Skocz do zawartości

A myśleliście, że w Polsce wielkiej i katolickiej nie ma eutanazji, jest i to bez zgody pacjenta, bez zgody rodziny, bez wyroku sądu - arbitralna decyzja komisji konowałów


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Brat Przemysław napisał(a):

No ale zakola to no-go dla kobiet (dzisiejszych czy zawsze? W jaskini bylo w glowe zimno i taki samiec byl ciagle przeziebiony?). Myślisz że to jakieś sprzężenie zwrotne medialno-farmaceutyczne?

 

Myślę, że gówno mnie obchodzi co sobie myśli o zakolach jakaś tzipa to po pierwsze. Widzę pełno Oskarków, brak higieny, włosów, twarzy i na pewno IQ a problemów na tym polu nie mają.

 

58 minut temu, bassfreak napisał(a):

Sa inne sposoby na łysienie ale kosztowne i nie łatwo dostępne w pl np peptydy anty androgenowe które aplikujesz na skalp i one tam zostają nie są ustrojowe jak fin.

 

No widziałem, że coś Sankti o tym pisał. Ale w necie opinii brak pozytywnych, kolejny scam?

https://biolabshop.pl/peptydy/130-ghk-cu-50mg-5905601708520.html

To coś?

 

58 minut temu, bassfreak napisał(a):

Odsyłam na kanał more plates more dates, Gościu ma całe protokoły any łysieniowe.

 

Mi ten kanał się kojarzy tylko z jednym rozwiazaniem: fin, fin fin, fin, minox, minox, fin i różne wariarnty tych dwóch wymienionych

 

Co do leczenia łysienia to coś w tym musi być, masz być na smyczy tych firm, chodzi o to żeby wiecznie bujać się z tym problemem i go nigdy nie rozwiązać. Nie sądze żeby kiedykolwiek powstało remedium na włosy skoro do tej pory nie ma praktycznie NIC, oczywiście dla plebsu. Zauważ, że w Hollywood nie ma już praktycznie osób z łysieniem, problem zniknął. Johny Depp w wieku 65 lat ma bujne i długie włosy, a w wieku 40 lat zaczynała mu się linia włosów na środku głowy. No cud.

Edytowane przez Alejandro Sosa
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kiroviets napisał(a):

Przecież to jest kasta świętych krów coś jak batmani,

Tutaj rzeczywiście jeszcze wiele mogą ale jak trafi na swego to też może konowalowi krwi napsuć.

 

1 godzinę temu, Scorsky napisał(a):

Jako że miałem wypadek złego słowa nie powiem, uratowali mi życie

Tak już ktos napisal-chirurgia, ortopedia etc to szacun. Akurat ciekawe bo głównie chłopy się garną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kiroviets napisał(a):
2 godziny temu, Brat Przemysław napisał(a):

procesować to lekarz miałby duże problemy

Przecież to jest kasta świętych krów coś jak batmani,

Politycy...

Prawnicy...

i jeszcze pewnie kilka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red - oj tam, oj tam. Jeden z lekarzy, który jeździli w karetce w łódzkim pogotowiu, robi teraz karierę akademicką. Myślę, że to wręcz ikoniczny przykład etosu pracy w zawodach medycznych. 

 

Zresztą nawet sama sprawa pokazuje, że wypłynęła tylko dlatego, że lekarz, który dostanie zarzuty nie rozumiał subtelnych współzależności folwarcznego systemu panującego w Polskich szpitalach.

 

ps. jeśli chodzi o personel medyczny nie mówi się tego głośno, ale Ukraińscy lekarze są bardzo niemile widziani. U nich specjalizację robi się w 0.5 roku i nie jest tak wymagająca jak u nas (w Polsce kilka lat i sporo zależy nadal od układów). Nasi włodarze zrównali ich z naszymi jedną ustawą :-). No ale nasi nie chcą krzyczeć za głośno bo ktoś mógłby policzyć ile kasy brali w czasie pandemii. Znam przykład pielęgniarki pracującej na jednym etacie gdzie zgarnęła w rok ponad 150 k brutto. Zawsze była za lewactwem, ale tu stwierdziła, że to złodziejstwo bo weszła na drugi próg (zarabiała coś koło 9k na rękę, a w grudniu dostała niecałe 7). Nie mogła tego przeżyć, nagle był straszny kwik. Jeszcze w wakacje opowiadała o głodowych pensjach w zawodach medycznych. 

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

Myślę, że gówno mnie obchodzi co sobie myśli o zakolach jakaś tzipa to po pierwsze.

