Skocz do zawartości

Co zrobiłbyś w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie Polski [ankieta]?


Co zrobiłbyś w przypadku konfliktu zbrojnego na terenie Polski?  

152 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybucha wojna na terenie Polski - wtedy ja:

    • Idę do wojska / biorę udział w partyzantce etc / czynny opór
      17
    • Jestem bierny - zostaję w Polsce - staram się tylko chronić życie swoje, najbliższych i majątek
      61
    • Jestem pacyfistą / moje przekonania nie pozwalają mi na wzięcie udziału w działaniach zbrojnych (np. Świadkowie Jehowy) etc.
      4
    • Spadam z Polski z ruchomym majątkiem
      70


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Brat Jan napisał:

Najlepiej do BOR i razem z rządem w samoloty i wziu...na zachód.

Ucieczki z kraju mamy opanowane.. 

 

Ale druga sprawa mnie niepokoi.. 

wiemy że polscy piloci polecą i na drzwiach od stodoły... ale co gdy na ich ścieżce pojawi się brzoza? 

 

Już wolę w chacie zostać... 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę w taką typowa strzelankę jak w 39. Teraz się to robi inaczej, kilka bomb na obiekty strategiczne, mosty, wiadukty, elktrownie, zielone ludziki przejmujące urzędy itp. i koniec. Zaczyna się okupacja.

 

Ucieczka? W to może uwierzyć tylko ktoś kto się już w shengen urodził, 48h wcześniej na granicach wyrosną rogatki, państwo sobie na żadne ucieczki nie pozwoli.

Uciekać można jak pisze @Mosze Red na innym paszporcie, albo przez zieloną granicę. 

 

Jak ktoś mieszka na wsi, to jest jeszcze szansa się zabunkrować i żadnej wojny nie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Machinator said:

mamy XXI wiek. Książki są, Internet jest, bogata historia konfliktów zbrojnych do analizy też jest. {...}

następny będzie się strzelał z ruskimi we własnym domu bo przecież z sąsiadem mają broń,

Naczytałeś się tych książek i niczego nie zrozumiałeś, panie Żabka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Król Jarosław I napisał:

 

Po pierwsze ci idioci wiedzieli, że nie zostaną wpuszczeni a mimo to ruszyli.

Nadzieja matką głupców. 

Cytat

Po drugie jak zwykle otwierasz gębę a nie wiesz o czym gadasz. Tamci to zwykłe pasożyty liczące na socjal. Nie porównuj mnie do tego.

Ty nie. Ale poza tobą jest masa głosująca na 500+  i kombinująca z mopsami. Poza tym afaik uchodźca nie ma prawa do pracy. Ma natomiast wrócić do siebie tak szybko jak się da. Oczywiście każdy będzie kombinował jak zostać na miejscu. Wszak Euro lepsze od PLN. Wojna zaś może się bardzo szybko skończyć. I co wtedy?

 

Cytat

Napatrzyłem się w Niemczech i widziałem co to muzułmanie. Chuj mnie strzela jak ktoś porównuje białego człowieka do tego nieróbskiego, głupiego, rozćpanego, nacjlonalistycznego* ścierwa.

5dc906b76c9cf_o_full.jpg

Pewnie sporo się różnią

Cytat

*nacjonalizm religijny mam na myśli.

 

Po trzecie ja w przeciwieństwie do muzułmanów nie mam się za lepszego od wyznających inne wiary tylko dlatego, że nie wyznają mojej a oni uciekają z burdelu, który mają u siebie i robią takie same gówno w nowym miejscu.

No dobra, pomijając to. Czym się to budżetowo będzie różnić

Cytat

Mam na osiedlu Tunezyjczyka i sam przyznaje, że muzułmanie to ścierwa i nie chce między nimi mieszkać i woli się czasem napierdalać z rasistowskimi Polakami niż mieszkać między "swoimi".

 

Po czwarte większość z nich popiera fundamentalizm religijny, który to zrobił z ich krajów jałowe gówno nie do mieszkania jeszcze zanim zaczęły spadać bomby.

Dobra ale to nie ma takiego znaczenia. W czym dla Hansa będzie lepszy typowy Sebix od typowego uchodźcy z Białorusi w Polsce?  Dla wielu to po prostu zbędny narzucony koszt. 

