Skocz do zawartości

Ściana się zmienia


Rekomendowane odpowiedzi

Co mnie śmieszy i szokuje ? Pamiętam jak, zaczęłam 4 lata temu pisać na forum, mialam 24 lata i głoszono ze sciana to 25 i stanę się bezwartościowa.... Teraz mam 28, jestem już "po ścianie" a nie teraz czytam ze ściana to 30 lat... za kolejne 5 lat wejdę i będzie ze ściana to 35 lat... wiecznie przed ściana 🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alicja95 napisał(a):

No nie rozumiem, czemu teraz ściana to 30, jak wcześniej była 25 ?


To sa dwie liczby. Podobno kobieta swoj peak atrakcyjnosci osiaga jak ma 25 lat a potem leci lekko w dol do 30 a po 30 to juz znacznie w dol. Ale to oczywiscie usrednienie bo jak ktos ma hajs i dobre geny to majac 35 bedzie lepiej wygladac jak ktos to ma 25 itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):


To sa dwie liczby. Podobno kobieta swoj peak atrakcyjnosci osiaga jak ma 25 lat a potem leci lekko w dol do 30 a po 30 to juz znacznie w dol. Ale to oczywiscie usrednienie bo jak ktos ma hajs i dobre geny to majac 35 bedzie lepiej wygladac jak ktos to ma 25 itp.

A ten szczyt, to nie był 23 ? Generalnie, to co mówisz ma sens. Ale tak, jak teraz piszecie o 30 latkach, kilka lat temu tak pisaliście o tych 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicja95 nie kojarzę tego o czym piszesz. Wydaje mi się, że zawsze były dyskusje, że umownie ściana u większości kobiet to wiek ok. 30 lat. Z moich osobistych obserwacji peak urody pań to ok. 24 lata. Jednak trzeba brać pod uwagę, że są dziewczyny o różnej genetyce. Takie w typie brzydkiego kaczątka, przeciętne, atrakcyjne, czy po prostu mało atrakcyjne. Ściana to znaczy tyle, że laska może mieć powodzenie, ale mało kto ją będzie chciał do długoterminowej relacji. Jest często skorelowana z wyglądem/ wiekiem, ale też może to być body count albo niewłaściwy charakter/ nastawienie do życia.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ksanti napisał(a):

@alicja95 nie kojarzę tego o czym piszesz. Wydaje mi się, że zawsze były dyskusje, że umownie ściana u większości kobiet to wiek ok. 30 lat.

 

Nie będę tu wklejać rozmow, z różnymi użytkownikami z tamtego czasu, ale tak było, moznaby było jeszcze poszukać watkow na forum, ale aż tak mi się niechce. Po prostu jestem w szoku ze jestem przed, a nie po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti aktualnie, nie sprawdzam, I nie zajmuje mnie to mocno. Aczkolwiek młodsi odemnie nawet ,o 4 lata zagadują myśląc że jestem max w ich wieku. A takiego czegoś nie doświadczałam mając nawet 18-22. I mogę być pewna ze to faceci którzy planowali by wspólne życie. Może przez to że "najlepsze" lata zajęły mi kompleksy i uważałam się za paskudna na maxa ? I uważałam że nie zasluguje na ładne ubranie, makijaż bo się tylko osmiesze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez słowo ściana? Bo swój prime masz już za sobą i co do tego nie masz chyba żadnych wątpliwości. Możesz wyglądać nadal atrakcyjnie, ale upływu czasu nie oszukasz i ładniejsza już nie będziesz.

 

Jeśli chodzi o opcje na związek to ze znalezieniem frajera przeciętna kobieta nie będzie miała problemu nawet w wieku 50+ (moja matka ma 54 lata i po rozpadzie 9 letniego związku chyba po miesiącu już miała nowego fagasa).

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana to termin powszechnie moim zdaniem źle rozumiany. W moim odczuciu ściana to nie tyle atrakcyjność, co ryzyko ciąży, które wzrasta wraz z wiekiem, a ciąża w wieku 35 lat to ciąża geriatryczna i to niepodważalna praktyka medycyny. Po 35 roku życia mocno wzrasta niepewność, co do rozwoju płodu, rosną koszty wizyt ginekologicznych, rośnie stres, niepewność, a w tym wieku człowiek nie ma już, nie oszukujmy się pierwszej świeżości, takiej energii, motywacji. To wiek bardzo późny na zakładanie rodziny, szczególnie dla kobiety, która myśli jeszcze o jako takim funkcjonowaniu w przyszłości.

