Skocz do zawartości

Korwin zdradzony. Jaka przyszłość Prawicy w Polsce?


WsiunzSuchej

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj materiał i wywiad z Korwinem opowiada w skrócie że Wipler chce się na nim zemścić zrobił wodę z mózgu najprawdopodobniej Menztenowi który zabronił mu startować w wyborach i będą razem kraść partyjny hajs. Korwin Będzie sie sądził i może założy nowa partię.

Jak myślicie jak zapowiadają się najbliższe 4 lata sytuacja robi się niebezpieczna destabilizacja świata postępuje jeszcze Eurokołchoz planuje zrobić na papierze oficjalne państwo Unijne a nasz nowy przyszły rząd w opozycji raczej nie będzie. Co sądzicie bracia ? 

 

Powiem wam że Jabłonowski miał rację 🤣

https://fb.watch/n_ucqjLuM3/

 

 

Edytowane przez WsiunzSuchej
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WsiunzSuchej zmienił(a) tytuł na Korwin zdradzony. Jaka przyszłość Prawicy w Polsce?

Ja sądzę, że Korwin ma 81 lat, nie załapał się do parlamentu, a to ze względu na wiek na 99% byłaby jego ostatnia kadencja.

 

Koledzy z partii też tak sądzą i wystawili starszego pana za drzwi, bo już na nic się nie przyda.

 

Stał się zbędny i tyle.

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tu mówi o sądzie w partii. Konkretnie w Nowej Nadziei, bo w Konfederacji to już się odbył. 

 

Większość wielkich przywódców zaczynała marsz po władzę od zamordowania politycznego patrona. Jeśli Mentzen to zrobi może jeszcze być wielki. W polityce jest tak, że czasami siadając z najgorszymi kartami można wszystkich rozegrać. Jak likwidowali KLD nie miał kto Donaldowi pomóc ze schodów zejść. Tusk miał wtedy coś z nogą, chodził o kuli, został sam, wszyscy zwiali ;), a dziennikarze bezlitośnie kręcili każdy jego niezdarny krok. Wydawało się, że to koniec pięknej zapowiadającej się kariery. 

 

Z tym odstawieniem starszego pana to przesada. Sam mocno zapracował by odejść na boczny tor. Wipler też oczywiście zachował się bardzo źle.  Z kontekstu chyba większość osób nie wyłapało. Korwin ma pretensje, do Wiplera, że jako członek "Nowej Nadziei" wzywał do głosowania na kandydata "Ruchu Narodowego". Gdyby prosił o głosy dla Jacka Wilka, a olanie Korwina ten nie miałby pretensji. Więc tu Korwin jest logiczny (jak zwykle). Wipler był nielojalny wobec partii. 

 

Z Mentzenem największy kłopot jest z bratem i tu rzeczywiście jest problem. Swoją drogą to pokazuje jak można u nas robić politykę. Podobnie z Wiplerem. Ziobro trzyma ich obu w szachu, bo w prokuraturze śledztwa trwają już po kilka lat. O ile w przypadku brata Mentzena to może to wymaga jakiś analiz, przesłuchiwania świadków itp., o tyle w przypadku Wiplera świadków można policzyć na palcach obu rąk (łącznie z pracownikiem banku, gdyby ktoś chciał dopytać czy aby wyciąg z konta jest prawdziwy), a sprawa dotyczy jednego(!) rachunku i karty do niego wydanej.

 

ps. Mentzen powinien (przy ludziach) przerzuć się na piwo bezalkoholowe ;).

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piter_1982 napisał(a):

Korwin ma pretensje, do Wiplera, że jako członek "Nowej Nadziei" wzywał do głosowania na kandydata "Ruchu Narodowego"


Korwin w prawyborach wybierajacych kandydata Konfederacji na prezydenta Polski w 2020 zrobil dokladnie to samo o co teraz jest rzekomo zly na Wiplera. Olal swojego partyjnego kolege Dziambora i kazal glosowac na Bosaka.

Zreszta Korwin to prorosyjski smiec ktory sam przyznal ze w przypadku wojny Polski z Rosja stanalby po stronie Rosji. Mozna nie lubic Ukrainy i Ukraincow powodow znajdzie sie wiele ale jawnie i otwarcie wychwalac Rosje czyli kraj ktory pod roznymi nazwami i systemami jak zaden inny w swojej historii wymordowal tylu Polakow to trzeba byc po prostu ludzkim smieciem.

