Skocz do zawartości

Życzenia urodzinowe i na inne ważne okazje- pytanie do Panów


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to mam na to wyj... prezencików  też nie potrzebuje. Pamiętam tylko o tych, którzy o moich pamiętają czyli rodzeństwo plus rodzice. Urodzin, imienin, walentynek, etc. nie obchodzę. 

 

Potrafię zapomnieć o swoich urodzinach, mama mnie z życzeniami kilka razy zaskoczyła. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Still napisał:

 Więcej by zdziałała, robiąc dobry obiad, a na deser dala siebie wieczorem ?

 

Nie traktuj tego personalnie @Still, ale jestem bardzo ciekawa czy uwazasz/uwazacie, ze seks powinien być traktowany jako prezent? Czy to trochę nie wpisuje go w ramy waluty. ewentualnie karty przetargowej?

Oczywiście nie twierdzę, ze to coś złego jako dodatek do świętowania, chodzi mi stricte o załozenie 'seks = prezent'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Atalia Tutaj raczej chodzi o zrobienie przyjemności parnetrowi jest pewna różnica między transakcyjnością w relacjach o której wspomniałaś. A zrobieniem komuś przyjamności wyrażając w ten sposób uznanie dla danej osoby.
Różnicą jest cel ,w jednym wypadku robimy to by kimś manipulować, w drugim natomiast by okazać nasze uczucia względem tej osoby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziny to świetna okazja na pokazanie komuś swojej zażyłości.

 

Życzenia dla bliskiej osoby to zdecydowanie za mało. Należałoby włożyć trochę wysiłku i popisać się znajomością drugiej połówki - dać jej coś o czym wiemy, że to uwielbia.

Nie lubimy gadania dla gadania.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei powiem, że dla mnie ważne jest, żeby złożyła najprostsze życzenia. Same słowa mam w dupie, ale chodzi o fakt, że pamięta. No bo jeśli moja kobieta nie ogarnia nawet, że mam urodziny to trochę słabo. Jeśli chodzi o prezenty to mógłbym się z nią nawet umówić, że nie dajemy sobie żadnych bo mi to nie jest do niczego potrzebne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Saori napisał:

Jestem ciekawa czy takie okazje, tak jak dla nas kobiet mają dla was duże znaczenie? Np. jakieś szczere życzenia od waszej kobiety na wasze urodziny?

To zawsze miłe. Nie chodzi nawet o celebrę, ale o pamięć. 

 

Natomiast dla mnie ważniejsze są takie drobne gesty w życiu codziennym. Z obu stron. Tak bez okazji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że urodziny są wyjatkową okazją, a życzenia na nie często więcej znaczą niż składane na Walentynki, czy imieniny.

Dlaczego?

Po pierwsze składając życzenia urodzinowe pokazujemy, że o kimś pamiętamy, z tego względu, że nie trabi się o tej dacie w tv czy internecie.

Po drugie pokazujemy szacunek dla tej osoby dzwoniąc do niej w tym dniu, a nie wysyłając pustą wiadomość "wszystkiego naj" na fb.

A po trzecie urodziny nie są świętem uniwersalnym jak BN czy Wielkanoc, ale indywidualnym świętem każdego i kiedy się o nich pamieta, to pewnien dowód, że i o tej osobie nie zapominamy.

O np. dniu kobiet czy walentynkach o wiele trudniej byłoby zapomnieć bo słychać  o nich w radiu, tv, wszędzie, a i wtedy  jakoś tak wypada dać tego przysłowiowego goździka czy tulipana, albo kartkę walentynkową.

Na urodziny nie ma takiej pisanej zasady, więc kiedy ktoś wysili się bardziej niz na banalne życzenia złożone na fb, to juz świadczy o pewnym szacunku  i pamieci 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.