Skocz do zawartości

Laptop do 2000zł


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak w temacie jakiego laptopa wybrać do ok. 2000zł? Ostatniego kupowałem z 7 lat temu i od tego czasu sporo zmieniło się na rynku. Przykładowo zauważyłem, że napęd CD już nie jest dołączany, a dyski twarde są w standardzie SSD. Dopiero zaczynam od dzisiaj robić research, ale zapytam za w czasu, gdyż może ktoś przechodził ostatnio podobną ścieżkę lub jest na bieżąco z hardware. Wydaje mi się, że matowe ekrany są lepsze (tego nie jestem pewien), generalnie pasuje kupić nieco lepszy sprzęt niż starszy. Na poprzednim Wiedźmin 3 by nie poszedł, na obecnym powinien. Jaką marką się zainteresować? Wiem, że w części laptopów występuje problem tzw. "zimne luty", mój ASUS, prawdopodobnie ma z tym problem. Wywala czasem system przez wi-fi lub przy bardziej wymagających grach pojawiają się artefakty graficzne po jakimś czasie. Przeznaczenie, hmm no obecnie jestem niedzielnym graczem i jakoś nie zależy mi na najnowszych tytułach, czasem coś obrobię video lub dźwiękowo, do programowania web to też chyba nie trzeba wiele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2000zł? Bedzię cieżko

1. Minimum z minimum nie wiadomo czy nie wybuchnie po 2 latach bo dziwnie tanio :P

https://allegro.pl/oferta/biznesowy-lenovo-ryzen-3-8gb-ssd512-windows-10-10720008668

 

Ja polecam natomiast trochę droższe

1. Do grania to taki poniżej to minimum na dzisiejsze czasy

https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-gaming-i5-10300h-8-512-1660timq-144hz-10810005771

2. Do pracy i trochę grania

https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-i5-1135g7-16gb-512ssd-torba-mysz-10805889360?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OWMxOWYwZTktMDgxMC00ZmMyLWEyN2YtNjMwYjIyMjJjMzliAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a53a7b71-164d-48ad-90a1-7aef93349d1b

 

z zimnymi lutami nigdy nie wiadomo na co się trafi. Teraz robią i tak wszystko na parę lat i do śmieci.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka1977

Myślę, że czy to laptop do 2000zł czy 3000zł i tak po ok. 6 latach trzeba będzie zmienić. Mojego obecnego też kupiłem za 2000zł i dał radę do tego czasu. Po około 3 latach jednak dysk twardy HDD poszedł w pizdu, miał z 500GB. Wymieniłem go na SSD 128GB, bo wówczas wydawały mi się drogie. Szybko się przekonałem jak bardzo mało jest to pamięci, ale jakoś dociągnąłem. Generalnie dysku w standardzie HDD już nigdy nie tknę, chodzi z 2 razy wolniej niż SSD. Od ok roku czy dwóch przy mocniejszym obciążeniu przykładowo jakaś gra, pojawiają się artefakty graficzne lub wywala wi-fi co właśnie sugeruje problem z zimnymi lutami.

 

5 godzin temu, buka1977 napisał:

1. Minimum z minimum nie wiadomo czy nie wybuchnie po 2 latach bo dziwnie tanio :P

https://allegro.pl/oferta/biznesowy-lenovo-ryzen-3-8gb-ssd512-windows-10-10720008668

Bardzo fajnie się prezentuje, tylko mam dwa zastrzeżenia:

- brakuje podłączenia pod kabel do stacjonarnego Internetu

- rozdzielczość 1920 x 1080, obecnie korzystam z 1360 x 756. Z tego co pamiętam, jeśli ustawiało się większą rozdzielczość to wszystko się pomniejszało i robiło nieczytelne.

Mam obawy, czy będę dobrze widział przy większej rozdzielczości. Jednak nie znam się na tym i mówię to z punktu widzenia laika hardware.

 

* brak dvd-rom jakoś przeżyje

Ciekawe skąd taka obniżka cenowa, no i jeszcze torbę dają, przemyślę ten wariant.