Vs

 

28 minut temu, Alejandro Sosa napisał(a):

Johny Depp w wieku 65 lat ma bujne i długie włosy, a w wieku 40 lat zaczynała mu się linia włosów na środku głowy.

Jakoś móc o sie i teresujesz wlosami Johnnego (i innych aktorow) jak na kogoś kogo to gowno obchodzi?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Rasistowski artykuł piętnujący pochodzenie lekarza.

Powinno być napisane lekarz pracujący w POLSKIM szpitalu (analogicznie jak w anglosaskiej prasie pisze się "nazistowskie obozy zagłady w Polsce").

Albo jak w moskalskiej prasie o Polakach - "hieny Europy" lub "pszeki". 
 

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Przecież Polacy sami wybrali, że zamiast kasy na służbę zdrowia, swoje emerytury etc. zadłużyli się na pokolenia na kupno wojskowego szrotu z Ameryki i kupowanie z zachodu ropy i gazu po zawyżonych cenach.

Więc nie narzekajcie.

Wojskowy szrot z Ameryki (jeśli ten z Ameryki to szrot, to z Rosji już musi być z gówna i patyków sprzęt) jest potrzebny na już i teraz, bo nikt nie dowierzał, że Rosja będzie chciała odbudować swoją strefę wpływów na naszym trupie. 
Cały twój wpis ociera się o ignorowanie rosyjskich celów względem nas - TAK JAKBY ICH W OGÓLE NIE BYŁO! Ławrow wprost dał do zrozumienia czego chce, jakiego poziomu zależności i nikt jeszcze nie przedstawił jak taki układ miałby być dla Polaków bardziej sprzyjający niż ten, który obecnie mamy. Nikt. Nie ma takich analiz nawet od najtwardszych rusofili jak Sykulski, bo oni bardzo dobrze wiedzą, że na takim swingu Polacy by stracili.

 

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Dodatkowo przecież czekają na Nędzymorze świetne interesy jakie zrobi na odbudowie Ukrainy bo przecież dostaniemy najlepsze tereny do odbudowy nieprawdaż?

Nikt nie przedstawił jakiegokolwiek mądrego rozwiązania geopolitycznego, które dawałoby względną niezależność polityczną i gospodarczą od Rosji, USA i Niemiec dla krajów między Rosją i Niemcami jak "Nędzymorze". 

Nędzymorze złe? Zależność niemiecka i amerykańska zła? Jakie jest Twoje zdanie o zależności Europy Środkowej od Rosji? Bo jakoś nie mogę się doczytać.

 

 

3 godziny temu, niemlodyjoda napisał(a):

Odbudowa-terenow-Ukrainy-01-1200x1200.pn

 

Plotki mówią, że poza Donbasem, w zamian za pomoc, Ukraińcy mają nam też dać Krym do odbudowy XD 

Hah, ale śmieszne. W ogóle łapanie się na te mapki gdy nie ma perspektywy końca wojny, to jest równie dobre jak wierzenie w rosyjskie mapy okupacji Galicji przez Polskę. 

 

 

Ja rozumiem, że Ukraina w oczy szczypie i najlepiej byłoby się poddać Rosji, bo zachód jest pedalski - więc czemu od razu nie założyć partii prorosyjskiej? Może jakieś stoliki przypadną? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brat Przemysław napisał(a):

Vs

 

Jakoś móc o sie i teresujesz wlosami Johnnego (i innych aktorow) jak na kogoś kogo to gowno obchodzi?

 

Podaje przykłady odnośnie tego co jak działa i co obserwuje. ty masz widze mega kompleksy w tym, jak i w poprzednim wątku gdzie gadaliśmy o tym jak żonka dorabia rogi, idz chlopie spusc z krzyza albo zakonserwuj nasienie to lepiej na tym wyjdziesz niz lapanie mnie za slowka, Po wątku o okultyzmie myslalem ze jestes bardziej czający ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odnosić się do tematu a nie tworzyć osobiste wycieczki rodem dzieci z gimbazy.

 

Takie sytuacje przecież wszędzie się zdarzają, nawet w serialu the good doctor w którym było pokazane, żeby lekarka nie mówiła nikomu o swoim błędzie.

Który kosztował życie pacjenta.

 

Tak jest w rzeczywistości, lekarze ustalają wedle swoich przekonań (może rudego nie lubi)

wiedzy, doświadczenia oraz kosztów czy warto leczyć i ratować.

 

Ilu z was by osranego i oszczanego pijaka ratowała czy uznała że udaje bądź co gorsza uznała że zasługuje na taki los bo sam sobie go wybrał?

