Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Druid napisał(a):

Skad to wiesz, jak nawet władzy jeszcze nie zdobyli, pomijając fakt, wiele ich wypowiedzi, decyzji jest trafnych.

no własnie dlatego są przegrywami, bo mają wiecznie 5-6%. Teraz mieli 15% i znowu mają 7% bo wpuścili szury na listy xD Koło się zatacza, do wyborów jeszcze z 2 tygodnie i mogą nawet wrócić do 6%

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Lucky Luke said:

Inna sprawa, że mottem był Milion więc jak miał być milion to ogłosili że był milion

Niedzielne TVP-Wiadomości, pokazały "niby" zgłoszenie marszu do ratusza warszawskiego - z wpisaną przewidywaną frekwencją 100 tysięcy.

Nawiasem mogli wybrać następną niedzielę - od razu "szczujnia" podchwyciła "84 rocznicę defilady zwycięskiego Wermachtu w Warszawie".

 

Boże, widzisz i nie grzmisz. Prosty przekaz na emocjach, "czarne teczki", zero pozorów - demokracja w działaniu.

 

Ostatnie w miarę uczciwe i spontaniczne wiece sprzeciwu - to był protest przeciw ACTA, gdzie rzeczywiście ludzie sami potrafili się zgromadzić. Bez dowożenia autobusami, bez rozdawania transparentów, pomimo zimna. Chociaż i tam byli często "organizatorzy" - JKM na przykład, protestował przed domem Tuska w Sopocie.

3 minutes ago, Zbychu said:

mogą nawet wrócić do 6%

Z list Konfederacji startuje człowiek PiS, który współzakładał Porozumienie Gowina, a następnie był jego wiceprezesem. Gowin się "zużył", więc teraz... spokojna głowa, dopilnują by Konfederacja do sejmu weszła. A co potem - Gowin, Kukiz, Lepper już pokazali jak to działa. Bo działa - nadal "nowe pokolenia" wierzą "nowym twarzom".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, Brat Jan said:

Czy awarie instrybutorów miały z tym coś wspólnego?

W 2012 roku? Wątpię... 😜

A i narodowców nie podejrzewałbym o taki stopień funduszy reprezentacyjnych.

 

Obecnie natomiast - PiS dał się złapać poprzez Orlen w manipulacje wyliczenia oficjalnej inflacji. A PO wykorzystało okazję daną im przez przeciwnika.

Według niepotwierdzonych danych - teraz mniej było sponsorowanych autobusów, niż podczas organizacji "marszu kobiet".

 

Po wyborach - niezależnie od wyniku - ceny wrócą do "normy" - nie może się opłacać jeździć z krajów ościennych po paliwo - więc kto może, korzysta. Chociaż tu też jest haczyk - dopiero od wczoraj weszło oficjalnie paliwo przejściowe, więc kto będzie lał letnie zimą, robi to na własne ryzyko - a przetrzymanie do wiosny, też może być chemicznie utrudnione bez stabilizatorów, które koszt imprezy przecież podwyższają. Orlen sprytnie wyczyścił zapasy letniego :)

Generalnie - mechanicy będą mieli żniwa. Ekolodzy zaś, podliczając ilość "zdjętych" potem z drogi samochodów, jakoś przeżyją ślad węglowy tych autokarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kespert napisał(a):

Z list Konfederacji startuje człowiek PiS, który współzakładał Porozumienie Gowina, a następnie był jego wiceprezesem. Gowin się "zużył", więc teraz... spokojna głowa, dopilnują by Konfederacja do sejmu weszła. A co potem - Gowin, Kukiz, Lepper już pokazali jak to działa. Bo działa - nadal "nowe pokolenia" wierzą "nowym twarzom".

prawda, dobrze, że chociaż jedna osoba na forum jest świadoma o co w tym wszystkim chodzi

konfederacja ładnie zamydliła młodym i naiwnym ludziom oczy, ale oni szybko przejrzą na oczy gdy zobacza, że z stanie się to samo co z partią mega-anty-systemową o nazwie KUKIZ'2015, przecież to jest dosłownie powtórka z rozrywki. Pamiętam jak ludzie się jarali Kukizem, jaki z niego antysystemowiec, jak jedzie po PISie. 8 lat później? Startuje z list PIS i chwali Kaczyńskiego. Sam wtedy prawie dałem się nabrać na Kukiza, ale intuicja mi podpowiadała że coś jest nie tak z tą fiksacją Kukiza na punkcie JOW i samo to rozwiązanie zbyt wiele Polakom nie da... Potrzebne było znacznie więcej reform. Ale to że Kukiz zmieni poglądy o 180 stopni to chyba nikt się nie spodziewał. Mimo wszystko oszukał kilka milionów polaków, którzy chcieli zmian. Teraz schemat się powtarza.

