Skocz do zawartości

Socjalizm to gówno


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak to młodym tłumaczyć, którzy tej wegetacji na oczy nie widzieli? 🤔

 

Miałem ostatnio rozmowę z takim młodym kuzynostwa, 17 lat, wydawałoby się kumaty dzieciak. No i nic a nic nie docierało. Lewica da, będzie wolność, równość i sprawiedliwość, a wujo głupoty opowiada, bo to był "inny świat", a teraz już taki nie jest i będzie dobrze. 😁

 

Rence i inne członki KC opadajo. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 5
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ciągły postęp naukowy to socjalizm zawsze zwycięży - nie przeskoczysz postępu technologicznego prowadzącego do wyeliminowania zapotrzebowania na ludzi. AI + postęp w drukowaniu 3d do poziomu "drukowania smartphona w domu". ;) 

 

Chociaż pewnie do tego nie dojdziemy, bo tzw. zachodnie społeczeństwo się pewnie wcześniej zawali i będzie regres.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maroon napisał:

będzie wolność, równość i sprawiedliwość

 

No ale czy się młody myli?

Masz wolną rękę żeby się zabić.

Wszyscy będą mieli po równo i będą głodni.

Każdy w końcu wyląduje w gułagu.

 

Wolność, równość i sprawiedliwość 🤷‍♂️

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maroon napisał:

Lewica da, będzie wolność, równość i sprawiedliwość, a wujo głupoty opowiada, bo to był "inny świat", a teraz już taki nie jest i będzie dobrze

Ģówno pływa wszędzie.

Co to będzie? Co to będzie?

 

Im będzie dobrze. Starzy zapierdalają A młodzi wydają.

Ciemność widzę. Widzę ciemność.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, zwolennicy socjalizmu i komunizmu z reguły mówią, że te systemy nigdzie na świecie nie zaistniały, wszędzie się to zatrzymało na etapie "kapitalizmu państwowego". :P 

A teraz by było inaczej. 😊 Chociaż w przypadku ~20 latków można podejrzewać, że jeszcze trochę zrewidują poglądy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumaczyć, nie rozmawiać. Ignorować, w najgorszym razie wyśmiewać. Nic nie dotrze. Mamy tu takiego człowieka lewicy: wiedza zerowa, merytoryka poniżej dna, doświadczenie życiowe też kuleje. Kiedyś dawno temu próbowałem, odwracanie kota ogonem, odpowiedzi jakbyś pisał z niepełnosprawnym intelektualnie, zbaczanie z tematu, przykłady z dupy, a na koniec przeczytałem w ramach socjalistycznej tolerancji i poszanowania bliźniego żebym sobie złamał kręgosłup, bo już chyba nie było "argumentów". Oni, teoretycy, a nie praktycy życia wiedzą przecież wszystko najlepiej:

 

Suleiman🇵🇱 on Twitter: "TO NIE BYŁ PRAWDZIWY SOCJALIZM.  https://t.co/1hf9jViz9r" / Twitter

 

Z socjalizmu podobno się wyrasta jak przyjdzie wyprowadzić się od rodziców i zacząć żyć na własny rachunek.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 13
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Baca1980 napisał:

Bo wtedy można zacząć doić państwo :).

Czyli żyć na cudzy koszt - koszt podatnika. Państwo przecież nie ma własnych pieniędzy, tylko te zabrane wcześniej podatnikowi w postaci właśnie podatków lub zadłużać się na koszt owych podatników w bankach komercyjnych. Ale żeby tak się stało, najpierw trzeba zacząć robić karierę w polityce, a u nas niestety takie kariery robią ci, którzy do niczego się nie nadają, rynek ich wcześniej zweryfikował, nie poradzili sobie. A najprościej żyć na cudzy koszt jednocześnie mówiąc tym ludziom, których się okrada, jak mają żyć, to życie im organizować, wtrącać się, a to pod płaszczykiem, że to dla ich dobra oraz dobra wspólnego.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej debili wierzących lewicy tym więcej debili, którzy się łatwo dadzą wystrzelić na siano jak się tylko im obieca złote góry i że nie będą musieli sami pracować.

