Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano Byczki,

 

jako że tematów o wyborach jest wiele, a zbliżają się one nieubłaganie (15.10.2023) jestem ciekaw Waszych preferencji politycznych.

Ankieta zawiera komitety, które wedle mojej wiedzy (14.09,2023) zarejestrowały listy ogólnopolskie. Jest anonimowa, rozumiem, że nie każdy chce ujawniać swoje preferencje polityczne.

Jeśli macie ochotę fajnie byłoby uzasadnić swój głos dlaczego obdarzacie daną partię zaufaniem w tych wyborach bądź dlaczego nie obdarzacie bądź dlaczego nie idziecie na wybory.

 

Załączam strony www parti / komitetów bądź głównych parti wchodzących w ich skład):

https://bezpartyjnisamorzadowcy.pl/

https://platforma.org/ 

https://konfederacja.pl/

https://lewica.org.pl/

https://pjj.org.pl/

https://pis.org.pl/

https://polska2050.pl/trzecia-droga/

 

+

 

Ciekawą debatę liderów od @Iceman84PL

 

Sam opiszę swój wybór po pojawieniu się kilku wypowiedzi aby nie narzucać tonu dyskusji :D 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • niemlodyjoda zmienił(a) tytuł na Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]

Popieram 1/3 tego co robi PiS, 1/2 tego co robi Konfederacja, choć mają dużego minusa za niektórych ludzi oraz 0% tego co robi KO/Lewica. Jestem z miasta powiatowego w Lubelskim gdzie dosłownie 90% ludzi jest za PiSem (i szybko to się nie zmieni, nawet młodzi). To wiele mówi o wyniku.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku do listy dopiszę: 

król Albanii 

Ferdynand Kiepski

 

Wybiorę między tymi dwoma. 

 

 

Płacę podatki w UK. 

I mam mieszane uczucia co do głosowania. 

 

 

Chciałbym aby konfa wzięła  jak najwiecej, może ludzie się przekonają, że to i tak nic nie zmieni. I w końcu wyjdą na ulicę. 

 

Tak to widzę. 

  • Like 11
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

 

 

 

Chciałbym aby konfa wzięła  jak najwiecej, może ludzie się przekonają, że to i tak nic nie zmieni. I w końcu wyjdą na ulicę. 

 

Tak to widzę. 

System wymysli im nastepna kontrolowana opozycje i ponownie to lyknal. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krugerrand napisał(a):

……. także przy zdolności koalicyjnej wynoszącej 1500% chyba na nich🤣

Chyba bardziej kreatywne juz bedzie podrywanie SM z 4 bombelkami .Zdumiewajace jest to ze  po tylu latach dmuchania nas w odbyt jeszcze ktos sie pisze na te bezsensowne ustawki.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Konfa, chyba że coś mega głupiego odpalą przed wyborami - już kiedyś pisałem o tym, że oni po prostu muszą być w sejmie i zdania nie zmieniłem. W czasie pandemii jako jedyni stali po słusznej stronie barykady, nie próbują przekupić ludzi rozdawnictwem i będą blokować socjalistyczne pomysły czy wprowadzenie nowych podatków. Stają po stronie facetów i są przeciwwagą dla wszelkiej lewicowej panoszącej się zgnilizny. 

Największą frajdę będę miał z oglądania Mentzena cisnącego wszystkich z mównicy sejmowej. 

A referendum? Mimo, że PiSiory znów robią z ludzi idiotów i bawią się za nasze pieniądze to zagłosuje odpowiednio. 

Btw. widział ktoś serial #reset na reżimówce? 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to czekam aż rodacy kamraci zostaną dopuszczeni do wyborów bo nieoficjalnie mówi się o ich poparciu na poziomie 8%? Czy to prawda nie wiem jednak wielu rolników, patriotów będzie na nich głosować. 

Robią im pod górę bo się boją tak jak za czasów konfederacji, że powstaje nowa siła nie związana z systemem. 

 

W przypadku nie dopuszczenia ich no cóż na wybory się nie wybieram. 

Wybór między kiła a rzezaczka mnie nie intetesuje tak jak wybieranie mniejszego zła jak Konfederacja. 

 

Widzieliście na debacie jakie głupoty wygaduje Lewica, Koalicja obywatelska czy PSL?

