Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko po co? Raz już Kreml spaliliśmy (jako jedyni w historii zresztą) i co to dało? Chcesz łożyć na Seriożę spod Wołgogradu, tak jak Helmut na Detricha spod Poczdamu? 

 

Dla Europy lepsza byłaby bogata Rosja będąca rynkiem zbytu i realizująca swoje Imperialne ciągoty na Dalekim Wschodzie i w murzynowach. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maroon napisał:

Może obrazkowo dotrze. 

 

 

                                                  ///

                              <<<su27>>>>

 

      

===Abrams====>  _____pole_____

ooooooooooo

 

 

  \ *":*-"! "o*/

      \ * :"*! /

====jebut==\      

oo-='oo'_oo

 

Nie ma Abramsa. 

Bardzo dobry obrazek! Tylko niestety pomyliłeś podpisy.

 

Zamiast "Abrams" powinno być "T-90". I zamiast "Su-27" powinno być "Javelin" ewentualnie "Bayraktar". (Przy okazji: zaobserwowano ostatnio kilka samolotów cywilnych, transportowych z Turcji, lądujących na lotnisku w Kijowie. Jeden nawet to latał tam i z powrotem, tam i z powrotem kilka razy).

 

Jaki procent T-90 zmodyfikowano i zamontowano nowy system obrony aktywnej Arena? 5% wozów czy może 7% wozów? Cała reszta ma wciąż stary system Sztora, który wobec Javelina jest w 100% nieskuteczny.

 

Ruskie mięso armatnie doskonale wie, że idzie na grilla. Masz tu zresztą obrazek jak mięsko samo instaluje grilla, bo wie, że i tak będzie się smażyć:

tanki-t-72b3-obrazca-2016-goda-v-krymu-4

 

Te dziwaczne konstrukcje na wieżach to spawane po warsztatach, po garażach dodatkowe "zabezpieczenia" przed Javelinami. Ruskie tankisty wierzą, że może to ich uchronić. Zresztą nic więcej nie mają, bo rosyjskie fabryki do tej pory nie były w stanie uruchomić produkcji nawet takich grilli.

 

Tu masz film pokazujący spotkanie T-72 z nowoczesną bronią przeciwpancerną:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się Panowie wzajemnie postraszyliście ; ), to IMO żadna wojna nie wisi w powietrzu. Z prostego powodu - wojny wywołuje się głównie dla zarobienia jeszcze większej ilości pieniędzy. A założenie, że Putin to jakiś wariat gryzący ze złości dywan, a nie całkiem zręczny polityczny szachista jest dosyć zabawne. Gdyby taki naprawdę był albo zdurniał na starość, to dosyć szybko kilku ichnich Panów zebrałoby się przy świeczce, chcąc uchronić swoje milionowo - miliardowe aktywa ulokowane na Zachodzie i zakrztusił by się herbatą, albo spadł nieszczęśliwie ze schodów :) Bądźmy poważni.

 

A porównywanie tego do kryzysu kubańskiego jest zdecydowanie na wyrost. Tam już było naprawdę ostro, z samolotami w powietrzu.

 

Oczywiście, FR ani nie taka silna, ani nie taka słaba jakby wielu chciało uważać. Ale jest doskonała w czym innym - propagandzie jak i straszeniu dla podbicia własnej pozycji negocjacyjnej w celu załatwienia swoich interesów: zarówno lokalnych jak i tych z Zachodem.

 

Oczywiście mogę się mylić, nie jestem alfą, omegą. Ale gdybym realnie widział zagrożenie wojenne dla PL, już dawno by mnie w kraju nie było.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KolegiKolegaPrzecież ruskie mają też nowe czołgi. Technogicznie militarnie w niektórych kwestiach wygrywają z Ameryką np. W pociskach hipersonicznych. To nie jest tak, że tam ciemnota jest. Jeszcze warto zobaczyć, jaki przeskok zrobili w przeciągu tych kilkunastu lat. 