 

5 godzin temu, buka1977 napisał:

Ja polecam natomiast trochę droższe

1. Do grania to taki poniżej to minimum na dzisiejsze czasy

https://allegro.pl/oferta/hp-pavilion-gaming-i5-10300h-8-512-1660timq-144hz-10810005771

2. Do pracy i trochę grania

https://allegro.pl/oferta/asus-vivobook-i5-1135g7-16gb-512ssd-torba-mysz-10805889360?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OWMxOWYwZTktMDgxMC00ZmMyLWEyN2YtNjMwYjIyMjJjMzliAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a53a7b71-164d-48ad-90a1-7aef93349d1b

 

z zimnymi lutami nigdy nie wiadomo na co się trafi. Teraz robią i tak wszystko na parę lat i do śmieci.

Ano właśnie, ten drugi do mnie przemawia, ale myślę, że nie opłaca mi się. 

 

3 godziny temu, nowy00 napisał:

Przeznaczenie tego laptopa jakie by było?

Na xkom popatrzeć za jakimiś modelami - mają dobrą oferte laptopów. 

Przeznaczenie takie ogólne, trochę do tego i tamtego.

Zapalonym graczem już nie jestem od kilku lat.

Pracował na swoim sprzęcie raczej nie będę. 

 

Ogólnie, żeby szybko net śmigał,

czasem coś pokodzić w ramach praktyki,

pograć w dobre tytuły, ale niekoniecznie najnowsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupowałem laptopa poszło prawie 3,5K i jestem z niego zadowolony.

Niestety brachu ceny poszły w górę przez ten covid i galopującą inflacje.

Jak chcesz mieć sprzęt na lata to musisz trochę wydać bo za 2K to będzie bieda wersja ze słabymi parametrami.

Pytaniem jest do czego potrzebujesz? Bo do samego neta taki za 2K starczy.

Czasem są promocje i wystarczy dołożyć i za 2,5K masz niezłego laptopa ze średnimi parametrami.

Poczekaj , porozglądaj się, porównaj bo najgorsze to kupować na hura. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

Bardzo fajnie się prezentuje, tylko mam dwa zastrzeżenia:

- brakuje podłączenia pod kabel do stacjonarnego Internetu

- rozdzielczość 1920 x 1080, obecnie korzystam z 1360 x 756. Z tego co pamiętam, jeśli ustawiało się większą rozdzielczość to wszystko się pomniejszało i robiło nieczytelne.

Mam obawy, czy będę dobrze widział przy większej rozdzielczości. Jednak nie znam się na tym i mówię to z punktu widzenia laika hardware.

Teraz taka moda że dają małą złącz i trzeba sobie dokupić multiport albo jak w tym wypadku przejściówkę usb na rj-45

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-usb-3-0-tp-link-ue300-gigabit-lan-9510298807?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NTZkNTg4ODctNzUxNS00ZjYxLWEzMzMtMDgyOWEyYzMxYWExAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=beed5d98-d3ed-43dd-a6e9-100e1c9361c8

 

Co do hd to jestem pewny, że ikony będą ok zwiększysz po prostu DPI do 150 albo nawet 200 i będziesz miał olbrzymie :D

DVD też zewnętrzne można kupić bo teraz nigdzie już chyba nie ma w laptopach.

 

 

Wiesiu chodzi :D

 

Jak już tak trzymasz się tej ceny około 2000zł to poszukałem głębiej neta. Lepszego nie znajdziesz tylko też nie ma rj-45, ale to kupisz przejściówkę będziesz miał wszystko.

https://allegro.pl/oferta/ultrabook-asus-vivobook-15-r5-3500u-8gb-512ssd-w10-10720497920

 

 

test gier

 

 

 

Teraz sezon ogórkowy jak widzę ceny spadły trochę :)

Edytowane przez buka1977
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza sprawa do czego ten laptop głównie będzie używany.

 

Moim skromnym zdaniem do 2 tysięcy to raczej taki podstawowy sprzęt do przeglądanie internetu i obsługi programów biurowych.

