Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ to jest pokrętna logika... Publikacja na fb - Tommy Sobierajski (Aragorn z epidemicznych memów):

 

 

"#ByćSegregowanym
W zalewie nielogicznych argumentów, które są powielane przez przeciwników szczepień jest jeden, który mnie szczególnie porusza i zasmuca. Mówię tu o przyrównaniu obecnych „ograniczeń” dla niezaszczepionych do segregacji, a mocniej do gett żydowskich i Zagłady. Nie potrafię o tym czytać bez emocji. Nawet teraz trudno mi zebrać myśli. To przyrównanie jest tak złe, tak potworne, że nawet nie chcę z nim dyskutować. Przywołanie tego argumentu w TYM kraju, z TAKĄ historią, z TAKIMI doświadczeniami, świadczy o totalnej głupocie. A już najgorsze i najbardziej absurdalne w tym jest to, że na argument segregacji i przywołanie Zagłady powołują się przedstawiciele i zwolennicy partii faszyzujących. Czy może być coś bardziej zasmucającego?

KAŻDY Z NAS MIAŁ WOLNY WYBÓR: mogę się zaszczepić lub mogę się nie zaszczepić. Nie chcę w tej chwili skupiać się na motywacjach obu stron i ich oceniać. Chcę podkreślić: KAŻDY MÓGŁ WYBRAĆ. Osoby, które się zaszczepiły opowiedziały się po stronie walki z epidemią, zniesienia obostrzeń, życia bez strachu, powolnego, ale konsekwentnego powrotu do normalności. Osoby, które się nie zaszczepiły wybrały życie w lęku, funkcjonowanie w obostrzeniach i opowiedziały się za kolejnym lockdownem. WOLNY WYBÓR. 
Nie widzę zatem powodu, żeby osoby zaszczepione, które wybrały, że nie chcą być znów zapuszkowane przez władzę w domach, były do tego zmuszone ze względu na to, że połowa Polaków wybrała inaczej.

Czy jeśli chcesz iść na koncert i zdecydujesz, że nie kupisz biletu, to stoisz pod stadionem i drzesz się, że jesteś segregowany, bo nie możesz oglądać koncertu, tak jak osoby, które kupiły bilet?
Czy jeśli na lotnisku do samolotu wpuszczane są najpierw osoby, które kupiły bilety w klasie first lub biznes, to stoisz pod bramkami i wydzierasz się, że to jest segregacja, bo ty musisz lecieć w ekonomicznej?
Czy jeśli zdecydujesz, że nie zrobisz matury, to robisz pikietę pod bramą uniwersytetu, że jesteś segregowana, bo uniwersytet nie przyjął cię na studia?

Takie paralelne przykłady można mnożyć. Podsumowując: jeśli decydujesz się, że nie korzystasz ze swojego prawa, jeśli uznasz, że nie chcesz - tak jak inni - zainwestować w siebie, jeśli masz świadomość ograniczeń, które z tego powodu mogą cię spotkać, to albo zrobisz coś, żeby to zmienić albo nie używaj koślawych argumentów na swoją niedojrzałość i brak odpowiedzialności. 
Nie mów, że ktoś ci zabiera wolność, jeśli sama/sam ją sobie ograniczasz.
Ogarnij się. 

Wasz Aragorn 🗡🗡🗡"

 

https://www.facebook.com/1207026138/posts/10226109250176897/

Edytowane przez Peter Quinn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Jakbyś normalnie się tutaj zachowywał, prowadził dyskusje a nie walił jadem na lewo i prawo z jakąś nieopisaną dumą to bym nic Ci nie napisał.

Dlatego zadałem Ci pytanie i w sumie dalej jestem ciekawy odpowiedzi.
Co Cię chłopaku tak bolą wątpliwości ludzi?

 

Tłumaczyć z mojej decyzji Ci się nie muszę ale że podłączyłem się do tematu, to odpisze, licząc że zrobisz to samo.


Wow! Gratulacje instynktownego "zdiagnozowania" naszego obolałego i przestraszonego kolegi!

