Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mosze Red napisał(a):

 

W pierwszej kolejności spływają wyniki z małych komisji w obszarach wiejskich.

 

Będzie się to jeszcze zmieniać w dziś/ jutro nie ma czym się podniecać.

 

 


No to skąd ta podnieta u niektórych co od rana nawalili w tym temacie juz kilka postów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mamy sondaż "late poll":

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, osiągnęło 36.6 proc. poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyła 31 proc., Trzecia Droga - 13,5 proc., Lewica - 8,6 proc. oraz Konfederacja - 6,4 proc.

 

Niewiele się różni od exit poll

 

A tu PKW, poznań na podstawie wyników z 10,12 proc. (51 spośród 504) obwodów w okręgu nr 39, obejmującym Poznań i powiat poznański, wynika, że KO zdobyła ponad 43,6 proc. głosów, PiS - 20,4 proc., Trzecia Droga - 14,52 proc., Nowa Lewica 14,17 proc., a Konfederacja 5,72 proc.

 

Poznań duże miasto, duży okrąg, tutaj wyraźnie lewą stroną do góry, a prawic leży i kwiczy.

 

A tu PKW ogólne (12,61%) obwodów:

 

Komitet wyborczy PiS - 40,78 proc.

Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska - 25,75 proc. 

Komitet wyborczy Trzecia Droga - 13,73 proc. 

Komitet wyborczy Nowa Lewica - 8,12 proc.

Komitet wyborczy Konfederacja - 7,45 proc.

Komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy - 1,85 proc.

Reszta - 2,33 proc.

 

Te 12% to na razie wsie, zakłady karne, domy starców i mniejsze okręgi,  stąd pisowi mocno do góry.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Late Poll pokazuje, że poparcie dla PiS, PO, Lewicy bez niespodzianek praktycznie to samo co w sondażach. Wszystko rozstrzygnęło się na styku Konfederacji i Trzeciej Drogi. Konfederacja została ze swoim macierzystym elektoratem 6-7%. Był moment, że dzięki Mentzenowi przejęli te kilka %, kukizo-palikotów ale finalnie ten niestabilny elektorat odpłynął do Trzeciej Drogi a powiem więcej poszedł konkretnie za Hołownią i dał zdecydowaną większość Postępowcom.

 

Można było wygrać te wybory, zrobić koalicję PiS, Konfa I próbować jakoś ratować jeszcze kraj, teraz już pozamiatane. Berlin tryumfuje i polskie Lewaki razem z nim. Po prostu trzeba jakoś żyć w nowej rzeczywistości, patrzeć juz tylko na siebie. Po owocach ich szybko poznamy.

  • Like 3
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zaskoczony nie jestem- no może słabym wynikiem Konfederacji na których oddałem głos do Sejmu. Miałem nie iść ale ostatecznie jakoś się przemogłem. Dla jaj w referendum zaznaczyłem 4x ,,tak”. Na karcie wyborów do Senatu dopisałem ,,miś Yogi”.

 

Takie szybkie refleksje:

- prawie 68% wyborców żyje wojenką PiS/PO;

- jak ktoś chce wygrywać i rządzić w polityce, to nie siłą argumentów, tylko musi sprawnie zarządzać emocjami. Tylko i wyłącznie, reszta się nie liczy;

- nikt nie będzie rozliczany, nikt siedzieć nie pójdzie. Wódkę piją nie od dziś;

- wpływ telewizji i mediów głównego nurtu nadal ma się dobrze. Ludzie szybko zapominają o pewnych rzeczach.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jan III Wspaniały napisał(a):

jak ktoś chce wygrywać i rządzić w polityce, to nie siłą argumentów, tylko musi sprawnie zarządzać emocjami. Tylko i wyłącznie, reszta się nie liczy;

Pokaż kto miał argumenty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się to zmienia:

 

(18,48%) obwodów:

Komitet wyborczy PiS - 39,70 proc.
Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska - 25,45 proc. 
Komitet wyborczy Trzecia Droga - 8,91 proc. 
Komitet wyborczy Nowa Lewica - 7,03 proc.
Komitet wyborczy Konfederacja - 7,86 proc.
Komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy - 4,6 proc.
Reszta - 6,45 proc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latest poll wkleiłem wyżej prawie to samo co wczoraj. Mimo wszystko fajnie się to ogląda z podziałem na miasta/regiony, widać bardzo silne polaryzacje. Jak przytoczony wyżej Poznań.

