Skocz do zawartości

Zielony (czerwony) ład - klasy efektywności energetycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na dziś mam warunki na gaz, mimo że parę lat temu planowałem grzanie prądem. Dziś zastanawiam się nad tym żeby "pójść pod prąd" i jednak ten gaz założyć jako drugie źródło ogrzewania, na wypadek gdyby polityka UE się odwróciła.

 

Wyjście z UE to też nie sposób,  chyba że umiemy wyjść tak żeby zyskać status jak Szwajcaria, że gospodarka zostaje w UE,  a ideologia wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bzgqdn napisał(a):

Wyjście z UE to też nie sposób

Czego nie zrobimy to gluteus maximus nadal z tyłu. Przez 20 lat mamy tyle powiazań, że ciężko będzie wyjść. A jak wyjdziemy i co dalej.. Cieszmy i korzystajmy póki co z życia jakim znany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie dramatyzował z tym "strasznym wyjściem z MUmii". Szczególnie patrząc na rozległość ponadpaństwową rolniczych protestów. Skrzynką się kraje (gorzko to zabrzmi - raczej tylko obywatele, bo politycy są tak przeżarci korupcją KE że włos się jeży), którym jeszcze wolność i wspólnota gospodarcza w sercu miłe, podadzą sobie ręce na sztamę, podpiszą co trzeba i okaże się, że to Niemcy i Francja wyszły z unii (albo w niej zostali) razem z Komisarzami Ludowymi. Tym moglibyśmy nałożyć cło na powietrze tak dla hecy. 

Propaganda każe nam myśleć, że tego się nie da zrobić bez kolosalnych strat. A wystarczy wypierdolić komuszych polityków. I każdy niech sobie pierdoli takiego polityka jak lubi. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rnext napisał(a):

Ja bym nie dramatyzował z tym "strasznym wyjściem z MUmii". Szczególnie patrząc na rozległość ponadpaństwową rolniczych protestów. Skrzynką się kraje (gorzko to zabrzmi - raczej tylko obywatele, bo politycy są tak przeżarci korupcją KE że włos się jeży), którym jeszcze wolność i wspólnota gospodarcza w sercu miłe, podadzą sobie ręce na sztamę, podpiszą co trzeba i okaże się, że to Niemcy i Francja wyszły z unii (albo w niej zostali) razem z Komisarzami Ludowymi. Tym moglibyśmy nałożyć cło na powietrze tak dla hecy. 

Propaganda każe nam myśleć, że tego się nie da zrobić bez kolosalnych strat. A wystarczy wypierdolić komuszych polityków. I każdy niech sobie pierdoli takiego polityka jak lubi. 

Wizja fajna.

Ale to się nie stanie, dobrze wiemy o tym obydwaj.

Kogo byś nie zapytał to powie Ci: "no Unia zła, ale nie możemy z niej wyjść bo..." i tutaj można wkleić bzdurne uzasadnienie, po którym oczy wychodzą.

Gdzieś mi mignęło w ankiecie zrobionej pod koniec zeszłego roku, że ponad 90% ludzi jest za pozostaniem w Unii. Ludzi zostali odpowiednio "przerobieni intelektualnie" na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, a teraz tylko ten proces się betonuje.

 

 

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rnext napisał(a):

A wystarczy wypierdolić komuszych polityków.

Za wszystko trzeba prędzej czy później zapłacić.  Powoli przychodzi czas zapłaty za te "dobre czasy". Nic nie jest za darmo. To była wersja demo. Teraz mamy prawdziwy obraz..

 

Cholera, piszemy o Unii czy o kobietach :D  bo zapomniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Perun82 napisał(a):

Za wszystko trzeba prędzej czy później zapłacić.  Powoli przychodzi czas zapłaty za te "dobre czasy". Nic nie jest za darmo. To była wersja demo. Teraz mamy prawdziwy obraz..

I znowu szury mialy racje . Ludzie sa tu hodowani a jak za bardzo “urosną ” robi sie im wojny / kryzysy / zielone lady i inne komunizmy/nazizmy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry materiał od BaldTV nt. celów "Zielonego Ładu":

 

Najbardziej mnie urzekła idea "państwowo kierowanej prywatnej gospodarki".

