Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Co nas czeka po wyborach.

 

Otwarcie na nielegalną migracje plus lewicowa ofensywa w kwestiach społecznych. Liberalizacja przepisów aborcyjnych, programy społeczno - ekonomiczne dla kobiet. Wniosek jest taki. Jak nie jesteś minimum na poziomie Chad-lite i nie masz dobrze opłacanego zawodu to czeka Cie los pariasa. Człowieka trzeciej kategorii. To będzie ostateczne rozwiązanie kwestii chłopów w Polsce. Życie będzie znośne tylko dla nielicznych facetów. 

 

 

4 minutes ago, $Szarak$ said:

A niech spier... Katotalibowie. Holecka, rachon i banda tych durniów. 

 

Dobrze, że młodzi też wzięli wybory w swoje ręce. Frekwencja wśród 18-29 bodajże prawie 70%. 

 

Jesteś jak Żyd który cieszy się z upadku Republiki Weimarskiej.

Edytowane przez Reelag
  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kespert napisał(a):
15 minut temu, SzatanK napisał(a):

Niezła beka głosować na PO tak w ogóle.

"Kocham Myszkę/Tuska bezwarunkowo

Pamietam jak w jakimś ukrytym nagraniu mówił, że paliwo może kosztować i 9 zł i on ma to w dupie :D A zaznaczam, że te rozmowy były przeprowadzone jakieś 8 lat temu o ile mnie pamięć nie myli.

Ciekawe czy jeśli by były cytaty z takimi wypowiedziami ile by zebrał głosów nasz brukselowy cudotwórcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ReelagJestem liberałem więc się cieszę, jeśli opozycja wygra.

 

Jeśli dla was PiS nie nacjonalistyczny i zbyt mało w prawo to coś ze społeczeństwem jest nie tak. 

 

My szliśmy w stronę drugiej Rosji. Kaczyński nas prowadził do tego, żebyśmy nią sie stali - i de facto po części już byliśmy. 

 

Jak się spojrzy na rządy Kaczyńskiego a w Rosji to wiele miały wspólnego. Oj wiele. 

 

Mam nadzieję, że Tusk nie będzie brnął w te nacjonalistyczne brednie, robił dobrze klerowi itd itd.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

My szliśmy w stronę drugiej Rosji. Kaczyński nas prowadził do tego, żebyśmy nią sie stali - i de facto po części już byliśmy. 

 

Nigdy nie mogłem z tych fobii liberałów, ale przejrzałem sobie Twój profil dzisiaj.

20 stron komentarzy zasranych polityką, od fobii, że Musk zniszczy demokrację w USA po kibicowanie komuś na Bliskim Wschodzie jakby było to ważne dla Polaka.

 

Polityka jest ważna i nie uważam, że nie zajmowanie się nią przez dorosłego człowieka jest korzystne, ale... takie przypadki jak Twoje obijają się o brak stabilnego mentalu, życie każdymi dramami gdziekolwiek one są, przeżywanie tego jakby się we wszystkim uczestniczyło całkowicie zaburza normalne funkcjonowanie.

Mam takie przypadki w pracy i współczuję. Jak masz jakiegoś ziomka w pracy, który nie chce z Tobą gadać, to wiedz że po prostu uważa, że nie warto, bo odleciałeś.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Jak się spojrzy na rządy Kaczyńskiego a w Rosji to wiele miały wspólnego. Oj wiele. 

Nie cierpię tej neosanacyjnej grupy parodystycznej, ale to co napisałeś to już totalna odklejka xD

 

Przecież to są goście, którzy wiszą od lat u amerykańskiej klamki i nie są w stanie wydać żadnego komentarza od siebie, dopóki nie przyjdzie przekaz z centrali ;)

Ot, vide Przewodów. Na przykład.

 

Ot, wygrała myśl socjalistyczna. Kolejny już raz. Vox Populi, Vox Dei. Naród chciał Kapitana Państwo we wszelkich obszarach życia, to go dostanie. 

 

Ze wszystkimi konsekwencjami.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Anabol napisał(a):

Dlaczego tak inteligentne jednostki jak Bracia Samcy głosują na Kaczyńskiego pod płaszczem Konfederacji?

 


Też się zastanawiam, wywalili sporo fajnych osób jak Dziambora, nie odcięli się od koalicji z obecnymi, ba kilku wzięli na swoje listy, nawet żony wpisali, munzer opowiada bzdety o byciu tiktokerem, no kto to bierze na poważnie . Najgorsze że oni serio myśleli że ich wyborcy są tak głupi ? Partia do konfitur i nic więcej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfederacja powinna się rozpaść - i choć jestem przeciwnikiem tego ugrupowania, to nie piszę tego z nienawiścią. Po prostu te wybory dobitnie udowadniają, że mix tradycjonalistycznych nacjololo z "wolnościowcami" spod znaku parówek przewracanych paluchami Korwina na happeningu jakiś rok temu, ma znikomy potencjał na pozyskiwanie wyborców spoza własnej puli ideologicznej. Bycie w opozycji wiele im jeszcze wybacza, ale jestem przekonany, że Konfederacja nie byłaby w stanie funkcjonować jako partia rządząca.

