Skocz do zawartości

Miesiąc do wyborów - na kogo (czy?) zagłosujesz BracieSamcu? ;) [Ankieta]


Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?  

234 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo zagłosuję w wyborach do Sejmu 15.10.2023?

    • Bezpartyjni Samorządowcy (Prezydenci Lubina Raczyński i Bolesławca Roman)
      3
    • Koalicja Obywatelska (PO, .N, iPL Zieloni)
      19
    • Konfederacja (Braun, Bosak, Mentzen)
      135
    • Nowa Lewica (Czarzasty, Zandberg, Biedroń)
      4
    • Polska Jest Jedna (Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech)
      4
    • Prawo i Sprawiedliwość + Ziobryści
      12
    • Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni i Polskie Stronnictwo Ludowe
      9
    • Nie pójdę na wybory bo... (będzie fajnie jak napiszesz dlaczego)
      40
    • Waham się pomiędzy.... (Będzie fajnie jak napiszesz pomiędzy czym / kim)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Iceman84PL napisał(a):

 

Tak jak słusznie zauważył jeden z braci lewica i PiS głosowali rączka w rączkę tym bardziej, że mieli sztamę.

W 2019 po wyborach razem przegłosowali podwyżkę akcyzy i podatek cukrowy chociażby. Później też ten unijny dług poparli. Nie wspomnę zamordyzmu covidowego.

Edytowane przez matthewx
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reelag napisał(a):

Czyli wydymani po całości. Szymon ma już kontrakty podpisane przez Błaszczaka i jak tylko piśnie to zostanie przez Amerykanów zglanowany. Marszałek to niby 2 osoba w państwie, ale realnie to nic nie może. 

 

Według Mnie to trzecia noga to pomysł Jankesów na wypadek gdyby Naczelnik potknął się o własne sznurowadła :). 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

W końcówce kampanii musiał się na siłę odnieść do jedzenia psów, że

to mięso jak każde inne, co było pretekstem do kolejnej nagonki na konfę, a po wyborach mówi, że konfederacji spadło, bo

poumieszczali pokemonów na listach

 

Kwestia jedzenia psów ma być powodem porażki Konfederacji? Chyba kpisz.

Jakbyś czytał komentarze, tu na forum, albo słuchał innych ludzi, to byś wiedział, że wielu, bardzo wielu sympatyków Konfy było mocno wkurzonych na te mendy z PiSu, które oni wyciągnęli na listy. To był autentyczny powód niechęci, do polityki kadrowej, do Mentzena, do partii. Nie jedyny powód Ale powód ważny.

Jakieś tabloidiwe dramy o kotlecie z psa były i znikły, tak szybko jak się pojawiły.

To może są powody do dramy dla lewicy ale prawica się kieruje innymi kategoriami. Naprawdę.

Jak widać ty się zaliczasz do tych pierwszych, przynajmniej w tej kwestii, skoro Cię ruszają takie pierdoły.

 

12 hours ago, Lucky Luke said:

Daj spokój z tym Sośnierzem, był w Konfie, zniknął z Konfy

 

Ale kto go zniknął? Mentzen.

 

Gość jest dobrym ekonomistą i menadżerem ale nie jest dobrym szefem partii.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iceman84PL napisał(a):

 

Tak jak słusznie zauważył jeden z braci lewica i PiS głosowali rączka w rączkę tym bardziej, że mieli sztamę.

Dlaczego by teraz tego samego nie mogli uczynić tym bardziej, że masa lewicowców ma zakusy na stołki czy ciepłe posadki?

 

Dodatkowo PiS może przekonać młode wilki z konfy szczególnie ten "prawilny" Bosak i Mentzen za profity na pewno by się zgodził.

Rozumiem, że publicznie mówią, że nie lecz przykład Kukiza pokazuje jakimi chorągiewkami mogą sie stać gdy idzie o koryto i bycie przy pańskim stole.

 

Jak będzie to się dopiero przekonamy.

 

 

 

Z punktu widzenia Konfy poparcie PISu jest w obecnej sytuacji czystą formalnością; brak poparcia oznaczałby poparcie dla rządów Lewicy.