Gdyby jeszcze Korwin czy tam Braun mieli więcej do powiedzenie, ale niestety, dopuścili do władzy inne twarze np Winnickiego.
db6290fd1fa63326e81e93545a77a194.jpg
Bosak - współpracował z Giertychem, przede wszystkim narodowiec, a nie wolnościowiec. Dla niego najważniejsze jest prawo kościelne, a nie niskie podatki, zresztą sami mówią - niby socjal zły ale 500+ jest spoko i trzeba to rozszerzyć (w sensie program kogo obojmie, nie kwotę, nie są za podwyżką do 800+).

FwJ8mynXgAQb472.jpg

1691780947_kxor7n_fb_plus.jpg

Mentzen? Sporo mówi o niskich podatkach gdy jest sam. Ale wystarczy jeden gość z solidną ramą i pewnością siebie, żeby przycisnąć Mentzena i ten wtedy szybko zmienia zdanie, że jednak niskie podatki to taka "utopia nie do zrealizowania". Jedyne co mogą wprowadzić to proste podatki - które z kolei dadzą niewiele. Co mi z prostych podatków skoro dalej większość polaków będzie miała 32% od 120k oraz 9% zdrowotnego? Jedyna co chcą znieść to jakieś podatki Belki czy od psa - oczywiście to dobry krok, ale ile % polakow to obejmie, 5-10%? Populizm, dziwne że ludzie sie na to nabierają.

Fragment wywiadu u stanowskiego

https://streamable.com/uh324n

Skoro wychodzi na to, że niskie podatki to jednak nie da się i trzeba utrzymać bo nie ma jak obciąć wydatków, jedyne co zrobią w kwestii gospodarki to uproszczą to co jest. 500+ utrzymać.

Korwin jasno powiedział, że to co mówią to tylko żeby uzyskać 15% zamiast 5%, a nie żeby to realizować o czym mówią.
 


To jaki jest prawdziwy program tej partii? Konfederacja Gietrzwałdzka. Jest to jasne rozszerzenie programu PIS o skrajną prawicę. Ochrona kapłanów, ochrona życia nienarodzonego, batożenie gejów i LGBT to dla nich sprawa priorytetowa. 

https://www.konfederacjagietrzwaldzka.pl/

konfederacja-gietrzwaldzka.png

I żeby nie było tak jednostronnie - sama w sobie konfederacja nie była zła , uważam że gdy jeszcze istniała partia KORWIN to mimo tych 5% była to dobra partia, skupiona na wolnym rynku i gospodarce, a nie na kwestiach obyczajowych, które są w 90% zgodne/rozszerzeniem obyczajowego programu PIS. Dopiero dołączanie narodowców i Braunowców skierowało tą partię w złą stronę, bo jak podejrzewam że wolnościowy to obecnie znaczna mniejszość, a większość to narodowcy i ludzie od Brauna, dla których niskie podatki to tam są na 3 miejscu, a na pierwszym miejsku - sprawy aborcji, kościoła, patriotyzm, konserwatyzm, nacjonalizm itd.

Co do koalicji to na 99% jestem pewny, że żadnej koalicji konfederacji nie będzie. To akurat brednie. Natomiast nie musi być oficjalnej koalicji. Przecież PO i PIS a nawet lewica głosują tak samo w 90% przypadkach, jedynie w mało ważnych sprawach różnica to 10% i o tych 10% gadają w mediach. Z konfederacją będzie pewnie podobnie, nie będzie koalicji oficjalnej, ale 80% ustaw pewnie będzie głosowane ramie w ramie i tylko 20% w przeciwny sposób i z tego 20% zrobi się szopkę medialną i podziały na pokaz, że niby te partię się czymś różnią.

Chyba po prostu wyrosłem z naiwności. Wszystkie partie obecnie to są ludzie od lat ci sami, jedyna różnica taka że POPIS rządził, a konfa jeszcze nigdy nie weszła, ale od 10-15 lat ci ludzie byli w polityce, byli w innych partiach przecież. A wszyscy "nowi/młodzi" to rodziny obecnych polityków. Jedyna szansa na zmianę to nowa partia, która miałaby 100% nowych osób w polityce, zero powiązań z obecnymi politykami.
 