 

Niech się rozejdą i skoncentrują na własnych grupach docelowych, bo są one różne.

Edytowane przez Foxtrot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ReelagI to jest przykład prawackiej manipulacji. 

Tego, że zamieszki takie duże, jak były ostatnio we Francji zdarzają się raz na 17 - tego nie napiszesz. Bo po co?

Nie ma sensu tłumaczenia każdemu z osobna podstaw. 

 

Polska pod rządami Kaczyńskiego to Polska pośmiewisko na scenie międzynarodowej. 

 

Ludzie z Europy zachodniej uważają Polaków za kompletnych debili - wczoraj, jak wleciał przed wyborami film, jak modły odprawiali katotalibowie to, gdy znany portal udostępnil to na zachodzie było - f*CK 2rd tablians. 

 

Już dość robienia z siebie pośmiewiska na zachodzie. Kłamanie historii, wymyślona germanofobia, francuzofobia - kurla ile PiS tych fobii miał?!

Przecież PiS po Niemczech bardziej jechał, niż po Rosji nawet xD.

Po naszym sojuszniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, spacemarine said:


Też się zastanawiam, wywalili sporo fajnych osób jak Dziambora, nie odcięli się od koalicji z obecnymi, ba kilku wzięli na swoje listy, nawet żony wpisali, munzer opowiada bzdety o byciu tiktokerem, no kto to bierze na poważnie . Najgorsze że oni serio myśleli że ich wyborcy są tak głupi ? Partia do konfitur i nic więcej 

 

Ja przyznam szczerze, że w polityce nie siedzę i nie będę mądrkował - sytuację na scenie politycznej naświetlił mi w jakieś 30 min mój przyjaciel który jest dosyć mocno wkręcony od strony wykształcenia (jest politologiem i ekonomistą, także na chłodno przedstawia mi fakty), poczytałem też programy wyborcze. Konfa robi niesamowity PR. Nienawidzę spalania energii i emocji na rzeczy którymi żyje motłoch, scena polityczna w tym kraju przypomina to całe FAME MMA, fani tych tanich rozrywek bardzo podobni.

Edytowane przez Anabol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, $Szarak$ said:

ego, że zamieszki takie duże, jak były ostatnio we Francji zdarzają się raz na 17 - tego nie napiszesz. Bo po co?

 

Manifestacje popierające Hamas i terrorystów islamskich, wiążące ręce zachodnim rządom uznajesz za coś "normalnego"? Pośmiewiskiem na świecie to jest właśnie cała zachodnia Europa która odrzuciła własną tożsamość i kulturę. W to miejsce sprowadziła sobie radykalny islam z którym nie może sobie poradzić na wielu poziomach.

 

 

7 minutes ago, $Szarak$ said:

Przecież PiS po Niemczech bardziej jechał, niż po Rosji nawet xD.

Po naszym sojuszniku. 

Ten sojusznik chce blokować budowę elektrowni atomowej w Polsce, portu w Świnoujściu i wielu innych inwestycji strukturalnych. Przez lata nie można było wybudować sensownej sieci dróg "północ-południe". Próbowałeś 10 lat temu przejechać z Gdyni do Lublina samochodem? Takiego sojusznika to ja mam głęboko w dupie. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

PiSowi dalej spada... 

TVN24 opublikował końcowe wyniki sondażu Ipsos.

  • Prawo i Sprawiedliwość – 36,1 proc. (196 mandatów)
  • Koalicja Obywatelska – 31 proc. (158 mandatów)
  • Trzecia Droga – 14 proc. (61 mandatów)
  • Lewica – 8,6 proc. (30 mandatów)
  • Konfederacja – 6,8 proc. (15 mandatów)
  • Bezpartyjni Samorządowcy – 2 proc. (0 mandatów)
  • Polska Jest Jedna – 1,3 proc. (0 mandatów)
  • Inne – 0,2 proc. (0 mandatów)

Według tego badania frekwencja wyniosła 73.9 proc.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna kwestia. Zarówno PIS jak i KO są to partie broniące pozycji i przywilejów ludzi osadzonych w latach 90. Dzisiejsi 50 latkowie + mają na wszystko wywalone bo się nażarli do syta przez 20 lat transformacji. Dla nas, 30 latków nie zostało nic z tego stołu. Mamy pracować i utrzymywać ten cały syf bez możliwości realnego awansu społecznego. Niestety, ale prawdopodobnie okno awansu społecznego właśnie się domyka. 

