Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Obliteraror said:

Skala rosyjskiej dezinformacji nt. C19 w Polsce

Całe szczęście że informacje z wolnych krajów, są ścisłe i prawdziwe :D

I dobrze że YT, FB czy Twitter usuwają konta prezydentów bredzących jakieś swoje nieprawilne opinie, które skopiowane na ruski portal szczęśliwie stają się jeszcze większym, dywersyjnym fejknjusem.

 

Sowiecka dywersja informacyjna jest już tak stara, że ma już wnuki. I one sobie świetnie radzą, w służbie wolnych mediów wolnego świata ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rnext napisał:

Całe szczęście że informacje z wolnych krajów, są ścisłe i prawdziwe

 

Jak mają udokumentowane i poważne źródła, to jak najbardziej. Jak źródłem informacji jest "ekspert", który na wygódce doszedł do wniosków o światowym spisku po pół godzinie lektury w trakcie defekacji, to niezbyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext, ale co ja mam Ci powiedzieć? :) Nie ma siły bym uwierzył, że cały świat zgłupiał, bo ktoś mu zgłupieć kazał. Sam by się wtedy udał dobrowolnie do wariatkowa, wątpiąc w swój zdrowy rozsądek, wiek, doświadczenie i krytycyzm. Raczej świat przypomina kuraka z odciętą głową, który biega od ściany do ściany, bo za bardzo nie wie, co ma zrobić i czy robi dobrze. A nie robi dobrze, bo collateral damage jest coraz większy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Waria(n)t wirusa

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,podwojnie-zmutowany-koronawirus-odkryty-w-indiach,artykul,48172157.html

 

Cytat

W Indiach odkryto nowy wariant COVID-19, charakteryzujący się dwiema mutacjami L452R i E484Q. Zdaniem tamtejszego specjalisty, w Indiach może się rozwinąć oddzielna linia COVID-19, na wzór wcześniej odkrytych brytyjskiej czy południowoafrykańskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Perun82 said:

Nowy Waria(n)t wirusa

Od lat się mówiło że co roku jest nowy szczep grypy dlatego szczepionki są na chybił trafił. Z tego powodu tacy jak ja (którzy nie są generalnie przeciw szczepieniom) nie szczepili się na grypę. Widać sprzedaż była za mała (u mnie mogłem mieć w firmie "darmową szczepionkę i nikt z tego nie korzystał) więc poszła machina straszenia i naganiania w ruch. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Obliteraror said:

@Rnext, ale co ja mam Ci powiedzieć? :) Nie ma siły bym uwierzył, że cały świat zgłupiał, bo ktoś mu zgłupieć kazał. 

Masz widzę niewielkie pojęcie o psychologii tłumu i inżynierii społecznej. To nie przytyk, stwierdzenie faktu. Poczytaj. Zasadniczo do kierunkowania i wzmacniania fobii, tudzież zachowań "pożądanych" dużo nie potrzeba. Raz uruchomione zmiany, przy spełnieniu pewnych warunków, napędzają się same. Nigdy też nie było tak sprzyjających warunków - ogłupienia informacyjnego. 

 

I tu nie chodzi o żadne spiski. Po prostu na koniec dnia kasa musi się zgadzać. A czy to wirus, czy bakteria, czy zielone ludziki. Nie ma znaczenia, to tylko nośnik. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maroon napisał:

Raz uruchomione zmiany, przy spełnieniu pewnych warunków, napędzają się same. Nigdy też nie było tak sprzyjających warunków - ogłupienia informacyjnego. 

 

 

To właśnie ogłupienie informacyjne wpływa na popularność teorii spiskowych. Ogólnie ludzie mają problem z analizą informacji.

Podsycanie tego typu teorii, rozpowszechnianie ich dlatego jest najbardziej szkodliwe. Szkodliwe, bo świadomie (bądź nie) uczestniczy się w wojnie dezinformacyjnej.

 

I komu ma się kasa zgadzać na koniec dnia :) ? Mitycznym onym? Znów wracamy do paranoicznej koncepcji ośrodka rządzącego całym światem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

 

I komu ma się kasa zgadzać na koniec dnia :) ? Mitycznym onym? Znów wracamy do paranoicznej koncepcji ośrodka rządzącego całym światem?