Ludzie oderwani od rzeczywistości, zapominający ile zła wyrządził Polsce i Polakom.

 

Jedyni merytoryczni przedstawiciele to Bosak z konfederacji i ten chłopaczek z ciętym językiem z PiS. 

 

Jednak PiS to nie moja bajka bo socjalizm i zamordyzm do niczego dobrego nie prowadzi. 

 

Konfederacja natomiast skręciła w niewłaściwą stronę i na bank wejdą w koalicję z PiS. Utrzymanie przy korycie czy robienie karier przez młodych chłopaków z konfy ważniejsze od obietnic, które składają, a które to zapewne nie zostaną spełnione. 

 

Na dzień dzisiejszy układ okrągłostołowy jak i koło polskie konfy won z Sejmu. 

 

W Sejmie nie ma obecnie ludzi pilnujacych interesu Polski i dobra Polaków. 

 

Dla mnie żadna z tych partii nie ma  najważniejszego postulatu czyli co z mężczyznami, co dla nich? 

 

Zauważyliscie, że nikt nie przejmuje się losem mężczyzn, ich brakiem praw, swobod czy wolności. 

 

Dlatego skoro nikt z nich nie chce zadbać o mężczyzn czyli tą najważniejszą grupę, która utrzymuje ten kraj, zapewnia byt, bezpieczeństwo a w zamian dostaje tylko kary, obowiązki, nakazy czy zakazy to ode mnie na nic nie mogą liczyć bo mam ich w głębokim poważaniu. 

 

Bal bezwstydnych k*****k właśnie się zaczął a ich obietnice są bez pokrycia bo to tylko kiełbasa wyborcza. 

 

  • Like 4
  • Dzięki 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory to pozory.

 

Od momentu kiedy uzyskałem prawa wyborcze pierwszy raz nie pojawię się na wyborach.

Całe życie głosowałem na TAK ZWANY antysystem, który jest jakimś nieporozumieniem i ustawką, planem B żeby w razie czego wiele mogło się zmienić aby było po staremu ;)

 

A jak patrzę na tak zwanych wolnościowców z pod znaku konfabulacji to coraz bardziej robi mi się niedobrze. Już w PiSie nie ma tylu białorycerzy jak w Konfabulacji. To są kukoldy w wersji ultratratycyjnej. Wszystko dla witaminek a ty szmaciarzu gnij w okopie jako potencjalne mięso armatnie, oczywiście dochodzi wiek emerytalny i wiele innych spraw.

 

W Polsce nikt mocny nie pozwoli, żeby powstało coś na kształt samostanowienia. Zbyt ważnym krajem jesteśmy dla m.in USA. Po prostu wybieracie kukiełki, i tak w sumie decydujecie podczas wyborów z której strony dostać wpierdol, czyli jak zagłosujesz na lewice to będzie bardziej tęczowo i liberalnie obyczajowo, a jak będzie konfunia to będzie bardziej tradycyjnie i ultrakatolicko, gdzie tradycyjnie chłop zapierdala na kobiety do usranej śmierci ;)

 

 

 

  • Like 13
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

Szczerze to czekam aż rodacy kamraci zostaną dopuszczeni do wyborów bo nieoficjalnie mówi się o ich poparciu na poziomie 8%?

Hehe wczoraj w oko wpadło mi ich oświadczenie w temacie wyborczym, tak przelotnie gdzieś, myślisz że ta ich inicjatywa to realna sprawa czy tak jak legendarna inscenizacja jak w czasie bitwy z Olszańskim na melexie jechali 😉

34 minuty temu, RealLife napisał(a):

Zapomniałem dodać. W referendum też zagłosuje. 4 X NIE. 

Zgodnie z ideą forum (i strachem przed moderacją 😉) szanuje wybór innych, ale odważnie ten zestaw pytań nazywać referendum 😂

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIS/Konfederacja - swoją drogą to taka koalicja, jakby się tak mogli realnie dogadać, że każdy rezygnuje z najbardziej skrajnych pomysłów (neosanacji, wystawiania tyłka brukseli, neokorwinizmu i ustalają jakiś program centrystyczny) ;)  byłaby niezła. Trochę nierealne.