Cytat

Po piąte ja będąc u kogoś szanuje jego zasady. Brudasy nie są tego nauczeni za grosz.

A ten Tunezyjczyk? Bydło jest w każdej nacji. 

Cytat

@Libertyn jesteś typowym głupkowatym studencikiem, który gówno w życiu przeżył, jeszcze mniej widział ale pierdolisz byle pierdolić.

Piana z ust pociekła? 

Cytat

Ty nawet nie jesteś lewakiem. Powiedzieć o tobie "lewak" to ocenić cię za wysoko. Ty po prostu włazisz tu napisać na opak niż cała reszta - to jest twoja cała polityka.

Najlepiej jest być oportunistycznym klakierem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za ciekawe zapytania i z chęcią bym odpowiedział @Libertyn ale uważam, że to nie jest w porządku, że ominąłeś najważniejsze punkty mojej wypowiedzi i chcesz odpowiedzi na swoje.

 

Rozumiem, że według Ciebie należałoby ich wpuścić pomijając już Twoje zapytania.

 

Wiesz, że według Twojej logiki należałoby również wpuścić Afrykę do Europy bo głoduje? Dlaczego uważasz, że murzynek z Afryki jest kimś gorszym od tych uciekinierów naszych sławnych granicznych?

Dlaczego jedne życie jest dla Ciebie ważniejsze od drugiego?

Dlaczego wybieramy jednych ponad drugich?

Gdyby Niemcy były takie wspaniałomyślne, to by opłaciły loty za samoloty tych uciekinierów lub opłacono by to na "krechę" i by odpłacili w De Republik swoją pracą, kazano by imigrantom się udać do pobliskiego lotniska i Niemcy by z chęcią opłaciły i wpuściły kolejne miliony ludzi omijając Polską i nie tylko Polską granicę. Dlaczego tego nie zrobiono, skoro życie ludzkie jest bezcenne?

 

@Libertyn gdzie tu równość socjalistycznego rządu z Niemiec? 

Dlaczego socjaliści są tak wybiórczy w stosunku do równości? 

Dlaczego ja jako Polak jak jechałem pracować do Niemiec byłem traktowany jak szit, gdy ubiegałem się o wsparcie na start i musiałem nie wiadomo jakie papiery załatwiać i koniec końców machnąłem ręką, gdy ponoć jesteśmy w unii a azylant miał opłacany telefon, meble, dom, kindergelt mniejsze podatki lub prawie żadne mu nie odciągano, opłacony bilet do pracy i śmiał mi się w oczy, gdzie za wszystko musiałem płacić ja sam?

Gdzie tu równość socjalistów? 

 

"Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (niem. Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) – najstarsza z działających w Niemczech partia polityczna, zarazem jedna z najstarszych i największych partii politycznych na świecie (w 2013 r. obchodziła 150. rocznicę utworzenia). Z liczbą ponad 500 tys. członków jest najliczniejszą partią współczesnych Niemiec. Założona w 1863 r., do 1891 r. działała pod nazwą Socjalistyczna Partia Robotnicza (SAP). Założenia i program polityczny oparte są na ideałach lewicowych, socjaldemokratycznych i neoliberalnych "

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, $Szarak$ napisał:

@Libertyn Odróżniasz ty ludzi, którzy rzeczywiście są uchodźcami a tych którzy byli tam tylko ,, grą"? Sami tam się znaleźli czy może wojska Białoruskie tam ich posłały? 

Nie lepiej niż nasi pogranicznicy odróżniali w 1919 repatriantów z Rosji od komunistów polskiego pochodzenia. Tego nie da się ot tak rozróżnić. Analogicznie Niemcy będą musieli wpuszczać jak leci, albo dokładnie trzepać każdego na granicy. Choćby pod względem szczepień na covid czy stosunku do służby wojskowej. A pewnie poza nami będzie sporo Ukraińców i Białorusinów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Machinator said:

Wyjaśnisz łaskawco?

