Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, maroon napisał:

Czasem się zastanawiam, czy tylko ja mam tak, że widzę jakie to wszystko jest żałosne, czy inni też tak mają? 🤔

Część ludzi dostrzega mizerię tego wszystkiego, ale wielu naprawdę wierzy, że terytorialsi szkoleni przez jeden weekend w miesiącu dadzą radę specnazowi (ba tak zapewnia generał Kukuła). Jeszcze inna część wierzy, że Ameryka nas obroni, a f-35 nie dość, że wypracuje przewagę w powietrzu, to jeszcze zaparzy kawę i zaserwuje molekularne frytki.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-10 lutego zobaczymy, czyli w przyszłym tygodniu. Ponoć do tego czasu ruskie mają być gotowe do ataku. 

 

Wojna Rosja - Ukraina będzie miała złe skutki dla nas. Ile milionów Ukraińców pojawi się na naszej granicy jako uchodźcy? A to początek problemów. 

 

Wzięli by się zmierzyli w piciu wódki i zagryzaniu cebulą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby komuna wrocila mam 22 lata.

1 minutę temu, RealLife napisał:

9-10 lutego zobaczymy, czyli w przyszłym tygodniu. Ponoć do tego czasu ruskie mają być gotowe do ataku. 

 

Wojna Rosja - Ukraina będzie miała złe skutki dla nas. Ile milionów Ukraińców pojawi się na naszej granicy jako uchodźcy? A to początek problemów. 

 

Wzięli by się zmierzyli w piciu wódki i zagryzaniu cebulą.

Dobrze ja tam chętnie przygarnę Tatianę. Zreszta nawet nie bedziesz wiedzial bo ci prad wylacza bo niedlugo rusza usa na iran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Kurła, co wy macie z tymi abramsami, Ameryką i f-35. Co by nie kupić, to zawsze źle i coś nie tak. Można by było coś innego pozyskać, ale to nie są słabe sprzęty. 

Jak nie z Ameryką to z kim? Solo? 

@RealLifeWątpię żeby najechali w sumie. To dziwne by było, że nie najechali na Ukrainę z zaskoczenia, tylko czekają, jak kraje wysyłają do nich sprzęt. Przekonamy się z czasem.

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manygguh napisał:

Zobaczymy za kilka miesięcy i wrócimy do tych wypocin, które tutaj (i nie tylko tutaj piszesz). Znowu będziesz walił głupa jakimiś debilnymi odpowiedziami, albo ignorował i udawał że nie widzisz komentarzy. Ale spokojnie, wrócimy, bo takie głupoty trzeba piętnować. Widzimy się w tym wątku równo za pół roku, 4 sierpnia 2022, wtedy powiem "sprawdzam" i bedziemy mieć jak na dłoni twój poziom intelektu i analityki. Da swidanija!

Szanowny Bracie!

 

65'000 RUB na miesiąc to nie są dla mnie duże pieniądze. Jeśli oczekujesz od kogoś pełnej dyspozycyjności i gotowości do odpowiedzi na każde twoje pytanie, to polecam ci kilka nicków, które udzielają się tutaj codziennie, zwłaszcza w wątku "Wirus z Wuhan". Są dostępni codziennie. Zawsze z ochotą ci wyjaśnią dlaczego masz się nie szczepić.

 

Ja bywam tu amatorsko, w moim prywatnym wolnym czasie. Nie możesz ode mnie jednego oczekiwać takiego poziomu obsługi jak od wykwalifikowanego zespołu profesjonalistów. To po prostu nie możliwe.

 

Chętnie wrócę do tej rozmowy po 4 sierpnia 2022, albo nawet wcześniej, po komunikacie Kremla, że "prezydent Putin z powodu gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, przebywa czasowo w sanatorium w okolicach Sochi - że względów bezpieczeństwa dokładne miejsce pobytu prezydenta Putina nie zostanie podane do publicznej wiadomości". Cokolwiek wcześniej nastąpi.