Edytowane przez Reelag
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, $Szarak$ napisał(a):

Nie ma sensu tłumaczenia każdemu z osobna podstaw.

Faktycznie tłumaczenie podstaw sensu nie ma, więc może oddajmy głos samym Szwedom:

 

 

Ja sam jako mieszkaniec Warszawy zastanawiam się nad nauką nowych języków obcych. Angielski znam i jakoś się dogadam, ale nie każdy się nim posługuje. Rozważam w pierwszej kolejności arabski, w drugiej suahili, a w trzeciej rosyjski/ukraiński.

 

Być może jak Szwedzi trzeba będzie rozważyć zakup kamizelki kuloodprodnej i jakiegoś gazu, jeśli będą jeszcze legalne, bo o broni to pewnie będzie można zapomnieć.

 

W dalszej kolejności zastanowić się trzeba nad jakimś dodatkowym zabezpieczeniem mieszkania, poniższy filmik ze wspomnianej wyżej Szwecji był swego czasu dość głośny:

 

Producenci kamizelek, gazu i zabezpieczeń przydomowych już pewnie zacierają ręcę, licząc na zyski, a i ten segment gospodarki będzie się kręcił.

 

Chociaż z drugiej strony może zrobię jak lewicowcy i to ci z samej góry: wyprowadzę się z dużego miasta multi-kulti na wieś lub przedmieścia gdzie tego nie ma i odgrodzę się murem od tego co sam jako lewak ze swoją polityką stworzyłem.

 

PS: przyjrzyjcie się temu ostatniemu filmikowi, czy nie wydaje się wam, że Szwed probujący powstrzymać ręką Muhammeda nie robi przypadkiem tego do czego zachęcają lewicowe akcje społeczne typu: stop przemocy, widzisz przemoc reaguj, wystaw rękę. Tu nie zadziałało. Zupełnie nie rozumiem czemu? Przecież na filmikach z akcji mowili żeby tak robić.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 3
  • Dzięki 5
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

I to jest przykład prawackiej manipulacji. 

https://unherd.com/2021/04/swedens-migrant-rape-crisis/
 

Taki stary artykulik. Nie chce mi się szukać nawet zbytnio innych i aktualniejszych. Wystarczy pojechać i zobaczyć ten miód. Wojsko na ulicach to też propaganda prawacka :)  
 

16 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Ludzie z Europy zachodniej uważają Polaków za kompletnych debili

Versus

17 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

f*CK 2rd tablians

2’nd 

 

18 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Już dość robienia z siebie pośmiewiska na zachodzie

Ważne, żeby dozorca pogłaskał po główce, że dobrze w tym roku zbiór bawełny wyszedł. Dobry niewolnik, dobry!

20 minut temu, $Szarak$ napisał(a):

Po naszym sojuszniku. 

Cytując mniej więcej Niemców, „Polska to ma być kolonia niemiecka” nie chcę mi się już nawet szukać źródła, chętni znajdą.

 

Ale ja tam się cieszę, mi to wisi, że będą dymać wszystkich bez mydła. Demokracja wygrała :) 

 


 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale imo, kwik prawaków na Twitterze i w mediach niesamowity. 

Aż się człowiek uśmiać nieźle może. :D

 

Jeszcze kilka tyg i jak utworzy rząd opozycja, to wtedy może wrócimy do zachodnich wartości a nie, jak przez ostatnie 8 lat odchodziliśmy od nich. 

 

My jesteśmy zachodem, nie wschodem. Koniec kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, $Szarak$ said:

My jesteśmy zachodem, nie wschodem. Koniec kropka.

 

Chyba widzisz ten zachód z perspektywy filmów z lat 70. Bo rzeczywistość wyglada troszeczkę inaczej tam. Mam znajomych co powracali z emigracji. Zderzenie rzeczywistości z wyborażeniami bywa okrutne. Złota era zachodu przeminęła wraz z końcem rządów Regana. Tak ostatecznie za późnego Clintona. Teraz to jest równia pochyła. Twój zachód to gówno owinięte w złoty papierek.

 

 

Edytowane przez Reelag
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie jeszcze nie ma oficjalnych wyników, ale już można powoli oficjalnie podsumować co nieco.

 

Plusy obecnej sytuacji:

- polityka zagraniczna PiS-u nie będzie (zapewne) kontynuowana. Jeśli tak, to nie będziemy wepchnięci do wojny z Rosją i młócenia jej w polu. Nie będzie powszechnego poboru i parcia na Nędzymorze kosztem rozpierduchy w PL. Opozycja to polityka ciepłej wody w kranie. O jakichkolwiek ambicjach można zapomnieć, ale nie zostaniemy zutylizowani w wojnie z Rosją. To już coś. Los Ukrainy nas nie czeka. Dwudziestoparoletnim geostrategom z dziewiczym wąsikiem zostaje tylko gra przygotowywana we współpracy z Bartosiakiem i to tylko tam będą mogli realizować swoje napoleońskie fantazje. 