 

Ja na przykład potrzebowałem czegoś kompaktowego, bardzo szybkiego z dużą żywotnością bez ciągłego podpinania ładowarki i wybór padł na MacBooka Air M1, koszty 3,5 tyś ale jestem bardzo zadowolony aczkolwiek na nim w gry nie pograsz.

 

Określ bardziej swoje potrzeby to z pewnością ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ogólny użytek :) Szukaj 8gbRam minimum, procesor i3(i5 raczej do 2 tys nie będzie), karta graficzna marki GeForce. Dobre firmy według mnie - Asus, lenovo. 

Jest na x-kom sporo ofert. Ten laptop byłby ok:

https://www.x-kom.pl/p/620073-notebook-laptop-156-asus-vivobook-r-r564ja-i3-1005g1-4gb-128-w10-touch.html?gclid=EAIaIQobChMIs-_Wq4LU8QIVzQJ7Ch3hHwlZEAQYAyABEgJLP_D_BwE

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka1977, @nowy00, @Iceman84PL, @Massamba_

Po małym researchu małe podsumowanie i zawężenie opcji.

 

Must have:

- matowy ekran

- wejście RJ-45 na Internet po kablu

- min. 3 wejścia na USB (z czego jeden lub dwa 3-ciej generacji)

- 8 GB RAM DDR4

- dysk twardy SSD min. 200GB

- Windows 10 Home 

Reszta opcjonalnie, ale aby było optymalnie.

Budżet ok. 2000zł +/- 200zł.

 

W Wiedźmina 3 zamierzam grać, bo mam, może też w Far Cry 5 bym pocisnął kiedyś (o ile by sprzęt pozwolił).

Użytek tak jak wspominałem ogólny, głównie to z Internetu będę korzystał (pobieranie, przeglądanie, oglądanie treści).

Także przerzucanie plików przez USB, czasem jakiś rendering video, audio czy kodzenie, ale nie oczekuje cudów.

 

 

Ten biznesowy Lenovo oraz Asus vivo wydają się spoko, ale nie spełniają ważnych dla mnie kryteriów. Z przejściówek nie planuje korzystać,

jest to w pewien sposób problematyczne: stos kabli, dodatkowy wydatek, zajmowane porty USB itp. W obecnym laptopie mam 3 wejścia USB 

(z czego dwa 3-ciej generacji), mini jack, HDMI oraz wejście na Internet i to się sprawdza.

 

 

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia :) Sam kupowałem ostatnio laptopa (budżet do 5k) i rewelacji nie dostałem w tych pieniądzach. Nie wiem co ty kupisz za 2k, ale o wiedźminie raczej zapomnij, chyba że wydusisz cos na low detalach z ostrym przerywaniem, ale z takiej gry to zero przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ksanti napisał:

Cześć, jak w temacie jakiego laptopa wybrać do ok. 2000zł?

Poszukaj jakiś polisingowych. Nie robiąc kryptoreklamy ale jest np coś takiego jak Amso - zajmują sie tym i mają sklepy w rożnych miastach Polski.

Ja kupiłem w fajnej cenie laptopa polisingowego, I7, 16GB RAM (sam dołożyłem mu 4GB dodatkowe do 20 GB), dysk SSD 250 GB. Miał niecały rok, wyczyszczony, postawiony na nowo system... Szkoda, że niecały miesiąc potem zalałem go piwem :D

Edytowane przez Dassler89
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, smerf napisał:

No to powodzenia :) Sam kupowałem ostatnio laptopa (budżet do 5k) i rewelacji nie dostałem w tych pieniądzach. Nie wiem co ty kupisz za 2k, ale o wiedźminie raczej zapomnij, chyba że wydusisz cos na low detalach z ostrym przerywaniem, ale z takiej gry to zero przyjemności.

Ja nie gram w gry dla grafiki, bardzo lubię chociażby produkcje indie - pixelartowe.

Mogę grać na low detalach, byleby ścinanie klatek nie bolało w oczy.

Nie szukam laptopa do gier, ale po prostu mam Wiedźmina 3,

więc głupio by było kupić nowego laptopa i nie móc w niego zagrać.