Temu panu juz podziekujemy. Wielki plus dla Konfederacji ze sie pozbywaja takich metow.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Mosze Red napisał(a):

Koledzy z partii też tak sądzą i wystawili starszego pana za drzwi, bo już na nic się nie przyda

I co by nie mówić to jednak trochę szkodzi. I mówię to ja - osoba która ceni JKM za błyskotliwość, inteligencję. Niestety jeśli chcesz zrobić wynik w wyborach to musisz "schować" Korwina, bo on zawsze coś palnie czego znakomita większość społeczeństwa nie kupi, a wielu zraża. Sam Mentezen przyznał, że z tym tekstem o pedofilii nie pomógł w aktualnej kampanii.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję to parlamentarne stwierdzenie, bo sam bym musiał bardzo nieparlamentarnie się wyrazić.

 

Ten wpis Memcena przypomina mi tłumaczenie się wyrodnego syna, który umieszcza swojego starego w DPSie by przejąć cały jego dobytek. "Może i poddaję chłopa politycznej eutanazji, ale się nie cieszę".

 

Mentzen jest takim wyrodnym synem. Na spółkę z narodowcami zniszczył całe poparcie które partia zdobyła do czasu zanim stał się prezesem partii.

Koincydencja czasowa jest jasna. Jak mawia Malcolm Nance: "coincidence takes planning". Nie ma przypadków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Zreszta Korwin to prorosyjski smiec ktory sam przyznal ze w przypadku wojny Polski z Rosja stanalby po stronie Rosji. Mozna nie lubic Ukrainy i Ukraincow powodow znajdzie sie wiele ale jawnie i otwarcie wychwalac Rosje czyli kraj ktory pod roznymi nazwami i systemami jak zaden inny w swojej historii wymordowal tylu Polakow to trzeba byc po prostu ludzkim smieciem.

Chciałbym to napisać, tak żeby nie zostać źle odebranym. Ale chyba się nie da. Czy byłbyś w stanie - bez urazy- dopuścić myśl, że może rzeczywistość wygląda trochę inaczej i Upaina nie jest tu tak do końca ofiarą?  - Po prostu tak hipotetycznie chciałem zapytać. Ponieważ o tyle o ile na początku byłem murem za biedną Ukrainą to jednak powoli zacząłem dostrzegać trochę inną perspektywę, szczególnie jeżeli chodzi o radosne oklaski Zełeńskiego dla starego naziola. 

  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spellman71 A czy ja napisalem zeby stac murem za Ukraina i przymykac na wszytko oko? Albo jakis twardo pro-ukrainski komentarz? Napisalem wyraznie ze mozna ich nie lubic bo powodow jest wiele. Korupcja, rozkradanie pomocy socjalnej i wojskowej, brak odciecia sie wyraznie od czczenia zbrodniarzy albo zachowanie Zelenskiego gdy Polska wprowadzila embargo na zboze to sa ku temu powody.

My ich wspieramy bo mamy o wiele wiekszego wroga na wschodzie. I to takiego od pieciuset lat. Niech zabijaja ruskich ile wlezie. Dobrze ze nie musimy sami przy tym ginac.

Ale chetnie przeczytam jakie masz argumenty aby uznac Ukraine za winna tego ze Rosja na nich napadla. Ciekawe czy mocno sie roznia od argumentow jakie uzyla Rosja gdy napadla na Gruzje w 2008 albo na Ukraine w 2014.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu podniecanie się tym człowiekiem i Konfederacją to kolejny z objawów fanatyzmu. Konfederacja to partia nastawiona przede wszystkim na pogłębienie wszystkich możliwych regulacji, żeby ustanowić na tej podstawie własny monopol, tym samym odzierając z przyszłości kolejne pokolenia. To ich główny zarys programowy, którym nawet na wielu konferencjach i wykładach się dzielili, szczególnie Mentzen to wręcz ideologiczny orędownik bardzo sztywnych, trudnych do spełnienia regulacji, żeby tylko on i jego świta mogły cokolwiek robić. Jestem przekonany, że Mentzen do tego osobiście dąży, ma taką wizję rzeczywistości gospodarczej.

 

Ludzie z tej partii sprzedawali paróweczki niewiadomego pochodzenia bez rejestracji działalności gospodarczej, a później uciekali przed mandatem i narzekali na system, ale oni stworzyliby coś znacznie gorszego. Parodia polityki. To, co pokazują w takim ograniczonym składzie i jakie mają konflikty warunkuje ich upadek, mam nadzieję możliwie najszybszy.