 

Czy Ci odpisze rzeczowo to nie wiem, wątpię. Myślę, że nie ma do tego możliwości autodiagnozy, poza wymyśleniem czegoś na poczekaniu Wiesz dlaczego? Bo on sam nie wie dlatego jest taki defensywny, natarczywy, wojowniczy i tak bardzo ma gdzieś straszek w gardziołku, że być może nie jest wyjątkowy, a jego przekonania - elitarne. Stąd ciągłe docinki, przerzucanie własnych emocji na innych (boicie się, a ja piję drinki itd.).

 

Dlatego pozwolę wrzucić sobie czystą psychoanalizę pewnego poziomu świadomości, emocji, postawy naszego towarzysza. Jak się to poczyta, to każde zdanie właściwie pasuje. 

 

Polecam i zapraszam do lektury odnośnie poziomu świadomości Dumy, żeby nie dziwić się, że nasz towarzysz jest taki.. dziwny, bezrozumny i zaimpregnowany na jakiekolwiek fakty i najróżniejsze projekcje nie ustępują mu nawet na krok. :) Soreczka za te zakreślenia, ale moje książki wyglądają jak pisanki.

 

 

l5LPl8W.jpg

 

720y3vy.jpg

 

LgPVMjo.jpg 

 

 

Miałem tego nie wrzucać, bo przykre jest pewnie czytanie o sobie takich rzeczy, ale wydaje mi się, że taka wstawka może wiele osób "oświecić" w pewnych kwestiach i wyjaśnić dlaczego tyle osób jest zablokowanych na jakiekolwiek fakty. Znajomość psychiki "wroga" daje jego zrozumienie, przez co rozumie się dlaczego jest jaki jest - i nie może być innym, a przez to można go łatwiej ignorować. Mam nadzieję @Jan III Wspaniały, że teraz jest to dla Ciebie już jasne. Ty, z wyższego poziomu możesz mieć nawet problem zrozumieć jak można być takim "małym", bo jesteś wyżej i "nie wiesz jak to jest" - ale na tym poziomie Dumy nie da się być kimś "wielkim". Kolegę można obrazić w rzeczywistości uniesieniem brwi i taki koleś jest natychmiast wściekły i będzie to rozpamiętywał godzinami, a mścić się może latami - oczywiście przy zapewnieniach, że on jest wyluzowany i przecież nic się nie stało, bo musi dumnie dbać o wizerunek. Oni są jak radia, które są nastrojone na określone pasmo rzeczywistości i reagują właściwie na wszystko właśnie w kontekście częstotliwości tego pasma.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Aragorna i mainstreamu słów kilka jeszcze... 

 

Oglądałem dzisiaj Fakty TVN - ten sam gosciu wypowiadał się w temacie ataków na punkty szczepień. Określił, że Ci ludzie którzy to robią, zachowuja się jak "przestraszone zwierzątka". 

 

Chwilę wcześniej słuchałem rozmów dziennikarzy w TVN24 - generalnie wrzucili wszystkich do jednego worka - antyszczepionkowców, którzy są ponoć zorganizoną grupą o określonej hierarchii, którzy nie cofną się przed niczym... także grubo lecą z tą narracją.

Edytowane przez Peter Quinn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter Quinn napisał:

publikacja na fb (...)

Narracja kół epidemicznych opiera się na kłamstwach, jednak jest wałkowana po chamsku, do znudzenia, z pełną świadomością, że większość ludzi nie weryfikuje informacji. Identycznie było z lockdownami, które nie miały umocowania prawnego - w tym przypadku przedsiębiorcy stali się ofiarami własnej ignorancji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, spacemarine said:

Podpalaczem punktu szczepionkowego okazał się gość w maseczce na wolnym powietrzu, tak boi się covida że nie bierze pod uwagę rządowych rozporządzeń że na wolnym powietrzu nie trzeba chodzić w maseczkach.

 

Wniosek - szczepionkowiec, obosrzeniopozytywny, w stopniu chorążego.