Sądzę że mały procent bądź nawet nikt nie kwapiłby się aby to zrobić.

 

Zazwyczaj wielkie słowa i ideologie nie idą w parze z czynami.

 

 

Podsumowując: jest zawsze temat jak to system i "góra" wali w chuja i jest źle, niech to się rozpadnie szybciej (jakby ktoś nie mógł znieść życia i chciałby aby inni też skonczyli z tym)

A czy sami coś robią w tym kierunku?

 

Oprócz klepania na klawiaturze......

 

Pewnie zaraz będzie atak że jak to tak. A ty ?

No cóż piramida Grahama.

 

 

 

Edytowane przez Optimus Prime
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Optimus Prime napisał(a):

Proponuję odnosić się do tematu a nie tworzyć osobiste wycieczki rodem dzieci z gimbazy.

 

Takie sytuacje przecież wszędzie się zdarzają, nawet w serialu the good doctor w którym było pokazane, żeby lekarka nie mówiła nikomu o swoim błędzie.

Który kosztował życie pacjenta.

 

Tak jest w rzeczywistości, lekarze ustalają wedle swoich przekonań (może rudego nie lubi)

wiedzy, doświadczenia oraz kosztów czy warto leczyć i ratować.

 

Ilu z was by osranego i oszczanego pijaka ratowała czy uznała że udaje bądź co gorsza uznała że zasługuje na taki los bo sam sobie go wybrał?

Sądzę że mały procent bądź nawet nikt nie kwapiłby się aby to zrobić.

 

Zazwyczaj wielkie słowa i ideologie nie idą w parze z czynami.

 

 

Podsumowując: jest zawsze temat jak to system i "góra" wali w chuja i jest źle, niech to się rozpadnie szybciej (jakby ktoś nie mógł znieść życia i chciałby aby inni też skonczyli z tym)

A czy sami coś robią w tym kierunku?

 

Oprócz klepania na klawiaturze......

 

Pewnie zaraz będzie atak że jak to tak. A ty ?

No cóż piramida Grahama.

 

 

 

 

Piszemy w temacie lub w około tematu. Mniej lub bardziej. Rzycie. Ale oczywiście przez nikogo nie wybrany "moderator" @Optimus Prime wszechwiedzący z rodziny bogów ZAWSZE musi się wpierdolić i pokazać że jest lepszy od wszystkich. Bardziej zdystansowany, mniej emocjonalny... taki dorosły. No i oczywiście on nie klepie w klawiaturę jak reszta plebsu. Pewnie dyktuje swoje posty jakiemuś parobkowi kiedy zbiera te myśli w sobie. Jak dorosnę chce być jak on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszne. Pewnie gdyby to nie był Ukrainiec to by nikt nawet się nie zainteresował.

 

A tak serio. To takie są realia. Opieka zdrowotna od lat cierpi na chroniczne niedofinansowanie i braki kadrowe a i szpitale nie są z gumy

 

Mamy informacje o zajściu a nie o tym co denatowi dolegało. Ani o kondycji finansowej placówki

 

Tak czy owak na strate pierwsze są spisywane osoby w podeszłym wieku.

 

5 wezwań na 4 karetki? 80 latka z zawałem idzie na koniec. 

 

Nie zdążyli? Trudno.

86 leży pod aparaturą która zaraz się przyda innej lepiej rokującej osobie?

86 latek na straty. Coś się napisze w stylu niewydolności wielonarządowej i rodzina przyjmie to bez żadnego ale.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Libertyn napisał(a):

Nie zdążyli? Trudno.

86 leży pod aparaturą która zaraz się przyda innej lepiej rokującej osobie?

86 latek na straty. Coś się napisze w stylu niewydolności wielonarządowej i rodzina przyjmie to bez żadnego ale.

Znaczy ze popierasz takie dzikie eutanazje? Dziś dziadek bez jelita jutro Ty.

Problem jest taki że ta "sluzba zdrowia" to studnia bez dna ile kasy by tam nie wrzucić to rozdrapią.

41 minut temu, Optimus Prime napisał(a):

Ilu z was by osranego i oszczanego pijaka ratowała czy uznała że udaje bądź co gorsza uznała że zasługuje na taki los bo sam sobie go wybrał?

No ale to ich praca. Co jak asenizator przyjedzie i stwierdzi że z tego szamba jednak za mocno jebie i odpuszcza zasysanie? Tam to dodatkowo jest "służba".

8 minut temu, Libertyn napisał(a):

Pewnie gdyby to nie był Ukrainiec to by nikt nawet się nie zainteresował.

