Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, spacemarine said:

W USA nowe przypadku zachorowań w Maseczusets :) w większości u zaszczepionych:

Być może dlatego im tak bardzo zależy żeby wyszprycować wszystkich, do ostatniego żywego. Pozbędą się wówczas z eksperymentu "próby kontrolnej" bez której nie da się określić, w jakim stopniu szczepka jest skuteczna, jak działa i jakie są jej dalekosiężne skutki. Będzie można wówczas wciskać dowolny kit z mutacjami i budować na nich dowolny stan strachu. Co więcej - bez porównania, nie będzie dowodów ani na szkodliwość ani skuteczność. Nie będzie więc możliwości dowieść w przyszłości winy rządzących. 

 

I refleksja poboczna - o ile przestraszeni szczepić się mogą i będą bezpieczni (ykhm, ykhm ;)) to ci, którzy biorą na siebie odpowiedzialność uczestniczenia w eksperymencie jako próba kontrolna z narażeniem zdrowia i życia, bo bez szczepki, chyba powinni być sowicie opłacani i mieć status Bohaterów Europejskiego Związku Radzieckiego. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextTo jest bardzo trafna obserwacja! Kto wie może placebo otrzymali politycy i inne kręgi :) Poza tym w kilku polskich punktach robi się eksperyment na bardzo małych dzieciach oraz tych pseudo szczepionkach, mimo że producenci w ulotkach pisali że są tylko dla dorosłych.

 

W między czasie wciskają Polski Wał z wielką podwyżką podatków plus kosmiczną inflacją. Po to jest potrzebna pandemia, aby ludzie się nie buntowali.

 

I podwyżki dla premiera i marszałka, ich inflacja się nie tyczy:

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/premier-posel-ile-zarabia-podwyzki-nowe-zarobki#.YQUTHuy_2C8.wykop

 

 

Ruska onuca nadaje że factcheckerzy fb byli sponsorowani przez producenta szczepionek, powiedzmy że to ruska propaganda, ale obejrzeć można, bo pewnie z czasem bęzie więcej takich newsów:

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, spacemarine said:

Kto wie może placebo otrzymali politycy i inne kręgi

Ktoś musiał dostać i tego "kogoś" zgodnie z protokołem badawczym III fazy powinno być w próbie kontrolnej (placebo) 50%. I teraz pytanie - czy SPAMerzy (Sinovac, Pfizer, Astra, Moderna ;)) stosują się do protokołu czy i tu jest jakiś szwindel. Jeśli nie ma, i gra jest czysta (to tylko bardzo naciągane założenie, bo utajnianie umów i zrzeczenie każdej odpowiedzialności już wskazuje na  nieczystą grę) mogłoby wyjaśniać zachorowania zaszczepionych.

 

Jednak moje osobiste przemyślenia, płynące z oglądu sprawy, wskazują że owszem, są to badania eksperymentalne, ale żadnej III fazy, bo pośpiech jak przy biegunce i wekslowanie legitki preparatów na kolanie, raczej wskazuje na chęć ominięcia dotychczasowych przepisów w wielu aspektach z wykorzystaniem dla wygody i zamaskowania tego procederu - "stanu nadzwyczajnego epidemii". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rnext said:

Spokojnie, może to jakiś łebski koleś. Nie ma co po wyglądzie oceniać kompetencji z nim

 

To już teraz autorytet, dyplom i długi na kilometr tytuł naukowy nie jest potrzebny? Jak się jest sceptykiem to tytuł profesora jest za mało a jak się jest po właściwej stronie to wystarczy tytuł studenta dziennikarstwa. Bardzo postępowa logika.

 

--

 

 

50 minutes ago, spacemarine said:

Ruska onuca nadaje... że fakt-chceckers są zainspirowani przez producenta szczepionek.

 

A ja myślałem, że to amerykański kongresman odkrył ten fakt.

Jest jeszcze jedna, bardzo interesująca informacja w tym materiale - sponsor jest kierowany przez byłego dyrektora CDC. Czy to was nie zastanawia? Dyrektor CDC zostaje dyrektorem spółki zajmującej się szczepionkami. Ciekawe dla kogo pracował będąc w CDC - dla podatników, będących jego, de facto, pracodawcą, czy dla przemysłu, od którego się tak gładko wkupił?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

To na pewno pomyłka. Machnęli się.

Tego nie wiem, czy się machnęli :) Trudno powiedzieć. Ale jak nie było dementi, wszystko przemawia za tym, że to prawda. Tyle tylko, że dane pochodzą z czasu gdy wariant Delta raczkował w PL. Sam jestem ciekawy, która wersja jest najbliższa rzeczywistości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Obliteraror napisał:

Tego nie wiem, czy się machnęli :) Trudno powiedzieć. Ale jak nie było dementi, wszystko przemawia za tym, że to prawda. Tyle tylko, że dane pochodzą z czasu gdy wariant Delta raczkował w PL. Sam jestem ciekawy, która wersja jest najbliższa rzeczywistości.