 

Dlatego zbieram info, na jakim minimalnym sprzęcie znośnie uciągnie W3, a cała reszta to już względy praktyczne.

 

 

@Dassler89

W takie rzeczy raczej nie będę się bawił :d

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał:

Must have:

- matowy ekran + 

- wejście RJ-45 na Internet po kablu + 

- min. 3 wejścia na USB (z czego jeden lub dwa 3-ciej generacji) + 

- 8 GB RAM DDR4 +

- dysk twardy SSD min. 200GB +

- Windows 10 Home  +

Reszta opcjonalnie, ale aby było optymalnie. +

Budżet ok. 2000zł +/- 200zł. +250 przeżyjesz

Wszystko spełnia na nic lepszego w tej cenie nawet nie licz :P

https://allegro.pl/oferta/laptop-hp-255-g7-r5-3500u-8gb-ssd256-15-6-w10-9960476262

 

Do tych gier to 3500U minimum

 

Na całym allegro twoje wymagania spełnia na razie około 16 sztuk :D ceny zaczynają się od 2200

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&rozdzielczosc-px=1920 x 1080&powloka-matrycy=matowa&string=3500u&order=p&liczba-rdzeni-procesora=4&wielkosc-pamieci-ram=8 GB&typ-dysku-twardego=SSD&rodzaj-karty-graficznej=Grafika zintegrowana&model-karty-graficznej=AMD Radeon RX Vega 8&komunikacja=LAN 10%2F100%2F1000 Mbps

 

 

Edytowane przez buka1977
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka1977

Hah 16, to i tak lepiej niż z szukaniem samicy :d

 

Przepatrzyłem trochę, generalnie decyzje podejmę do końca weekendu, daje sobie czas i rozszerzam do ok. 2400zł.

Może nawet jednak rozważę tą opcję z przejściówką na RJ-45, bo coś nie dają za bardzo do laptopów, 

 

Lista moich faworytów:

1. https://allegro.pl/oferta/lenovo-v155-15-ryzen-5-3500u-8gb-512pcie-hd-mat-9931359863?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OWViYWE0YzItNzhiMy00YTg0LWE5NWItZjU4ZGY3ZDUxNjk1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9ba2672b-2e27-4de3-b8fe-00cd6dfdad39 - 2057zł

- ma kartę sieciową, port RJ-45, co ciekawe rozdzielczość 1366x768 - zastanawia mnie z czego to się bierze, przecież inne lapki z podobną specyfikacją mają 1920x1080.

 

2. https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-3-15-ryzen-5-3500u-8gb-512ssd-fhd-10545462138?fromVariant=10563493078 - 2175zł

- brak karty sieciowej, ale ma chyba jakiś lepszy dźwięk

 

3. https://allegro.pl/oferta/acer-aspire-3-a315-8gb-512ssd-ryzen-5-3500u-fhd-gw-10845065537 - 2449zł

- ten teoretycznie ma wszystko czego potrzeba, ale nie wiedzieć czemu znacznie droższy, jedynie napisane coś o ochronie blue light

 

4. https://allegro.pl/oferta/lenovo-ideapad-3-15ada05-amd-r5-3500u-8-512gb-w10h-10896489968 - 2155zł

- ten wydaje się podejrzanie tani i taki jak trzeba (może z obudową coś nie tak?) - albo chińczycy zbijają ceny

 

5. https://allegro.pl/oferta/ultrabook-asus-vivobook-15-r5-3500u-8gb-512ssd-w10-10720497920 - 2199zł

- nawet spoko ten ultrabook, ale brakuje RJ-45, za to ma port USB C, który i tak mi nie jest potrzebny, ale co ciekawe 4 USB

 

Zastanawiam się też nad wejściem HDMI, odnośnie podłączenia do TV lub monitora czy to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti

Z tych propozycji 3 wygląda całkiem nieźle.

Tylko, że to średni model bo procek ryzen-5 to już dwa lata ma.

Do tego karta graficzna przeciętniak owszem wiedźmin na tym pójdzie.