 

Jak dla mnie wyborcy trochę przejrzeli na oczy i cieszy mnie taki, a nie inny wynik i stan tej partii. Nie pokazali jeszcze do końca prawdziwej twarzy, ale to w końcu wyjdzie. Zachęcam Panów z forum, fanatyków Konfederacji do większej ostrożności i selekcji informacji.

Edytowane przez mac
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tadamichi Kuribayashi napisał(a):

Ale chetnie przeczytam jakie masz argumenty aby uznac Ukraine za winna tego ze Rosja na nich napadla. Ciekawe czy mocno sie roznia od argumentow jakie uzyla Rosja gdy napadla na Gruzje w 2008 albo na Ukraine w 2014.

W zasadzie to chciałem tylko wiedzieć, czy brałeś pod uwagę taki scenariusz at all. Nie wiem, być może faktycznie były jakieś czystki ukraińców na mniejszość rosyjskiej na przykład. Nie przyszedłem, żeby na siłę Cię do czegoś przekonywać, tylko zwrócić uwagę na to, że jak wszyscy tak jak jeden mąż zgadzają się, że Ukraina Święta i rzucają się na pomoc bo zła Rasija zaatakowała to po prostu staram się spojrzeć na sprawę z innej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Spellman71 napisał(a):

być może faktycznie były jakieś czystki ukraińców na mniejszość rosyjskiej na przykład.


Gdyby byly to by przedstawili twarde dowody, zaprosiliby wszystkie stosowne organizacje, grzaliby temat 24/7 i uzyliby go jako powod ataku. A jakos tak nie bylo. I musieli uzywac swojej pokretnej logiki aby wytlumaczyc swoj niesprowokowany atak. Rosja tylko czeka na to aby jakis kraj zrobil cos takiego z Rosjanami zamieszkujacymi rozne kraje. Wtedy wlatuja na pelnej. Wszyscy to wiedza.

Przypominam ze Rosjanie wysadzili kilka blokow mieszkalnych w 1999 roku mordujac wlasnych obywateli (blisko 300 osob) aby oskarzyc o to czeczenow i dac pretekst do wywolania drugiej wojny czeczenskiej. Zgineloby jeszcze wiecej ale mieszkancy jedenego z blokow zauwazyli podejrzanych ludzi ktorzy jak pozniej sie okazalo byli z FSB. Sami swoich morduja zeby byl pretekst a jakby ktos to zrobil za nich to tylko by ich wyreczyl.

Ale ten temat dotyczy Korwina i nie robmy niepotrzebnego off topu.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w wątku o preferencjach wyborczych wytłuszczyłem, czemu nie popieram Konfabulacji nikt nie potrafił logicznie obalić moich argumentów. 

 

Ludzie, Mentzen w debacie z Petru powiedział jasno: Mężczyźni powinni obowiązkowo przechodzić służbę wojskową i mieć wyższy wiek emerytalny. Czy to jest wolnościowiec? Postulaty ma jak tęczowy socjalista.

 

Wipler? Spadochroniarz z PiSu, co zarzyganay walczył z policją. Jego kariera skończyła się po raz pierwszy gdy przyłapali go na kręceniu lodów na fundację.

 

Konfederacja to normalna, patologiczna partia jak każda. Nie miejcie nadziei, że coś zmieni. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red nadzieja to uczucie bliskie rozpaczy, więc rozumiem stan psychiczny potencjalnych wyborców, którzy ponad wszystko chcieliby jeszcze zachować nadzieję na coś lepszego niż to, co jest, ale to duża pułapka prowadząca właśnie bezpośrednio do wiary i fanatyzmu. Miraż wymusza na kompletnie spragnionych ostatnią pogoń, dodaje sił.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horseman Ja to mam niemalego mindfucka jak na portalu gdzie siedza faceci ktorzy od podszewki potrafia najdrobniejsze kobiece manipulacje wylapac nie ogarniaja w wielu przypadkach manipulacji politykow i lykaja jak pelikany wszystko co im mowia i obiecuja a jak im sie probuje wytlumaczycz ze pod plaszczykiem wolnosciowym kryje sie katolicki zamordyzm to odwracaja wzrok.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, mac said:

W moim odczuciu (...) Konfederacja to partia nastawiona przede wszystkim na pogłębienie wszystkich możliwych regulacji,

 

Trzeba być nieprawdopodobnym kłamca albo zadaniowcem, żeby takie rzeczy opowiadać.

W programie i w głosowaniach robili coś dokładnie przeciwnego. I teraz przyjdzie taki, postępowy "ekspert", od partii politycznych, i powie że oni są za regulacjami.

Chyba czytaliśmy inne sprawozdania z głosowań sejmu. A może czytałeś notatki służbowe a ja orkę.