 

Zapamiętajcie ten dzień Panowie, kometa Halleya właśnie przeleciała, nie zdarza się to zbyt często :)

 

------------------------------

Z innej beczki

Poniżej gwiazdeczki neta i tv promujący szczepienia:

 

 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, spacemarine said:

Z innej beczki

Poniżej gwiazdeczki neta i tv promujący szczepienia:

 

 

Wszystko nagle zaczyna w układance pasować, jeśli odrzucimy "prawdę propagandową" przekonującą lud, czym jest współcześnie aparat państwa, na rzecz innego modelu, w którym aparat jest po prostu mafijną pralnią pieniędzy podatkowych. Kiedy tłumaczysz sobie działania rządów na bazie modelu płynącego z wizerunku propagandowego roli państwa, nic do siebie się nie klei i każda decyzja zdaje się być irracjonalna. Urealniasz postrzeganie, patrzysz jak na "ośmiornicę" i nagle wszystko się układa w spójny obrazek. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, spacemarine said:

Jak to? Sugerujesz że spisek?

Skądże! ;) Wszystkie rządy wpadły dokładnie w tym samym czasie na dokładnie te same pomysły i rozwiązania, zupełnie niezależnie od siebie :D Różnice porobiły się tylko w detalach (np. prikaz maskowania tu tak a tam nie, czy zakaz pójścia do lasu) ale to tylko dowodzi, że nie były to aspekty różnicujące, mające znieść pozory odgórnie sterowanej akcji, tylko bardzo głęboko dostrojone do lokalnej natury odpowiedzialnych obywateli, decyzje.

No i najważniejsze, że co do rdzenia działań była pełna zgoda, co oznacza, że wszystkie rządy mają doradców na tym samym, światowym poziomie kompetencji i jednomyślności ;) 

 

ps. Maile od dr Fauciego zasilające bezpośrednim wsparciem, silny thinktank naszej KPRM na pewno zawierały same najnowsze badania naukowe, którymi jak najszybciej należało się podzielić ze światem, nie tylko z Polską. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spacemarine napisał:

Ruska onuca nadaje że factcheckerzy fb byli sponsorowani przez producenta szczepionek, powiedzmy że to ruska propaganda, ale obejrzeć można, bo pewnie z czasem bęzie więcej takich newsów:

Dlaczego mnie to nie dziwi :D

 

 

52 minuty temu, Rnext napisał:

Skądże! ;) Wszystkie rządy wpadły dokładnie w tym samym czasie na dokładnie te same pomysły i rozwiązania, zupełnie niezależnie od siebie :D

Pamiętacie jeszcze jak konferencje MZ i innych socjopatów wyglądały na nieprzygotowane, nie udzielali konkretnych odpowiedzi na pytania dziennikarzy tak jakby po prostu nie dostali jeszcze wytycznych z góry?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu śmiechu hihu ale pamiętajmy że w tym roku przeszła ustawa o przymusie bezpośrednim szczepień. Teraz chcą zaszczepić medyków i administrację, ale później będą chcieli tak zmusić resztę

Tekst ustawy https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739/art-36

Akurat tylko jedna partia była przeciw co tez jest ciekawe.

 

Art. 36. - [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

 

 

Dz.U.2020.1845 t.j.

| Akt obowiązujący
Wersja od: 29 maja 2021 r.
Art.  36.  [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego]
1. 
Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.
2. 
O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.
3. 
Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.
4. 
Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.
5. 
Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.
6. 
Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.
7. 
Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.
8. 
Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.

 

 

Jeszcze jedno, pamiętaci ejak szczepka Pfajzer miała mieć ponad 90% skutecznośći, dwie dawki i +10 punktów życia. No i to był prank, bo sami teraz piszą że jednak skuteczność spada w kilka miesięcy. Teraz zachodzi ważne pytanie: w czym jeszcze firma się pomyliła i czego nie wiemy o tym eliksirze? A szury mówił by nie ufać...

 

https://www.o2.pl/informacje/niepokojace-ustalenia-pfizera-spada-skutecznosc-szczepionki-na-covid-19-6666930004364192a

 

"Jak informuje Yahoo News, po czterech miesiącach od przyjęcia szczepionki Pfizer skuteczność ochrony przed COVID-19 wynosi już tylko 83,7 proc. To poważnie zaniepokoiło władze koncernu, które planują podjąć stosowne działania zaradcze.

 

Od 8 do 12 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki będziemy potrzebować wzmacniacza – mówił Albert Bourla (Market Watch)."

 

Czyli perpetum mobile, miała być ostatnia prosta a tutaj szykuje się nie jedna przypominajka ale więcej w roku, dawka:

- przypominająca

- wzmacniająca

- kojąca

- ...

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cst9191 said:

Pamiętacie jeszcze jak konferencje MZ i innych socjopatów wyglądały na nieprzygotowane, nie udzielali konkretnych odpowiedzi na pytania dziennikarzy tak jakby po prostu nie dostali jeszcze wytycznych z góry?