 

Prezydent da szanse PIS na stworzenie koalicji (czytaj: podkupienie posłów PSL i Holowni) co niekoniecznie musi być takie trudne - Holownia to figurant bez doświadczenia w polityce (czytaj: bez papierów na innych), on ma raczej nikły wpływ na swoich posłów. Dodatkowo: konserwatywnej części PSL bliżej światopoglądowo do PIS niż do koalicji z Razemkami. To będą długie i ciekawe tygodnie :)

Edytowane przez Roman Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Jeszcze dodam ciekawostkę, jak głosowali pensjonariusze szpitala psychiatrycznego w Choroszczy [próbka 313 osób]:

 

1174fc56ef2ecaf7f82392b00c943216f20df89c

 

Ludzie chodzi psychicznie głosują na lewicę. Wiadomo to od 50 lat.

 

--
Mental Illness and the Left

 

Temporal analysis showed that the relationship between mental illness, happiness, and political ideology has existed in the GSS data since the 1970s and still existed in the 2010s. Within-study meta-analysis of all the results found that extreme liberals had a 150% increased rate of mental illness compared to moderates. The finding of increased mental illness among left-wingers is congruent with numerous findings based on related constructs, such as positive relationships between conservatism, religiousness and health in general.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał(a):

Kwestia jedzenia psów ma być powodem porażki Konfederacji? Chyba kpisz

 

Chyba kpisz, że tak zrozumiałeś moją wypowiedź. Napisałem, że to był kolejny pretekst do medialnej nagonki na konfederację, jednej z wielu, a nie, że to był główny powód czy też jeden z głównych powodów, że całej konfie spadło.

 

Natomiast sam sośnierz, zabierając głos w tej sprawie, chociaż logicznie, w oczach ludzi (głównie mam na myśli tych antyPIS ale poza tym niezdecydowanych, nie twardy elektorat konfy, a tych przy rekordowej frekwencji było sporo)na sam koniec kampanii zbliżył się do tej szufladki pokemonów, którą sam krytykował i mogło się to przyczynić do spadku jego poparcia.

Temat był grillowany na twitterze i innych miejscach aż do znudzenia.

 

1 godzinę temu, wrotycz napisał(a):

Jak widać ty się zaliczasz do tych pierwszych, przynajmniej w tej kwestii, skoro Cię ruszają takie pierdoły

Znowu domysły, nie powiedziałem, że mnie osobiście to rusza. Ja nie trawię tej postaci od dużo dłuższego czasu, niż od tej śmiesznej dramy.

1 godzinę temu, wrotycz napisał(a):

Jakbyś czytał komentarze, tu na forum, albo słuchał innych ludzi, to byś wiedział, że wielu, bardzo wielu sympatyków Konfy było mocno wkurzonych na te mendy z PiSu, które oni wyciągnęli na listy

 

Ja nie musze "słuchać innych ludzi" bo nawet sam pisałem o spadochroniarzach z pisu jak Siarkowska czy Derechajło, nawet tu na forum. 😊

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Roman Ungern von Sternberg said:

Z punktu widzenia Konfy poparcie PISu jest w obecnej sytuacji czystą formalnością; brak poparcia oznaczałby poparcie dla rządów Lewicy.

 

Poparcie PiSu to polityczne samobójstwo.

Mam nadzieję, że wyciągną wnioski z wyborów i nie będą się bratać z diabłem.

Już kiedyś o tym Mentzen mówił, że każdy kto się bratał z PiS został przez nich zniszczony. Mam nadzieję, że pamięta swoje własne spostrzeżenia.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wrotycz napisał(a):

Mam nadzieję, że pamięta swoje własne spostrzeżenia.

Ja też. Szczególnie że (m.in) akurat on do polityki nie musiał iść dla pieniędzy.

 

Mnie młodego Sośnierza szkoda, że mu się nie udało dostać. Jeden z niewielu libertarian i tych, którzy mówili jasno o prawach mężczyzn z mównicy sejmowej. W samym środowisku Konfy wbrew pozorom jest masa bluepilla, np. Wielomski.

 

Przydałby się tam więc ktoś taki jak Sośnierz, przy wszystkich swoich dziwactwach. Nie ma ludzi idealnych.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Reelag napisał(a):

 

 

Tak mi się skojarzyło. Jeżeli opozycja nie zaproponuje pokoju na sprawiedliwych warunkach to będzie on znienawidzony. 

 

Edit. Niestety spirala krzywd będzie się chyba nakręcać. Powoli dochodzimy do etapu wojny domowej. 