 

Na razie zachęcam do wyjaśniania mnie w wątku "Blackout 2021/22", gdzie możesz wpisywać miasta i kraje na długie tygodnie pozbawione prądu, w szczególności na skutek braku mocy w systemie energetycznym Europy, bo "Ruskie gaz zakręciły". No zakręciły, i co z tego? Nie sprzedadzą gazu teraz, nie będą jadły na przednówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Peter Quinn napisał:


I siano w głowie najwidoczniej. 

A teraz co masz jebanie na janusza za najnizsza kredyty. A kiedys Rysiek poszedl na magazyn nakradł i chałupę zaraz postawił i poszedles do policji i chałupę Ci dali. A teraz musisz zapierdalać na system

1 minutę temu, KolegiKolega napisał:

Szanowny Bracie!

 

65'000 RUB na miesiąc to nie są dla mnie duże pieniądze. Jeśli oczekujesz od kogoś pełnej dyspozycyjności i gotowości do odpowiedzi na każde twoje pytanie, to polecam ci kilka nicków, które udzielają się tutaj codziennie, zwłaszcza w wątku "Wirus z Wuhan". Są dostępni codziennie. Zawsze z ochotą ci wyjaśnią dlaczego masz się nie szczepić.

 

Ja bywam tu amatorsko, w moim prywatnym wolnym czasie. Nie możesz ode mnie jednego oczekiwać takiego poziomu obsługi jak od wykwalifikowanego zespołu profesjonalistów. To po prostu nie możliwe.

 

Chętnie wrócę do tej rozmowy po 4 sierpnia 2022, albo nawet wcześniej, po komunikacie Kremla, że "prezydent Putin z powodu gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, przebywa czasowo w sanatorium w okolicach Sochi - że względów bezpieczeństwa dokładne miejsce pobytu prezydenta Putina nie zostanie podane do publicznej wiadomości". Cokolwiek wcześniej nastąpi.

 

Na razie zachęcam do wyjaśniania mnie w wątku "Blackout 2021/22", gdzie możesz wpisywać miasta i kraje na długie tygodnie pozbawione prądu, w szczególności na skutek braku mocy w systemie energetycznym Europy, bo "Ruskie gaz zakręciły". No zakręciły, i co z tego? Nie sprzedadzą gazu teraz, nie będą jadły na przednówku.

Przeciez jest kilku Putinowi tego jednego juz dawno zastąpili nowym bo na jednej z konferencji zapomjial niemieckiego a zawsze znał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, RealLife said:

. Ile milionów Ukraińców pojawi się na naszej granicy jako uchodźcy? A to początek problemów. 

A to jest realne zagrożenie o którym nikt nie mówi. 

 

Tak mi się przypomniało, że znajoma ukrainka nie tak dawno w ramach żartu wspominała, że jej znajomi z Ukrainy zaczęli ją nagle bombardować pytaniami jak się w Polszy żyje i rabotaje. 🤔

 

Przyjąć w przededniu kryzysu parę mln uchodźców? Każdy o tym marzy. Przecież tu się dantejskie sceny będą działy. Nie potrzeba czołgów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, maroon said:

A to jest realne zagrożenie o którym nikt nie mówi. 

 

Tak mi się przypomniało, że znajoma ukrainka nie tak dawno w ramach żartu wspominała, że jej znajomi z Ukrainy zaczęli ją nagle bombardować pytaniami jak się w Polszy żyje i rabotaje. 🤔

 

Przyjąć w przededniu kryzysu parę mln uchodźców? Każdy o tym marzy. Przecież tu się dantejskie sceny będą działy. Nie potrzeba czołgów. 


A w tym czasie można jeszcze puścić przetestowany już szlak migrantów przez Białoruś... 

 

15 minutes ago, xander99 said:

A teraz co masz jebanie na janusza za najnizsza kredyty. A kiedys Rysiek poszedl na magazyn nakradł i chałupę zaraz postawił i poszedles do policji i chałupę Ci dali. A teraz musisz zapierdalać na system


Teraz też nie jest idealnie, masz korporacjonizm - duże byty gospodarcze wpływają na rządy, gromadzą kapitał i poszerzają wpływy. 
W Polsce masz Korporacjonizm zagraniczny + Januszowy wyzysk, ale to też widocznie ma tak być... 