Otóż w przypływie łaski wytłumaczę. Wojska najeźdźcy są najmniejszym problemem na zapyziałej wsi w czasie wojennej zawieruchy. Przejdą albo i nie przejdą. Nie jestem przywiązany kurczowo-lękowo do życia tak jak Ty (wnioskując z wpisu). Mając cokolwiek wartościowego do przeżycia jest się głównie narażonym na różne bandy i zbirów wywodzących się wcale nie z kraju wroga, tylko z pobliskich localsów. Po to trzeba mieć broń, jeśli się zostaje. Sam jestem jeszcze przez jakiś czas uzależniony od dostaw - nazwijmy to - leku, króty jest wyłącznie w obrocie zamkniętym więc nie ma żadnych szans go zmagazynować. A gdyby się udało, trzeba by było TIRa żeby to przewieźć. Sąsiad ma żonę z zaawansowanym SM, co właściwie blokuje im ruchy. 

Zaczynasz już wyobrażać sobie pomału inny świat niż w Twoich książkach? Więc przestań się mądrzyć cwaniaczku. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Nadzieja matką głupców. 

Bardzo na temat. Jak zwykle merytorycznie.

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Ty nie. Ale poza tobą jest masa głosująca na 500+  i kombinująca z mopsami. Poza tym afaik uchodźca nie ma prawa do pracy. Ma natomiast wrócić do siebie tak szybko jak się da. Oczywiście każdy będzie kombinował jak zostać na miejscu. Wszak Euro lepsze od PLN. Wojna zaś może się bardzo szybko skończyć. I co wtedy?

U nas nawet 1/10 tylu nierobów nie ma co u nich. Powtarzam gówno widziałeś a pierdolisz.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

 

5dc906b76c9cf_o_full.jpg

Pewnie sporo się różnią

Genialne. To w ogóle przestańmy pracować. Płacić podatki. Jesteś starszy ode mnie a głupszy od 16letnich sebixów.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

No dobra, pomijając to. Czym się to budżetowo będzie różnić

Tym, że nikt ci tego pustego łba nie urżnie za twoje kretyńskie wywrotowe poglądy.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Dobra ale to nie ma takiego znaczenia. W czym dla Hansa będzie lepszy typowy Sebix od typowego uchodźcy z Białorusi w Polsce?  Dla wielu to po prostu zbędny narzucony koszt. 

Oni nie chcą zostać w Polsce uciekają stąd do DE. Dla Hansa może niewiele wszak poziom jego inteligencji zbliżony do twojej. Ale dla gospodarki i bezpieczeństwa publicznego już bardzo dużo.

2 minuty temu, Libertyn napisał:

A ten Tunezyjczyk? Bydło jest w każdej nacji. 

On nie jest moim kolegą. Gadałem z nim dosłownie kilka razy a znam go kilkanaście lat. Ale dobrze posłuchać nawet od ciapatego, że ma się rację na temat ciapatych.

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Piana z ust pociekła? 

Nie. Ktoś ci prawdę powiedział, żeś jest dziecko neostrady i gówno wiesz o życiu.

 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Najlepiej jest być oportunistycznym klakierem? 

Kolejny genialny sofizmat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LibertynNie wiem w jakim ty świecie człowieku żyjesz trochę. Europejczycy a ciapacy różnią się całkiem kulturowo, religijnie itd i tam jest wiecznie praktycznie wojna - z tych obszarów co oni przyjeżdżają. Ilu trafisz statystycznie morderców, przyjmując 100tys od nich a ile z Polski? Podobieństwa kulturowe, religijne - to nie łączy z ciapakami. Jeśli ktoś żyje od długiego czasu w wojnie i biednym państwie to jest różnica.

 

Przez takich ludzi, jak ty, kultura wschodnia kolonializuje sobie Europę. Xd

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pchać się na wojnę, należałoby rozprawić się z wewnętrznym wrogiem. Który okupuje nasze ziemie od jakiegoś czasu, jest bezkarny i robi co chce.

 

To kościół odpowiada za rozjebanie naszego kraju, dzięki niemu nasze ziemie były palone a ludzie mordowani niezliczoną ilość razy na przestrzeni setek lat.

Nasi przodkowie też dopuszczali się rzezi na rozkaz dostojników kościoła i  królom jemu służącym.

Okupant zagnieździł się tak mocno, że prawie nikt go nie dostrzega. 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nieźle nas tresują i straszą.

 

Poza tym Rosja nie boi się Covida? Mam nadzieję, że bezpieczeństwo będzie zachowane i żołnierze będą w maseczkach biegać i strzelać do siebie ale oczywiście tymi z atestami, takimi jak w Austrii. Co oni myślą, że wojna to Covida nie ma? Powaliło ich? Szczepionkę Sputnika pinć wzięli?