Tak jak Ci pisałem za te 2,5K to średniej klasy model dostaniesz.

Reszta propozycji podejrzanie tania zwłaszcza odradzam kupowania marek lenovo, gdzie laptop długo się wczytuje i otwiera katalogi. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

@Ksanti

Z tych propozycji 3 wygląda całkiem nieźle.

Oki, będę jeszcze porównywał.

 

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

Tylko, że to średni model bo procek ryzen-5 to już dwa lata ma.

No Wiedźmin ma 6 lat :d

 

Problem ze sprzętem jest taki, że szybko traci na wartości.

Co max 6 lat i tak trzeba nowy stale kupować, telefony pewnie krócej.

 

Zauważyłem ten problem już dawno temu.

Ludzie stale kupują coraz lepsze smartfony i nic to nie daje.

Hajs w błoto za ciutkę lepszą technologię przedstawioną jako rewolucyjna.

Sam miałem jako jeden z pierwszych smartfona dotykowego, dzisiaj to gniot.

 

@mati248

Wysokie detale graficzne w grach to tylko kaprys, dla mnie osobiście mało istotny.

Wychowałem się na Gothicu, gdzie grafika ssała, a jednak gra potrafiła przyciągnąć grywalnością.

Grafika w grze sama w sobie nie świadczy o jej jakości, pamiętam grałem jakoś z 2 lata temu w Crysisa.

Kiedyś się zachwycano tą grą, bo grafika next genowa, a zwykły Far Cry 1 nawet dzisiaj jest ciekawszy.

 

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

Do tego karta graficzna przeciętniak owszem wiedźmin na tym pójdzie.

No i git, byleby chamsko nie klatkowało, ale z filmików wynika, że jest okej.

 

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

Tak jak Ci pisałem za te 2,5K to średniej klasy model dostaniesz.

To dobrze, do pracy mam komputer w pracy, a do rozrywki/ neta, której nie potrzebuje w jakości HD taki laptop

myślę się nada, teraz są rozważania co najwyżej nad tym jaki model konkretnie wybrać mniej więcej w tej półce cenowej.

 

16 minut temu, Iceman84PL napisał:

Reszta propozycji podejrzanie tania zwłaszcza odradzam kupowania marek lenovo, gdzie laptop długo się wczytuje i otwiera katalogi. 

A to ciekawe, będę musiał nieco więcej dowiedzieć się o tej marce.

Wczytywanie jest chyba związane z dyskiem twardym oraz pamięcią RAM.

 

Może jakieś gorszej jakości dają połączenia czy płyty główne.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci serwis społecznościowy z promocjami:

https://www.pepper.pl/grupa/komputery-i-tablety-gorące

 

Z nowych w Twoim budżecie, to będzie ciężko coś fajnego kupić, ale jest szansa. Kwestia na kiedy potrzebujesz tego komputera.

 

Rozważ także komputery poleasingowe wielkiej trójki: IBM (Lenovo), DELL, HP z serii biznesowych. Nie ich gówno marketowe.

Po czym poznać? Tak w największym skrócie: mają Windowsa w wersji PRO.

To sprzęty na lata, świetnie wykonane, z dostępnością części zamiennych i całkiem przyzwoite używki w tym budżecie.

Innych marek nie polecam, bo oni to raczej biznesowych komputerów nie robią (no, może od biedy Fujitsu).

Apple nie biorę pod uwagę, bo stosunek cena/jakość tych komputerów jest po prostu niekorzystna w stosunku do konkurencji (fajne laptopy, ale w cholerę drogie).

 

Wyniki wyszukiwania w allegro, na których ja bym się opierał:

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?allegro-smart-standard=1&price_from=2000&price_to=2200&stan=używane&ekran-dotykowy=nie&wielkosc-pamieci-ram=16 GB&typ-dysku-twardego=SSD&order=qd

 

Taki prosty eksperyment sobie zrób. Wybierz jakiś nowy komputer, dostępny w tej chwili w sklepie i porównaj go do podobnych cenowo, używanych poleasingowców.