 

Czyli idealny klimat pod to co chce w przyszłości zrobić.

 

Agitację do socjalizmu biorą się w głównej mierze z braku edukacji zawsze jak spotykam lewicowca to jest debil, który nawet nie rozumie, że kapitalizm to nie jest system wymyślony przez człowieka a jedynie opisanie naturalnych praw popytu i podaży, które się same wykształcają w nieskrępowanej wymianie handlowej w przeciwieństwie do komuny wymyślonej z powietrza.

 

U "mężczyzn" jeszcze dochodzi myślenie , że poruchaja jak będą czerwoni. 

 

Większość moich równolatków i te 10 lat młodsze wynalazki sami wepchną ci hajs do ręki jak podjedziesz lepszym autem a ich laski zrobią palę a oni jeszcze będą stać zadowoleni bo "mysia ma swoje potrzeby".

 

Idealnie....

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody pójdzie do roboty, zacznie płacić podatki, to zobaczy, że dobrobyt nie bierze się z "daj", ale z produtkywnej pracy. I że za wszystkie te społeczne inicjatywy ktoś musi płacić.

 

Najlepiej zacząć wypłacać młodemu kieszonkowe - powiedzmy 50 zł tygodniowo. Z tego część niech idzie na budżet "obiad dla domowników", inna część np. na budżet "rekreacja dla rodzeństwa", a jeszcze kilka pln przeznaczyć na budżet "dla młodego, na czasy studenckie - do wypłacenia po ukończeniu 21. roku życia". Niech mu zostanie z tego 15 zł - wtedy oznajmić mu, że oto socjalizm w praktyce.

Tyle że w ramach rodziny to wszystko by lepiej wyszło, a w realnym socjalizmie nikt by tych pieniędzy więcej nie zobaczył.

 

Jestem przeciwnikiem socjalizmu w wydaniu populistycznym, czyli sprowadzającym się do nieograniczonego rozdawnictwa.

Edytowane przez zychu
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maroon napisał:

Tylko jak to młodym tłumaczyć, którzy tej wegetacji na oczy nie widzieli? 🤔

 

Miałem ostatnio rozmowę z takim młodym kuzynostwa, 17 lat, wydawałoby się kumaty dzieciak. No i nic a nic nie docierało. Lewica da, będzie wolność, równość i sprawiedliwość, a wujo głupoty opowiada, bo to był "inny świat", a teraz już taki nie jest i będzie dobrze. 😁

 

Rence i inne członki KC opadajo. 

Najpierw do 18/24 roku życia korzystamy z edukacji, opieki medycznej, komunikacji miejskiej, potem spłacamy to w podatkach pracując na etacie lub prowadząc działalność. Gorzej, ja ostatnio trafiłem na konfiarza, który twierdził, że podatek pogłówny od każdego powyżej 18 roku życia w wysokości 300 zł. to dobry pomysł xD - zamiast VAT, PIT itp. Mata rapował: wszyscy zaczynaliśmy jako korwiniści albo komuniści ;) 

 

Wszelkie skrajności do niczego dobrego nie prowadzą, a centrum, które by zadowoliło każdego nie istnieje i istnieć nie będzie. 

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Patryk napisał:

Mata rapował: wszyscy zaczynaliśmy jako korwiniści albo komuniści ;) 

Nikogo tak bardzo nie ukochałem, jak bananowych rewolucjonistów za pieniądze swoich starych, którzy mają dość tego "ciepła i piękna" ;) Tak, wiesz, się troszeczkę pobuntować, a potem wrócić do swojego apartamentu na strzeżonym osiedlu ;)  Ale tylko troszkę, by nie przesadzić..