Mamy sprawdzać?

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SzatanK napisał:

Dziękuje za ciekawe zapytania i z chęcią bym odpowiedział @Libertyn ale uważam, że to nie jest w porządku, że ominąłeś najważniejsze punkty mojej wypowiedzi i chcesz odpowiedzi na swoje.

 

Rozumiem, że według Ciebie należałoby ich wpuścić pomijając już Twoje zapytania.

Moim zdaniem powinno się  tych co koczowali wpuścić i trzymać pod nadzorem do chwili gdy wyjaśni się to kim są i co robią. I wtedy ewentualnie wydalić lub zostawić w zależności od przydatności ich sytuacji. 

Cytat

Wiesz, że według Twojej logiki należałoby również wpuścić Afrykę do Europy bo głoduje?

Należałoby przestać dotować rolnictwo w Europie. Przestać eksploatować ich kopaliny

Cytat

Dlaczego uważasz, że murzynek z Afryki jest kimś gorszym od tych uciekinierów naszych sławnych granicznych?

Nie uważam. Uważam że często najbliższe mu kraje ościenne nie są dobre do azylu. 

Cytat

Dlaczego jedne życie jest dla Ciebie ważniejsze od drugiego?

Dlaczego wybieramy jednych ponad drugich?

Czyje życie od czyjego? 

Cytat

Gdyby Niemcy były takie wspaniałomyślne, to by opłaciły loty za samoloty tych uciekinierów lub opłacono by to na "krechę" i by odpłacili w De Republik swoją pracą, kazano by imigrantom się udać do pobliskiego lotniska i Niemcy by z chęcią opłaciły i wpuściły kolejne miliony ludzi omijając Polską i nie tylko Polską granicę. Dlaczego tego nie zrobiono, skoro życie ludzkie jest bezcenne?

Bo Niemcom się to nie opłaca. Niemców na to nie stać. Ale jak już ktoś się pofatygował to go opieką objętpWallenberg rozdający szwedzkie paszporty w wagonach do Auschwitz, też podróży nie fundował. Ale dawał możliwość i nadzieję. 

Cytat

@Libertyn gdzie tu równość socjalistycznego rządu z Niemiec? 

Dlaczego socjaliści są tak wybiórczy w stosunku do równości? 

A znasz takich co nie są wybiórczy? 

Cytat

Dlaczego ja jako Polak jak jechałem pracować do Niemiec byłem traktowany jak szit, gdy ubiegał się o wsparcie, gdy ponoć jesteśmy w unii a azylant miał opłacany telefon, meble, dom i płacił, kindergelt mniejsze podatki i śmiał mi się w oczy, gdzie za wszystko musiałem płacić ja sam?

Gdzie tu równość socjalistów? 

A pomaganie Tobie podlegało pod ratyfikowane konwencje międzynarodowe? 

Cytat

"Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (niem. Sozialdemokratische Partei Deutschlands, SPD) – najstarsza z działających w Niemczech partia polityczna, zarazem jedna z najstarszych i największych partii politycznych na świecie (w 2013 r. obchodziła 150. rocznicę utworzenia). Z liczbą ponad 500 tys. członków jest najliczniejszą partią współczesnych Niemiec. Założona w 1863 r., do 1891 r. działała pod nazwą Socjalistyczna Partia Robotnicza (SAP). Założenia i program polityczny oparte są na ideałach lewicowych, socjaldemokratycznych i neoliberalnych "

Z czym się Ci kojarzy neoliberalizm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rnext napisał:

Otóż w przypływie łaski wytłumaczę. Wojska najeźdźcy są najmniejszym problemem na zapyziałej wsi w czasie wojennej zawieruchy. Przejdą albo i nie przejdą. Nie jestem przywiązany kurczowo-lękowo do życia tak jak Ty (wnioskując z wpisu). Mając cokolwiek wartościowego do przeżycia jest się głównie narażonym na różne bandy i zbirów wywodzących się wcale nie z kraju wroga, tylko z pobliskich localsów. Po to trzeba mieć broń, jeśli się zostaje. Sam jestem jeszcze przez jakiś czas uzależniony od dostaw - nazwijmy to - leku, króty jest wyłącznie w obrocie zamkniętym więc nie ma żadnych szans go zmagazynować. A gdyby się udało, trzeba by było TIRa żeby to przewieźć. Sąsiad ma żonę z zaawansowanym SM, co właściwie blokuje im ruchy. 

