Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej wrzucam filmik z TikToka. Generalnie jak zauważyliście mam "bekę" z polskiej polityki i polityków. Może dlatego ze mieszkam za granica i cieszy mnie fakt ze ludzie pokroju wiodących krzykaczy (polscy "politycy") tutaj w UK - nie zostali by nawet członkami rady rodziców w PRIMARY SCHOOL a w RP są Ministrami...

  • Filmik nie ma obrażać wyborców "konfy" (bo sporo tu ich na forum)- po prostu radujcie sie z dystansem.
  • Tacy politycy jak na filmie sa w polityce od lat (nie jest to domena "swiezakow" z Konfederacji
  • enjoy - zatem 😉

https://x.com/dmode34/status/1709930870327726456?s=20

https://fb.watch/nuAd7j4_ZC/

Edytowane przez OGÓR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Piter_1982 napisał(a):

Stąd pewnie pomyłka. 

Przecież nieraz pisałem, że trzeba szukać innych rozwiązań a nie głosować na tych samych i oczekiwać nowych rezultatów. Dlaczego Konfederacja, bo nie ma nikogo innego sensownego jak na razie, może Prawica RP Marka Jakubiaka albo Polska Jest Jedna, podział na prawo antysystemowców na 3 takie siły polityczne według mnie to za duży podział.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zgadzamy, w większości elementarnych spraw.

 

Żałuję, że Wolnościowcy nie są silniejsi. Konfederacja ma największy odsetek wyborców nie chodzących do kościoła, więc to program gospodarczy jest dla nich ważniejszy. Jakubiak moim zdaniem jest dogadany z PiS, niestety. Polska jest najważniejsza nie analizowałem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia na co min. zgodził się najlepszy rzond na świecie.

 

"Rok temu polski rząd zaprzeczał, że wprowadzi jakiekolwiek dodatkowe opłaty, ale po podpisaniu 25 listopada 2022 r. kamieni milowych jest pewne, że ustawa podatkowa zostanie wprowadzona w życie wbrew zapowiedziom" - czytamy w artykule.

 

https://moto.rp.pl/ekologia/art39196301-nowy-podatek-juz-w-przyszlym-roku-duzo-zaplacisz-za-stare-auto-spalinowe

Edytowane przez Baca1980
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę głosował na PO, pomimo, że niejakiego D. Tuska nie lubię, ale zależy mi na odsunięciu PiSu od władzy. Jak obserwuję z kumplami w moim wieku politykę PiSu, to przeżywam deja vu. Ta polityka skończy się hiperinflacją. Nie sądziłem, że drugi raz w życiu  będę  to przeżywał. 

 

Wszystkie dziedziny w których PiS działa od lat są w katastrofalnym stanie (sądownictwo, oświata, dyplomacja itd.). A ta ich bezsensowna wojna z UE to już szczyt debilizmu.

 

Konfederacja odpada. Szlag mnie trafił, gdy od niejakiego Grzegorza Brauna dowiedziałem się, że stosowanie in vitro to niegodziwość😂. Sam z żoną skorzystałem z tej technologii, czyli jesteśmy dla Konfy ludżmi niegodziwymi, a niegodziwość mojego kolegi

 

niedawno politechnikę skończyła😂.  Takich poyebów jak w Konfie to ja w życiu nie widziałem.  Konfa do spóły z PiSem chciałaby Polexitu.

 

Wyczynów takiego Korwina to mi się nawet nie chce komentować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stefan Batory napisał(a):

Ja będę głosował na PO, pomimo, że niejakiego D. Tuska nie lubię, ale zależy mi na odsunięciu PiSu od władzy.

Tak samo odsuniesz PiS od władzy głosując na Lewice lub Hołownie (polecałbym to drugie).

Dodatkowo głosując na Hołownie zmniejszasz szansę, że wpadną pod próg, a ich głosy przejmie PiS.

Dlaczego akurat PO, które przez swoją nieudolność i afery, utracili władzę w 2015 na rzecz PiS (który wygrał mają większość)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, NewMeNewAcc napisał(a):
1 godzinę temu, Stefan Batory napisał(a):

Ja będę głosował na PO, pomimo, że niejakiego D. Tuska nie lubię, ale zależy mi na odsunięciu PiSu od władzy.

Tak samo odsuniesz PiS od władzy głosując na Lewice lub Hołownie (polecałbym to drugie).

Dodatkowo głosując na Hołownie zmniejszasz szansę, że wpadną pod próg, a ich głosy przejmie PiS.

Dlaczego akurat PO, które przez swoją nieudolność i afery, utracili władzę w 2015 na rzecz PiS (który wygrał mają większość)?