To, że dużo jest mięsa armatniego ich nie obchodzi - taką mają kulturę. Tam zdecydowanie większa ilość ludzi by oddała życie za ojczyznę, niż na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, $Szarak$ said:

KolegiKolegaPrzecież ruskie mają też nowe czołgi. Technogicznie militarnie w niektórych kwestiach wygrywają z Ameryką np. W pociskach hipersonicznych

Koledze nie można mówić takich rzeczy. Powie, żeś ruski agent I dostajesz 65.000 rubli miesięcznie z Kremla. On serio wierzy, że Javeliny to game changer. Ale nie dochodzi do niego, że Javeliny są na Donbasie już od kilku lat, I jakoś linia frontu się nie zmienia dzięki nim. I weź mu wytłumacz takie podstawy, a Ty tu o pociskach hipersonicznych 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror ja myślę, że politycy PiS są na tyle obłąkani, że w wypadku wojny UKR - RO wyślą na Ukrainę naszych żołnierzy, a tu ogłoszą jakąś formę stanu wyjątkowego, żeby tylko utrzymać się przy władzy jak najdłużej. 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to tu zaraz wojnę wewnętrzną ze "służbami" bedziemy mieli. Znowu tam kogoś pobili, matkę z rodziną aresztowali. 

 

Jeszcze trochę tej brutalizacji, a ktoś nie wytrzyma i spali radiowóz czy dwa razem z zawartością. 

 

Czytałem, że jakiś włamywacz postrzelił policjanta z wiatrówki w głowę i złapałem się na tym, że pomyślałem "dobrze mu tak". 

 

Czy to normalne? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mosze Red napisał:

politycy PiS są na tyle obłąkani, że w wypadku wojny UKR - RO wyślą na Ukrainę naszych żołnierzy, a tu ogłoszą jakąś formę stanu wyjątkowego, żeby tylko utrzymać się przy władzy jak najdłużej. 

Tak, w przypadku zaognienia sytuacji (jeżeli do niej by niestety doszło) istnieje takie ryzyko. Nie tylko neosanacja, ale ogólnie polska polityka zagraniczna od dekad cierpi na niezrozumiały na mnie kompleks (rodem z alpha widow ; )) wobec Ukrainy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror pomyśl sobie jakie to będzie narzędzie strachu, które umożliwi np. zmianę konstytucji i ordynacji wyborczej pod PiS i plany wprowadzenia twardego autorytaryzmu. Wszystko bo wojna i potrzeba chwili. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

@Obliteraror ja myślę, że politycy PiS są na tyle obłąkani, że w wypadku wojny UKR - RO wyślą na Ukrainę naszych żołnierzy, a tu ogłoszą jakąś formę stanu wyjątkowego, żeby tylko utrzymać się przy władzy jak najdłużej. 

 

Może i obłąkani, ale dlaczego przy każdej rotacji w MSZ jest minimum jeden sekretarz z zagranicznym paszportem ?

USA najczęściej, ale inni się zdarzają.

Ministrowie finansów też głównie paszportowi od czasu Rostowskiego, choć oceniając po publicznych wypowiedziach nie dałbym im zarządzać nawet wiadrem żygowin.

 

To, że Polska nie realizuje żadnej własnej polityki było jasne na 100% od słynnej "konferencji antyirańskiej".

 

Dane z Pegasusa ostatecznie i tak lądowały w Izraelu, itp, itd.

 

Polski zarząd pod tymczasową nalepką "pis" realizuje głównie zewnętrzne polecenia.

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że też im gul stawał, jak musieli obradować pod flagą banderowców, czy jak nie mogą nic zrobić z blokowaniem przez ukrów polskich pociągów i ciężarówek.

Pewnie niejedno nagranie , czy losy niejednego zagranicznego konta , ważą się od ich postępowania.

 

Zresztą - Kwachu z Millerem też za paczkę fajek zezwolili na torturowanie ludzi u nas, jeden miał za to iść do NATO, drugi gdzieś w ONZty.