 

 


Nie będzie wojny domowej bo beneficiarze plusów nie przyjadę do Wawy i nie będzie ich prawie 2 milionów jak na ostatnim wiecu. Natomiast w grze jest wywołanie jakieś wojny z innym krajem aby wstrzymać wybory i siedzieć dekadami u władzy, a skąd ta militaryzacja i przekaz wojenny w tejvaqlpe, aby przykryć afery mogą tylko  wywołać wojnę. Nie rozumiecie że oni walczą o życie bo alternatywą są kraty. Dla mnie może być jedna wielka koalicja przeciwko tym zamordystom bo bez tego zrobią wojnę inflacje 30% i więcej i bezrobocie jak w latach 90tych. Już mamy ogromna przestępczość skłóceni jesteśmy ze wszystkimi prócz Bałtyku, zawsze w takich sytuacjach były rozbiory czy inne wojny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

35 minutes ago, spacemarine said:


Nie będzie wojny domowej bo beneficiarze plusów nie przyjadę do Wawy i nie będzie ich prawie 2 milionów jak na ostatnim wiecu. Natomiast w grze jest wywołanie jakieś wojny z innym krajem aby wstrzymać wybory i siedzieć dekadami u władzy, a skąd ta militaryzacja i przekaz wojenny w tejvaqlpe, aby przykryć afery mogą tylko  wywołać wojnę. Nie rozumiecie że oni walczą o życie bo alternatywą są kraty. Dla mnie może być jedna wielka koalicja przeciwko tym zamordystom bo bez tego zrobią wojnę inflacje 30% i więcej i bezrobocie jak w latach 90tych. Już mamy ogromna przestępczość skłóceni jesteśmy ze wszystkimi prócz Bałtyku, zawsze w takich sytuacjach były rozbiory czy inne wojny

 

Nie wiem gdzie były te dwa miliony. Chyba w domu przed telewizorem. No tak 16 lat temu prawica też nigdy nie miała dojść do władzy. Kryzys gospodarczy, fitfor55, wciskanie murzynów przez Unie. Ze spokojem, będzie podglebie dla elektoratu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Reelag napisał(a):

 

 

Nie wiem gdzie były te dwa miliony. Chyba w domu przed telewizorem. No tak 16 lat temu prawica też nigdy nie miała dojść do władzy. Kryzys gospodarczy, fitfor55, wciskanie murzynów przez Unie. Ze spokojem, będzie podglebie dla elektoratu. 


Pinokio zgodził się na fit55, na wszystko wręcz nawet na ubicie sprzedaży aut spalinowych do 2035r czego nawet Niemcy nie zrobili. Tak samo przyjęli więcej imigrantów niż wszystkie poprzednie partie razem wzięte, serio czy Ty trolujesz? Przecież oni to wszystko zrobili a nie pejło, byłeś w Wawie Wroc czy Krk to popatrz że już tutaj jest jak na zachodzie i to zrobili najwięksi patrioci, nie widzisz że Ciebie oszukują? Ja też na nich głosowałem aż otrzeźwialem w covidzie 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reelag napisał(a):

Czym innym jest imigracja zarobkowa oparta o wizę, a czym innym wciskanie wyselekcjonowanych pontoniarzy.


Czyli lepsze jest sprowadzenie kilkuset tysięcy imigrantów co zrobiono od ponotonuarzy których nie musimy przyjmować bo przyjęliśmy kilka milionów Ukraińców?

Czy Ty tak na poważnie ?

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, spacemarine said:


Czyli lepsze jest sprowadzenie kilkuset tysięcy imigrantów co zrobiono od ponotonuarzy których nie musimy przyjmować bo przyjęliśmy kilka milionów Ukraińców?

Czy Ty tak na poważnie ?

Kto Ci powiedział że nie musimy? Kwestia paktu migracyjnego została wstrzymana na czas kampanii wyborczej. Poczekaj jeszcze kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Reelag napisał(a):

Kto Ci powiedział że nie musimy? Kwestia paktu migracyjnego została wstrzymana na czas kampanii wyborczej. Poczekaj jeszcze kilka tygodni.


