Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zuckerfrei napisał(a):

Jest i taka ryba co się nazywa chyba. 

Szkoda nad nim strzępić języka i porównywać do nowej opcji, że tak skończą jak on. Czas pokaże, czy to był mądry wybór.

31 minut temu, Gixer napisał(a):

Czy jesteś za tym by każdy polityk zobowiązany był wycofać się z polityki i pełnienia funkcji samorządowych po 8 latach pracy 

Te pytania co chcą dać to jest absurd, wielu ludzi nie wie co to są stopy procentowe, hipoteka, deflacja a co dopiero poważne pytania odnośnie prywatyzacji państwowych molochów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

Obliczył ktoś ile "najlepszy rząd po.89" zarobił na handlu wizami?

 

Nic nie zarobił.

 

Proceder stworzyło PO za czasów Radosława Sikorskiego, który wymyślił, że obsługę wizową będzie robić firma outsourcingowa bo tak będzie nowoczesnej i fajniej. 

 

Cytat z ministra spraw zagranicznych (R. Sikorski): „Aby podnieść efektywność pracy konsularnej i jakość obsługi interesantów wprowadzono kolejne, innowacyjne rozwiązania, w tym tzw. mobilne stanowiska konsularne oraz outsourcing wizowy”!

 

No i oddano obsługę ruchu wizowego firmie VFS zarejestrowanej w Szwajcarii ( co nie dziwi bo Szwajcarzy to podłe typy, gangsterzy). 

 

Całkiem możliwe, że zarobili coś pojedynczy ludzie z konsulatów ale twierdzenie, że PIS jako Rząd polski na tym zarabiał jest rudym populizmem od samego Tuska, który to powtarzam,  sam ten proceder zatwierdził i przypomniało im się przed wyborami że wyciągną to na światło dziennie i zwalą winę na PIS. 

 

Bardzo dobrze że sprawa wyszła na jaw. Może kolejne afery ujrzą światło w innych krajach bo w UE handluje się wizami na potęgę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, bassfreak napisał(a):

Dobre to jest, dawajcie trolujemy w pizdu wybory i każdy kto może idzie i głosuje na PIS aby to wszystko pierdolnęło XDDD i może gdy jebnie to zacznie się jakaś normalna "odbudowa" państwa.

 

Dokurwimy taką inflację że każdy będzie zarabiał 10 tysięcy netto minimalnej a chleb będzie po 50 zł.

Jeśli ktoś nie wie jak będzie wyglądać nasza przyszłość, to niech obserwuje sytuację w Argentynie:

 

https://fakty.tvn24.pl/fakty-o-swiecie/argentyna-walczy-z-trzycyfrowa-inflacja-nie-wiemy-skad-brac-pieniadze-na-rachunki-7344107

https://www.money.pl/gospodarka/ogromny-kryzys-maja-113-proc-inflacji-sa-napady-na-sklepy-6935882231753248a.html

 

 

Inflacja w Argentynie nabiera rozpędu. Dziś wynosi ponad 120 procent, a ekonomiści ostrzegają, że może być jeszcze gorzej. Czterech na 10 obywateli tego kiedyś najbogatszego kraju Ameryki Łacińskiej i jednego z najzamożniejszych na świecie żyje w ubóstwie. Rozważamy wyjazd za granicę - przyznaje wielu Argentyńczyków.

 

Laura i jej mąż nie wychodzą na zakupy bez kalkulatora. Bez przerwy analizują i sprawdzają, na co mogą sobie pozwolić. Zakup niektórych warzyw i owoców wykracza poza ich możliwości finansowe. - Jest ciężko. Ceny rosną z dnia na dzień. Cały czas sprawdzamy, gdzie możemy kupić coś taniej. Kupujemy w różnych miejscach, żeby zdobyć produkty w jak najniższych cenach - mówi Laura Celiz, mieszkanka Tapiales.

 

---

Dobrze to już było.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, zuckerfrei napisał(a):

Możesz mi wytłumaczyć jak np praca oddolna zmieni system? 