 

Reszta to kompletne oszołomy, człończa, aktywiszcza i agentura. :ph34r:

 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zuckerfrei napisał(a):

Jak co roku do listy dopiszę: 

król Albanii 

Ferdynand Kiepski

 

Wybiorę między tymi dwoma. 

 

 

Płacę podatki w UK. 

I mam mieszane uczucia co do głosowania. 

 

 

Chciałbym aby konfa wzięła  jak najwiecej, może ludzie się przekonają, że to i tak nic nie zmieni. I w końcu wyjdą na ulicę. 

 

Tak to widzę. 

 

Pamiętaj że jeśli dopiszesz kogoś do listy a te prawdziwe kratkii zostawisz puste, to wtedy jakieś urwy z komisji wyborczej mogą zakreślić krzyżykiem jakąś kratkę według swojego widzimisie i to będzie ważny głos.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BumTrarara napisał(a):

Reszta to kompletne oszołomy, człończa, aktywiszcza i agentura. :ph34r:

O właśnie! Dzięki za cynk. W zasadzie to poczekam może z głosem, aż aktywiszcza, bezpłciszcza, cipończe, kutafończe i inne zjebiszcza założą swoją partię i przedstawią zestaw kolorowych absurdaliów, zwanych żartobliwe programem wyborczym 😂

Edytowane przez Redbad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania referendalne

Pytanie 1:

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?

Pytanie 2:

Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?

Pytanie 3:

Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Pytanie 4:

Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega @RealLife, zagłosuję na Prawo i Sprawiedliwość. Na partię patriotów, katolików i uczciwych obywateli, którzy robią dobrze Polsce i Polakom.

 

Wkrótce dzięki Kaczyńskiemu będziemy mieć najpotężniejszą armię w Europie, za 10 lat zarobki na poziomie Francji, a w szpitalach pyszne posiłki. Dzięki 800 plus, trzynastkom i czternastkom nie będę już musiał pracować u wyzyskiwaczy. Dzięki PIS mogę w nocy wyjść z domu i nie martwić się, że zostanę zaatakowany przez imigrantów, bo u nas takich nie ma, dzięki murowi na granicy.

 

 

Wrogowie Polski atakują PIS, że zadłuża kraj na potęgę, ale to wszystko jest dezinformacją rozsiewaną przez Niemców, którzy nie mogą przeboleć, że za 15 lat przegonimy ich gospodarczo.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Haha 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Eskel napisał(a):

głos.

Robię tak od lat w UK. Zawsze sprawdzam ile nieważnych: 1. 

Czyli mój. Moja karta do głosowania wyglada jak brudnopis. Moj podjęłaby głos nie przejdzie. 

 

 

Tak, wiem ten co liczy głosy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem pytanie nie są najlepsze ale nie są takie złe. Ważniejsze dla mnie jakie skutki bedą mieć w razie ważnosci referendum, co może mieć miejsce. 

 

Pytanie 3 - jest całkiem jasne, więc może pojawi się ustawa zakazująca rozbiórki muru na granicy.

Pytanie 2 - PIS nie wprowadzi ustawy podnoszącej wiek emerytalny (niestety ustawy zrównującej wiek dla kobiet i mężczyn też nie będzie). 

Pytanie 4 - tutaj też raczej jasne - chodzi o brak zgody na mechanizm relokacji. 

Pytanie 1 - nie wiadomo czym bedzie skutkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RealLife napisał(a):

Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki

To pytanie jak i pozostałe sformułowane są typowo politycznie czyli żeby nie dotknąć drażliwych, a co za tym idzie naprawdę ważnych tematów, a stworzyć wrażenie ludowi, że ma na coś wpływ i władza się liczy z jego głosem. To tzw. referendum ma nie zrobić krzywdy władzy.

 

Dlaczego nie ma pytania czy popierasz szeroko zakrojony program pomocy socjalnej Ukraińcom?

 

Dlaczego nie ma pytania, jeśli już tak troszczą się o bezpieczeństwo naszych granic, czy popierasz osłabianie potencjału militarnego Polski poprzez masowe przekazywanie broni sąsiadom?

 

Czy popierasz dalszy wzrost kosztów programów socjalnych i ograbianie pracujących i pracodawców?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.