Skocz do zawartości

Starość, nie radość - kontuzja


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam w kolejce do ortopedy na NHS, w Polsce będę koniec sierpnia/początek września - oby - sobie skoczę prywatnie.

Coś stało mi się w lewy łokieć. Nie, nie jest to łokieć tenisisty (chyba, że istnieje inny wariant).

Wcześniej miałem łokieć tenisisty i zaleczyłem to poprzez ćwiczenia!

Coś chyba podnosiłem i pewno coś naderwałem. Odczuwam ból w wewnętrznej stronie lewego łokcia, przy podnoszeniu, kiedy jest jakieś obciążenie - odczuwam ból/dyskomfort. Pewno są jakieś ćwiczenia na to. Czy ktoś może pomóc jakimś linkiem. Zaczynam to rozmasowywać i robić te masaże, ćwiczenia,co na łokieć jest troszkę lepiej.

Ktoś, coś? @Mosze Red? Ty jesteś pobijany pewno kontuzjami. ??

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Azjatki są szczupłe i lekkie

A może coś tej Azjatce wystawało i  się wbiło @zuckerfrei'owi w łokieć.🤣🤣

 

 

Opatrunek z takiej siatki polecam. Należy posmarować klejem. Jak znajdę link - nie omieszkam wkleić. ;) 

Edytowane przez Kiroviets
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

Coś stało mi się w lewy łokieć. Nie, nie jest to łokieć tenisisty (chyba, że istnieje inny wariant).

Wcześniej miałem łokieć tenisisty i zaleczyłem to poprzez ćwiczenia

To może być łokieć penisisty! Kompulsywne fapanie 🤔😂

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, slusa napisał(a):

ja wyleczyłem się z częstego bólu kolana postem sześcio dniowym.

Słyszałem o jakiejś babie która miała problemy z Achillesem i też post około tygodnia jej to rozwiązał. Coś w tym musi być.

 

15 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

Czekam w kolejce do ortopedy na NHS,

Prywatny fizjo kosztuje ok £50-60, jest też sporo Polaków.

 

NHS to tragedia w tym momencie. O ile nie umierasz to będziesz czekać miesiącami.

 

Wczoraj udało mi się wywalczyć w końcu wyniki z EKG które było robione 5 grudnia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slusa nie jadłeś sześć dni? A co piłeś? 

25 minut temu, Kiroviets napisał(a):

wystawało

Wszyscy zawodowi siatkarze mają takie poczucie humoru? 

23 minuty temu, Redbad napisał(a):

Kompulsywne fapanie

Synax Error! Jestem praworęczny. 

@UncleSam jestem u koleżanki w domu pracuje w NHS. Będę dziś więcej wiedział czy kogoś ma u nas w mieście. 

6 minut temu, UncleSam napisał(a):

NHS to tragedia w tym momencie.

Wiem monitoruję sytuacje, tyle co przez appkę nhs mogę sobie recepty brać od GP. 

Po mikrobie19 NHS nie mozevwstac z kolan. 

@Redbad ale pokręcić śmigłem, zawsze zdrowo! 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, zuckerfrei said:

@slusa ile z wagi zeszło. 

 

Niewiele, z wagi schodzę eliminując toksyny z organizmu. Tłuszcz to również bufor oraz przechowalnia toksyn, jak się nie je produktów z rafinowanym cukrem lub owoców bez miąższu, oraz unika się zanieczyszczeń, to bardzo łatwo jest być szczupłym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zuckerfrei napisał(a):

ale wolałbym być

Poszukaj na sieci typa Jerzy zięba.

Opisuje sytuację jak złamał nogę i leczył się nadmiarem żelatyny drobiowej.

Oczywiście wedle medycyny farmacji to nie możliwe.

Czyli szur?

No lata lecą, trzeba obrać stronę barykady. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei kontuzje wyjęły mi jakiś rok z okresu treningowego, licząc łącznie od dnia gdy zacząłem trenować.

 

Raz byłem uziemiony 6, miesięcy, raz 2 miesiące i miałem kilka drobnych, które uziemiały mnie na +/- 2 tygodnie. 

 

Co ciekawe, tych dwóch najcięższych wcale nie nabawiłem się podczas treningu. 

 

Po pierwsze ortopeda, po drugie fizjoterapeuta. 

 

Po trzecie miej świadomość, że ciało z wiekiem funkcjonuje inaczej nawet jak jesteś okazem zdrowia i lepiej zapobiegać niż leczyć. 

 

Jeśli masz skłonności do określonego typu urazów/ kontuzji dobry fizjoterapeuta ustawi ci zestaw ćwiczeń, który będzie pomocny w unikaniu tych kontuzji bo nie chodzi tylko, żeby cię doraźnie "naprawić" ale o to, żeby z czasem kontuzja się nie odnawiała. 

 

 

Od siebie w kwestii zapobiegnia/ funkcjonowania ciała: 

 

Polecam krioterapię, raz na kilka tysięcy zrobić sobie cykl 10 zabiegów. 

 

Masaż ( regularnie) też dobra rzecz, jesteś rozluźniony = jesteś mniej podatny na kontuzje.

 

W pewnym wieku podstawa to wygodny sen, więc dobór materaca i pozycji, w której śpisz. 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

kontuzje wyjęły mi jakiś rok z okresu treningowego,

I o to mam ból dupy, pochodzę ze "sportowej" rodziny mimo, iż ja w zawodowstwo nigdy nie poszedłem, nie miałem takich ambicji. Kuzyn, zawodowy piłkarz ręczny - zakończył za szybko - kolano, kuzynki na pływalni podobnie.

 

Jakiś ruch zawsze mi towarzyszył - czym skorupka za młodu - liczyłem, że może miałeś coś podobnego. Chlałbym wrócić do treningów, nawet w domu -  brakuje mi, wiec kombinuję tak ćwiczenia aby nie czuć obciążenia na łokieć. Zauważyłem, że kiedy idę z zakupami to wtedy moje łokcie w pizdę dostają. 

No nic looknę te filmy, koleżanka ma popytać o fizjo u mnie w UK. 

 

5! Dziękuję Wszystkim!

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.