywiad.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kic-anty napisał:

                            Tak, tylko jak to zrobić, te 90% na zbity pysk? Skąd wziąć tych sprawiedliwych, którzy " zrobią porządek "? Jeśli wszystkie partie pod tym względem są " takie same". Myślę, że problem jest głębszy. Zmiany mentalności, niestety szybkie nie są. Niedawno przeczytałem " Listy z podróży do Ameryki " Heńka Sienkiewicza. Ówczesne USA wyglądało tak jak Polska anno 2016 ( mam na myśli nepotyzm ). Polecam tą książkę. Chyba pozostaje praca u podstaw. Głośna była parę lat temu akcja Zygmunta Zamoyskiego przeciwko ściąganiu:

 

http://www.bc.ore.edu.pl/Content/349/Trendy+2+z+2012_Z.+Lisiecka.pdf

http://www.puls.uni.lodz.pl/numery/09/wywiad.htm

 

Uważam, że budżetówka, poza policją i wojskiem, to nie jest praca, to chodzenie do pracy na osiem godzin.

Nie potrzebne obciążenie dla pracujących.

Praca to jest to, za co zapłaciłbyś dobrowolnie.

Więc ZUS, agencje, urzędy i itd można traktować jak posożytów, na zdrowym organiźmie gospodarki.

Zwolnić i zamknąć.

Zmiana mentalności jest szybka, jak kop od kryzysu, jaki nadchodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych sprawiedliwych.

 

Test kompetencji, wyeliminuje jakieś 70%.

 

Z pozostałych 30% odstawiamy bez wykształcenia kierunkowego i powinno starczyć, jeśli nie starczy i zostanie więcej niż 10% wywalamy na zasadzie ostatni przyjęty = pierwszy zwolniony, jednocześnie wprowadzamy ich na listę rezerwową, jak z czasem będą zwalniały się etaty.

 

Zostają najlepsi i kompetentni.

 

Zakaz zatrudniania członków rodziny na państwowych posadach, zakaz zatrudniania osób bez odpowiednich kwalifikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to są znane zasady, ale powoli się z nich rezygnuje, a teraz rezygnuje w przyspieszonym tempie za władzy Jarosława, m.in. zrezygnowano z konkursów, zrezygnowano z niepartyjnych mediów czy choćby z pozorów. Ciekawe, że Lech miał inne zdanie na ten temat i być może temperował brata 8 lat temu. Ale fakt, wtedy Jarosław nie miał wszystkiego w garści, a teraz ma.

Na niskim poziomie urzędów był nepotyzm i długo będzie, na wyższym poziomie bywało bardzo różnie, czasami był dobry kandydat, czasami beznadziejny. Jak teraz będzie, mam na ten temat swoje zdanie, ale nie chcę mówić przed czasem, ale brak kadr w obecnie rządzącej partii nie daje powodu do zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kwiatek napisał:

To wszystko to są znane zasady, ale powoli się z nich rezygnuje, a teraz rezygnuje w przyspieszonym tempie za władzy Jarosława, m.in. zrezygnowano z konkursów, zrezygnowano z niepartyjnych mediów czy choćby z pozorów.

Jakich mediów? Niepartyjnych? To żart? Pomyłka? Halo? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kootas, weź nie żartuj nawet. To są odrzuty z wyłączeniem nielicznych osób. Osoba, która zdradza tajemnice wojskowe i naraża osoby współpracujące z polskim wojskiem nie powinna mieć nigdy nic wspólnego z wojskiem, powinna siedzieć w pierdlu przez 25 lat, a osoba narwana nie powinna reprezentować państwa, bo się nie nadaje na polityka. Dużo by mówić, ale jacy są na górze, wszyscy widzą.

Gorzej, że na dole też jest straszna cienizna i konkretnych osób jest boleśnie za mało mało, chociaż są, przyznam. Smok nażarł się za dużo i nie może sobie z tym poradzić, a wszyscy za to odpowiemy.