Proste ty przekonasz jedną osobę, ja jedną, będzie jeszcze kilkaset tysięcy takich jak ja, czy ty, i już parę punktów procentowych więcej, potem tamci przekonani przekonają kolejnych i w ten sposób można coś zmienić.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RealLife napisał(a):

Proceder stworzyło PO za czasów Radosława Sikorskiego, który wymyślił, że obsługę wizową będzie robić firma outsourcingowa bo tak będzie nowoczesnej i fajniej. 

KRS 0000929565

 

;)

 

azaliż wżdy...Tuseka onego to wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Januszek852 napisał(a):

Na Ryśka Swetru.

 

Żeby było jasne - nie podoba mi się partia "trzecia droga", nie podoba mi się Hołownia, nie podoba mi się ich mariaż z PSL-em, ego, płacze, uniki.

 

Ale jeśli Trzecia Droga nie osiągnie 8%, to czekają nas cztery lata pisu z samodzielną większością.

 

Tak więc Swetru.

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lxdead napisał(a):

 

 

Jak to powiedziałem wczoraj? Patoinfluencer XD? Jak można inaczej nazwać kogoś kto zbiera poparcie od ludzi, cytując klasyki polskiego kina? Człowiek który myślał, że karierę zbuduje na byciu śmiesznym i powtarzaniu memów. Ha tfu na ryj. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, UncleSam napisał(a):

Jak to powiedziałem wczoraj? Patoinfluencer XD? Jak można inaczej nazwać kogoś kto zbiera poparcie od ludzi, cytując klasyki polskiego kina? Człowiek który myślał, że karierę zbuduje na byciu śmiesznym i powtarzaniu memów. Ha tfu na ryj. 

Ić głosuj na te same ryje x kurwa D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, bassfreak said:

Dokurwimy taką inflację że każdy będzie zarabiał 10 tysięcy netto minimalnej a chleb będzie po 50 zł.

 

Eeeeee... to już zostało zapowiedziane xD https://www.money.pl/gospodarka/polacy-maja-zarabiac-10-tys-zl-miesiecznie-premier-powiedzial-kiedy-6939716779940448a.html

6 hours ago, lxdead said:

 

 

 

"z Panem nie ubiłbym nawet muchy w kiblu" i ten skrzek zwolenników konfederacji którzy cieszą się jakby to była zabawa. To są właśnie wyborcy konfederacji. Koneserzy internetowych memów, i taniej sensacji. Czym to niby się różni od PiS? Ten sam niski poziom.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patton napisał(a):

PiS to Kaczyński, a jeśli jego nie będzie, to partia się zawali.

Kaczyński to chyba najskuteczniejszy gracz na polskiej scenie politycznej. 

Można go nie lubić ale trzeba przyznać, że na robieniu polityki zna się jak mało kto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Trevor napisał(a):

 

Eeeeee... to już zostało zapowiedziane xD https://www.money.pl/gospodarka/polacy-maja-zarabiac-10-tys-zl-miesiecznie-premier-powiedzial-kiedy-6939716779940448a.html

 

"z Panem nie ubiłbym nawet muchy w kiblu" i ten skrzek zwolenników konfederacji którzy cieszą się jakby to była zabawa. To są właśnie wyborcy konfederacji. Koneserzy internetowych memów, i taniej sensacji. Czym to niby się różni od PiS? Ten sam niski poziom.

0 luzu, dlatego nasi chłopcy powinni uczyć się od czarnych. Swetru to taka polityczna popłuczyna, pomyj, odpad, który próbuje na Konfie odbić się już nawet nie od dna politycznego niebytu, co raczej mułu. I jeździ taki za trasą Konfy po całej Polsce bo sobie ubzdurał, że on, wielki znafffca ekonomii pogrąży samodzielnie tą partie. W Poznaniu został potraktowany jak na to zasłużył i bardzo, kurwa, dobrze! 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem głosować na PiS już od dawna potem mi się zmieniło na KO, ale teraz znowu wracam do PiSu. 

 

Konfedracja największy ściek więc nie biorę nawet pod uwagę, trzecia droga drugi największy ściek. 