 

A mówiłem, że są jak pijani kierowcy - niebezpieczni dla siebie i niebezpieczni dla innych.

 

Mówiłem, że to grubymi nićmi szyte.

 

3 hours ago, spacemarine said:

Prowokacje jak zamykają punkty szczepień bo jest małe zainteresowanie...

 

Jakiś tydzień temu rząd twierdził, że jest prawie 2 miliony chętnych do szczypania. Okazało się, że 1,6 mln to zapytaj na druga dawkę i 200 tys. Na pierwszą.

Ci, którzy mieli się zaszczepić, się zaszczepili. Nowych amatorów nie ma. I nie będzie. To oznacza, że większość Polaków się nie chce zaszczepić tym eliksirem.

Zresztą, co tu dużo dyskutować: !ddg nie ma chętnych do szczepień.

 

Dlatego teraz jest taki nacisk na przymus, bo inaczej już nikt się na to nie złapie.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

 

Dlatego teraz jest taki nacisk na przymus, bo inaczej już nikt się na to nie złapie.

 

Przymus to jest, bo jak się bierze od mafii hajs na jakieś zlecenie i się go nie wykona, to może być gorąco. I te kurwy dobrze o tym wiedzą. 

 

Ja twierdzę, że potworne łapówy idą od bigpharmy i mamy tego efekt. 

 

Trzeba mieć trochę pojęcia jak lobbying działa, zwlaszcza w USA. To są kurwa normalne łapówki, tylko w różnych formach i ładnie nazywane. 

 

A gra się toczy o kilkadziesiąt, jak nie klikaset mld USD. 

 

Ps. Dziś w biedrze zaszmacona średnio tylko co 5-6 osoba. Dużo starszych ludzi bez szmaty. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko radzę się nie wychylać, bo nakręcana jest kolejna wojna Polsko Polska ale tym razem z użyciem siły. Ci co mięli się zaszczepić się zaszczepili, reszta dostała zaproszenie i wisi w systemie od miesięcy. Punkty szczepień sami muszą likwidować bo nie ma chętnych. Zatem skoro hulajnogi nie pomogły pozostało zmuszanie i nakręcanie paranoi o mitycznych antyszczepionkowcach, czyli co pół narodu, którzy mają pełną książeczkę szczepień od dziecka jest antyszczepionkowcami?

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Peter Quinn said:

Ależ to jest pokrętna logika... Publikacja na fb - Tommy Sobierajski (Aragorn z epidemicznych memów):

Rany, przeczytałem te karkołomnie gładzone nielogiczności, przebierane na siłę w szmatki światłości i odzyskuję wiarę w Boga ;) No bo jakże inaczej wytłumaczyć zjawisko, aniżeli starą prawdą - "jeśli Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera". Zatem - musi istnieć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawki mają na celu chyba wprowadzenie ostrej segregacji sanitarnej, nie chodzi o przekonanie osób niezaszczepionych tylko aby zaszczepione zgodziły się na ostrą segregację, że niby są lepsi itd.

 

 

Proszę, zgoda na eksperyment na dzieciach poniżej 12 roku życia w Polsce:

https://www.wykop.pl/artykul/6214855/zgoda-na-eksperymentalne-szczepienia-zdrowych-dzieci-i-niemowlat/

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cały czas zasmuca fakt jak nasza natura łatwo daje się zaprząc do jednej ze stron barykady i szczekać na drugą używając nie swoich argumentów stając się jednocześnie gorącym zwolennikiem i orędownikiem idei własnej grupy. 


Dosadny przykład na wszystkie „prawdy objawione” i tworzenie mitów by usprawiedliwić własne i tylko własne pobudki.

 

Tak jakby nikt już nie widział alternatywy.

Edytowane przez icman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, icman napisał:

Mnie cały czas zasmuca fakt jak nasza natura łatwo daje się zaprząc do jednej ze stron barykady i szczekać na drugą używając nie swoich argumentów stając się jednocześnie gorącym zwolennikiem i orędownikiem idei własnej grupy. 

 

Niestety. Poza tym spełnił się mój koszmar. Nie można się wstrzymać. Musisz opowiedzieć się za daną stroną.

