Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Esmeron napisał:

To najważniejsze co szczepionka daje to ochrona przed ciężką postacią choroby.  W skrócie: jeśli po szczepieniu złapiesz wirusa to może poczujesz się gorzej przez parę dni, ale nie umrzesz na to i nie zostaniesz kaleką. Nienajgorzej 

Co sprawia, że jestem bardziej narażony na zgon z powodu covid?

 

Jaki jest sens szczepić dzieci, skoro ich covid prawie nie dotyka? Tylko jeden małoletni zmarł na covid w Polsce, nie wliczając chorób współistniejących. 

Co jeśli masowe szczepienia spowodują pojawienie się nowego szczepu, który najmocniej uderzy właśnie w zaszczepionych? Czy dopuszczasz taką możliwość?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maroon napisał:

Źródła, badania? vs nowe mutacje? 

Sam sobie poszukaj. Jest na ten temat trochę publikacji, a własnych obserwacji mamy też niemało: pracuję w bardzo dużym szpitalu wielospecjalistycznym, trafiają do nas najcięższe przypadki- ludzie zaszczepieni jeśli już w ogóle chorują, to lekko i póki co ani jeden z takich chorych nie wymagał leczenia na OIOM.

Sam sobie poszukaj odpowiedniej literatury

Dlaczego miałbym Ci pomagać... 

 

Cytat

Jak tam panie medyk grypka. Znikła magicznie, czy co się z nią stało? 

 

... skoro rozmawiasz ze mną bez szacunku i jak widać i tak wiesz swoje najlepiej. Masz swoją Ideologie i dopasowujesz do niej co Ci pasuje. 

Grypa nie zniknęła, jest nadal, podobnie jak wszelkie inne choroby. 

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Co sprawia, że jestem bardziej narażony na zgon z powodu covid?

Chrobry przewlekłe, zwłaszcza układu oddechowego, krążenia i nowotworowe. Palacze, ludzie otyli przechodzą ciężej.

Leczyłem bardzo wielu ludzi z najcięższa postacią choroby- z naszych obserwacji wynika, że praktycznie nigdy nie są to ludzie zdrowi.

 

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Jaki jest sens szczepić dzieci, skoro ich covid prawie nie dotyka?

 

Pomysł wziął się zapewne z chcecie ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa. Dzieci nie chorują albo przechodzą bardzo lekko, ale łatwo przenoszą dalej. 

Jest to kwestia kontrowersyjna i są na ten temat dyskusje ostre. Podpisałem petycję przeciw wprowadzeniu odgórnie takich szczepień ostatnio. 

 

2 minuty temu, cst9191 napisał:

Co jeśli masowe szczepienia spowodują pojawienie się nowego szczepu, który najmocniej uderzy właśnie w zaszczepionych? Czy dopuszczasz taką możliwość?

Bardzo mało prawdopodobne. Nie stało się tak z żadnym patogenem którego z włączano szczepieniami. 

Mutacje/warianty są i bedą, to jest wpisane w naturę wirusów. Tak samo jest z wirusem grypy przecież

 

Pamiętaj że nie jestem Epidemiologiem/wirusologiem etc. 

Kiedy pytasz o kwestie leczenia, intensywną terapię- spoko, tutaj jest mój kawałek podłogi. 

W pozostałych kwestiach mam wiedzę medyczną ogólną, ale się tym nie zajmuję więc nie jestem najlepszym partnerem do rozmowy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej zapytano Ministerstwo Zdrowia o zdrowie osób po szczepieniu przeciwko COVID-19.

 

Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby.

 

To są oficjalne dane a nie 31 w Wiadomościach.

Pozostawiam każdemu pod rozwagę. Każdy ma swój rozum.

 

Pełne źródła (skany odpowiedzi) tutaj.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Esmeron napisał:

Sam sobie poszukaj. Jest na ten temat trochę publikacji, a własnych obserwacji mamy też niemało

Inne kraje mają takie obserwacje, że szczepki astry zenka i JJ zbanowały bo występuje po nich zakrzepica, takie badania znalazłem. Mogą być?

1 godzinę temu, Esmeron napisał:

Grypa nie zniknęła, jest nadal, podobnie jak wszelkie inne choroby. 

No popacz. A ja znalazłem badania wg. których spadek zachorowań średnio na całym globie wynosi 98%.

Czyżby wszędzie na siłę wpisywano COVID?

1 godzinę temu, Esmeron napisał:

Leczyłem bardzo wielu ludzi z najcięższa postacią choroby- z naszych obserwacji wynika, że praktycznie nigdy nie są to ludzie zdrowi.

To może przestańmy zawracać dupę ludziom zdrowym, dla których to zwykłe przeziębienie? Tak, miałem kontakt z zarażonymi nie raz, nawet pryszcz na tyłku mi nie wyskoczył, a ilu zaraziłem bezobjawowo! Normalnie cała firma padła.