Wyjdzie, że w tej samej cenie masz używkę, która ma  lepsze parametry, jest lepiej wykonana i do tego posłuży Ci dłużej niż nowy supermarketowiec w tej cenie (laptop dla tłuszczy w cenie do 2 tys.).

 

Jak już sobie wybierzesz model używki warto o nim poczytać. Przykład bardzo dobrego serwisu z takimi testami:

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-T460p-Core-i7-GeForce-940MX-Notebook-Review.163699.0.html

 

Ja osobiście nie kupię nowego komputera ze sklepu, bo mi taki niepotrzebny i jeszcze nie doradziłem nikomu takiego zakupu.

Od kiedy mam laptopy (pierwszy ponad 20 lat temu) kupuję używki tych właśnie marek. Jak dotąd się nie zawiodłem.

 

P.S. Tekst pisany z poleasingowego laptopa Lenovo Thinkpad z i3/8GB/120SSD/Win7 z roczną gwarancją za jedyne 579zł.

 

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ksanti napisał:

Reszta propozycji podejrzanie tania zwłaszcza odradzam kupowania marek lenovo, gdzie laptop długo się wczytuje i otwiera katalogi. 

Tu nie ma reguły każdy laptop może być wybrakowany. MEDION lenovo śmiga jak dziki u klienta a dell się zepsuł :P

Teraz wszystko w chinach robią może w tej samej fabryce. Kiedyś miało to znaczenie teraz i macbook się psuje i działa nie stabilnie.

Do firm kupuje leżaki magazynowe delli e7490, ale i tak jeden na 30 się zesra. Co do indywidulnych ludzi to różnie bo na seriach biznes podobno najbardziej wytrzymałych w nic się nie pogra więc trzeba kombinować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowy00

Na x-komie mam wrażenie, że jest mały wybór.

 

@Dassler89, @Janek Horsie

Myślę, że może faktycznie poleasingowe są spoko, ale osobiście boję się tykać używanego sprzętu.

Zwłaszcza, że trzeba wyłożyć prawie tyle samo co za ile bym kupił nowe, zamiast np. 600zł.

 

@buka1977, @Iceman84PL, @mati248

Po namyśle zwiększam budżet do około 3000zł.

 

Sprawdziłem na benchmarkach i z konfiguracją przy Vega 8 oraz Ryzen 5 3500u, Wiedźmin 3 to ledwo utrzymuje 30 klatek/s. Zastanawia mnie na ile procesor jest ważny względem karty graficznej. Widzę, że jest podział na karty zintegrowane i dedykowane. Rzeczywiście lepiej chyba wziąć coś lepszego, by więcej gierek na przyszłość można odpalić, może jednak będę miał taki kaprys, nie wiadomo. Zastanawiam się też nad wielkością dysku twardego, czy 256GB wystarczy, czy brać 512GB, z tego co pamiętam i tak średnio po roku zawsze robiłem format, bo jednak przyzwyczaiłem się, że komputer się zapycha i spowalnia przez to. 

 

Odfiltrowałem odpowiednio z pewnymi poprawkami i pojawiła się jedna strona ofert:

https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&price_from=2200&price_to=3200&przekatna-ekranu-od=15.6&powloka-matrycy=matowa&ekran-dotykowy=nie&seria-procesora=Intel Core i7&seria-procesora=Intel Core i5&seria-procesora=AMD Ryzen 5&seria-procesora=AMD Ryzen 7&liczba-rdzeni-procesora=4&liczba-rdzeni-procesora=6&liczba-rdzeni-procesora=8&wielkosc-pamieci-ram=8 GB&typ-pamieci-ram=DDR4&typ-dysku-twardego=SSD&pojemnosc-dysku-od=200&system-operacyjny=Windows 10 Home&system-operacyjny=Windows 10 Professional&zlacza=RJ-45&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce GTX 1050&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce GTX 1650&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce GTX 1650Ti&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce MX110&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce MX130&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce MX230&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce MX330&model-karty-graficznej=NVIDIA GeForce MX350&model-karty-graficznej=NVIDIA Quadro M2000M

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.