 

Z drugiej strony o to chodzi inżynierom, by ludzie byli przewidywalni dla algorytmów. Upraszczać do maksimum ich zachowania, obniżać standardy, likwidować niepotrzebne "zachowania. 

 

Człowiek ma być przewidywalny i podatny na "nadbudowę". Strachem kontrolować społeczeństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Mimo wszystko radzę się nie wychylać, bo nakręcana jest kolejna wojna Polsko Polska ale tym razem z użyciem siły. Ci co mięli się zaszczepić się zaszczepili, reszta dostała zaproszenie i wisi w systemie od miesięcy.

Mam podobne wrażenie, bo wszystko wskazuje na dążenie do eskalacji konfliktu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Perun82 napisał:

Niestety. Poza tym spełnił się mój koszmar. Nie można się wstrzymać. Musisz opowiedzieć się za daną stroną.

Ja tam myślę, że jakby ludzie zrozumieli na głębokim poziomie, że to oni są źródłem energii a góra tylko ją kanalizuje to temat by po prostu trochę się jeszcze pokręcił inercją i padł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jacyś @koledzy wpadają zająć nas kopaniem się po kostkach w swojej piaskownicy a w międzyczasie, wytęskniony przez totalniaków,  chiński system oceny obywateli wchodzi do Europy. Pomalutku, najpierw tanecznym krokiem, żeby finalnie zamienić nasze życie na obozowy marsz w kajdanach w stronę baz produkcji. Błyskawiczna zmiana propagandowego antywzorca w ideał harmonijnego współżycia społecznego. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, icman said:

Ja tam myślę, że jakby ludzie zrozumieli na głębokim poziomie, że to oni są źródłem energii a góra tylko ją kanalizuje to temat by po prostu trochę się jeszcze pokręcił inercją i padł. 

Ludzie potrzebują dramy w życiu. Nie ma wojen, nie ma walki o papier toaletowy, taka antagonizacja społeczeństwa pada na podatny grunt. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

Skurwysyny:

 

Spójrzcie - w sposób jawny BioNTech mówi o tym, że ma w protokole badawczym grupę kontrolną, czyli połowę biorących udział w eksperymencie III fazy ostrzykuje bez ich wiedzy placebo. Najpewniej połowa obecnie ostrzykniętych jest również placebo a nie obiecaną szczepką.

Jak mnie wkurwa, że rząd leci sobie z nami w kulki, kłamie, ukrywa fakty albo przeinacza prawdę. Ci krętacze i oszuści nadają się tylko na śmietnik. Jak tu nie sądzić, że jesteśmy notorycznie okłamywani i nie znamy ani krzty prawdy. Dlaczego się ją przed nami ukrywa? Bo by się przekręt nie udał? Bo by ich suweren widowiskowo powywieszał? Sam tylko ten jeden fakt powinien odebrać covidianom całkowicie zaufanie do rządu i jego poczynań. 

  • Like 8
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że znów Tłok fm ale tam są niezłe kwiatki często:

 

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27380539,czwarta-fala-moze-mocno-uderzyc-w-dzieci-koronawirus-szuka.html

 

Cytat

My już chyba zapomnieliśmy o tym, że jest pandemia - oceniła dr Afelt. Mało kto pamięta o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa. - Do tego odbywają się różne mało odpowiedzialne aktywności społeczne, jak napad na punkt szczepień - zwróciła uwagę gośćini TOK FM. I dodała, że to powoduje, iż osoby mające wątpliwości co do szczepień, mają ich jeszcze więcej. A to, że tak wiele Polek i Polaków do tej pory się nie zaszczepiło, jak stwierdziła, "napędza czwartą falę".

BTW Was też bawi słowo gościni? :)

 

Cytat

- Jeżeli szczepienia dzieci rozpoczną się od września w szkołach, to będzie już za późno - ostrzegła w TOK FM dr Aneta Afelt.

Ciekaw jestem jak to będzie z tymi szczypkami w  szkołach....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.