Oj jak z dzieckiem. 

 

A kto 70 baniek w trzy miechy zarobił? Pytanie retoryczne. 

 

Masz swoich mitycznych onych.

 

To nie są zielone ludziki. To m. in. ten sąsiad tam z tej pięknej rezydencji, który jak będzie miał okazję, to cię wyrucha brutalnie w dupę bez wazeliny. I wielu jemu podobnych nastawionych tylko na "mieć wincyj". 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maroon napisał:

A kto 70 baniek w trzy miechy zarobił? Pytanie retoryczne. 

 

Masz swoich mitycznych onych.

 

Ok, dobry argument. Ale to raczej patologia, niestety nie jednostkowa, trudno się nie zgodzić. Żaden spisek. W wielu normalniejszych pod tym względem krajach tępiony i karany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Obliteraror said:

Mitycznym onym?

 

"that only 737 top holders accumulate 80% of the control over the value of all TNCs", gdzie TNCs = "powerful transnational corporations", źródło: https://arxiv.org/pdf/1107.5728.pdf, tym razem szwajcarscy naukowcy, nie amerykańscy

 

Chciałbym kiedyś zobaczyć ile rodzin/rodów kontroluje te korporacje, ale się raczej na takie badanie nie doczekam, a samemu nie uda mi się tego raczej zrobić. Jednak z drugiej strony tak często już świat mi udowadniał że ludzie to żądne władzy skurwysyny (zresztą daleko nie muszę szukać, wystarczy że dobrze się przyjrzysz tego co sam masz w środku), że nie potrzebuję chyba takich badań.

 

Załóżmy ze takich rodzin/rodów jest 500, z czego 300 wystarczy aby mieć kontrolę nad całością. Myślę sobie teraz, jak bardzo prawdopodobne jest, że ludzie na szczycie dysponujący nieograniczonymi zasobami, kontaktami oraz wiedzą nie skumają się pewnego dnia przy wódeczce i zaplanują sobie cokolwiek im przyjdzie do głowy? Moim zdaniem raczej niewielkie. Dlaczego tak myślę? Ponieważ to się powtarza na każdym poziomie hierarchii - oligarchia rosyjska, oligarchia która nam się tworzy (jeszcze tworzy? :) ) w Polsce. Tam gdzieś wysoko gdzie my nigdy nie będziemy mieli wglądu moim zdaniem wygląda tak samo, dążenie do jeszcze większej władzy. 

 

Kiedyś w pale się nie mieściło że powstaną imperia typu rzymskie albo macedońskie, czemu mam uważać że teraz nie dzieje się coś podobnego. Chyba że to co piszę to bzdury to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu, bo ja naprawdę mam nadzieję że cała afera z covidem ma na celu zarobienie pitosu i zrobienie kilku wałków i to się zaraz skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę mnie nie było ale widzę, że w temacie "wirusa" nadal nic nowego. Dalej go prawidłowo nie wyizolowano czyli naukowo (jeśli ktoś się kieruje tym torem) dalej nie istnieje.
Na fejsbuniu już nawet nie mogę udostępnić wiadomości ,że nigdy nie udowodniono ,że wirusy i bakterie powodują tak zwane choroby. Od razu "niezależni" i "wspaniali" fucktcheckerzy oznaczają informację jako nieprawdziwą.

Zaprawde ciekawe czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-nowe-obostrzenia-nieoficjalnie-rzad-zmierza-do-zamkniecia-kraju/grxq1nv,79cfc278

 

Cytat

Ograniczenie mobilności społecznej w połączeniu z twardym lockdownem, a także zamknięcie przedszkoli i żłobków oraz wprowadzenie ostrzejszych limitów wiernych w kościołach – tak wygląda lista nowych obostrzeń sugerowanych rządowi przez ekspertów, które już w czwartek mogą zostać ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

"Makrela" już przeprosiła oraz odwołała obostrzenia na Wielkanoc. A że rząd wali ze skryptu więc wszystko możliwe :).

Nadal czekam na te przeprosiny.... ;)

A tak na serio to nie ma tematu, rząd oleje Makrelowa w tej kwestii. W TVP nie wspomną o tym ani słowem zapewne. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.