W normalnym społeczeństwie przecież tak nie jest, że wszyscy są jednomyślni - mamy tu więc wpływ otoczenia, znajomych, rodziny, księdza, własnej bańki informacyjnej. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XD

 

387598949_1706874099814384_8233491700407

 

387519597_290184290617419_50058937698578

 

387493918_1070389523982965_3164457112197

 

(Swoją drogą Korwin zadanie odrobił zobaczymy czy mu w nagrodę PiS córkę z pierdla wypuści, którą przymknęli przed wyborami).

 

391569728_3696997593960863_6152368979512

 

PS WIG w górę, złoty w górę, ładnie się robi teraz, bajeczka jakby Tusk wprowadził 0% podatek od zysków kapitałowych (giełda, lokaty etc.) jak obiecywali - "Zniesienie podatku od zysków kapitałowych (podatek Belki) dla oszczędności i inwestycji, w tym także na GPW, do 100 tys. zł, powyżej 1 roku" - pomarzyć można ;) 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bzgqdn napisał(a):

Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych, osiągnęło 36.6 proc. poparcia. Z kolei Koalicja Obywatelska zdobyła 31 proc., Trzecia Droga - 13,5 proc., Lewica - 8,6 proc. oraz Konfederacja - 6,4 proc.

Paradoksalnie o tym, kto będzie rządził zdecydują teraz partie mniejszościowe oraz pojedynczy posłowie tych partii wybierając z kim chcą być w koalicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w komisji. Sama praca u nas przebiegała ok. Same babony więc ciągłe pierdolenie. Faceci - w tym do pewnego stopnia ja nie rwali się do pracy, ale problemów nie było. Liczenie poszło sprawnie za to przygotowanie do zdania to był jakiś koszmar. Nikt nie wiedział nawet jak opisać paczki czy przygotować worki. To był mój ostatni raz w jakiejkolwiek komisji i nigdy więcej już nie pójdę wiosłować w tym bajzlu. 

 

Jest tak jak pisałem PiS lub PO innej opcji wygranej nie ma. Za 8 lat będzie tu to samo co wyrabiał PiS choć może trochę bardziej w białych rękawiczkach ale efekt będzie ten sam.

 

Nie poszedłem na wybory, choć trochę dałem się porwać tej radości wyborczej i było nawet wesoło. Ewidentnie zarywała do mnie dziewczyna z komisji (i to tak ewidentnie że nie miałem najmniejszych wątpliwości). Nawet ładna i zgrabna i do tego całkiem miła, a ja ochłodziłem sytuację do tego stopnia że przestaliśmy rozmawiać więc dla mnie nadziei już nie ma w tym aspekcie xD

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kompletnie, czego spodziewaliście się po partii która szczuła na ludzi uciekających przed wojną, ich lider się zataczał pijany, mieli brauna który szarpał ludzi, wyzywał i wiele innych takich. 

 

A teraz zdziwienie bo słaby wynik. 

 

Jeszcze ten argument; kurla konfederacja ma super elektorat! Jedyny w swoim rodzaju. 

 

Przecież to Bull shit. 

Największe poparcie konfederacja ma wśród grupy 18-29 lat - w tym  bliżej 18, niż 29 lat. 

 

To są często chłopcy, którzy nie znają realia takiego życia co dziennego. 

Oni nie zdają sobie sprawy z programu konfederacji, tylko o śmieszny mentzen, Korwin i braun. 

 

Wszyscy z nich to memy. 