Jesteśmy przedmiotem, nie podmiotem na arenie międzynarodowej, nikt tutaj nie chce żeby społeczeństwo było bogate, bo to my mamy być tymi "chińczykami" Europy. Może dlatego też upadla się społeczeństwo i zabija wszelkie ruchy oddolne, "antysystemowe", które być może też są sterowane. 

Nikt nie twierdzi że jest idealnie, ale marzenie powrotu do gospodarki sterowanej centralnie, pustych półek i biedy, zwłaszcza w narodzie który powinien pragnąć wolności i niepodległości jak roślina wody świadczy o totalnym zidioceniu mentalnym, z którego Twoje pokolenie musi się wyleczyć i przestać słuchać tych lewicowych imbecyli, albo będziemy w jeszcze większej dupie niż jesteśmy obecnie. 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, xander99 said:

Dobrze ja tam chętnie przygarnę Tatianę. Zreszta nawet nie bedziesz wiedzial bo ci prad wylacza bo niedlugo rusza usa na iran

 

To ja biorę Natashe. A kto wie

,może nawet żona się zgodzi na taki układ, w końcu wojna ma inną etykę. W sumie jedna siedziała by w domu z dzieckiem, ja z drugą bym pracował. Syn miał by mamę i ciocię. Ja tu nie myślę o sobie.

 

18 minutes ago, maroon said:

Przyjąć w przededniu kryzysu parę mln uchodźców? Każdy o tym marzy. Przecież tu się dantejskie sceny będą działy.

 

No właśnie. Ahmedów z Białorusi pod Kuźnicą było jednego dnia z 2 tys chyba (czy coś około tego) i sceny dantejskie były. 

 

Jak się zbierze że 100 tys Ukraińców to po prostu oni wejdą. Nie ma takiej siły co ich zatrzyma ani obozów co ich pomieszczą. A co w przypadku miliona albo dwóch? To zdestabilizuje państwo. 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, RealLife said:

. A co w przypadku miliona albo dwóch? To zdestabilizuje państwo. 

Nawet jak nie zdestabilizuje, to oni gdzieś będą musieli mieszkać, coś jeść i skądś mieć na to pieniądze. Trafi na kurczący się rynek pracy milion tanich pracowników i kto ich zatrudni? 

 

A bez pracy/zasiłków zaczną kraść żeby przeżyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife @maroon Tak szczerze mówiąc, nie zdziwił bym się gdyby wielu z nich zostało przyjętych. Były ostatnio wyniki spisu powszechnego i Polaków jest coraz mniej. Są dwa wyjścia:

a)Ściągnięcie ludzi z innych krajów 

B)Stare społeczeństwo

Dzieci nie zaczną się rodzić nagle - i na to wpływu nie ma zbyt dużego. Tu nie chodzi nawet o warunki, tylko po prostu tak jest w takich krajach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, KolegiKolega said:

szczególności na skutek braku mocy w systemie energetycznym Europy, bo "Ruskie gaz zakręciły". No zakręciły, i co z tego? Nie sprzedadzą gazu teraz, nie będą jadły na przednówku.

No tak, bo te miasta czerpią prąd z elektrowni gazowych :D 

 

 

38 minutes ago, KolegiKolega said:

Chętnie wrócę do tej rozmowy po 4 sierpnia 2022, albo nawet wcześniej, po komunikacie Kremla, że "prezydent Putin z powodu gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, przebywa czasowo w sanatorium w okolicach Sochi - że względów bezpieczeństwa dokładne miejsce pobytu prezydenta Putina nie zostanie podane do publicznej wiadomości". Cokolwiek wcześniej nastąpi.

A może i pójdzie na "kwarantannę". A może i nie.

 

W każdym razie, do 4 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał:

@RealLife @maroon Tak szczerze mówiąc, nie zdziwił bym się gdyby wielu z nich zostało przyjętych. Były ostatnio wyniki spisu powszechnego i Polaków jest coraz mniej. Są dwa wyjścia:

a)Ściągnięcie ludzi z innych krajów 

B)Stare społeczeństwo

Dzieci nie zaczną się rodzić nagle - i na to wpływu nie ma zbyt dużego. Tu nie chodzi nawet o warunki, tylko po prostu tak jest w takich krajach. 