Edytowane przez Zbychu
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Twittera i nadziwić się nie mogę jacy ludzie to głupki. Wypisują hasła, że Ziobro, Morawiecki, Sasin będą siedzieć po wygranej opozycji. Pomijając moją sympatię do skutecznego rządu PIS, to jest to absurd. 

 

Nawet jeśli opozycja wygra wybory (na co się nie zanosi) to nikt nie będzie siedział. Absolutnie nikt nie zostanie skazany. No debile. 

 

Tak samo jak posłowie sobie nie zmniejszą sejmu np do 100 osób. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zbychu napisał(a):

Korwin jasno powiedział, że to co mówią to tylko żeby uzyskać 15% zamiast 5%, a nie żeby to realizować o czym mówią.
 

Oczywiście odpalił się przed wyborami, powinni go zamknąć w szafie, bo znów ludzie będą kierować się emocjami a nie chłodną kalkulacją.

17 godzin temu, Zbychu napisał(a):

partia, która miałaby 100% nowych osób w polityce, zero powiązań z obecnymi politykami.

Polska jest jedna. Słyszałeś o tym ?

17 godzin temu, Zbychu napisał(a):

tóra miałaby 100% nowych osób w polityce, zero powiązań z obecnymi politykami.

Dobra to teraz napisz coś merytorycznego na PiS, PO, Lewicę, Trzecią drogę czy jakoś tak, oni też święci nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://i.pl/pierwsza-elektrownia-jadrowa-w-polsce-koalicja-obywatelska-rozwazy-zerwanie-umowy-z-usa-co-to-dla-nas-oznacza/ar/c1-17945797

 

POpaprańcy po ewentualnym przejęciu władzy chcą nas pozbawić prądu.

Nie pasował węgiel, a teraz zaczyna im przeszkadzać atom.

Zostaniemy z wiatrakami i solarami i prąd będzie tylko w dni słoneczne i wietrzne.😂🤡

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że z socjalizmu nie da się wyjść poprzez głosowanie a jedynie przez bankructwo systemu chcę głosować na partię która do tego najszybciej doprowadzi. Myślę że lewica da najwięcej socjalu i zrujnuje gospodarkę by po krachu i bankructwie był okres normalności i odbudowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Orybazy napisał(a):

Myślę że lewica da najwięcej socjalu i zrujnuje gospodarkę by po krachu i bankructwie był okres normalności i odbudowy. 

Nie wiem, czy lepiej przekonywać na siłę, czy raczej pozwolić i nie głosować, żeby ten system pierdyknął, po to, żeby masy zrozumiały na co głosowały na własnej skórze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 21:43, RealLife napisał(a):

Czytam Twittera i nadziwić się nie mogę jacy ludzie to głupki. Wypisują hasła, że Ziobro, Morawiecki, Sasin będą siedzieć po wygranej opozycji. Pomijając moją sympatię do skutecznego rządu PIS, to jest to absurd. 

 

Mam nadzieję, że wygra PiS i w końcu rozliczy tych złodziei z PO z Tuskiem na czele. 😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idę na wybory, bo od ponad 30 lat mieszkam za granica. Nie chce wybierać rządu ludziom mieszkającym w PL na stale.

Biorę udział w wyborach prezydenckich, bo mam wrażenie, ze Prezydent RP mnie reprezentuje jako obywatela RP.

 

Bylem w wakacje w PL przez 6 tygodni, objechałem z córką sporo naszego kraju (przejechałem ponad 3300km) i rozmawiam z wieloma osobami w rożnym wieku i z rożnym statusem społecznym. W rozmowach w większym gronie WSZYSCY są przeciwko PIS, a jak się zostaje sam na sam to po chwili większość jednak o PIS mówi raczej dobrze. Wszystkie inne obserwacje "Polskiego Politykowania" skłaniają mnie do prawykonania, ze wybory parlamentarne w tym roku wygra PIS. Czy to dobrze, czy to źle? Nie wiem, wiem natomiast, ze jeśli wygra PIS to mojej 75 mamie mieszkającej w PL będzie zdecydowanie weselej się żyło, a to z powodu kasy jaka jej dodatkowo dają, a to z powodu, ze ma "zajęcie" "walcząc" z Tuskiem i z Komunistami.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

 

Mam nadzieję, że wygra PiS i w końcu rozliczy tych złodziei z PO z Tuskiem na czele. 😊

 

Napisane = zaklepane. Tak zagłosuj. 