No i oczywiście powrót systemu "kartkowego", tym razem w formie elektronicznej reglamentacji. 

Ależ oni tu planują EUro Skansen dzikich komuchów...

Mordy stalinowskie nadchodzą wielkimi krokami. "Mordy" - w obydwu znaczeniach ;)

Chyba że "jeszcze przyjdzie taka wiosna, że na drzewach zamiast liści..."

  • Like 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bzgqdn napisał(a):

Dziś zastanawiam się nad tym żeby "pójść pod prąd" i jednak ten gaz założyć jako drugie źródło ogrzewania, na wypadek gdyby polityka UE się odwróciła.

To ciekawy dzień na zastanawianie. Bo właśnie EUrokomuszki z PE przegłosowały odejście od gazu. Pamiętacie jak w dokumentach KE - RUS gaz był EKO ;) a USAński nie... już nie mówiąc o tych cudach z wodorem z Rosji. No ale Putin (wojna na UKR) i wysadzenie NSa załatwiło sprawę, jak DE nie może zostać EUropejskim hubem gazowym to gaz będzie banowany.

 

 

Oczywiście wcześniej wejdzie też dodatkowy podatek od gazu, bodajże dodatkowe 30%.

Pamiętajmy, że cała UE generuje tyle samo CO2 co Indie. Coś koło 8%. No ale uratujemy planetę. Jak głupim lemingiem trzeba być, żeby w coś takiego uwierzyć? ;)

 

Czyli o co chodzi? O niemiecką kasę. Nie mogą brać marży od gazu to chcą sprzedawać pompy ciepła/solary/eletryczne samochody/wiatraki. Tylko, że w każdej z tych kategorii przegrywają z Chinami. No ale są jeszcze pomysły na UE cła zaporowe na produkty małych chińskich rączek. Tak, żeby nie robiły Hansowi konkurencji.

 

Dokładnie to samo jest z rolnictwem. Czemu UE walczy z produkcją rolną? Bo Niemcy chcą sprzedawać swoje wyroby przemysłowe do Ameryki Południowej, czyli ta ciągle negocjowana umowa z MERCOSUREM. Pewnie też chcą zostać hubem dystrybucji żywności, więc trzeba wyciąć konkurencję.

Oczywiście skończy się to tak samo jak sprawa z przemysłem czy gazem. Latynosi sprzedadzą żarcie do EU, a przemysłowe wyroby kupią w Chinach... bo kto by przepłacał 2-3x u Hansa? ;)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźmy sobie ze faktycznie poparcie wyjscia z unii sięga 60 procent i powstaje odpowiedni projekt. Przecież nasi zachodni sasiedzi od razu wytlumaczyliby ze to populistyczny rząd manipuluje wola narodu i bratnia pomoc militarna bardzo szybko zaprowadziłaby porządek (pewnie dołączyliby od razu ci od wschodu). Także jakiekolwiek dyskusje na temat wystąpienia z ue dla kraju przedmiotowego jakim jest polin są jak to ładnie ujął prezes, bezprzedmiotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

bratnia pomoc militarna bardzo szybko zaprowadziłaby porządek

G**** by zaprowadziła. 

Wystarczyłoby żebyśmy się chcieli bić i pewnie zajęlibyśmy Berlin. ;) Jakoś nie wierzę, że współcześni zachodniacy chcieliby umierać na froncie.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/18/2024 at 9:34 PM, Perun82 said:

Przez 20 lat mamy tyle powiazań, że ciężko będzie wyjść.

 

Wbrew temu co mówisz i zdaniu tzw. ekspertów, wejście Polski z Unii jest większym problemem dla Niemiec niż dla Polski.

Import z Niemiec to 89 miliardów dolarów, a ekspert do Niemiec to 93 miliardy dolarów*. Niby gorzej ale, większość tego "eksportu" to niemieckie firmy na terenie taniej Polski. Jeśli wyjdziemy to te firmy pójdą z torbami, natomiast my sobie bez Niemiec poradzimy, możemy kupić od innych wysoko rozwiniętych gospodarek, które chętnie nam sprzedadzą. Natomiast Niemcy nie znajdą łatwo drugich takich naiwnych, gotowych dla nich pracować za takie psie pieniądze** i w takim wymiarze***.

