Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, cst9191 napisał(a):

Właśnie listonosz mi przyniósł zawiadomienie, że od nowego roku rachunki za prąd mogą wzrosnąć o 300% :)

 

Dla mnie prąd może być 3 razy droższy, byle nie był od Jarka. 😊

To oczywiście tylko szydera z hasła "ropa może być po 10zł, byle nie była ruska."

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SzatanK said:

Ciekawe czy jeśli by były cytaty z takimi wypowiedziami ile by zebrał głosów

Wyniki referendum pokazują, że niewiele mniej. Żelazny elektorat.

Może i po 9 zł, ale za to będzie taka europejska, postępowa i ekologiczna!

 

32 minutes ago, $Szarak$ said:

Polska pod rządami Kaczyńskiego to Polska pośmiewisko na scenie międzynarodowej. 

Jeśli inne państwa masowo ganią polityków jakiegoś kraju, zazwyczaj znaczy to dwie rzeczy:

- działają oni wbrew interesom ganiących państw

- są oni tak słabi, że swoją opinię o sobie bazują na wypowiedziach zewnętrznych grup interesów

 

3 minutes ago, manygguh said:

to nie będziemy wepchnięci do wojny z Rosją

Jak Rosja zechce wojny, to będziemy mieli wojnę, cokolwiek nie zrobimy, czy ktokolwiek by nie był u władzy.

Czy Rosja szybciej zechce wojny mając w Polsce partię proamerykańską, czy mając partię proniemiecką? - Pytanie retoryczne...

 

4 minutes ago, manygguh said:

przez najbliższe miesiące możliwy jest wzrost braku politycznej stabilności

Pamiętaj że w 2024r. wybory samorządowe i do PE. Wielu może być zainteresowanym dotrwaniem do nich w niezmienionym stanie, by nie stracić poparcia.

 

5 minutes ago, manygguh said:

Spod buta amerykańskiego przechodzimy pod berlińsko-brukselski

Dla USA byliśmy tylko interesem do zrobienia, ale dla Niemiec to kwestia osobista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

Właśnie listonosz mi przyniósł zawiadomienie, że od nowego roku rachunki za prąd mogą wzrosnąć o 300% :)

 

 

Zapewne zaraz ktoś napisze, że to wina Tuska😁

Ja rozumiem, że moja babcia, która nie korzysta z internetu i ma dostęp praktycznie tylko do tvp może być wpatrzona w Kaczyńskiego jak w obrazek. Ale po braciach samcach się tego nie spodziewalem😁

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna z najważniejszych kwestii, dlaczego teraz głosowałem na KO a nie na PiS. 

 

Ciągłość władzy. Według mnie - ja mam taki pogląd na politykę, że władza powinna się zmieniać co jedną lub dwie kadencję. 

 

Z resztą nie tylko ja. Sporo ważnych osób za kulis - np ze służb specjalnych ponoć też są bardziej skłonni do tego modelu. 

 

1-2 kadencję KO potem może być znowu PiS. 

 

PiS ma dalej potężny elektorat i jeśli Kaczyński dożyje, to imo next wybory mogą wygrać albo te za 8 lat. 

O ile będzie dobry lider na PiSie. 

 

Trzeba jeszcze poczekać, aż rząd zostanie utworzony. PiS kusi PSL stolikiem premiera... 

 

A, a kto ma zostać poświęcony w imię idei partii? Ziobryści. 

 

Gdyby PiS wszedł w koalicję z PSl już bym to lepiej widział. 

Szczególnie, jakby Ziobro wyleciał z gry. 

 

No, ale zobaczymy. Dopóki nie zostanie rząd utworzony z opozycji nie uwierzę. A już nie takie rzeczy polityka widziała. 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Kespert said:

Jak Rosja zechce wojny, to będziemy mieli wojnę, cokolwiek nie zrobimy, czy ktokolwiek by nie był u władzy.

Nie zgadzam się, jeśli u władzy są ci, co machają szabelką vs ci, którzy się chcą dogadać żeby tylko nie było wojny, to Rosja tu nie wejdzie i nie będzie tracić zasobów. Rosja ma do przetrawienia Ukrainę i potencjalnie kraje nadbałtyckie, ich interesuje ten kierunek najbardziej. Niemcy wpłyną na Polskę, by machanie szabelką się skończyło, bo potrzebują tutaj przestrzeni logistycznej i montownii, a nie krajobrazu księżycowego.

 

10 minutes ago, Kespert said:

Pamiętaj że w 2024r. wybory samorządowe i do PE. Wielu może być zainteresowanym dotrwaniem do nich w niezmienionym stanie, by nie stracić poparcia.

IMO, zrobią co mają zrobić. Zobacz jaki jest stan intelektualny społeczeństwa. Warszawka, Poznań itp krzykną radośnie herzlich wilkommen. I tak zagłosują na KO, bo na kogo innego? Tak jak w DE ludzie z dużych miast głosują na Linke i Grune mimo, że zamieniają im te miasta w multikulturowe, syfiaste getta. Nie doceniasz inercji oraz degradacji społeczeństwa.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Dane z 21 464 na 31 497 (68,15%) obwodów głosowania

 

wxIrSam.png

 

Jeszcze raz sprawdziłem z ciekawości, na ten moment opozycja vs pis i konfa równo po 230 głosów.