1 godzinę temu, Esmeron napisał:

Pomysł wziął się zapewne z chcecie ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa. Dzieci nie chorują albo przechodzą bardzo lekko, ale łatwo przenoszą dalej

Wierzysz w to co piszesz? Szczepionka i tak nie chroni przed roznoszeniem, inaczej pokaż mi to w ulotce :D

 

 

Dla mnie typ jest zagubiony albo pożyteczny inaczej :D

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraza wydobywa w ludziach to co najgorsze.

 

Biznesy farmaceutyczne opłacili media aby non stop naganiali na szczepienie, bo jeśli duża część pójdzie to big-pharmę czekają tłuste lata - zachorowało ledwo 0.025% ludności świata a zaszczepić się ma 100%. Szczepionki zrobione na kolanach, Przekupiono polityków aby dopuścili do sprzedaży z wyłączona odpowiedzialnością.

 

Politycy zwietrzyli interesy, szumowiny zarobili na pandemii, dokręcają podatki, tworzą nowy komunizm. Dzisiaj dostałem fakturę za prąd i co widzę? Energa jest z Orlenem. Dorzynają wybrane biznesy i Polski Holding wykupuje za grosze. Opłacają media. Nakazali lekarzom idiotyczne procedury aby "zapchały się".

Aby maksymalnie podkręcić statystyki, zatajano wyniki zakażeń i wypłacają lekarzom covidowe i tym sposobem istnieje tylko jedna choroba - covid.

 

Media szczęśliwe - farmacja i politycy im płacą za newsy. Wałkują non stop tylko na jeden temat, nie trzeba już robić reportaży o facecie co nie śpi bo trzyma kredens.

 

Lekarze szczęśliwi za teleporty, za mniejsze obowiązki, mniej pacjentów i za covidowe - nie oddadzą tego, będą posłusznie nakręcać statystyki wpisując wszędzie covida ile się da. Dodatki covidowe to fakt, moja kuzynka jest pielęgniarka i faktycznie otrzymuje 15 tys jeśli zrobi choć jeden dyżur na oddziale covidowym. Uzbierała w rok na mieszkanie i kupuje nowe.

 

Paranoicy i ludzie z nerwicami natręctw szczęśliwi - nareszcie mogą myć i dezynfekować ile chcą! Trafiają do szpitala osoby co dezynfekują po 20, 70 razy za jednym zamachem bo muszą odbębnić "magiczną" ilość razy. Ich skóry dosłownie rozpuszczają się. Paranoicy znaleźli lekarstwo na całe zło - maseczki! Maseczka cię nie zdradzi, maseczka cię ochroni!

 

Duże korporacje zachwycone, wykupuję konkurencję i ją likwidują.

 

Dentyści kwiczą z radości, dopisują covidowe do rachunku za konieczność posiadania maseczki i fartucha jakby nigdy wcześniej takich rzeczy nie zakładali.

 

Zatory w handlu wykorzystywane są przez handlarzy.

 

Podwyżki za podwyżką bo covid.

 

Covid - magiczne słowo, można wszystko usprawiedliwić covidem.

 

 

Edytowane przez Martius777
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Martius777 said:

Covid - magiczne słowo, można wszystko usprawiedliwić covidem.

To chyba taki substytut wojny. Ta dawała totalitarną władzę politykom. Korporacje robiły interesy (jak amerykańskie firmy w Niemczech po I i II WŚ), spekulanci się obławiali gdy mieli wtyki we władzy. Tylko zwykły człowiek płacił za to krwią lub majątkiem.  

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Esmeron said:

 

... skoro rozmawiasz ze mną bez szacunku i jak widać i tak wiesz swoje najlepiej. 

Takie właśnie miałem wrażenie.

 

Przechooj arogancja w połączeniu z argumentacją "sprawdź sobie". 

 

Ile ja takich typów w życiu przerabiałem. 😂

 

Szkoda czasu. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, wygrane trafią do "wygranych" jak to było z loterią paragonową.

 

Zasłona dymna - loteria, lud się cieszy i czuje, że słusznie zrobił szczepiąc się a nie widzi, ze rząd bierze ich pieniądze i rozdaje "wygranym".

 

Nie brakuje krytycznych głosów na temat marnotrawienie kasy podatników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pyrkosz napisał:

@Esmeron

Czy to jest właśnie jeden z tych „nieistniejących” już łapiduchów:

(...) 

