Skocz do zawartości

Kredyt na remont - czy ma ktoś z tym doświadczenie?


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu kombinacjach i rozmowach doszedłem do wniosku że odłożenie tak dużej kwoty jest w moim przypadku niemożliwe w żaden sposób. Doszedłem jednak do porozumienia z osobą w rodzinie która za jakiś czas mogła by wziąć taki kredyt na siebie i byśmy to spłacali razem. Tylko teraz pytanie czy na taki kredyt trzeba spełniać takie same warunki jak na kredyt mieszkaniowy? myślę że nie było by raczej problemu z dostaniem takiej kwoty nawet przy zarobkach 3100 netto (plus 25 lat w jednej pracy) biorąc pod uwagę że dwa lata temu znajoma zarabiająca mniej dostała 160 tyś na mieszkanie. Kwota na remont o jakiej mowa to plus minus 70-80 tysięcy.

 

Jedyne co muszę zrobić ze swojej strony to spiąć poślady i spłacić swoje długi aby być na czysto. Zaraz mi napisze ktoś że to głupota ale uwierzcie mi że ten remont śni mi się po nocach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bassfreak napisał:

myślę że nie było by raczej problemu z dostaniem takiej kwoty nawet przy zarobkach 3100 netto (plus 25 lat w jednej pracy) biorąc pod uwagę że dwa lata temu znajoma zarabiająca mniej dostała 160 tyś na mieszkanie.

Idź do doradcy kredytowego, od razu dodam że nie płacisz mu prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Przy 3500 netto, masz ok. 300k zdolności przy umowie na czas nieokreślony i jako singiel, 80k na remont to bracie musi być apartament o sporym metrażu, chyba, że chcesz 40m2 odjebać w marmurach to może i braknie. 

Mi 42 metry na tyle wyszły. Ale remont był kapitalny.. Wystarczy że robisz kuchnie na nowo i 10 k spokojnie z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości -  ile mkw ?

 

Po sumie wnioskuję, że robisz kuchnię (z całym sprzętem), łazienkę, może wc, do tego wymiana instalacji, nowa elektryka, podłogi/posadzki. No i pewnie jakieś sprzęty audio.

 

Kuchnie wychodzą najdrożej, ale można też dobrać w Ikei całkiem niezłą typówkę - a teraz chyba jakaś promocja 100 pln rabatu na każdy wydany 1000, czyli 10% taniej.

 

Masz jakiś projekt z kosztorysem , że wiesz że wydasz +70 tysięcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38m2, 80k liczę wszystko razem z meblami i sprzętem. 

 

To jest blok 4 piętrowy z wielkiej płyty, tam trzeba skuć wszystko do tynku i starej wylewki i wszystko zrobić od nowa łącznie z instalacjami. 

Niektóre ekipy podczas takich remontów uciekają a inne nawet się nie biorą za stare budownictwo. Tam są takie cuda że hej. 

Kuchnia i łazienka też do betonu musi być skuta. 

Pion z rurami miałem wymieniany ze spółdzielni ale tam będzie walka np żeby wywalić trójnik żeliwny który jest gdzieś w ścianie. 

Wymienić*

Zobaczcie ile się z tym walczy 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, horseman napisał:

 

A ile się walczy na 160k kredytu? Ile lat będziesz na to jebał? Wpierdolisz 160k w mieszkanie które jest warte maks 250k. Łącznie masz 410, a w tej cenie to znajdziesz lepsze mieszkanie.

Skąd ty wziąłeś 160k? Ja potrzebuje 80k z odsetkami to będzie 90 z hakiem. Te mieszkanie i tak trzeba wyremontować bo za x czasu pójdzie na wynajem. I drugie niedaleko czeka to samo. 

8 godzin temu, horseman napisał:

 

A ile się walczy na 160k kredytu? Ile lat będziesz na to jebał? Wpierdolisz 160k w mieszkanie które jest warte maks 250k. Łącznie masz 410, a w tej cenie to znajdziesz lepsze mieszkanie.

Skąd ty wziąłeś 160k? Ja potrzebuje 80k z odsetkami to będzie 90 z hakiem. Te mieszkanie i tak trzeba wyremontować bo za x czasu pójdzie na wynajem. I drugie niedaleko czeka to samo. Dopiero wtedy będę mógł sobię pozwolić na nowe budownictwo. 

Weź pod uwagę gdzie mieszkam że w przed sprzedaży bulisz od 9k za m2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.