 

Mnie to zastanawia kiedy w końcu pojawia się jakieś grube kwity. 

Jak myślisz @Kespert ile czasu jeszcze minie? Ile przed wyborami coś wypali? 

 

Mają służby specjalne pod sobą, prokuraturę no dosłownie praktycznie wszystko. Nie jest możliwe, by nie mieli jakiś asów. 

 

Problem mój jest taki, że jak były ostatnie wybory to tak się polityką nie interesowałem, dlatego nie pamiętam, ile przed coś wystrzeliło. 

 

Nie wiem czy jest też możliwe, by np 2 tyg przed wyborami komuś skoczyło poparcie z 35% na ponad np 45%. 

Nie wiem, ale obstawiam, że możliwe. 

 

Kaczyński jest lepszym liderem, niż Tusk. W zasadzie Kaczyński jest najlepszym naszym politykiem. 

 

Nad Tuskiem to w ogóle jakieś fatum krąży bo z Kaczyńskimi przegrywał już nie raz. I nie zanosi się, żeby się to zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Mnie to zastanawia kiedy w końcu pojawia się jakieś grube kwity. 

Jak myślisz @Kespert ile czasu jeszcze minie? Ile przed wyborami coś wypali? 

Mają służby specjalne pod sobą, prokuraturę no dosłownie praktycznie wszystko. Nie jest możliwe, by nie mieli jakiś asów. 


I kompletnie nie widzisz nic złego w tym aby wykorzystywać aparat państwowy przeciwko politycznym rywalom?
Pewnie, w końcu już wszyscy zapomnieli o aferze z Pegazusem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ConfuserGdzie napisałem, że nie widzę? Widzę no, ale stwierdzam fakty. 

 

Opozycja znowu ma ta przewagę, że mogą głosić populizmy - wszystko zrobimy lepiej, niż PiS. 

Ludzie mają krótką pamięć, więc mało z nimi afer już pamiętają. 

 

Propaganda opozycji zachowuje się, jakby byli całkowicie biali. 

 

Ja podchodzę do tego, że obie te partie to banda złodziei - z resztą wszystkie partie złodziejskie więc wyboru nie ma. 

Trzeba wybierać spośród złodziei. 

 

Polityką za graniczna, poglądy trochę się różnią. 

 

Mimo wszystko co by nie mówić o PiSie, sporo swoich programów zrealizował. PO mniej realizowało za swoich czasów. 

 

Nie lubię w PiSie robienie dobrze kościołowi. Nie cierpię kościoła i tych obłudników. 

 

Więc w tej kwestii bardziej na KO. 

 

Jestem za aborcja - więc bardziej znowu na KO. 

Jestem ogólnie bardziej liberalny - więc znowu niby KO. 

 

No, ale podoba mi się zbrojenie przez PiS i w miarę polityką za graniczna - nie do końca, ale jednak trochę. 

 

Szczególny nacisk kładę na wojsko/armię. Uważam, że armia silna w naszym przypadku to powinien być trzon państwa. 

 

Świadczenia socjalne - 500+ i inne takie podobają mi się. Nie korzystam, ale uważam, że ludziom powinno się pomagać - tym najsłabszym. 

 

Leki darmowe dla dzieci i seniorów - też na duży plus dla mnie. 

 

Uważam, że jestem zbyt dojrzały już by wierzyć w bajki niskie podatki, zero socjal i inne takie brednie. 

 

Anegdotka. 

 

Gdy kiedyś paliłem szlugi zawsze znajdowałem jakoś na nie pieniądze. 

Inni liczyli mi ile na nie wydaje,  że jak rzucę fajki to sobie po jakimś czasie kupię coś fajnego. 

Rzeczywistość bywa brutalna, bo nie palę a i tak nie odczuwam żebym miał w tym portfelu więcej pieniędzy a tym bardziej oszczędzonych typowo na paleniu. 

 

Tak samo jest z podatkami i socjalem. Jeśli by nie było np emerytur to praktycznie żaden senior na starość by hajsu zachowanego nie miał. A tak państwo ingeruje i ci ludzie mają swoje grosze na starość. 