Porównujesz teoretyczna sytuacje sprowadzenia pontinuarzy do już sprowadzonych kilkuset ludzi którzy są i biegają TERAZ po Polsce. Czy Ty serio wierzysz w to co piszesz, z całym szacunkiem bo sam na nich głosowałem bo nie sprawdzałem ich propagandy ale czy nie widzisz że boisz się przed czymś czego nie ma a ignorujesz fakt że  ci którzy straszą już sprowadzili setki tysięcy migrantów

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jes niestety problem że wiele osób nie ma czasu sprawdzać informacji i wypiera rzeczywistość i czasem w dobrej wierze bo to może się nie mieścić  w głowie że najwięksi patrioci robią takie rzeczy. Niestety w Polsce wystarczy się zasłonić patriotycznymi hasłami JP2 itd i mogą robić co chcą nawet rzeczy przeczące patriotyzmowi 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Rysiu Petru wrócił do Sejmu :).

 

Niebawem będziemy z nim świętować 6 króli. 😊 Gospodarczo i społecznie w większości mi odpowiadał, do tego potrafił wywołać uśmiech na twarzy swoimi złotymi myślami.

 

Także dla mnie ok, że będzie w sejmie.

 

Btw niestety jednak Czarzasty rzutem na taśmę się dostał. 😋

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał(a):

Btw niestety jednak Czarzasty rzutem na taśmę się dostał. 😋

 

W ogóle czy to nie świadczy o zmianie pokoleniowej na lewicy?

Starsi ludzie (narodowo/konserwatywni-lewicowi co popierali Millera i mają sentyment do PRL) głosują na PiS (13 i 14 etc.), na lewicy do głosu dochodzi pokolenie Julek?

Bo zdaje się, że o ile lewica straciła 23 mandaty jako całoś w porównaniu z zeszłymi wyborami to "młodzi" czyli "zandbergowcy" powiększyli swój stan posiadania.

Chyba tak to będzie wyglądać - młode kobiety na Zandbergowców a młodzi faceci Konfa / 3 droga.

 

Byłem w Wawie jak Tusk organizował swój Marsz i większość ludzi tam to było 40-60 - nie młodsi i nie starsi. Widać, że PiS to 60+, KO 40-60+ a młodsi głosują na inne partie.

Czyli "styropianowe" podziały działają na 40+ a młodszych już to gówno obchodzi?

A może to tylko moje wrażenie?

 

Widzieliście już jakieś wyniki w rozbiciu na płcie / wiek / miasto i wieś?

 

4 godziny temu, wrotycz napisał(a):

 

Poparcie PiSu to polityczne samobójstwo.

Mam nadzieję, że wyciągną wnioski z wyborów i nie będą się bratać z diabłem.

Już kiedyś o tym Mentzen mówił, że każdy kto się bratał z PiS został przez nich zniszczony. Mam nadzieję, że pamięta swoje własne spostrzeżenia.

 

 

Ja myślę, że mogą być niezłe jaja jak Konfa zagłosuje razem z PO a PiS z Lewicą przeciw - np. co do handlu w niedzielę.

Kwestia aborcji - Wipler jest za liberalizacją prawa aborcyjnego - mogą głosować z KO i Lewicą.

 

Ja się konfie będę bacznie przyglądał i od tego zależy czy ich poprę w następnych wyborach bo niestety ale bosakowcy śmierdzą mi popieraniem PiSu na kilometr, a sam Bosak to raczej Giertych 2.0

 

@Piter_1982 - jaki zawód wyuczony ma Karina Bosak to wiem a jaki zawód ma sam Bosak?

Bo napisałeś, że taki sam jak żona?

Kiedy Krzysztof Bosak ukończył prawo?

Kiedy i gdzie odbył praktykę?

 

I serio Panowie - ani dramatu nie będzie ani lepiej - po prostu dżumę zastąpiono cholerą....

 

Ciekawy wpis od M. Pallade:

 

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Baca1980 napisał(a):

Rysiu Petru wrócił do Sejmu :).

 

Nie tylko on.

 

Wipler, Giertych, Pawlak również😏

 

Korwina za to wyrzuciła za burtę żona Bosaka😁

 

 

Jest jeszcze były trener Adasia pan Tajner i znawca historii Wołoszański.

Robi się coraz ciekawie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Iceman84PL napisał(a):

 

Nie tylko on.

 

Wipler, Giertych, Pawlak również😏

 

Korwina za to wyrzuciła za burtę żona Bosaka😁

 

 


To jest hit że Korwin dostał z półobrotu od jakiejś nieznanej kobity która ma w sumie nazwisko bo nic o niej niewiadomo. Taki to patriarchat w polszy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.