A potem ci "eksperci" opowiadają, że nasza gospodarka jest "niewydajna". Proszę Cię! ****

 


 

* https://oec.world/en/profile/country/pol

 

** Czytałem ostatnio o takiej firmie niemieckiej, kreta ma oddział w Polsce. W Niemczech pracuje kilkadziesiąt osób a w Polsce kilkaset. Co roku mają "sylwestrowe" zebranie na którym się chwalą ile zrobili w  Polsce i ile zarobili w Niemczech. Sęk w tym, że cały ten "niemiecki" "zarobek" jest wypracowany w polskim oddziale a Niemcy go tylko przytulają.

 

*** Polacy pracują prawie najwięcej w Europie? Zarabiamy cztery razy mniej niż Niemcy. Statystyki wszystko mówią.

 

**** Economic Complexity:

Trade: 0.99, Rank 25 of 124
Technology: 1, Rank 20 of 96
Research: 0.54, Rank 36 of 135
https://oec.world/en/profile/country/pol

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Brat Przemysław said:

bratnia pomoc militarna bardzo szybko zaprowadziłaby porządek

 

Bratnia pomoc skąd? Unia nie ma wojska a Niemcy... emmmmm, powiem tylko tyle, że szefem cyberbezpieczeństwa Bundeswehry jest tranzystor.

Do tego, w razie konfliktu po polskiej stronie staną USA. Nie dlatego, że nas kochają ale dlatego, że Niemcy to ich poważny konkurent, znacznie poważniejszy niż nasz bantustan, a Amerykanie od dawna niszczą konkurencję przez wzniecanie bądź wspieranie wojen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy siedzą pod butem USA i dlatego robią przebieranki ale mają tendencje do słuchania się swoich liderów i myślę że jak padło by hasło to oczysciliby w jedną noc cały burdel ktory tam mają u siebie bez litosci i sentymentów. Co do USA stającego po stronie Polski to ewentualnie gdyby im sie niemiaszki ze smyczy zrywały na co się nie zanosi. W innym wypadku mam wrażenie że USA ma satysfakcja ze zlewania polskiego pieska nawet gdy nie musi tego robić.

Co do interwencji to miałem na myśli nie 39 tylko coś bardziej soft jak rozlokowanie sił policyjnych mocno wsparte w naszych mediach jako pokonywanie lokalnej dyktatury zgodnie z wola ludu która tak na prawdę jest inna (czyli nawet jeśli ludzie by otrzeźwieli jakims cudem wbrew hipnozie medialnej to i tak fizycznie taki ruch byłby dla naszego kraju niemozliwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, wrotycz said:

wejście Polski z Unii jest większym problemem dla Niemiec niż dla Polski.

W ogóle jakoś dość niebezpiecznie namnożyło się Niemcom problemów.

Nie wypaliło bycie przedstawicielem handlowym ruskiego gazu na Europę, na styku ideologii i przemysłu mocno iskrzy (nawet Porsche i BMW zamierzają się wynieść z EU) a jak by było mało - najwięcej do powiedzenia mają psychopaci i paranoicy. Wszyscy równo niekompetentni, zdemoralizowani i zindoktrynowani przez kontr-naukową ideologię zamiany Półwyspu Europejskiego w zalesiony skansen przez zaoranie rolnictwa, przemysłu, HI-Tech'u i wszystkiego co emituje jakieś mitycznie szkodliwe dla planety CO2. Opętani ideą emisyjności, skłonni byliby pozatykać wszystkie kominy świata a kto zdechnie z zimna ten zdechnie. Obecny obraz Mumii Europejskiej kształtują ludzie pozbawienie elementarnych kompetencji i wyobraźni. Sądząc po skutkach ich działań, produkowaniu pełnych sprzeczności i braku logiki "dyrektyw", są to zwyczajne, patentowane durnie. Oni gdzieś w końcu przegną - chociaż wystarczyłoby, żeby to co już pchnęli naprawdę dotarło do "masowej łepetyny" - i wtedy tłum zrobi im "noc długich noży". 