Jak się PiS dogada z Konfa i kilkoma ludkami z TD to trzask dupy szaraka będzie słyszalny trzy galaktyki dalej. 

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy KO w celu szybszego odebrania władzy będzie majstrował przy Konstytucji nocami i nad ranem. Inaczej to gówno zrobi. Będą jaja jak PIS będzie darł się na ulicy - "Konstytucja! Konstytucja!, Praworządność!"

6 minutes ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Jak się PiS dogada z Konfa i kilkoma ludkami z TD to trzask dupy szaraka będzie słyszalny trzy galaktyki dalej. 

 

A Tomasz Lis dostanie permanentny zawał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pyrkosz napisał(a):

Europarlament.

 

Jaką władzę ma Europarlament?

 

No i właśnie. Europarlament nie ma absolutnie, żadnej władzy. Jest ciałem wręcz opiniującym. Legalną łapówką dla klakierów. Przecież jak ktoś już tam zasiadł, to potem będzie lobbował, żeby nie stracić ciepłej posadki/emerytury. Decyzje zapadają w Komisji Europejskiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krugerrand napisał(a):

W dalszej kolejności zastanowić się trzeba nad jakimś dodatkowym zabezpieczeniem mieszkania, poniższy filmik ze wspomnianej wyżej Szwecji był swego czasu dość głośny:

 

 

Przetłumaczone ze szwedzkiego na angielski:

 

An Algerian migrant, 26-year-old Mohammed Amana, could not accept that his Swedish girlfriend had broken up with him. On May 25th of this year, he used a ladder to climb into the apartment where she was staying and attacked her with a stone and a knife.

 

The attack was filmed by the ex-girlfriend's friend who was also in the residence. The woman who had broken up with Mohammed Amana was temporarily staying with a male friend.

 

Amana located her and attacked her with a kitchen knife, as recently reported by Samnytt. The friend of the ex-girlfriend can be heard saying: "He stabbed me with a knife, he stabbed me with a knife, a large kitchen knife."

 

Mohammed Amana was sentenced to two years in prison and is to be deported with a ten-year ban on returning to Sweden. This is not the first time he has been sentenced to deportation, but the earlier deportation was never carried out. Instead, Mohammed Amana has remained in the country and committed several new crimes, for which he has been sentenced in recent years. It remains to be seen whether the new deportation will be carried out.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguhWyjechałeś już na ten paskudny zachód za chlebem? 

 

 

Wyobraźcie sobie poziom hipokryctwa, że za ludźmi którzy jeżdżą za lepszym życiem nazywa brudasami samemu tu na forum pisząc, że ucieknie na zachód. XD 

 

Więc mam nadzieję, że bedziesz tak tam traktowany, jak ty innych traktujesz. Tyle.

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ustalmy jeszcze jedno. Ktokolwiek będzie rządził będzie realizował bolszewicką agendę 2030. Pisowcy tacy patrioci, a bardzo się przysłużyli globalistom.

 

 

Rozdzierali szaty, że nie będą ściągać imigrantów do Polski, a robili coś zupełnie odwrotnego. Nawet na dzień przed wyborami zatwierdzono kolejną transzę 65.000 imigrantów;

 

Kaczyński zapewniał, że zrobi porządek z kolesiostwem, ale w praktyce było na odwrót. Zwalniano ludzi kompetentnych, a na ich miejsce pchano matki i żony pisowców;

 

Mówili, że nie będą wyprzedawać państwowych spółek i rozliczą prywatyzację, po czym sprzedali Lotos Saudom za grosze;

 

Pisdzielskie służby pozamykały bezprawnie małe prawicowe portale, nie trzeba wyroku sądu, nie trzeba jakiegokolwiek uzasadnienia;

 

Pidzielcy odpowiadają za wszystkie afery covidowe i zdefraudowanie miliardów na budowę fikcyjnych szpitali i dodatki covidowe. Firemki Szumowskiego i jego rodzinki otrzymały od państwa 250mln złotych dotacji. Kaczyński zapytany o handlarza od respitatorów odrzekł, że ta sprawa jest już zamknięta (wtedy jeszcze ten kryminalista żył);

 

Niszczyli małych przedsiębiorców w imię interesów globalnych koncernów;

 

Kolejny rząd w 2024 roku będzie musiał pożyczyć ponad 400 mld aby spiąć budżet. Ale to nie rząd będzie spłacał ten dług tylko my;

 

 

 

To tylko rzeczy które w pierwszej kolejności przyszły mi do głowy. Tego typu afer jest mnóstwo, jak np. ostatnio ta związana z NCBR.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-co-dzialo-sie-w-NCBR-przypomina-dzialanie-mafii-8628800.html

 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ManBehindTheSun napisał(a):

oś napisze, że to wina Tuska

Wina Tuska to będzie za 2 lata, jak w PL będzie Ahmedostan (importowany z UE IV rzeszy i przez rozebrany płot), ubóstwo energetyczne i 10 lat pierdla za zły zaimek.