 

Taka jest rzeczywistość. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleję wybory bo:

- nie znam partii która była by korzystna dla mnie, singla faceta, a nie dla kobiet, dziadków, czy dzieciatych

- nie znam partii która by NAPRAWDĘ chciała naprawić ten kraj min. likwidując social tj. 500+, laptopy...

- nie znam partii która może rywalizować na poważnie z największymi partiami które mają min. media w garści,

- nie znam partii która jest blisko rywalizacji a nie przejawiała skrajnych poglądów, lub nie gadała głupot

- nie znam partii która będzie naprawdę chciała kogokolwiek rozliczać za przeszłość

- nie znam partii która nie jest chytra na kasę lub nie są hipokrytami.

- nie znam partii która jest prawdziwie zainteresowana dobrobytem tego kraju, by ustalać KORZYSTNIE dla Polski na arenie międzynarodowej.

- nie znam partii która jest prawdziwie zcentralizowana a nie lewacka czy prawacka.

- nie znam partii która ma prawdziwy plan by naprawić ten kraj, a nie stosuje jakieś strategie strachu...

- nie znam partii która by chciała choć trochę ułatwić młodym wejście na rynek pracy, poprawić UP.

- nie znam partii która ma konkretny plan a nie wali populizmami.

 

Bądźmy szczerzy, wiadomo kto może wygrać, ja się dziwię że wogóle inne partie biorą udział, bo kto by chciał naprawiać ten bajzel?

Powiedzmy że wygra partia X która chcąc naprawić ten kraj kartonowy... to co się stanie? 

Ból dupy dziadków, typów "kto panie tyle doł?!!!!", patoli, i dzieciatych.

Nawet jak kraj na tym zyska, to zostanie zniszczone... po ponownych wyborach taka partia będzie skończona, bo przyjdzie pewna partia Y i pokaże "popatrz! za nas to był dobrobyt, dostawaliście tyle, a tyle a oni złodzieje to zabrali!!!!!" i cały wysiłek X pójdzie na marne!

I weź im tłumacz że za to lepsza gospodarka, że ceny nie rosną itd.

 

Więc wiem co się stanie, a będzie znacznie gorzej.

Władza zabiera kasę i odda może połowę co zabrała i głupi lud się cieszy.

 

I nie, nie interesuje mnie głosowanie "przeciwko", ani "na mniejsze zło".

W ogóle dla mnie chore jest to, że wybory działają kiedy masa ludzi nawet do nich nie przystępuje!

To dyktatura mniejszości, a powinna być likwidacja wszystkich partii - bo lud nie przychodząc na wybory chyba jasno pokazują że nie ma dla nich żadnej sensownej opcji?!

 

Więc mi już wszystko jedno kto wygra, i tak każda partia ma mnie w dupie.

Edytowane przez Zły_Człowiek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Uważam, że jestem zbyt dojrzały już by wierzyć w bajki niskie podatki, zero socjal i inne takie brednie. 

Jednocześnie jesteś za aborcją (taką całkowitą kiedy się chce rozumiem), piszesz o "darmowych" lekach i to że 500+ pomaga najbiedniejszym? Stary ty chyba nie widzisz co ty piszesz XD program typu 500+ tworzy w dużej mierze tylko jeszcze większą patole w rodzinach. Owszem są rodziny które z tego korzystają "jak trzeba" ale nie oszukujmy się ile to jest 10 max 20 % ? żeby dać 500 zł trzeba nakraść w podatkach 800 zł gdzie tu logika? Lepiej aby matka/ojciec mogli więcej zarobić przez niższe podatki pracy i mniejszą biurokrację.

4 godziny temu, $Szarak$ napisał(a):

Tak samo jest z podatkami i socjalem. Jeśli by nie było np emerytur to praktycznie żaden senior na starość by hajsu zachowanego nie miał. A tak państwo ingeruje i ci ludzie mają swoje grosze na starość. 