 

Sytuacja przykra, ale:

 

1. W artykule jest napisane "ktoś". Nie wiadomo kto ukradł mu kartę z pinem i wyczyścił konto. To mógł byc każdy- chociażby sąsiad łóżka obok, sprzataczka, ktoś z zakładu pogrzebowego. Wreszcie mogł to być ktoś z rodziny- wyczyścić dziadkowi konto, skitrać kasę dla siebie i narobić dramy, że w szpitalu ukradli. 

Z automatu zakładasz, że to ktoś z personelu. 

 

2. Co ja niby mam do tego? 

 

3. Co niby ma ta sprawa do tematu dyskusji? Ja nie pisze o polityce, finansowaniu służby zdrowia. To mnie nie interesuje. Pisałem o leczeniu covid, o tym jak ta choroba przebiega i jak się to ja przestrzenie ostatniego roku zmieniało, a także dlaczego uważam że macie błędne wyobrażenie w tym t emacie

3 godziny temu, Pyrkosz napisał:

 

Oficjalne oświadczenie :
Jestem lekarzem z paroletnim doświadczeniem w chirurgii, a od 8 lat zajmuje się anestezjolgią (znieczulenia do operacji wszelkiego rodzaju) , intensywną terapią (leczenie krytycznie chorych w stanach zagrożenia życia) i medycyną ratunkową. 

Nie będę się wypowiadać więcej w tym temacie, bo za dużo tutaj teorii spiskowych, "pokaż lekarzu co masz w garażu", polityki i zagrań bardzo nie fair.

W paru obszernych wpisach podzieliłem się z Wami tym co w temacie wiem z własnego doświadczenia i z publikacji jakie co chwilę się pojawiają. Zróbcie z tym co chcecie.

Jeśli ktoś ma wątpliwości/pytania/rozkminy i są to sensowne kwestie bez polityki, spiskowych teorii, to zapraszam na priv. Tutaj nie widzę już sensu. Pozdrawiam

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Esmeron napisał:

Co niby ma ta sprawa do tematu dyskusji? Ja nie pisze o polityce, finansowaniu służby zdrowia.

A przypadkiem nie pisałeś, że takie zjawiska to przeszłość? Typu żerowanie na czyjejś śmierci?

 

3 godziny temu, Esmeron napisał:

artykule jest napisane "ktoś"

 Na obronę szpital ma to, że podopieczny nie złożył do depozytu, o którym pewnie nawet nie wiedział. Jak widać nie ma co ufać nikomu w szpitalach ani DPS ;) 


Dodatkowo ten „ktoś” to dwóch Panów, którzy „przypadkowo” się tam znaleźli. Na zamkniętym oddziale śmiercionośnej choroby po której trupy ścielą się gorzej jak po dżumie. 

3 godziny temu, Esmeron napisał:

2. Co ja niby mam do tego? 

Nic, nie atakuje Cię personalnie, tylko ciekawiła mnie Twoja opinia jako „insidera”.

 

3 godziny temu, Esmeron napisał:

Jestem lekarzem

Dziękuję za Twoją pracę.

 

3 godziny temu, Esmeron napisał:

spiskowych teorii

 

Spiskową teorią jest śmiertelność na poziomie bodajże mniejszym od grypy?  
Niedziałanie szczepionki na Seszelach, tłumy ludzi bez maseczek np. w Teksasie ? Brak wzrostu zakażeń?

Na wszystko są dowody, ba można nawet obejrzeć w TV meczyk, czy tam gale boksu.
 

Nie dziwie się, że wam, zwykłym lekarzom wydaję się, że to choroba szatan jak macie doczynienia tylko z ludźmi na nią podatną. To tak jakby zgromadzić na oddziale wszystkich z alergią na orzeszki ziemnie i mówić, że to najgorsza trucizna na świecie :) 

 

Jedno jest najpewniejsze, nas szarych i nieco mniej szarych ludzi od ponad roku robi się w uja strasząc czymś co może istnieć od lat i każdy kładł na to lagę jak na inne wirusy. 
Celem jest złamanie narodów, zapaść finansowa, neo komunizm.

 

Edytowane przez Pyrkosz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horban w wywiadzie o założonej przez siebie fundacji 20 lat temu i grantach z firm farmaceutycznych, ale spoko bo to sa nierestrykcyjne granty, grubo, bo dostała kasę od producenta leku remdesivir.

Uwaga Ci co słuchają tego i wyciagaja wnioski to Pajace jakby co!

 

https://streamable.com/i13ia5

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak wrzucałem filmik ze starszą Panią, która zmarła „przypadkowo” niedługo po wzięciu drugiej dawki? 
No to dziś podobny przypadek z mojej mieściny, Pan koło 60, druga dawka, poszedł spać i już się nigdy nie obudził.
Ale co ja tam wiem może to zbieg okoliczności. 


Na razie znam więcej osób, które wykorkowały z powodu szczepienia, lockdownu niż z Covidka 🤔

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.