 

@Brzytwa, Lech Kaczyński był przeciwny przejmowaniu mediów przez rząd, mówił, że takie pomysły trzeba od razu wyśmiać. Michnik stworzył swoje media, Rydzyk swoje i nikomu to nie przeszkadzało, jakiś konsensus był co do tego, że media są niezależne, jasne, że zawsze były naciski rządu, żeby ładniej wypaść w telewizji państwowej, były zwolnienia, próby wstawiania swoich ludzi, ale takiej chamówy, jak teraz, nigdy nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kwiatek napisał:

. To są odrzuty z wyłączeniem nielicznych osób.

Na jakiej podstawie wyciągasz ten wniosek?

Osoba, która zdradza tajemnice wojskowe i naraża osoby współpracujące z polskim wojskiem nie powinna mieć nigdy nic wspólnego z wojskiem, powinna siedzieć w pierdlu przez 25 lat, a osoba narwana nie powinna reprezentować państwa, bo się nie nadaje na polityka. Dużo by mówić, ale jacy są na górze, wszyscy widzą.  

Powiedzmy że sie połowicznie zgadzam takie rzeczy robi się w białych rękawiczkach.

 

Gorzej, że na dole też jest straszna cienizna i konkretnych osób jest boleśnie za mało mało, chociaż są, przyznam. Smok nażarł się za dużo i nie może sobie z tym poradzić, a wszyscy za to odpowiemy.

 

@Brzytwa, Lech Kaczyński był przeciwny przejmowaniu mediów przez rząd, mówił, że takie pomysły trzeba od razu wyśmiać. Michnik stworzył swoje media, Rydzyk swoje i nikomu to nie przeszkadzało, jakiś konsensus był co do tego, że media są niezależne, jasne, że zawsze były naciski rządu, żeby ładniej wypaść w telewizji państwowej, były zwolnienia, próby wstawiania swoich ludzi, ale takiej chamówy, jak teraz, nigdy nie było.

Była "chamówa" ale nie była nagłaśniana. Nawet na forum było przemówienie z sejmu o tym. To nie było tak że naciski na media oni po prostu są z jednej ekipy we obu przypadkach i pilnują chucpy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Brzytwa napisał:

Michnik niepartyjny? Rydzyk niepartyjny?

 

W sumie jeśli mamy być precyzyjni, są to lobbyści na rzecz interesów obcych krajów i będą popierać partię, która aktualnie zapewni najlepszą realizację celów ich mocodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kwiatek napisał:

@kootas, weź nie żartuj nawet.

 

Nie jestem za żadną z partii rządzących teraz i wcześniej.

Może doprecyzuję moje pytanie do twojego zdania:

1 godzinę temu, kwiatek napisał:

brak kadr w obecnie rządzącej partii nie daje powodu do zadowolenia.

Znaczy się, te kadry za peło były lepsze?

 

Chodzi mi o to, abyś odpowiedział mi:

1 Która ekipa rządząca miała kadry?

2 Co te kadry robiły, dlaczego nazywasz je kadrami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzytwa:

Michnik niepartyjny? Rydzyk niepartyjny?

 

Napisałem, że stworzyli swoje media. Nic nie pisałem o tym, że są niepartyjni, że nie mają poglądów. Gdyby nie mieli poglądów, nie mieliby o czym mówić. Tak czy siak, nie są to media państwowe, a prywatne, o tym pisałem wcześniej.

 

kootas:

Chodzi mi o to, abyś odpowiedział mi:

1 Która ekipa rządząca miała kadry?

2 Co te kadry robiły, dlaczego nazywasz je kadrami?

 

Trudno porównywać fazę wdrażania nowego systemu i nowych przepisów z fazą funkcjonowania tego od dłuższego czasu.

Wtedy, prezydent nie musiał nagle kogoś ułaskawiać, żeby mógł się dorwać do koryta. Tak jeszcze po PRL nie było.

To jest moje prywatne zdanie na temat lichości kandydatów.

Pożyjemy, zobaczymy. Obym nie miał racji! Ale nie wierzę, że będzie dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kwiatek napisał:

To wszystko to są znane zasady, ale powoli się z nich rezygnuje, a teraz rezygnuje w przyspieszonym tempie za władzy Jarosława, m.in. zrezygnowano z konkursów, zrezygnowano z niepartyjnych mediów czy choćby z pozorów. 