 

Gwoli ścisłości, do Marczaka - ojca nic nie mam. Mówi wprost młodym - by coś mieć, trzeba na to zapracować.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Patryk napisał:

Zapracował, po prostu miał lepszy start niż inny raperzy, taki system, moje dzieci/

Jak że to temat krytyczny wobec socjalistycznego nowotworu, a nie rap - sceny AD 2023, nie chcę tu za bardzo rozwijać tego wątku nt. muzyki, artysty i jego autentyczności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej temat pracy, socjalizmu, kradzieży i wyzysku wyjaśnił swego czasu Krzysztof Karoń* - prosto, łopatologicznie, z sensem. Ku mojemu wielkiem zaskoczeniu, do edukowanych łbów nic z tego nie dotarło, po prostu percepcja przeciętnego pana w sztruksach nie przyswajała tak prostych treści, wywalało error na cały ekran. Co bardziej wyszczekani nawet sobie z Karonia śmieszkowali, że "jak to, marksizm nie lubi się z pracą? Hie, hie, no nie powiem, ciekawe rzeczy nam tu pan objawia, hie, hie". 

To był rok 2017. Od tego czasu ludzie stali się jeszcze głupsi.

 

* cykl pojęcia podstawowe, dostępny na yt - bardzo dobre wprowadzenie do wszelakich nauk społecznych, bo rozbiera na atomy absolutne fundamenty, za które nie wziąłby się żaden szanujący się profesor akademicki...

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Obliteraror napisał:

Jak że to temat krytyczny wobec socjalistycznego nowotworu, a nie rap - sceny AD 2023, nie chcę tu za bardzo rozwijać tego wątku nt. muzyki, artysty i jego autentyczności ;)

Autentyczność się nie sprzedaje, ale racja, koniec offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maroon napisał:

Tylko jak to młodym tłumaczyć, którzy tej wegetacji na oczy nie widzieli? 🤔

Kapitalizm to też gówno. 
Lepsze zatwardzenie czy biegunka?

 

Tak generalnie uważam że socjalizm musi być w otoczeniu naszym tak samo jak kapitalizm. 

Bo jedno nieskrepowane drugim prowadzi do patologii. 

 

56 minut temu, maroon napisał:

Przekleję z innego wątku. 😁

 

bb90f6bbc6d9f8da1934f3b7d825e9dbba64bc3a

Fun fact. 
Za równo to na prawo i na lewo jest lata świetlne od poglądów Korwina czy innych wolnościowców itp.

Japonia, Singapur, Korea Południowa to gospodarki które przez lata były centralnie sterowane. 
W Japonii były urzędy doradzające firmom jak się mają rozwijać.
W Korei wręcz urzędnicy wymuszali na firmach zmianę obszaru działalności. 
W Singapurze urzędnik wiedział lepiej od Ciebie ze  zaoszczędzoną kasę wolisz wydać na naukę zamiast na telewizor.
Samsung zaczynał jako firma budowlana. Urzędnicy wymusili zmianą na coś bardziej innowacyjnego. 

 

Poza tym tego typu grafiki są bzdurne. 
Równie dobrze mogę dać zdjecie stolicy Turkmenistanu w zestawieniu z  slumsami w Filadelfii i upierać się komunizm podlany islamem jest lepszy od kapitalizmu.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn jak wytłumaczysz fenomen braku sraj taśmy w Polsce Ludowej i jednocześnie jej niczym nieograniczoną dostępność w pierdylionie odmian w takim RFN, to uwierzę w twój socjalizm.

 

Za młody jesteś, żeby te szare i bure gówno na ulicach pamiętać. Ja jeszcze nieco pamiętam. 

 

Jechało się "na Zachód" i to był literalnie inny świat. Nie w przenośni, tylko dosłownie. 

 

Dlatego ten swój symetryzm wsadź sobie głęboko wiesz gdzie. 

 

Teraz jeszcze przeżerasz ostatnie 30 lat. Gorzej będzie jak już przeżresz, to wtedy w całej rozciągłości socjalizmu doświadczysz. Tylko nie tego kolorowego z obrazków, a takiego szarego o zapachu śmierdzącego kibla na PKP. 

 

 

Edytowane przez maroon
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.