 

Jesteśmy w czasie apokalipsa bedzie nowy porządek swiata. Na świecie jest pelno grzechu nie ma po co wybiegać w przyszlosc. Prawda @Martius777 Nostradamus o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

to nie są słabe sprzęty.

No nie są. Problem w tym, że nasi decydenci to dyletanci (i klienci USA), którzy nie myślą o modernizacji kompleksowo - tylko tak, jak przeciętny ćwok z internetu, czyli: "o, to jest fajne, bierzemy. I jeszcze te, bo zajebiste są i nowoczesne. Łookurwaa!". Zero myślenia o tym, jak będzie wyglądała logistyka i zaplecze techniczne armii, która posiada cztery rodzaje czołgów. Zero myślenia o tym, jak przystosować lotnistka na obsługę tych smartaeroplanów, jakimi są f-35*. I przede wszsytkim - dlaczego te skurwysyny zajmują się kupnem 250 abramsów, jeżeli nasz kraj nie ma żadnej obrony plot/przeciwrakietowej? Czy do mośków spuszczających się nad jaszczembiami i black hawkami nie dociera, że od czasu II wś podstawą każdej wojny jest zdobycie przewagi w powietrzu? Niemcy w Normandii mogli się chociaż w nocy przemieszczać - teraz ani noc, ani nawet zła pogoda nie pomogą.

Co do amerykańsko-polskiej współpracy obronnej, to mam swoje zdanie i go nie zmienię - wielokrotnie wypowiadałem się na ten temat. Apologetom podrzucę tylko to:

https://adarma.pl/2022/02/02/kolonizacja/

Cytat

przeanalizowaliśmy amerykańsko-polską umowę o wzmocnionej współpracy obronnej, m.in. w kwestii przekazania obiektów i terenów na obszarze państwa polskiego Siłom Zbrojnym USA oraz zasady ich użytkowania.

– USA nie zostały w żaden wiążący sposób zobowiązane do wykorzystania swoich Sił Zbrojnych do obrony Polski, ani w ogóle do utrzymywania swojej obecności.

– Polska nie zagwarantowała sobie ani wpływu, ani kontroli co do ilości i rodzajów przerzucanych na jej terytorium Sił Zbrojnych USA oraz ich sprzętu.

– Polska zgodziła się na tworzenie na swoim terytorium obiektów i obszarów o charakterze eksterytorialnym i autonomicznym, tj. pozostających w wyłącznej dyspozycji Sił Zbrojnych USA.

– Władze Sił Zbrojnych USA uzyskały prawo ustalania warunków i zasad eksploatowania wszystkich systemów kontroli ruchu lotniczego, żeglugi morskiej i śródlądowej oraz związanych z nimi systemów łączności.

Na podstawie umowy na terenie Polski powstają więc strefy pod wyłącznym nadzorem USA, w których będzie obowiązywało wyłącznie prawo amerykańskie. Na mocy umowy, amerykanie (w tym cywile) mogą także posiadać i nosić broń palną na terytorium Polski, a siły zbrojne USA są zwolnione z płacenia w Polsce VAT i nie potrzebują polskich koncesji i licencji do wykonywania pracy na terytorium RP. Umowa przyznaje Amerykanom także inne ułatwienia, takie jak np. szybką i darmową rejestrację samochodów w Polsce. Polska zrzekła się również pierwszeństwa jurysdykcji nad członkami Sił Zbrojnych USA.

https://adarma.pl/wp-content/uploads/2021/08/RaportTabelePST042021-1.pdf

 

* co do stosunku ilość/jakość - gdyby Niemcy w czasie II wś przestawili się całkowicie na produkcję nowych panter i tygrysów, porzucając pzIII i pzIV, wkrótce nie mieliby czym walczyć. I analogicznie - zamiast robić laskę jankesom, lepiej by było zainwestować w modernizację mig-29 i mi-8 razem z Ukraińcami (a Ukraińcy oferowali swoje śmigłowce...).

2 godziny temu, $Szarak$ napisał:

co by nie kupić, to zawsze źle i coś nie tak.

No ale przecież robimy! Kupujemy! Dlaczego narzekacie, skoro coś robimy? Buuu...