Tu masz. Wytłuściłem, żebyś się nie męczył. Coś Ci się spójność sypie, nie pierwszy raz zresztą.

Jeżeli zaś utożsamiasz niepartyjność i brak poglądów, to chyba nic nie wiesz o tym 'jak to się robi polityce', bo to są dwie kompletnie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kwiatek napisał:

kootas:

Chodzi mi o to, abyś odpowiedział mi:

1 Która ekipa rządząca miała kadry?

2 Co te kadry robiły, dlaczego nazywasz je kadrami?

 

Trudno porównywać fazę wdrażania nowego systemu i nowych przepisów z fazą funkcjonowania tego od dłuższego czasu.

Wtedy, prezydent nie musiał nagle kogoś ułaskawiać, żeby mógł się dorwać do koryta. Tak jeszcze po PRL nie było.

To jest moje prywatne zdanie na temat lichości kandydatów.

Pożyjemy, zobaczymy. Obym nie miał racji! Ale nie wierzę, że będzie dobrze.

 

Nie odpowiadasz na zadane pytania.

Napiszę wprost:

1 Podaj definicję KADR

2 Gdzie KADRY są stosowane?


 

Cytat


prezydent nie musiał nagle kogoś ułaskawiać, żeby mógł się dorwać do koryta

 

A, to ciekawe zdanie, czli ktoś żeby mieć koryto, musiał dawać ułaskawiania.

Gdzie tu logika?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek tak naprawdę wszystkie rzeczy, które trzeba zrobić, żeby było lepiej w tym kraju są banalnie proste.

 

Wszelkie próby podjęcia działań rozbijają się o mur oporu społecznego, głównie przez etatyzm, który służy pośredniemu kupowaniu głosów przez partie. 

 

Drugim powodem jest działalność skurwysyńsko - agitacyjna mediów.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kootas napisał:

A, to ciekawe zdanie, czyli ktoś (prezydent) żeby mieć koryto, musiał dawać ułaskawiania.

Gdzie tu logika?

 

Gdzie jest logika:D -obiecuje, że jutro zacznę poszukiwania:lol:.

Zaczyna się tutaj zabawniej niż w wątku z TakąNijaką.

Ale zabawny się w logikę ....pik.....pik.....pik....- wiadomo o kogo chodzi.

 

Wynika z tego, że hraaabia Szczynukowicz vel Komoruski, nie został "preziem" na nastepna kadencyję, bo (uwaga):

"za mało ułaskawiał" - liczyć nie potrafił może:blink:

 

Jak się jeb......ł, to mnie poprawcie,  bo chyba mam atak "paranoicuss homo sovieticuss" -rzadko ,ale się mi zdarza:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vincent napisał:

http://www.bc.ore.edu.pl/Content/349/Trendy+2+z+2012_Z.+Lisiecka.pdf

http://www.puls.uni.lodz.pl/numery/09/wywiad.htm

Sama prawda, szczególnie na mojej uczelni. To jest rak, trzeba to zwalczać wszelkimi metodami.

 

                    Nie tylko na twojej. Na mojej też. Śmiem twierdzić, że na wszystkich jest ten sam problem, tj. chory system premiujący paranoję. Na Politechnice Gdańskiej można studiować europeistykę (!?). Szkoda,że nie etnologię. Mam w domu maturzystę i płakać mi się chce jak na to wszystko patrzę. Nie pojmuję logiki reformy oświaty ( komu przeszkadzały np. egzaminy wstępne itd. ). A tak na marginesie, Zygmunt Zamoyski  ( z tych Zamoyskich ) to był niesamowity gość. Szkoda, że nie został ministrem oświaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Brzytwa napisał:

 

that was the purpose of it?

Domyślam się że jesteś po lekturze co najmniej jednej książki Marka i wiesz jak działa podświadomość?

Tak, jestem po lekturze " Odpowiednio dobry". Czas przeczytać ją jeszcze raz. Kobietopedia jest teraz na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.