Ten ton jest ultra powszechny w Internecie, a jest top zwykle opluwanie i projekcja swoich wad na przeciwnika

 

 

29 minutes ago, mac said:

nadzieja to uczucie bliskie rozpaczy

 

Rozpacz to brak nadziei. W jaki sposób są one bliskie? Chyba tak jak miłość i nienawiść. Wybacz ale to nie jest to samo, ani nawet nie jest bliskie.

Zastanawiam się czy nie rozmawiam z jakąś wykształconą psycholozką, bo one takich bzdurnych metafor używają.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał(a):

nadzieja to uczucie bliskie rozpaczy

No, ale tu masz Nową Nadzieję🤣

 

Konfederacja popełniła w czasie kampanii ogrom błędów, które z sondaży dających kilkanaście procent dały im ostatecznie lekko ponad 7% głosujących. Mieli być języczkiem u wagi i wywrócić okrągłostołowy stoliczek. Zaczynając od konsktukcji list wyborczych, gdzie dotychczasowe "jedynki" w postaci wolnościowców zostały z partii wywalone i zastąpione np. bratem Sławomira Mentzena, który został zastąpiony Wiplerem albo spadochroniarzem z PiSu - Stanisławem Tyszką - w miejsce Artura Dziambora.

 

W Szczecinie np. na drugim miejscu z początku miala być Magda Sosnowska, której przekaz z czasów pandemii zupełnie do Konfederacji nie pasował, chciała ona szczepić wszystkich na siłę i nazywała to obowiązkiem patriotycznym. Konfederacja jako jedyna w parlamencie sprzeciwiała się wszystkim obostrzeniom.

 

W czasie kampanii odchodzili stopniowo od znanego im języka w kierunku centrum, co nie pozwalało im wyraźnie odcinać się od reszty, której przecież chcieli ten stolik wywrócić. Przez lata powtarzali, że ZUS powinien być dobrowolny i sprzeciwiali się każdej formie socjalu, a w ostatniej kampanii sprzeciwili się jedynie podwyżce 500+ oraz opowiadali się za likwidacją zapomóg socjalnych tylko Ukraińcom.

 

Kolejnym błędem był objazd Bosaka z Mentzenem. Może to i fajnie wyglądało z tymi memami i piwem, tak nieco swojsko, ale Mentzen zataczający się nad ranem na jakimś rynku zostało  bezwzględnie wykorzystane przez media głównego nurtu. Ponadto te spotkania odbywały się tylko w dużych miastach, ale te mniejsze zostały zupełnie zlekceważone. Nie transmitowano ich w sieci, gdzie Konfa przecież ma ogromne jak na siebie i w porównaniu z innymi partiami zasięgi. Nie można było także przeprowadzać żadnych transmisji do mediów głównego nurtu. Mentzen popełnił też moim zdaniem błąd idąc pod koniec kampanii do TVNu gdzie wiadomo było, że zrobią z im i o nim taki repotaż ażeby go obrzydzić i ośmieszyć.

 

To wszystko mogło się udać co najwyżej średnio. Języczkiem u wagi stała się Trzecia Droga, która potrafiła wpisać się w to co do tej pory skutecznie robiła Konfederacja i to oni zajęli ich wymarzone miejsce w parlemancie. Teraz po nieudanych (lub jak kto woli udanych, bo w końcu zamiast koła będzie klub parlamentarny) wyborach szuka się na siłe kozła ofiarnego i padło na JKM, który oczywiście w swoim stylu musiał coś kontrowersyjnego walnąć i ci co reprezentowali Konfederację w mediach musieli odpowidać na pytania o jego wypowiedź. Ja zresztą zwykle.

 

Na kżadego przychodzi czas, na JKM też. Powinien się zająć pisaniem feletonów, prowadzeniem bloga, komentowaniem spraw bieżących. To ostatnie może być najzabawniejsze i najciekawsze.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz nadzieja i rozpacz przynoszą takie same rezultaty, bo przenoszą odpowiedzialność na czynniki zewnętrzne.

 

Nie jestem ekspertem. Śledziłem wykłady, konferencje Konfederacji i szczególnie monitorowałem Mentzena. Teraz już tego nie robię. Tyle. Zalecam zwyczajnie ostrożność i wyrobienie własnego zdania. Może Konfederacja to mlekiem i miodem płynąca kraina.