Cytat

Jak nie z Ameryką to z kim? Solo? 

My jesteśmy z Ameryką - ale czy Ameryka jest z nami?

2 godziny temu, RealLife napisał:

wojna Rosja - Ukraina będzie miała złe skutki dla nas. Ile milionów Ukraińców pojawi się na naszej granicy jako uchodźcy? A to początek problemów.

Ej, ale paszynki do nas przyjadą!

 

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Moim zdaniem Putin skrewi. Podwinie ogon i jak wystraszony kundel ucieknie do budy.

Możesz mieć rację. Zobaczymy. Wiele twoich diagnoz dot. pandemii było bardzo trafnych. Ale dziś Putin witał swoich sportowców bez kagańca na ryju. Nawet ten prezydent Chin Pinpongpin zamaskowany był jak nasz poczciwy Jarek, ledwo mu oczy było widać.

Putin pokazał siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu Każdy mówi co innego. Ilu bym ekspertów nie oglądał, którzy w tym w tym siedzą, to praktycznie każdy twierdzi co innego. Ten powie, że tego się nie opłaca, tamten powie, że opłaca. To jest takie gdybanie. Skoro ludzie którzy w tym siedzą mają różne zdania na ten temat, to co dopiero gość z neta który ma ograniczoną wiedzę. Jeden powie bomba atomowa, drugi czołgi, trzeci samoloty, czwarty jeszcze coś innego... Każdy twierdzi, że to co on proponuje będzie najlepsze. 

 

Z Abramsami też zabawna sprawa jest. Ludzie piszą, że kosmiczne pieniędzę zapłaciliśmy w porównaniu do jakiegoś tam kraju. Tylko pytanie proste: Czy pakiet pakietowi jest równy? Skąd mamy wiedzieć co jest w umowie? Ale już kurła jazda, bo inny kraj kupił taniej. Musielibyśmy mieć dokładne papiery obu tych zakupów i porównać a nie tak gdybać. Z tego co oficjalnie wiadomo, to te Abramsy mamy w dobrym pakiecie.

 

To nie jest wszystko takie proste. 

24 minuty temu, zychu napisał:

No ale przecież robimy! Kupujemy! Dlaczego narzekacie, skoro coś robimy? Buuu...

No Polakom się nigdy nie dogodzi. Można by było coś lepszego pewnie, ale to są dobre czołgi.

 

25 minut temu, zychu napisał:

My jesteśmy z Ameryką - ale czy Ameryka jest z nami?

Dopóki będzie miała tu interes to będzie. Wielkiej filozofii tu nie ma. Ostatnio pokazuje, że chce pozostać na tych terenach w grze. Nawet wysyłając te kilka tysięcy żołnierzy z Ameryki na wschód NATO. Niewiele, ale jest to gest, że jeszcze chcą tu posiedzieć. 

 

W Pl też własne fabryki niby mamy, to dali kilka czołgów do ogarnięcia - firma sobie ze zleceniem nie poradziła a kasę grubą dostali. 

 

Zakupy zawsze są też polityczne. Do tego też trzeba kupę pieniędzy i czasu - jeśli chce się działać po swojemu. 

 

Obecnie całe NATO jest na łasce Amerykanów a nie tylko Polska. Ewentualne rozwiązanie zostaje takie, że gdy Ameryka stąd ucieknie, to kraje Europejskie muszą się złączyć mocno w kupie. Jeszcze bardziej zawęzić relacje. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$ popełniasz typowy błąd ekspercki, zakładając, że jak ktoś w czymś nie siedzi, nie ma papieru, dyplomu, certyfikatu to guano wie. Choroba naszych czasów, która przyszła notabene od zafajdanej Ameryki.

 

Na logikę, lepiej jest mieć takie same baterie w każdym urządzeniu, czy do każdego inne?

 

Logistyka jest rownie ważna co grubość pancerza, a może i ważniejsza. Niejedna ofensywa się wysypała przez brak zaplecza. 

 

Ergo nie oceniaj przez pryzmat co dany ekspert mówi, bo ekspertów, co guano wiedzą albo kasę pod stołem biorą (vide covid) nie brakuje, tylko włącz myślenie, poczytaj, porównaj do innych, itp. 