 

Cieszę się, że coraz więcej braci z forum przekonuje się do PISu, w końcu to najlepszy rząd po 89r., to nie ma co się dziwić. 

 

Niestety PIS nie rozliczył PO w ciągu 8 lat to i nie rozliczy przez kolejne 4. Otworzyłoby to drogę do wzajemnego wsadzania się do więzień. PIS wsadziłby PO, PO później PIS, po PO przyszłaby Trzecia Droga i wsadziła do więzienia PO itd. Nie kojarzę państwa gdzie politycy robili by sobie krzywdę na wzajem. 

Edytowane przez RealLife
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 21:43, RealLife napisał(a):

Czytam Twittera i nadziwić się nie mogę jacy ludzie to głupki. Wypisują hasła, że Ziobro, Morawiecki, Sasin będą siedzieć po wygranej opozycji. Pomijając moją sympatię do skutecznego rządu PIS, to jest to absurd. 

 

Nawet jeśli opozycja wygra wybory (na co się nie zanosi) to nikt nie będzie siedział. Absolutnie nikt nie zostanie skazany. No debile. 

 

Tak samo jak posłowie sobie nie zmniejszą sejmu np do 100 osób. 

Też mnie to bawi, po co się kompromitują nawet tak gadając??? Urwa urwie łba nie urwie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maliniak napisał(a):

Nie idę na wybory, bo od ponad 30 lat mieszkam za granica. Nie chce wybierać rządu ludziom mieszkającym w PL na stale.

Brawo - szkoda że cała polonia amerykańska itp. tak nie myśli.

 

13 minut temu, Garrett napisał(a):

Też mnie to bawi, po co się kompromitują nawet tak gadając??? Urwa urwie łba nie urwie 😜

Ja się dziwię, że są jeszcze ludzie którzy się na to łapią. 

 

 

W ogóle wybory to nie małżeństwo żeby szukać himalajki bez skazy. To co najwyżej autobus, jam nie ma takiego który jedzie do mojego celu, to biorę taki który jest chociaż troszkę po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Perun82 napisał(a):

Plus odpowiednia ordynacja. I ten tekst - głosuj za mniejszym złem..albo przeciwko komuś. 

no właśnie ja tu nie widzę nawet mniejszego zło

Dla mnie każda partia to wielkie zło
PIS - wielkie zło socjalne
KO - wielkie zło socjalne (większe obietnice od pis) i w dodatku pro-unijność, pro-kobiecość

Lewica - jeszcze większe zło socjalne, urlop menstruacyjny, zabranie domniemania niewinności podczas gwałtu (facet może być łatwo pomówiony)
2050 - dążęnie do zrujnowania gospodarki poprzez wierzenie w eko świrstwa, elektryki i energie odnawialną przy jednoczesnym negowaniu elektrwoni atomowych które potrzebujemy, czy też węglowych, gdzie Niemcy teraz masowo odpalają elektrownie węglowe. Chęć likwidacji gotówki i przyjęcia euro

Konfederacja - to już wyżej opisałe

Nie widzę żadnej partii z mniejszym złem. Każda w ten czy inny sposób ma wizję rozwalenia kraju albo uprzykrzenia życia Polakom 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Orybazy said:

Myślę że lewica da najwięcej socjalu

Tylko że lewica w dodatku do socjalu, może tez wyborcom pchać na siłę lekcje miłowania różnorodności i LGBTZNP.

 

4 hours ago, Zbychu said:

Nie widzę żadnej partii z mniejszym złem.

433mD3cZ8SWehytHMrwEMM3GXuLFrU5D.jpg

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kespert said:

Tylko że lewica w dodatku do socjalu, może tez wyborcom pchać na siłę lekcje miłowania różnorodności i LGBTZNP.

To jest część upadku, Rzym też upadał gospodarczo, obyczajowo, populacyjnie. 

 

Na obrazku jedynie Lewica ma okulary, znaczy partia inteligencji ;).

Edytowane przez Orybazy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusk podpisał umowę współpracy naszego wywiadu z rosyjskim FSB, która jest ważna do tej pory 😲

 

https://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/reset-tusk-podpisal-zgode-na-wspolprace-miedzy-skw-a-fsb,758794.html

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.