Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw prosiłbym o przeczytanie poniższego artykułu w całości.

 

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21287773,po-zwyciestwie-trumpa-i-brexicie-michal-kosinski-zaczal-odbierac.html

 

Nie wiem czy umknęło to waszej uwadze ale właśnie Polak wynalazł/napisał algorytm pozwalający zbudować wasz szczegółowy profil psychologiczny.

Wg mnie jest świetna okazja aby na tym czarnym PR wypromować Polskę na świecie.

 

Może nie wszyscy zdajemy sobie sprawę ale w zasadzie wszystko co klikamy w sieci tworzy o nas wielki portret psychologiczny i swojego rodzaju "kartotekę" gdzieś tam zachowaną.

Wg mnie nie ma już żadnej anonimowośći bo firmy handlują między sobą danymi osobowymi.

Klikasz w googlu "gacie", za chwile na fb masz reklamę i w skrzynce pocztowej parę maili z ofertami.

 

Jak widać jest to już wykorzystywane do pewnego "sterowania" ludźmi.

Wg mnie czasy "wielki brat patrzy" zamieniają się na czasy "sztucznej inteligencji" a może już to nastąpiło.

Stephen Hawking tez się wypowiadał na ten temat jak jeszcze żył.

 

Co o tym sądzicie i dokąd to wszystko zmierza?

 

 

Poniżej jeszcze pokrewny temat:

 

 

Edytowane przez TheFlorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno, nasze profile są już gotowe. O tym gościu słyszałem parę lat temu już, jak widać, jego badania zostały już wykorzystane na dużą skalę, możliwe, że bez jego udziału. Piękną miał wizję, tylko nie wiele z niej już zostało. Coraz dziwniejszy świat staje przed nami.

 

Artykuł z 2015 roku

 http://innpoland.pl/114781,dr-michal-kosinski-maszyny-moga-poznac-nas-lepiej-niz-sadzilismy-powinnismy-sie-cieszyc-ze-korporacje-zbieraja-nasze-dane

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie to, patrząc na kierunek w którym to wszystko idzie.

 

Co do cookies i reklam na podstawie historii to raczej norma od dawna, ale ostatnio wydarzyła mi się trochę dziwna historia

historia związana z facebookowym messengerem i youtube.

 

Pisałem na fb coś ze znajomym, wspomniałem o petardach achtungach (zwracam uwagę, że nie szukałem tego hasła w google/youtube ani wcześniej ani później).

Za chwilę wchodzę na youtube (niezalogowany jestem) a na głównej stronie proponuje mi filmik "GIGANTYCZNE SŁONECZKO ZE STARYCH ACHTUNGÓW ! HIT CZY KIT ?"

autorstwa youtubera o którym nigdy wcześniej nie słyszałem i nie oglądałem żadnej z jego produkcji.

 

Ten znajomy tamtego dnia w jednej wiadomości na messengerze użył słowa "glany", a przy następnym wejściu na yt w proponowanych wyskoczył mu utwór "Glany i pacyfki" Artura Andrusa.

Raczej to zbieg okoliczności, ale trochę nietypowy. :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząsające, ale to już chyba nikogo nie dziwi. Do tego dołóżmy odblokowywanie srajfona poprzez odcisk palca i policja ma nasze dane.

Zawsze można próbować przechytrzyć system. 

Numery do div bedę sciągał przez telefony kumpli, a za czerwone półwytrawne zawsze bedę płacił gotówką. Łatkę dziwkarza, alkoholika przypną komuś innemu. Warto im pomieszać te psychologiczne bzdety.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to w chuju i tak jestem chytry jak będę chciał kupić apaszkę Vuitton to i tak ja kupię, moja prywatność jest w mojej głowie.... A co klikam zależy od tak wielu czynników ze na rozpisce muszę uchodźców za psychola... Jak kumasz co jest 5... To masz luz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei

No wasnie o to chodzi, ze twoja prywatnosc juz nie jest tylko w twojej glowie bo jak klikasz lajki na fb (a moze i na tym forum niedlugo) to juz wiadomo jakie masz preferencje i jaki material mozna ci podeslac aby wplywac podswiadomoe na twoj tok myslenia. Niby nic nowego ale robi sie to zautomatyzowane dzieki temu algorytmowi. 