 

Polska ma ciężki teren do obrony i relatywnie małe terytorium. Stolica blisko granicy (dwa tankowania T-90). 1/4 kraju w zasięgu Iskanderów, ogromna przewaga w powietrzu potencjalnego agresora. To nie są warunki do których podchodzi się na odpierdol i hurraoptymizm. To są b. ciężkie warunki geostrategiczne, ale też taktyczne. Wyjadą Abramsy i eskadra Su-27 je zdmuchnie w pół godziny. I miliardy pójdą się walić, jak też parę setek wojaków. A wszystko dlatego, że "eksperci" mówili. 

 

Dla nas opl, defensywny ppanc, i rakiety średniego zasięgu to powinna być absolutna podstawa, a nie typowo ofensywne środki - czołgi i samoloty, czy rozdmuchana marynarka wojenna. Czyli mniej więcej Szwedzka, czy Szwajcarska doktryna. 

 

A u nas kurwa ciągle sny o Hegemonii i atakach walecznej Husarii. 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maroonJa tylko pokazuje, że każdy mówi co innego. Jeden napisze x, drugi y, trzeci z. 

Tak, jak tutaj ktoś pisze o Abramsach. A czy któraś z tych osób ma wgląd w umowę żeby ocenić, czy zakup był korzystny czy nie? Nie ma. To, jak może stwierdzić, że coś jest mocno przepłacone, jak nawet nie wie co jest dokładnie w umówię? To mnie zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@$Szarak$, jak słusznie zauważyłeś, każdy ekspert inaczej prawi. Tyle że u nas brylują kanapowi eksperci-celebryci (Bartosiak i jemu podobni). Ja powołałem się na Hogę, bo choć nie uważam go za wyrocznię w tych kwestiach, to w wielu aspektach jego oceny pokrywają się z tym, co czytałem m.in. w numerach Raportu WTO, a także z tym, czego sam dowiedziałem się od ludzi, którzy w temacie siedzą dość głęboko (m.in. od inżynierów lotniczych i osób z itwl). Zależność polityczna, klientelizm, rusofobia oraz pospolite dyletanctwo - wszystkie te bolączki trawią naszą kastę polityczną.

Cytując wspomnianego Hogę:

Cytat

Politycy, którzy muszą przekonać wyborców do siebie (nie do swoich programów) skupiają się
właśnie na marketingu politycznym (zwanym też np. PR). Ich celem nie jest modernizacja
techniczna czy osiągnięcie zdolności SZ RP (lub nie jest zasadniczym celem) tylko przekonanie
społeczeństwa o tym, że to jest ich celem i że to zrobią. I to na poziomie wspólnych ambicji.
Grupa „wojskowych i ekspertów”, która w normalnych warunkach powinna dbać o realność
podejmowanych przez polityków projektów, wprowadzać je w życie, korygować oraz ewaluować
(oceniać) ich efekty. Niestety w związku z odejściem pierwszej grupy (tzn. polityków) od dążenia
do realności grupa „wojskowi i eksperci” do czasu kiedy uwiarygadniała zapowiedzi marketingu
polityków mogła się nawet wypowiadać do społeczeństwa, później stopniowo była zastępowana
osobami, które albo nie chciały podważać realności zapowiedzi polityków, albo uznawały
je za właściwe nie mając kompetencji do ich podważenia. Ostatecznie przedstawiciele
„wojskowych i ekspertów” zostali wyłączeni z debaty nad zapowiedziami polityków z powodu
ryzyka popsucia zamierzonego przez polityków efektu marketingowego.

O geostrategicznym aspekcie jankeskiej obecności nie chcę pisać, bo się znów zacznę wkurwiać (a obiecałem sobie, że nie będę).

Niedawno właśnie mieliśmy okazję zaobserwować, jak to eksperci "pochylają się" nad czymś, co wg nich jest czymś wcześniej niespotykanym, a tak naprawdę było brane pod uwagę już w międzywojniu - czyli wpływ przewagi w powietrzu na przebieg działań lądowych - w kontekście wojny Armenia-Azerbejdżan o Karabach. Te "drony" dziesiątkujące armeńskie czołgi to nie jest nic nowego.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.