 

Obruszasz się tylko za to, że ktoś może wyrobić inne zdanie na podstawie dostępnych materiałów, odrębne od Twojego. Może Tobie brakuje wiedzy i doświadczenia? A może mi? A może wszyscy się mylą. Ja sobie akurat nie życzę wprowadzenia założeń wolności gospodarczej promowanej przez Konfederację, a to z prostego powodu, bo sam od lat jestem przedsiębiorcą, praktycznie całe zawodowe życie. Pewnie Cię to zdziwi, ale tak właśnie jest. I do mnie i do nich powinieneś utrzymać zdrowy sceptycyzm, do siebie również. I nie wydawaj tak szybko wyroków.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje przeżyłem i zaobserwowałem. Ja na to patrzę w ten sposób. Zgadzam się z większością programu. Podoba mi się inicjatywa w kwestii upraszczania podatków i sprzeciwianie się miłośnikom covidowego zamordyzmu i w mojej opinii nie za mądrym kierunku w jakim zmierza unia europejska. PSL-owy PO-PiS i pochodne w postaci Pompowni z Trzeciej Nogi. To jedna i ta sama kość, która jest rzucana od ponad 30stu lat. Po prostu chciałbym zobaczyć, czy faktycznie byliby w stanie coś zmienić. 
Bo co mamy do stracenia? I tak nas ferajna z góry rucha w dupę, niezależnie od tego którą stroną do góry kostka się co 4 lata zatrzyma. I tak obrany kurs na górę lodową już mamy. Taka moja perspektywa, można się zgodzić lub nie.
Pisiory rozdawnictwem odkręciły całą naprzód na górę lodową. - odpada. + 100 afer PiS
Platformersi - doskonale pamiętam czasy, gdy rządzili, OFE, Strzelanie do górników gumowymi, wjazd Abwerą do redakcji. + 100 afer PO
PSL- Zawodowi działacze ze wsi.  Tym to chodzi tylko o stołki, ważne żeby pozatrudniać wszystkie kuzynki. 
Lewica -Trzeba być niespełna rozumu, żeby głosować na komunistów. 
Trzecia Noga - sztuczny twór, żeby dać pozór wyboru niezdecydowanym na platformę. 
No i Konfa, z Braunem, Korwinem itp. Ale programowo mi pasują, a żyjąc w tym kraju i tak nie mam już nic do stracenia, więc za próbę ratowania gospodarki jestem w stanie nawet iść dla Brauna do Kościółka, a Julkę wysłać na skrobankę do Czech. Korwin wiadomo, że coś tam zawsze pierdyknie. 

Tak to widzę. Jak kto woli. Dyskutujemy sobie na luźno, a jak chce ktoś sobie skakać do gardeł to jego sprawa.

Edytowane przez Spellman71
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Krugerrand napisał(a):

No, ale tu masz Nową Nadzieję🤣

Jeszcze Braun grożący śmiercią przez powieszenie Niedzielskiemu. Dla mnie takie coś wyklucza tego człowieka z jakiejkolwiek dyskusji.

 

Po tych słowach Konfederacja zbierała pieniądze, żeby przygotować pozwy i rozpocząć walkę prawną. Pieniądze poszły do nich, wyników do tej pory brak. Żadnych pozwów nie ma, nic. Typowe krzykactwo polityczne. Jeden poseł drugiemu groził śmiercią, przecież to parodia. Jeden plus w tym wszystkim widzę. Czasami można się nieźle pośmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mac napisał(a):

Jeszcze Braun grożący śmiercią przez powieszenie Niedzielskiemu. Dla mnie takie coś wyklucza tego człowieka z jakiejkolwiek dyskusji.

Taki właśnie język odróżniał Konfę od innych partii, które przecież od 1989 roku zasiadają w parlamencie. Wcześniej przed PiSem czy PO było AWS i Unia Wolności, a jeszcze wcześniej jakiś KLD czy jakoś tak. Lewica kiedyś rządziła jako SLD i SDRP. PSL zawsze przecież wchodzi, a wygrywa jego koalicjant.

 

Wracając do wypowiedzi Brauna: w każdym normalnym, porządnym i praworządnym kraju człowiek, który zamknął całą służbę zdrowia i nakazał lekarzom zwalczanie nowej formy grypy powodując tym samym liczbę zgonów widzaną ostatni raz w czasie ostatniej wojny światowej i to nie z powodu owej choroby, ma krew na rękach i powinien za to odpowiedzieć. Jest to przecież, jakby nie patrzeć, ludobójstwo.

 

Szubienica byłaby dla niego nagrodą. Powinien dostać dożywotnio pracę w jakiś kamieniołomach za miskę ryżu co miesiąc.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.