Zaczynasz już wyobrażać sobie pomału inny świat niż w Twoich książkach? Więc przestań się mądrzyć cwaniaczku. 

 

No to wyjaśniłeś faktycznie na czym polega moje niezrozumienie rzeczywistości. Ty się orientujesz posiadaczu broni że w razie wojny ona ulega konfiskacie? Na długo przed realnymi działaniami przyjdzie dzielnicowy i wyczyści Ci szafę do zera. Pójdzie na potrzeby armii. Chyba że przejdzie pomysł FNU żeby strzelców włączyć w system ochrony państwa. Wtedy pojedziesz razem ze swoją jednostką broni pomagać żandarmerii. Siedzenie na wsi i liczenie że wojsko nie przejdzie to się sprawdzało w XII wieku. I to kiepsko.

 

A i będę się mądrzył ile będę chciał. To publiczne forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Libertyn napisał:

A jak wyglądają?

Nie lepiej od nie jednego uczestnika tego forum. Część z nich była wyglancowana, obstrzyżona tak nie wygląda biedny człowiek @Libertyn

Godzinę temu, Libertyn napisał:
Cytat

Oni nie uciekali przed wojną, oni chcieli po pieniądze do Niemiec a, że wojna to fajny powód by się tam wkraść.

A myślisz że masa Polaków by nie chciała podobnie?

W sensie być na wojnie i mieć pretekst wyjazdu do Niemiec? Oczywiście, że by chciała ale to nasz sąsiedni kraj. To tak jakbyśmy chcieli w razie W sobie do Hiszpanii wyjechać. Sąsiadujemy z 7 krajami i do tych powinniśmy się udać, jeżeli coś. 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Mówimy o Polakach teraz. Krótka piłka. Jest wojna. Możesz uchodzić na Ukrainę lub do Niemiec? Gdzie się udasz w razie możliwości mieszkając w podkarpackim? 

Oczywiście, że wolałbym do Niemiec, ponieważ Niemcy to jednej z najbogatszych krajów w naszym rejonie a Ukraina jeden z najbiedniejszych, poza tym minimum Niemieckiego jeszcze pamiętam. Ale gdyby nie szło, to pojechałbym na Ukrainę. A gdyby naprawdę była wojna i byłbym na podarpaciu to wybrałbym Ukrainę, bo blisko i chciałbym przeżyć. Potem mógłbym myśleć dalej.

Godzinę temu, Libertyn napisał:
Cytat

Tam były przeszkolone byczki z toporkami nówkami i telefonikami wiedzącymi co mają robić.

Ty rozumiem telefonu byś nie wziął.

Wziąłbym ale nie byłoby mnie stać na flagowce. Przy takich akcjach widać kto jest kto @Libertyn często najemnicy mają cwane mordy albo opanowane, to są przeszkoleni ludzie do zadym. 

Godzinę temu, Libertyn napisał:

Wiesz ilu Polaków na zachodzie siedzi w więzieniach?

W mojej ocenie, powinni zostać odesłani do Polscy @Libertyn i mieć zakaz wjazdu do danego kraju. A gdyby jegomość się pojawił magicznie i by został schwyatny, to miałby zagwarantowaną karę śmierci. Dany kraj ma prawo się bronić i wpuszczać kogo im się podoba oraz tolerować kogo im się podoba. Jak Polak nabroił w danym kraju i go wygoniono a ten wraca, to mają prawo go rozstrzelać na miejscu albo wsadzić do własnego więzienia, gdzie koleś powinien pracować na swoje utrzymanie i niemieckiego podatnika przykładowo a jak nie chce to kulka w czółko, zero patyczkowania się z chamami. Należy respektować obyczaje danego kraju a nie robić burdel i jeszcze do ich więzienia trafiać wstyd! 

Ale to mój prywatny pogląd. Moim zdaniem to wstyd, że jakikolwiek Polak jest w zagranicznym więzieniu. Powinni być oddelegowani do nas bo z jakiej paki mają utrzymywać takiego gnoja co pewno chciał wykiwać poczciwego obywatela, nie godnym jest by podatnik utrzymywał takiego delikwenta w mojej ocenie.