- Wcześniej PiS miał monopol na władzę, bo oprócz większości mieli też prezydenta. Teraz nikt nie będzie miał kompletu. Duda będzie mógł wetować. Przynajmniej przez jeszcze 1.5 roku. Potem wybory może wygrać Trzaskowski czy coś podobnego, i znowu może być monopol władzy, bo będę mieli również Senat. Na razie jednak przez 1.5 roku jest jakiś balans.

- przez najbliższe miesiące możliwy jest wzrost braku politycznej stabilności. Jeśli nie zostanie stworzony rząd większościowy, lub jeśli KO/3D/L zaczną się żreć między sobą. To może wpłynąć niekorzystnie na giełdę czy kurs PLN. Ale W takich warunkach państwo nie dokręca śruby i nie utrudnia życia. Co może dać nam spokój, jeśli jednak się dogadają, to przechodzimy niżej do:

 

Minusy obecnej sytuacji:

- napływ wszelkiego rodzaju gówna z Afganistanu, Pakistanu czy innych Senegalów i Bangladeszów. Ludzie zapomnieli, że w 2015 PO przegrało, bo ludzie mieli dosyć Tuska, ale też dlatego, że chcieli wpuścić tutaj to szambo, które wpuścili Niemcy. PiS dał nam 8 lat spokoju od tego. Trzeba to przyznać. Ktoś powie, że PiS i tak wpuścił ciapatych. Tak, ale to są śmieszne ilości w porównaniu z tym, ile by tu zawożono tego czegoś, gdyby wciąż rządziła PO. Plus nie dostają zasiłków, gdzieś pracują i coś robią. Nawet to UberEats. Ale jeśli to wejdzie na pełnej to pamiętacie Kazie Szczukę gdy mówiła, że jak będą zamachy w PL, to dopiero wtedy będziemy się martwić? Osoby o właśnie takich poglądach będą decydować o tych kwestiach w PL.

- wzrost tendencji feministycznych i lewackich- jak ktoś trafnie napisał, obecne historie na forum o rozwodach i bataliach sądowych, to będą betki, jeśli KO/3d/L wdroży, swoje programy. Dyskryminacja mężczyzn oraz roszczeniowość i agresja kobiet będą wzrastać, bo poczują siłę, reszta będzie korzystać na zasadzie konformizu. Degradacja rodziny i tradycyjnych wartości przyspieszy.

- dalsza debilizacja młodzieży w PL poprzez system edukacji. Zobaczymy kto dostanie MEN, ale jestem w stanie sobie wyobrazić promowanie lewactwa i innych degeneracji w szkołach.

- zahamowanie kluczowych inwestycji w PL. Pamiętacie Trzaskowskiego gdy mówił, że po co w PL lotnisko, skoro jest w Berlinie? Abstrahując od sensowności CPK, chodzi o to, że tacy ludzie teraz będą decydować o inwestycjach. Z pod buta amerykańskiego przechodzimy pod berlińsko-brukselski. Co wiąże się z mniejszym stopniem suwerenności mimo wszystko. Los elektrowni atomowej czy innych strategicznych inwestycji zdaje się przesądzony. Będą wiatraki i panele w ramach niemieckiego EnergiWende. Ceny też będą niemieckie.

- okradanie kraju wcale się nie skończy. Rozumiem, że PiS kradł i marnotrawił, ale KO będzie robić to samo. Nikt nikogo nie rozliczy, nikt nie przestanie kraść. Tak wygląda system. Będą nowi Misiewicze, nowe OFE, nowe afery, nowe kolesiostwo. To bez znaczenia czy okrada cię Mietek czy Ziutek. Masz mniej. Jesteś dymany. Cytując klasyka: i nie zmienia się nic.

 

 

Mamy przerąbane ogólnie. Zazdroszczę i gratuluję osobom takim jak @niemlodyjoda czy @Mosze Red, którzy mają przyczółki w innych jurysdykcjach i mogą sobie usiąść i spokojnie wcinać popcorn patrząc na to wszystko. 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SuperMario napisał(a):

Sprane mózgi, nie do uratowania. 

 

Z perspektywy kraju, czarna dupa imho.

Podatki, opłaty, koszty życia, koszty regulacji ekologicznych z UE, przepisy, biurokracja, tego będzie tylko więcej, idę o zakład że lepiej nie będzie. 

 

Właśnie listonosz mi przyniósł zawiadomienie, że od nowego roku rachunki za prąd mogą wzrosnąć o 300% :)

 

 

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.