 

Ja jestem liberałem z przekonania i na PO się zawiodłem. Afery mniejsze i większe są nieuniknione, bez względu na to, kto będzie rządził.

 

Taki wschodnioeuropejski mental. Jeśli chcemy mieć porządne elity, to od tego trzeba zacząć. To swego czasu była głośna sprawa:

 

https://www.salon24.pl/u/idzpodprad/146554,co-z-tym-sciaganiem-wywiad-z-zygmuntem-zamoyskim

 

Mam nadzieję, że Tusk się jednak na Zachodzie czegoś nauczył ( nie licząc j. angielskiego). Dorastałem w czasach tzw. dyktatury proletariatu i na słowo lewica mam lekką alergię.

 

Niektóre afery PO były bardzo zabawne np. ośmiorniczki ministra Sikorskiego za 1400 PLN. Ja w robocie mam tyle ośmiorniczek, żemógłbym je nawet doopą jeść, albo Nowak nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka za 17.000PLN. 

 

Ale i tak uważam, że na PO się zawiodłem. Wyboru niie widzę zbyt dużego, no i ta ordynacja wyborcza jest do d. (marzą mi się jednomandatowe okręgi wyborcze).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy"...

 

Czy i tym razem obsługę wyborów w PL zrobi firma rosyjska?

Chyba nie, ale:

https://next.gazeta.pl/next/7,168930,30284568,dw-o-wyborach-w-polsce-komputerowy-program-pkw-moze-spowodowac.html

 

 

W ciągu 24 godzin

Zapewne nikt by do dziś nie zwrócił uwagi na nową regulację, gdyby nie "Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy", której artykuł 272, paragraf 2 stanowi jednoznacznie: "Jeżeli właściwa okręgowa komisja wyborcza nie uzyska wyników głosowania w obwodach głosowania za granicą albo na polskich statkach morskich w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania (…), głosowanie w tych obwodach uważa się za niebyłe". 

To zaś oznacza, że decyzja PKW o przekazywaniu protokołów z zagranicznych komisji obwodowych do komisji okręgowej w Warszawie dopiero po policzeniu wszystkich głosów oddanych w wyborach do Sejmu i Senatu oraz w referendum, może spowodować, że niektóre obwodowe komisje za granicą nie zmieszczą się w narzuconym 24-godzinnym limicie. A wtedy wszystkie głosy oddane w takiej komisji po prostu przepadną.

 

 

 

Także ten...ekhm...wiecie sami co .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będę miał ubaw, jeśli antysystemowa partia konfederatów wejdzie w PiS w koalicję xD. 

Przecież to będzie przekręt największy od 89" roku. 

 

Mam nadzieję, że wygra opozycja.

 

Dla mnie jest najważniejsze odsunięcie ludzi od władzy, którzy są katotalibami, nacjonalistami skrajnymi i chcą odejścia od wartości zachodnich.

Na to mojej zgody nie będzie, chodźby mieli 10 tys czołgów kupił i 500 f-35. 

 

I zdaje sobie z tego sprawę, że opozycja też będzie kradła. 

Ale jestem za tym, żeby jednak ta władza się zmieniała co 1 kadencję max 2. 

 

Jak długo siedzi przy władzy jedna partia to zżera wszystko z czasem. Sądy, spółki wszystkie, wszystko a wszystko. 

 

Jeśli PiS nie zostanie odsunięty od władzy, to skończymy, jak Węgry. 

Tylko zamiast wiecznych wygranych Fideszu będziemy mieli wieczne wygrane PiSu. 

 

A czym dłużej będą ich rządy trwać tym gorzej.

 

Naprawdę mam ciutkę nadziei, ale to ciutkę, że konfa nie pójdzie na współpracę. Może się łudzę, ale oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2023 o 01:22, Stefan Batory napisał(a):

Niektóre afery PO były bardzo zabawne np. ośmiorniczki ministra Sikorskiego za 1400 PLN. Ja w robocie mam tyle ośmiorniczek, żemógłbym je nawet doopą jeść, albo Nowak nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka za 17.000PLN. 

Wtedy to było takie straszne i niemoralne.

Jak to wygląda dziś w porównaniu np. z 70 mln Sasina, wycinką lasów,  czarnkoem, miską ryżu Morawieckiego, i calym dorobkiem ostatnich 8 lat.

 

Społeczeństwo ma pamięć złotej rybki, te same ryje od 89 tylko pod.innym sztandarem.

Faktycznie przydałoby się obywatelskie nieposłuszeństwo i bojkot wyborów. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.