Dostali kopa w dupę , bo tak się traktuje zdrajców, choćby nie wiem jak lojalnych wobec zewnętrznych pracodawców.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 15:00, Mosze Red napisał:

No i teraz postawię pierwszą hipotezę, czy polskie media nie były dopuszczane bo nas nie lubią, wątpi

Dla mnie to jest skandal, z Ruskimi powinniśmy dobrze żyć, to jest nasz partner handlowy, rynek zbytu, dodatkowo mają wiele nam do zaoferowania, polityka począwszy od 89 roku prowadzona z Rosją jest zgniła, zamiast atakować Ruskich za to, ze okupowali nas przez 50 lat, to trzeba było uderzyć innym tonem, bo Ruscy też byli okupowani, mordowani przez czerwonych, jak była okazja złożyć przez prezydenta Dudę kwiatów w Korei Południowej bądź na najbliższym cmentarzu, gdzie byli, są pochowani Rosyjscy, Japońscy, w tym również Koreańscy, Polscy żołnierze, to NIE (wojna 1904-1905), czy chociażby pod pod pomnikiem poległych w I wojnie światowej 1914-1917, bardzo dużo Polaków poległo w tej wojnie walcząc u Boku Cara to NIE.  albo, żeby złożyć pomnik pod pomnikiem ofiar komunizmu, zaproponować wizytę w Rosji, też NIE, wspólnie z Putinem złożyć kwiaty pod tym pomnikiem, kolejna rzecz reparacje wojenne dla Rosji za II wojnę światową, Niemcy , chyba by się nie wypłacili, Nasz rząd w tym temacie powinien dogadać się z Rosjanami. Nie mówiąc o Białorusi i innych republikach.

 

 

Nie pomagać Ukrainie, nie angażować się w wewnętrzne konflikty w Rosji, tak jak to robią Węgry i odcinają kupony. 

 

 

 

Polecam:

 

 

W dniu 3.02.2022 o 16:56, Kleofas napisał:

Izrael wraz z USA rozprawi się z Iranem

Nie rozprawią się, będzie drugi Wietnam, Afganistan, Persowie są dumnym narodem, dodać do tego ukształtowanie terenu tego kraju, wielkość, stosunkową silna armię POWODZENIA, I CO NAJWAŻNIEJSZE  co na to chiny ? Chiny ? Ruszą na Tajwan ? Bo będą mieli ku temu okazję ?

W dniu 3.02.2022 o 19:58, antyrefleks napisał:

swoją drogą, w jaki sposob zmusiliby polakow do uczestnictwa w wojnie?

Brak dostępu do Tik Toka i insta ;)

W dniu 3.02.2022 o 23:06, maroon napisał:

Pytanie zatem na co jest rozpierdalany nasz budżet? 

Długi zagraniczne, 500 plus, nie zreformowana służba rozdziawia, ZUS i chyba coś o 447 było mówione, ale już ucichło.

W dniu 4.02.2022 o 13:18, $Szarak$ napisał:

po prostu będzie biali vs Azjaci.

A świat Islamu ? Tam też zbroją się na potęgę. dodatkowo mają dużo większą dzietność.

6 godzin temu, KolegiKolega napisał:

Tu masz film pokazujący spotkanie T-72 z nowoczesną bronią przeciwpancerną:

A jakie Ruscy mają wojska Rakietowe ? Po co napadać regularną armią, wystarczy atak hakerski, kilka precyzyjnych uderzeń rakietowych i kraj sparaliżowany, wejdą na zajętych terytoriach na wschodzie i wszystko, z powodu braku prądu ludzie sami zaczną siebie okradać, szturmować Polską granicę SZACH MAT.

23 godziny temu, $Szarak$ napisał:

jest najsilniejsze na papierze, nie znaczy, że nie może przegrać z teoretycznie gorszymi militarnie państwami.

Już dostali baty w Afganistanie.

Edytowane przez Boromir
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka luźnych myśli.

 

Gdzie się mogą pochować partyzanci? W czasie... w czasie pracy :) bo dopóki wojsko okupacyjne nie zacznie strzelać do każdego cywila jakiego zobaczą, partyzant a cywil to kilka minut różnicy. I takie podstawy jako kraj i naród zapomnieliśmy, choć tradycje terroryzmu są u nas gigantyczne - nie wiem czy nie większe niż w Afganistanie.

 

Czarnoprochowce - lepsze niż nic, czy nóż. Zdecydowanie lepsze niż gołe pięści. Ale to znowu kwestia czasu - broń zablokowana do jednego użytkownika to nadal ułamek promila, więc zdobywanie broni "na wrogu" to znów jedynie kwestia czasu. Stąd teren można zdobyć, ale nie - utrzymać.