Niedługo każdy myślący stąd spierdoli i nie będzie miał KTO ROBIĆ NA TE EMERYTURY. Ci ludzie NIE MAJĄ JUŻ SWOICH SKŁADEK KTÓRE PŁACILI bo poszło to na emerytury starszych ludzi gdy oni byli jeszcze młodzi.

 

Niby seniorzy po śmietnikach chodzą a co chwile mi napierdalają artykuły na necie że senior X oddał oszustom kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy.

Najwidoczniej ci co umieli to jakoś uzbierali.

 

Ja zagłosuję na konfe z jednego prostego powodu, trzeba im dać szansę a nie wymieniać bandę czworga przy korycie.

Komuchy, lizanie dupy brukseli albo szwabom, układy z ruskimi, degeneraci i odklejeńcy z lewicy itd. ja za to podziękuję.

Edytowane przez bassfreak
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bassfreak napisał(a):

Jednocześnie jesteś za aborcją (taką całkowitą kiedy się chce rozumiem

Oczywiście, że jestem. 

Co ma jedno z drugim wspólnego? 

6 minut temu, bassfreak napisał(a):

piszesz o "darmowych" lekach i to że 500+ pomaga najbiedniejszym?

Ale taka jest prawda. 

Skoro seniorzy plus 65 lat mają emeryturę z 1500 zł, idą do apteki i np leków na nadciśnienie płacić nie muszą albo antybiotyków niektórych to zostaje im w kieszeni. 

Szczególnie gdy liczą każdy grosz. 

 

500+ wspiera rodziny. Taka prawda. 

7 minut temu, bassfreak napisał(a):

Niedługo każdy myślący stąd spierdoli i nie będzie miał KTO ROBIĆ NA TE EMERYTURY

No już to widzę. 

 

Jeśli fanboye konfederacji to żadna strata. 

 

Januszexy biznesu którzy tyrają ludzi za pół darmo. Najlepiej pozabierać wszystkie prawa możliwe pracy. Płacić tyle co i nic pracownikowi - wtedy to januszexowy raj! 

 

Powiedz mi, gdzie ci ludzie uciekają? Do Niemiec? Francji? Belgii? Czy może UK? 

 

A zdajesz sobie sprawę, że tam programy socjalne i podatki są dużo bardziej rozwinięte, niż tutaj w Polsce? 

 

Chcesz więcej prawdy? Bujdy o małych i średnich przedsiębiorstw, że NAPĘDZAJĄ Polska gospodarkę... no nie. Prawda jest taka, że robią to korporacje. Duże firmy. 

 

I z resztą dla korporacji według rozeznania mojego wśród znajomych lepiej pracować a nie dla januszexow wyzyskiwaczy konfederatów i innych takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Oczywiście, że jestem. 

 

Serio uważasz się za człowieka dojrzałego popierającego w pełni aborcję? no tak ruchać się na lewo i prawo a jak ktoś zaciąży to skrobanka ! dla pana kierunek Holandia tam sodoma i gomora czeka otworem, kościoła prawie brak, aborcja ogólno dostępna, ba nawet jak znudzi ci się twoje życie możesz się zabić "umywając ręcę" od samobójstwa !

 

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

 

Skoro seniorzy plus 65 lat mają emeryturę z 1500 zł, idą do apteki i np leków na nadciśnienie płacić nie muszą albo antybiotyków niektórych to zostaje im w kieszeni. 

Szczególnie gdy liczą każdy grosz. 

Może zacznijmy od reformy służby zdrowia gdzie w Polsce jest prowadzona medycyna rockefelerów i jesteśmy wyprzedani dla zachodnich koncernów farmaceutycznych oraz spożywczych? gdyby każdy człowiek był uświadamiany od małego jak na prawdę powinien się prowadzić i co jeść to praktycznie NIKT nie chorował by na choroby cywilizacyjne typu cukrzyca, nadciśnienie itd.  Wierz mi że można mieć i 90 lat będąc w miarę sprawnym BEZ SIATY LEKÓW. Nie mówiąc o tym jak rząd po cichu przyzwala na tonę chemii w żywności. Leki coraz nowsze medycyna idzie do przodu a ludzie coraz bardziej chorzy ciekawe co nie?