 

Chociaż może bardzie Kosiniaka, bo bez niego nikt nie zrobi żadnej koalicji. Chyba, że weszło tam dużo posłów od Szymusia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cst9191 napisał(a):

Pisdzielskie służby pozamykały bezprawnie małe prawicowe portale, nie trzeba wyroku sądu, nie trzeba jakiegokolwiek uzasadnienia;

 

Małe?

"Najwyższy czas" to najważniejszy tytuł dla tego środowiska. Wychował całe pokolenie wolnościowców. Jest tym czym NIE dla lewicowego elektoratu. I co? Żaden z tych obrońców wolności z TVNu, Onetu itp. nawet się nie zająknął. 

Zero uzasadnienia, służby wyłączają jeden z większych (politycznych) i najstarszych portali, a "obrońcy wolności" klaskają uszami, bo im się nie podobają poglądy w nim głoszone. 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cst9191 napisał(a):

czym sprzedali Lotos Saudom za grosze;

 

Ooo? Serio... Nie wiedziałem. Muszę doczytać.

8 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

To tylko rzeczy które w pierwszej kolejności przyszły mi do głowy. Tego typu afer jest mnóstwo, jak np. ostatnio ta związana z NCBR.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/To-co-dzialo-sie-w-NCBR-przypomina-dzialanie-mafii-8628800.html

 

Cekam na komisję śledczą. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucky LukeJak rozdzielić zachód od wschodu i czym są wartości zachodnie a wschodnie. 

 

Na zachodzie jednostka liczy się bardziej, niż na wschodzie. Jedna z najważniejszych kwestii. Na wschodzie bardziej stawia się na grupę. 

 

Oczywiście ktoś mnie widzi od razu poprzez pryzmat tego, że pewnie lewak i już sobie wyobraża taką totalną skrajną lewicę. Tak NIE JEST. 

 

Nie jestem skrajnie lewicowy. Po prostu wśród ludzi którzy są mocno prawicowi, nawet ja wychodzę mocno na lewaka. 

 

Tworzenie takiego wspólnego dobra. 

 

Zachód jest po prostu stosunkowo dobry w porównaniu do wschodu. Czyni tego dobra znacznie więcej. 

 

Popatrz, jak się żyje Chińczykowi, Rosjaninowi a Holendrowi, Belgowi, Hiszpanowi. 

 

Ludzie uciekają na zachód a nie na wschód. 

 

Czym się więc kierują? No tam gdzie będzie człowiekowi jako jednostce po prostu lepiej. 

 

A jeśli chodzi o jakieś koła. Nie należę do żadnej partii, ale w przyszłości nawet, jakbym należał to najrozsądniejsze z własnej perspektywy nie byłby wewnętrzne przekonania - tzn poglądy a zdobycie władzy. 

 

Więc wtedy powinienem być lewakiem, prawakiem, nacjonalista. Byleby dostać się do koryta. 

Politykiery tak z resztą mają. 

 

Weźmy nawet takiego @manygguhktory się fascynuje Rosją i boi ,,ciapakow". 

 

Według zachodnich wartości każdego trzeba oceniać osobno. 

Arab, murzyn z Afryki, Brazylijczyk - to całkiem inne kultury. 

 

I np dla niego to wszyscy wrzucani są do koszyka ,,ciapakow" - a przykładowo murzyni z Afryki w takiej Francji są grzeczni. Taka kultura. 

 

Największy problem jest z muzułmanami którzy krzyczą Allah Akbar. Wtedy selekcja powinna być wobec nich rzecz jasna większa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, RealLife napisał(a):

Będą jaja jak PIS będzie darł się na ulicy - "Konstytucja! Konstytucja!, Praworządność!"

Albo jak w USA przestawią wajchę u Davida Zaslava ;) i Monika Olejnik będzie bronić miłości, wolności i demokracji przed autorytaryzm niemieckiego PełO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, cst9191 napisał(a):

 

Mówili, że nie będą wyprzedawać państwowych spółek i rozliczą prywatyzację, po czym sprzedali Lotos Saudom za grosze;

 

Udało Ci się mnie nabrać.

 

 

Jak dwie polskie firmy chciały się połączyć, to UE kazało sprzedać część:

 

Udziały w rafinerii Lotos obejmie Saudi Aramco, część stacji Lotosu kupi MOL, a logistykę paliw - Unimot - poinformował PKN Orlen w środę na konferencji prasowej. Nakaz sprzedaży udziałów Lotosu innemu podmiotowi niż PKN Orlen to warunek fuzji Lotosu i PKN Orlen, jaki postawiła Komisja Europejska.

 

https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2883618,Udzialy-Lotosu-trafia-do-Saudi-Aramco-i-MOL-To-warunek-fuzji-PKN-Orlen-z-Lotosem

 

 

Ale obciach...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.