 

Ps.

wrzuc zdjecie na forum jak juz kupisz ta apaszke ;)

 

@Ksanti

Dzieki poczytam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wiele dziwnych motywów związanych z FB. Rozmawiałem z kumplem przez FB na kamerce. Mówiłem mu coś o nadciśnieniu, bo chciał wiedzieć, jak się leczę. Wchodzę na jaką stronkę świeżo po skończonej rozmowie, a tam od razu artykuł sponsorowany o nadciśnieniu i konsekwencjach braku leczenia + polecenie suplementów. To na pewno nie jest zbieg okoliczności, tylko profilowanie na podstawie słów kluczowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mac napisał:

Miałem już wiele dziwnych motywów związanych z FB. Rozmawiałem z kumplem przez FB na kamerce. Mówiłem mu coś o nadciśnieniu, bo chciał wiedzieć, jak się leczę. Wchodzę na jaką stronkę świeżo po skończonej rozmowie, a tam od razu artykuł sponsorowany o nadciśnieniu i konsekwencjach braku leczenia + polecenie suplementów. To na pewno nie jest zbieg okoliczności, tylko profilowanie na podstawie słów kluczowych. 

po rozmowie Skypie miałem podobno.  Sam brak FB niestety nie ratuje. Kamery obserwują nas na ulicach, banki w przestrzeni finansowej..W Chinach takie teczki już powstają.

 

https://www.chip.pl/2017/10/chiny-planuja-system-oceny-obywateli/

 

Jak dobrym obywatelem jesteś, jak bardzo jesteś lojalny wobec partii, prezydenta, czy twój patriotyzm wyrażasz każdego dnia w swoich codziennych czynnościach? Ile punktów lojalności wobec rządu dziś zdobędziesz? To nie jest fragment prozy na modłę Orwella. To realny, rzeczywisty projekt z Chin. System Zaufania Społecznego.

 

Teraz wiecie dlaczego mamy stwarzać pozory w necie i życiu codziennym? Jesteśmy oceniani jak w talent showach, tylko stawka jest większa. System ocenia 3 TAK.

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy zapłaciłem kartą zbliżeniowo za piwo i wódkę (dwie osobne transakcje w różne dni), moje zdziwienie było całkiem duże gdy zobaczyłem na FB najpierw reklamę prażubra którego kupiłem, a drugim razem jakiejś smakowej Finlandii która także pojawiła się w reklamie na FB. Aktualnie pojawia się reklama Jacka Danielsa którego kupiłem w sobotę. 

 

Łatka alkoholika chyba została mi już przypięta ?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła akcja #deletefacebook :lol: konkurencja rzuciła się im do szyji, nie przepuści takiej okazji, jeżeli ktoś jednak liczy że kasując konto na Facebooku przestanie być inwigilowany - to jest naiwny bo mając smartphona ma konto na Google albo Apple ID jest inwigilowany na każdym kroku - gdzie kupuje, gdzie jeździ, jak spędza czas i z kim, preferencje, upodobania, wiek, płeć .... prawie każdy aspekt naszego życia.   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, jeśli np. założyłeś skrzynkę mailową i użyłeś jej raz, wiele lat temu, do tego nie masz nawyku kasowania cookies po każdej sesji z przeglądarką. To już może być niezły ślad żeby do ciebie dojść.

 

Jeśli korzystałeś z serwisów społecznościowych, komunikatorów internetowych nawet sporadycznie i wiele lat temu istnieje bardzo duża szansa, że ktoś ciebie zidentyfikuje. 

 

Nawet jak jesteś ostrożny i zachowujesz zasady bezpieczeństwa, w długim przedziale czasu na 99% popełnisz jakiś błąd.

 

Udział w forach, nawet jako "anonim" zostawia ślady. 

 

Jest bardzo wiele narzędzi pomagających znaleźć powiązania między różnymi serwisami, z których się korzysta. Są aplikacje, które analizują wszystkie dostępne dane w google i serwisach społecznościowych w poszukiwaniu aktywności w sieci na podstawie różnych kryteriów, są aplikacje do rozpoznawania twarzy, algorytmy do analizy stylu pisania - mówię tu o dostępnych dla przeciętnego śmiertelnika narzędziach.

 

Udało mi się, niedawno namierzyć osobę, która założyła skrzynkę mailową w 2006 roku i napisała 2 posty na jednym z for internetowych w tym samym roku. Zajęło mi 2h ustalenie personaliów autora.

 

I tak sobie myślę, że skoro ja zdolny amator, który zna trochę tricków mogę zrobić coś takiego, to jakie możliwości tj. narzędzia, umiejętności mają specjaliści pracujący np. w NSA, CIA czy Mosadzie?

 

Do tego dodać trzeba jeszcze superkomputery analizujące dane i automatyczne algorytmy, które ułatwiają im pracę.

 

Ba, nawet jak ktoś używa proxy i tak można obserwując pewne rzeczy, namierzyć go na podstawie nawyków.  

 

A dodajcie do tego zdjęcia robione smartfonami czy tabletami, czy nowoczesnymi aparatami fotograficznymi, gdzie macie w znacznikach lokalizację robionego zdjęcia i wiele, wiele innych rzeczy, ale to jest materiał na długi wykład.  

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my tu na forum jakąś względną anonimowość chcemy zachować a @Mosze Red patrzy wam przez kamerkę jak piszecie tematy o zdrowych dietach wpieprzając przy tym pączki i popijając piwem! :D 

Może pora się wylogować z fejsa na dobre... i przejść na whatsapp czy vibera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.