 

I na przekąskę:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/17/2024 at 7:24 PM, Bumber said:

Mam nadzieję że ludzie wyjdą wtedy na ulicę. Bo to się w palmie nie mieści 

 

Hahahahahahahaha xD No nie mogę. Już widzę jak za 30 lat wyciekają plany zamknięcia wszystkich w obozach i zrobieniu z nich mydła a ty dalej mówisz "mam nadzieję że ludzie wyjdą na ulice bo to się w pale nie mieści". Nikt nic nie zrobi. Tego jestem pewien. Stąd trzeba uciekać bo tu same owce żyją. Obym się mylił. Posłuchaj co Bartoszewicz ostatnio mówi. My już nawet nie mamy własnego kraju. Rolnicy strajkują zwracając się do UE a nie do polskiego rządu co pokazuje kto tak na prawdę nami rządzi. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wrotycz napisał(a):

Wbrew temu co mówisz i zdaniu tzw. ekspertów, wejście Polski z Unii jest większym problemem dla Niemiec niż dla Polski.

Napisałem - "ciężko będzie wyjść".

I własnie swoim wywodem potwierdziłeś moją tezę. Wiadomo, że Niemcy "zainwestowały" w akcesję Mittleeuropy do EU i nadal chcą zwrotów. Przez te 20 lat powstało tyle wzajemnych powiązań sieci, że ciężko będzie z nich się wydostać. 

 

I już Nasi teutońscy "przyjaciele" użyją zarówno soft jak hard poweru by wybić z głowy nam ewentualny exit. Od tego mają m.in "spiochów" ze Stasi etc. 

 

Paradoksalnie te 20 lat to widoczny rozwój naszego kraju - ale cena jaka przyjdzie nam zapłacić, będzie kosmiczna. Ale po części samemu jesteśmy sobie winni. Omamieni konsumpcjonizmem i pogonią za zachodem daliśmy się kupić za ojrosrebniki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Rnext said:

Obecny obraz Mumii Europejskiej kształtują ludzie pozbawienie elementarnych kompetencji i wyobraźni.

 

Może i tak, ale

3 hours ago, Rnext said:

psychopaci i paranoicy. Wszyscy równo niekompetentni, zdemoralizowani i zindoktrynowani przez kontr-naukową ideologię

 

I nie przebierają w słowach.

 

"Nie zostanie kamień na kamieniu"

 

hqdefault.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, BumTrarara napisał(a):

To ciekawy dzień na zastanawianie. Bo właśnie EUrokomuszki z PE przegłosowały odejście od gazu

No właśnie dlatego, równie dobrze za kilka lat gaz znów będzie eko. 

Myślę bardziej o przygotowaniu infrastruktury na etapie budowy, niekoniecznie muszę się od razu wpinać w sieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, bzgqdn said:

równie dobrze za kilka lat gaz znów będzie eko

Pompa ciepła - "hybrydowa". Czyli taka z dodatkowym "wspomaganiem ekologii" - gazem. W ciut bardziej inteligentnych - podajesz cenę gazu, cenę prądu i tak kombinuje, by rachunek był minimalny. Albo by palić gazem, jak prądu zabraknie, bo samochody elektryczne sąsiad chciał ładować ;) (są już plany zdalnego limitowania poboru prądu przez domy, a nawet mieszkania - bodajże do 5kW w szczycie zapotrzebowania - witamy w erze "taryf minutowych").

To samo powoli pojawia się w fotowoltaice - falowniki hybrydowe z decyzyjnością, czy bardziej opłaca się magazynować, czy "już sprzedawać".

Na razie to nowinki, za kilka lat - być może "masowo kupowane rozwiązanie problemu". Plus "lista zalegalizowanych producentów" - już jest dla PC.

Ale najpierw musi się pojawić problem, by potem był zbyt na "rozwiązania".

Koniaczku?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.