I tak i nie. Raczej są pod ochroną bardziej niż tutejsi. Widać konkurencja się zrobiła w środowisku i robią podpierdolki.

Edytowane przez Brat Przemysław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Znaczy ze popierasz takie dzikie eutanazje? Dziś dziadek bez jelita jutro Ty.

Jestem kuźwa realistą.

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Problem jest taki że ta "sluzba zdrowia" to studnia bez dna ile kasy by tam nie wrzucić to rozdrapią.

Właśnie. Rozdrapią chorzy na raka, zawałowcy, gruźlicy, udarowcy, chorzy psychicznie, wcześniaki, ciężarne z zagrożonymi ciążami.

Nie ważne ile dasz to to będzie za mało.

Całe Polactwo. Wymaga wiele, oferuje niewiele.

Każdy by chciał do szpitala czy specjalisty na już, na nfz. Ale żeby to nie wiązało się z podniesieniem podatków.

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

No ale to ich praca. Co jak asenizator przyjedzie i stwierdzi że z tego szamba jednak za mocno jebie i odpuszcza zasysanie?

A ty myślisz że oni tam sprawdzają jak Ci z szamba jebie

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Tam to dodatkowo jest "służba".

Nie jest.

2 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

I tak i nie. Raczej są pod ochroną bardziej niż tutejsi. Widać konkurencja się zrobiła w środowisku i robią podpierdolki.

Wsród anestozjologów co są tak przeciążeni że jeszcze do nie dawna padali na zawały poniżej 40 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Libertyn napisał(a):

Rozdrapią chorzy na raka, zawałowcy, gruźlicy, udarowcy, chorzy psychicznie, wcześniaki, ciężarne z zagrożonymi ciążami.

To już płacą chorym? No patrzcie państwo.

2 minuty temu, Libertyn napisał(a):
13 minut temu, Brat Przemysław napisał(a):

Tam to dodatkowo jest "służba".

Nie jest.

Myślałem że to tze "służba zdrowia" ale człowiek sie uczy całe życie.

3 minuty temu, Libertyn napisał(a):

Nie ważne ile dasz to to będzie za mało.

Całe Polactwo. Wymaga wiele, oferuje niewiele

Tu coś nielogicznie ci wyszło ale generalnie ja płacę na ten szajs masakryczne pieniądze. Pomocy nie ma tam co szukać. Kiedyś próbowałem.

4 minuty temu, Libertyn napisał(a):
15 minut temu, Brat Przemysław napisał(a):

I tak i nie. Raczej są pod ochroną bardziej niż tutejsi. Widać konkurencja się zrobiła w środowisku i robią podpierdolki.

Wsród anestozjologów co są tak przeciążeni że jeszcze do nie dawna padali na zawały poniżej 40 lat?

Tego też nie czaje. To sarkazm?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukraiński lekarz uratował mi ojca.
Matka mówiła, że jeszcze takiego podejścia u polskiego lekarza nie widziała, jak sympatycznym można być dla pacjenta i rodziny.

 

Wytłumaczył, mówił co i jak. I ojciec jeszcze żyje. 

 

Mam nadzieję, że system go nie zmieni. 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

To już płacą chorym? No patrzcie państwo.

Za leczenie tych chorych

33 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Myślałem że to tze "służba zdrowia" ale człowiek sie uczy całe życie.

Nie ma służby zdrowia. Tak jak nie ma CPNów.

 

To językowy relikt dawnych czasów

33 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Tu coś nielogicznie ci wyszło ale generalnie ja płacę na ten szajs masakryczne pieniądze.

Tak. Płacisz. I te masakryczne pieniądze idą często na obslugę masy emerytów i dzieci.

Na dziadków wzywajacych pogotowie co miesiąc bo myslą że mają zawał. 

Na noworodki które rodzą się z niewydolnościami i trzeba je naprawiać szeregiem operacji

 

 

33 minuty temu, Brat Przemysław napisał(a):

Pomocy nie ma tam co szukać. Kiedyś próbowałem.

Tego też nie czaje. To sarkazm?

 

 

Realizm. Anestozjologów jest za mało w stosunku do potrzeb. Bywały przypadki że umierali na dyżurze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

 

No i ja się was pytam, gdzie ten wmawiany nam etos lekarza katolika, który walczy o pacjenta do ostatniego tchnienia?

 

Jak widać zgodnie ze sztuką medyczną, mogą was wysłać na tamten świat i twierdzą, że wszystko jest ok, a w tym kraju nawet nie ma legalnej eutanazji xD 

 

Nie można ocenić tego zdarzenia rzetelnie, bo w artykule nie ma praktycznie żadnych informacji o stanie pacjenta. 