 

Taka prawda. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Brat Jan napisał(a):

Paradoksalnie o tym, kto będzie rządził zdecydują teraz partie mniejszościowe oraz pojedynczy posłowie tych partii wybierając z kim chcą być w koalicji.

w Porannej #RozmowaRMF: wykluczam koalicję z PiS, ci, którzy na nas głosowali chcą zmiany rządu

 

 

Czyli KO robi rząd...

 

A PiS opozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Brat Jan napisał(a):

w Porannej #RozmowaRMF: wykluczam koalicję z PiS, ci, którzy na nas głosowali chcą zmiany rządu

 

 

Czyli KO robi rząd...

 

A PiS opozycją.


To byłaby nowość bo oni maja powiedzenie że wybory wygrywa ich koalicjant 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

To są często chłopcy, którzy nie znają realia takiego życia co dziennego. 

Oni nie zdają sobie sprawy z programu konfederacji, tylko o śmieszny mentzen, Korwin i braun. 


Dawno już mnie tak nikt nie nazwał, chodź już grubo po 30-tce 🙂.

 

Ja się zastanawiam znowu, jakie realia życia codziennego poznali ludzie, którzy od lat głosują na PiS/PO. Wydaje mi się, że w tej samej przestrzeni przebywamy ale wnioski jednak zupełnie inne. Ja nie lubię jak ktoś na mnie pluje i mówi, że to dla mojego dobra. W dodatku jestem pamiętliwy. I to wystarczy, żeby na nich nie głosować.

Edytowane przez Jan III Wspaniały
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudzi mi się w pracy to wam zaktualizuję  ;)

 

(25,27%) obwodów:

Komitet wyborczy PiS - 39,40 proc.
Komitet wyborczy Koalicja Obywatelska - 26,18 proc. 
Komitet wyborczy Trzecia Droga - 8,63 proc. 
Komitet wyborczy Nowa Lewica - 6,74 proc.
Komitet wyborczy Konfederacja - 7,64 proc.
Komitet wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy - 4,63 proc.
Reszta - 6,78 proc.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Największe poparcie konfederacja ma wśród grupy 18-29 lat - w tym  bliżej 18, niż 29 lat. 

 

To są często chłopcy, którzy nie znają realia takiego życia co dziennego. 

Oni nie zdają sobie sprawy z programu konfederacji, tylko o śmieszny mentzen, Korwin i braun. 

 

Wszyscy z nich to memy. 

 

Taka prawda. 

Ojjj Szarak. Tutaj masz podane jak głosował przedział 18-29 lat. Ale masz rację chłopcy, którzy w większości nie znają realiów życia codziennego dlatego muszą się przekonać. Demokracja. Muszą poznać smak tego miodu Tuska i Lewaka

Jeden z Braci pisał wczoraj wieczorem, że młodzież kolportowała na TikTok info, że referendum dotyczy wyjścia z UE dlatego trzeba bojkotować.

 

Najmłodsza grupa głosujących najchętniej wybierała kandydatów Koalicji Obywatelskiej - zdobyli oni poparcie na poziomie 28,3 proc.

 

Drugi wynik uzyskali kandydaci Lewicy - 17,7 proc., a trzeci kandydaci Trzeciej Drogi - 16,9 proc.

Nieznacznie gorszy wynik wśród najmłodszych wyborców zanotowała Konfederacja - 16,6 proc.

Ostatnią, piątą pozycję wśród komitetów, które dostały się do Sejmu - z poparciem 14,9 proc. - zajęli kandydaci PiS.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę. 

Mam nadzieję, że opozycja utworzy władze i skończą się te nacjonalistyczne bzudry o wielkiej potędze i inne takie. 

 

Czas na partie bardziej liberalna. Jeszcze Polska nie stracona... A mogła być. Gdyby PiS miało z konfa większość. 

 

Ale ból dupska nacjololo świrów piękny, nic tylko czytać <3. 

 

@Lucky LukeO elektoracie konfederacji w tym przedziale mam znacznie gorsze zdanie, niż o osobach głosujących na ko. 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.