 

Wiele Pań, które rodziło dzieci późno szybko żegna się z urodą, pojawiają się rozstępy, problemy stomatologiczne, z narządami wewnętrznymi, ze stawami. Warto o tym poczytać. Ciąża może być donoszona, zdrowa, ale kobieta nie wyjdzie i tak w pewnym wieku z ciąży w jednym kawałku całkowicie i bez pewnych trosk zdrowotnych.

 

Cykle natury, biologia, czas wyznacza nam widełki do podejmowania decyzji. Po przekroczeniu pewnego limitu niektórych decyzji podjąć już nie można lub to mocno utrudnione, jeżeli nie powiedzieć szalone. Fetyszyści portalu majtkomat.pl inwestują w brudne gacie starych kobiet do wchłaniania aury menstruacyjnej przez nozdrza, ale to nie jest reguła dla całej populacji. A może właśnie to Twoja grupa docelowa? Jeżeli tak to nie musisz się nigdy ścianą przejmować, więc gratuluję.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, alicja95 napisał(a):

młodsi odemnie nawet ,o 4 lata zagadują myśląc że jestem max w ich wieku. A takiego czegoś nie doświadczałam mając nawet 18-22. I mogę być pewna ze to faceci którzy planowali by wspólne życie.


Nigdy nie możesz być pewna co by planowali. Zwłaszcza ci do 22 rż. Na tym polega ściana, że będą podrywać, zagadywać, ale nie na „wspólne życie”. Jakość podrywaczy też z wiekiem spada, gdyż co bardziej wartościowi są zdejmowani z rynku przez inne samice.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alicja95 z tymi młodszymi to żyjemy w takich czasach i kulturze, że chłopy (większość pokolenia do ok. 30-stki) są skrajnie zdesperowani i rzucają się na wszystko jak leci nawet bez zweryfikowania. Każda laska ma nieporównywalnie większe powodzenie niż facet, bo są pewne deficyty i zaburzona podaż.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nihilus napisał(a):


Nigdy nie możesz być pewna co by planowali. Zwłaszcza ci do 22 rż. Na tym polega ściana, że będą podrywać, zagadywać, ale nie na „wspólne życie”. Jakość podrywaczy też z wiekiem spada, gdyż co bardziej wartościowi są zdejmowani z rynku przez inne samice.

Mam dosłownie 5 koleżanek które do 29 urodzin były same i dosłownie kazda z nich poznała wtedy męża i w ciągu roku ślub po kolejnym dziecko, I to mężczyźni przy których bylam w szoku przystojni, ogarnięci, z dobrym zawodem - w okolicach ich wieku.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, alicja95 napisał(a):

Mam dosłownie 5 koleżanek które do 29 urodzin były same i dosłownie kazda z nich poznała wtedy męża i w ciągu roku ślub po kolejnym dziecko, I to mężczyźni przy których bylam w szoku przystojni, ogarnięci, z dobrym zawodem - w okolicach ich wieku.

 

Z perspektywy czasu ci mężczyźni popełnili błąd. Nic im nie pomoże że byli przystojni itd. Skoro byli ogarnięci to powinni znaleźć sobie młodsze partnerki do zakładania rodziny. Zrozumieją to za 10 lat, gdy będą się prowadzać z rówieśnicami, przy których będą wyglądać jakby byli z kobietą o 5 lat starszą. Po 35 rż. zaczyna być widać jak niejednakowo czas traktuje mężczyzn i kobiety.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anabol czy grzeszę to pojęcia nie masz. I skąd pomysł ze musze szukać ? Ludziom się zmienia życie w ciągu 4 lat 😂

1 minutę temu, nihilus napisał(a):

 

Z perspektywy czasu ci mężczyźni popełnili błąd. Nic im nie pomoże że byli przystojni itd. Skoro byli ogarnięci to powinni znaleźć sobie młodsze partnerki do zakładania rodziny. Zrozumieją to za 10 lat, gdy będą się prowadzać z rówieśnicami, przy których będą wyglądać jakby byli z kobietą o 5 lat starszą. Po 35 rż. zaczyna być widać jak niejednakowo czas traktuje mężczyzn i kobiety.

Nawet gdy trafili na dobre żony?  Które im ogarniają dom, zajmuja się dzieckiem, gotują obiady a po macierzyńskim dodatkowo wracaja do pracy ? Gdy 3 z nich były dziewicami do tego wieku a 2 miały po 1 partnerze wcześniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.