 

@Obliteraror wojny wywołuje się dla zysku - tak. Ale potencjalna utrata zysków to też dobry powód. A Krym jest dla Rosji geopolitycznie niezbędny... jeśli Putin go odda, "wypadki" będą go ścigać do skutku.

 

Iran można straszyć (czy zniszczyć ABC), ale ryzyko uderzenia tradycyjnego to ryzyko "świętej wojny" - takiej, gdzie rachunek zysków i strat przestaje mieć znaczenie. Izrael musi grozić aby nie wyjść na słabeusza (nie ukrywajmy że gdyby była okazja, to by go wszyscy sąsiedzi znów na Palestynę przerobili bez jednej łzy), ale z kolei jak przekroczy linię raz, to nowego Mahdiego już nic nie powstrzyma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek zza Atlantyku nie chce bulić za utrzymanie pokoju w Europie, co jasno już zadeklarował Tramp.  

Niemcy ugrzęźli, przynajmniej na razie w swojej strategicznej inwestycji w rosyjski gaz.

No to jak wynika z historii w Europie zaczynają działać Angole.

Nie tylko Putin marzy o przywróceniu mocarstwowości swojego kraju. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Ruskie mięso armatnie doskonale wie, że idzie na grilla.

Pytanie, czy Rosjanie posiadają broń ppanc zdolną penetrować pancerze abramsów, bo to właśnie ta kwestia jest bardziej istotna (warto by jeszcze poszukać, ile trwa wyszkolenie załogi t-90, a ile abramsa). Co do starcia ze współczesnym szturmowikiem, to zapewniam, że żaden z istniejących czołgów nie jest w stanie wyjść z niego cało - niezależnie, czy tym szturmowikiem jest a-10/ah-64, czy też su-25/mi-35. Dlatego tak ważne jest panowanie w powietrzu i zdolność do bezpośredniego wsparcia lotniczego.

 

21 godzin temu, maroon napisał:

Czytałem, że jakiś włamywacz postrzelił policjanta z wiatrówki w głowę i złapałem się na tym, że pomyślałem "dobrze mu tak". 

 

Czy to normalne? 

Zależy, skąd pochodzisz. :)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

Niezły żartowniś z tego Putina.

Ależ Pucio przyjął Makaronika z zachowaniem należytych procedur bezpieczeństwa pandemicznego! To objaw najwyższego szacunku do tego wielkiego, europejskiego przywódcy a przy okazji - największego promotora pandemii terroru. Byłoby nonszalancją i obelgą stosowanie wobec niego procedur omijających jego własne zarządzenia w swoim kraju. Chociaż mówiąc szczerze, liczyłem na 14-dniową kwarantannę po przekroczeniu granicy. No bo gdzie, jak nie w Rassiji?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Ależ Pucio przyjął Makaronika z zachowaniem należytych procedur bezpieczeństwa pandemicznego! To objaw najwyższego szacunku do tego wielkiego, europejskiego przywódcy a przy okazji - największego promotora pandemii terroru.

Tak z pamięci: 

-słynne zdjęcie z murzynami;

-zbombardowanie jajkami;

-plaskacz w trakcie spotkania z wyborcami;

-aferka w Jerozolimie ze strażnikami;macron 

 

I teraz Putin :)

 

Godzinę temu, Rnext napisał:

Byłoby nonszalancją i obelgą stosowanie wobec niego procedur omijających jego własne zarządzenia w swoim kraju. Chociaż mówiąc szczerze, liczyłem na 14-dniową kwarantannę po przekroczeniu granicy. No bo gdzie, jak nie w Rassiji?

 

Mnie tam wystarczy widok Makarona z megafonem :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Ależ Pucio przyjął Makaronika z zachowaniem należytych procedur bezpieczeństwa pandemicznego!

O, jak najbardziej.

Pan Putin panicznie boi się Covida i żyje/pracuje w pełnej izolacji i odosobnieniu:)

Podobno jak ostatnio odwiedził cmentarz w Petersburgu, ekipa dezynfekowała nawet śnieg i wyjebała wszystkich cmentarnych gości : )

 

Co do Makarona, jeszcze bardziej jest pojebany, ale to wszyscy wiedzą. O p. Putinie niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.