 

Może były nieprzygotowane. Pod koniec lutego, prof. jak by nie było, Szumowski mówił,  rozsądnie i  zgodnie że  stanem wierzy medycznej, że 80% zakażeń przebiega łagodnie bądź bez objawów (@0:03:55), maseczki nie pomagają (@0:05:25)

 

A potem mu się odmieniło.  Dlaczego, wyjaśnił prezes GIS , Pinkas:

 

 

"Już wtedy było wiadomo, że wirus to tylko socjologia i CDC i Unia Europejska mówiły jednym głosem i ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo".

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre.

 

https://www.onet.pl/informacje/onettrojmiasto/gdynia-antyszczepionkowcy-zaatakowali-mobilny-punkt-szczepien/l3qzxj5,79cfc278

 

Kolejny dzień korzystamy ze szczepibusa w @MiastoGdynia. Niestety zostaliśmy słownie zaatakowani przez antyszczepionkowców na gdyńskim bulwarze. Na miejscu pojawiła się @PolskaPolicja. Szczepimy nadal. Dla zdrowia i życia mieszkańców.
 
 
Obraz
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odbić piłeczkę w rozmowie z potencjalnym klientem jeśli zada mi pytanie - czy się Pan szczepił?

 

Dodam że tego rodzaju zapytanie jest wysoce nieetyczne i niemoralne. Nie należy pytać kogoś o to czy ma hemoroidy, rozrusznik serca czy np chorobę jelit.

Zazwyczaj słyszę to od typowych kovidian którzy uważają że nie zaszczepieni są zagrożeniem (etykietowanie ludzi) równie dobrze wychodzą z założenia że powinno się ich izolować ( opaska na ramieniu, getto- czy wam to czegoś nie przypomina?) 

W przypadku którym odpowiedź jest inna niż TAK zawsze przypada konflikt np:

 

-Proszę wybaczyć ale moje ciało moja sprawa

- Nie udostępniam nikomu moich wyników badań, ponieważ jest to gorący temat i wzbudza wiele kontrowersji 

- Nie udzielam odpowiedzi ani nie pytam o to ponieważ wszyscy są dla mnie równi i nikogo nie szufladkuję na gorszego/lepszego.

 

Co bym nie odpowiedział wzbudzi to agresję, atak i dyskomfort.

 

Najbardziej rozsądne zdaje się być odpowiedź : TAK 3 razy i na 4te czekam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykańskie CDC zapowiada że nie będzie obowiązku szczepień

"WASHINGTON, July 30 (Reuters) - U.S. Centers for Disease Control and Prevention Director Dr. Rochelle Walensky said on Friday there will be no nationwide mandate for Americans to get a COVID-19 vaccine, clarifying comments she made earlier during a televised interview."

 

https://www.reuters.com/world/us/biden-administration-weighing-federal-mandate-covid-19-vaccine-cdc-director-2021-07-30/

 

Co ciekawe Biden chce nawet płacić ludziom za wzięcie eliksiru :)

Taka dżuma Panowie, że trzeba płacić albo rozdawać hulajnogi, czy tu naprawdę chodzi o wirus?

 

@cst9191

" Antyszczepionkowcy zaatakowali słownie pracowników szczepibusa."

Rozumiem że pracownicy szczepiobusa dostaną zaraz medal za odwagę. Czy oni nie rozumieją że sami robią parodie z własnej akcji?

 

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, cst9191 said:

Kolejny dzień korzystamy ze szczepibusa w @MiastoGdynia. Niestety zostaliśmy słownie zaatakowani przez antyszczepionkowców

 

W pierwszej chwili pomyślałem - wideo albo się nie stało. No i? No i jest wideo i nic się nie stało.

Pic na wodę, fotomontaż. Kolejny raz, urzędnicy, opłaceniu z naszych podatków kłamią, tu: że zostali zaatakowani. Nikt ich nie atakował.

 

To jak się czujecie Polacy, kiedy urzędasy bezpodstawnie oskarżają was o atak i łżą w żywe oczy "na antenie" wszystkich dostępnych im mediów?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 567 KK

 

1. Kto słownie atakuje osobę zaszczepioną lub uczestniczącą w szczepieniach albo osobę przeprowadzającą szczepienia podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto popełniając przestępstwo wymienione w ust. 1 działa w ramach zorganizowanej grupy, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maninblack napisał:

w jaki sposób odbić piłeczkę w rozmowie z potencjalnym klientem jeśli zada mi pytanie - czy się Pan szczepił?

"Niestety nie jestem w stanie udzielić Panu/Pani odpowiedzi na to pytanie. W ewentualnych celach reklamacyjnych proszę skontaktować się z działem obsługi klienta" (formalny uśmiech).

 

 

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maninblack napisał:

-Proszę wybaczyć ale moje ciało moja sprawa

- Nie udostępniam nikomu moich wyników badań, ponieważ jest to gorący temat i wzbudza wiele kontrowersji 

- Nie udzielam odpowiedzi ani nie pytam o to ponieważ wszyscy są dla mnie równi i nikogo nie szufladkuję na gorszego/lepszego.

Najlepiej chyba zapytać: dlaczego Pan pyta?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.