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, $Szarak$ napisał:

@LibertynNie wiem w jakim ty świecie człowieku żyjesz trochę. Europejczycy a ciapacy różnią się całkiem kulturowo, religijnie itd i tam jest wiecznie praktycznie wojna - z tych obszarów co oni przyjeżdżają.

Paradoksalnie większość "ciapaków" żyje w pokoju. Wojny masz w niewielu państwach 

 

Problem jest w delikatnym pobłażliwym prawie. 

Cytat

Ilu trafisz statystycznie morderców, przyjmując 100tys od nich a ile z Polski?

Nie wiem. Nie znam takich statystyk. Wiem że statystycznie sporo Polaków w więzieniach na zachodzie jest

Cytat

Podobieństwa kulturowe, religijne - to nie łączy z ciapakami. Jeśli ktoś żyje od długiego czasu w wojnie i biednym państwie to jest różnica.

Co byś Ty z nimi zrobił? 

Cytat

Przez takich ludzi, jak ty, kultura wschodnia kolonializuje sobie Europę. Xd

A co mam do wyboru? Postulować by wymarli a może by humanitarnie ich zagazować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, Machinator said:

.  Jeden będzie kradł jachty i uciekał na Karaiby, przez Bałtyk i cieśniny duńskie :D  :P

Pomijając, że mój wpis był prześmiewczy, to odniosę się do tego oraz motocykla "ucieczkowego". 

 

1) W razie W największy bajzel będzie w strefie zgniotu (okolice dyslokacji jednostek frontowych) oraz w okolicach miejscówek o znaczeniu strategicznym (np. miłe domki pobudowane 300m od baterii rakiet plot, case Olszewnica k/Warszawy). W tych miejscach najlepiej schować się do ziemianki, bo uciec może być faktycznie bardzo ciężko. 

 

2) duże miasta - tu samo wydostanie się poza granice może być z cyklu mission impossible. 

 

3) z wszystkich innych miejsc teoretycznie się da. 

 

I teraz do brzegu. 

 

Ucieczki przez blokady morskie były powszechne w trakcie 2 w. ś. właśnie małymi, cywilnymi jednostkami. Sporo ludzi z oblężonego Helu uciekło, np. szeroko opisywana ucieczka na kutrze SG "Batory". 

 

Dziś oczywiście są znacznie lepsze środki techniczne umożliwiające wykrycie, ale... jacht ma bardzo nikłe echo radarowe i małą widoczność, szczegolnie w gorszych warunkach i nocą. Mało prawdopodobne jest aby samolot, czy łódź tracił drogą amunicję na małą cywilną jednostkę. Dodatkowo mały jacht może płynąć (nieco ryzykując oczywiście) akwenami niedostępnymi dla większych jednostek. Stąd szansa "ucieczki" jest całkiem spora, powiedziałbym, że może nawet wyższa niż lądem, gdzie granice mogą zostać szybko zamknięte. 

 

Motocykl "ucieczkowy", czyli uterenowiony turystyk. Na baku + zapas zasięg około 800km. Jeżeli umiesz jeździć w terenie, to do wyboru masz pierdyliard leśnych przecinek i nieuczęszczanych polnych dróg. Omijasz korki, zatory i blokady drogowe. Mozesz mieć niefart i natknąć się na patrol lub blokadę w polu. Cóż, nikt nie twierdzi, że ryzyka nie ma. Jednak szanse, przy odrobinie umiejętności i rozsądku są całkiem spore. 

 

Natomiast jak ktoś chce czekać na PKS, MZT, SKM, Ryana... cóż, powodzenia. 

 

Jak byś chciał uciec na inny kontynent w przypadku totalnej rozpierduchy w Europie? Poczekać na rejs B787 w 1 klasie? Tylko droga morska. Krótsza do Afryki lub dłuższa za Ocean. 

 

Ps. Co zrobisz jak dostaniesz rozkaz "do ataku!", a tam T-90 i gniazda km? Jeżeli jesteś wojskowy, to oczekuję, że spełnisz swój obowiązek, za który hajsik bierzesz. :) Ale od cywilów to się odpitol. :)

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.