Wiadomo tylko, że był to starszy człowiek po operacji jelita i że był podłączony do aparatury podtrzymującej życie. 

 

Tymi słowami można wprawdzie opisać człowieka który po operacji wymaga  nieco dłuższego pobytu na OiOM, trochę dłuższej wentylacji mechanicznej i np. podtrzymania ciśnienia katecholaminami.  ale…

 

Ten sam opis pasować może do kogoś po operacji ze wskazań życiowych (ostre niedokrwienie jelit, ileus: mechaniczne zamknięcie światła jelita, perforacja i kałowe zapalenie otrzewnej) z powikłaniami np w postaci niewydolności wielonarządowej u którego aparatura podtrzymująca (agresywna wentylacja mechaniczna, dializa, maksymalne dawki leków podtrzymujących krążenie i mimo to- pogarszający się stan nie rokujący poprawy. 

 

Na podstawie tekstu nie można wnioskować jak było, ale przypuszczam że zdarzenie było bliższe temu drugiemu opisowi.

 

Jeżeli ktoś jest nie do uratowania (a tak czasem jest) to się nie reanimuje, nie eskaluje leczenia. 

Tzn uporczywa terapia jest nieetyczna. 

 

Uporczywa terapia- stosowanie procedur medycznych w celu podtrzymywania funkcji życiowych nieuleczalnie chorego, które przedłuża jego umieranie, wiążąc się z nadmiernym cierpieniem lub naruszeniem godności pacjenta. Uporczywa terapia nie obejmuje podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, łagodzenia bólu i innych objawów oraz karmienia i nawadniania, o ile służą dobru pacjenta

5 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

.

Trochę młody jak na specjalistę.🤔

specjalizujący się = w trakcie specjalizacji, czyli uczący się  pod nadzorem starszych (specjalistów)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kiroviets napisał(a):

Trochę młody jak na specjalistę.🤔

Ale u nich z dyplomami uczelni medycznych jest chyba podobnie jak z PJ.🤔

 

Nie, pisałem wyżej. U nich specjalizacja ma inny charakter i daje inne uprawnienia. Robi się ja w mniej niż rok na luzie. U nas kilka. Nasi lekarze są wściekli, że władza zrównała ich dyplomy. Często lekarze przed 30 z za wschodniej granicy mają po kilka specjalności. Pracują z ludźmi, którym np. brakuje wykonania jednej procedury do upragnionej specjalizacji. No, ale jak nie mają znajomości to mogą się nie doczekać, aż ich ktoś dopuści do jej wykonania. System feudalny na całego. Żeby nie było tak różowo, z drugiej strony na Ukrainie łapówki to norma. Studenci byli zdziwieni, że się nie płaci wykładowcom. Wręcz uważali, że polscy studenci złośliwie nie chcą powiedzieć ile trzeba dać, żeby zdać ;). 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mosze Red napisał(a):

stary dziad, mniej niż 10%,

Nie tylko ludzi pod respiratorami wykańczaja chociasz mojego dziadka na 99% tak samo załatwili odłaczajac od respiratora po dwóch tygodniach, lat 89. (Tak to eutanazja, też tak uważam)

 

Jest jeszcze takie podejscie do raczej starszych pacjentów już w podeszłym wieku, żeby wdrażać leczenie mimo mocnych przeciwskazań, ze owe leczenie sie nie powiedzie.

 

Gdy byłem w gabinecie lekarskim u onkologa z moim dziadkiem to lekarz mnie się pytał czy bede w stanie dziadka dowozic na radioterapie czy jesli bedzie wolne miejsce to mają go zatrzymać w szpitalu? Zapytałem jak było by lepiej według pana lekarza zostawic dziadka na tydzien w szpitalu czy dowozic codziennie ponad 70 km (dziadek  wtedy 87 lat)

 

Lekarz onkolog w wieku 60 lat odpowiedział spokojnym i cichszym głosem tak żebym ja to usłyszał, "lepiej żeby pan go dowoził bo jak zostanie u nas to czesto jest tak że pacjenci już zywi nie wychodzą"

Powiedział to z powagą.

 

Dwa lata później w innym szpitalu zaczeli dziadkowi skrzep na sercu rozpuszczać mimo że w tym wieku to było niemal pewne że istnieje wysokie ryzyko uśmiercenia a jednak to "leczenie" wdrożyli i po kilku dniach owego "leczenia" dziadek już leżał pod respiratorem.

Dwa tygodnie później rzekomo zmarł, a na 99 % go odłączyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.