 

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

500+ wspiera rodziny. 

Owszem RODZINY a nie dzieci na które miało iść 500 +, starzy mają więcej do przepalenia i przepicia a dzieci robią jeszcze więcej na potęgę. NIKT nie sprawdza na co idą pieniądze z 500 +.

Głosuj na lewicę bo to twój mokry sen a  nie KO.

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Powiedz mi, gdzie ci ludzie uciekają? Do Niemiec? Francji? Belgii? Czy może UK? 

Szczerze to chyba gdziekolwiek ? dodał bym kraje skandynawskie.

16 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Prawda jest taka, że robią to korporacje. 

Dla mnie za dużo internetu na dziś od czytania tego typu rzeczy.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z wizami w PL, czy to wina PiS? Czy ktoś może mi naświetlić to w pary zdaniach. Jeżeli to PiS to czy już ma po wyborach? 

8 godzin temu, bassfreak napisał(a):

no tak ruchać się na lewo i prawo a jak ktoś zaciąży to skrobanka

One się ruchaja i tak na lewo i prawo te mamy z dziećmi i biorą pigułki… tak tylko dopiszę. I uwielbiają jak kończysz w środku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2023 at 3:00 PM, $Szarak$ said:

Mnie to zastanawia kiedy w końcu pojawia się jakieś grube kwity. 

Jak myślisz @Kespert ile czasu jeszcze minie? Ile przed wyborami coś wypali?

JK staje się przewidywalny - robi to samo, co "zawsze". Pozwala opozycji strzelać sobie w stopę, ba nawet podsuwa im coraz to nowe naboje - a na bieżąco robi "damage control" by wszystko podążało w z góry ustalonym kierunku.

W tej chwili chyba pierwszy w "aferze wizowej" zorientował się Giertych - wbił cały na biało na Twittera z informacją, że jakiś zamachowiec z Francji wjechał do UE na wizie polskiej... i sam tego twitta usunął. Za szybko mu wytknęli, że tak, polska wiza z Taszkientu, z maja 2014 kiedy ministrem był... Sikorski, a premierem Tusk. Rozumiesz już, w jakie gówno POKO się samo zanurza, z każdym dniem głębiej? Kto cały czas mówi o setkach tysięcy imigrantów? ;) I jeszcze wystąpienie Grodzkiego, jakby PiS mu zagroził czymś - bo de facto wkopał opozycję głębiej na minę.

 

Także przed wyborami będziesz pewnie miał rehabilitację Wawrzyniaka (biedny, honorowy okłamywany człowiek, uwikłany w mafię wizową stworzoną przez Tuska, który targnął się na życie pod wpływem szczujni z Der Onet i Tusk Vision Network) - a JK będzie się śmiał, jak wtedy, gdy obserwował "pucz opozycji".

Pytanie, czy posuną się do tego, by rzeczywiście Polska doznała utrudnień wizowych, rękami EPL... Raczej nie.

 

A co do reszty - na 80% coś jeszcze "wyskoczy", ale nikt nie ma pojęcia co. Smoleńsk, Białoruś, Bolek, rakiety z Rosji uderzające w Warszawę - cokolwiek wymyślimy, oni wymyślą coś ciekawszego. Ruszenie z dupy kilkunastu procent "niezdecydowanych" dałoby PiS większość konstytucyjną - o to toczy się gra, ale też nie chcą przedobrzyć.

Ciekawy ale mało prawdopodobny wariant to ręczne sterowanie PiSem przez Wielkiego Brata - i ujawnienie jakichś ich papierów "w imię NATO".

Wariant katastrofalny - "samospalenie" Tuska na zasadzie wszystko albo nic - czyli ujawnienie kulis powstania Srebrnej, papierów hangaru z Okęcia, aneksu NS1 czy podobnego kalibru afery - pogrążyłoby Polskę w odmętach wojny domowej. A przecież czas UE/Niemiec nie jest nieograniczony, następne wybory dopiero za 4 lata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.