Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Orybazy said:

To ta kraina z najwyższym IQ na świecie?

Debile panie. Cytując pewnego agitatora, powinni się szczepić bez obaw, szczepionka jest całkowicie bezpieczna. Idioci normalnie, że z tego przywileju nie chcą korzystać. 🤔

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wrotycz napisał:

Zadałem konkretne pytanie - dlaczego w szpitalach, w których zredukowano liczbę respirowanych liczba zgonów spadła? No i konkretnie, w iście politykierskim stylu, nie odpowiedziałeś.

To jest strata czasu.

 

Odpowiedziałem, ale albo nie zrozumiałeś albo nie przeczytałeś. 

 

Pisałem że ta choroba jest nowa i początkowo najcięższa postać (ARDS) leczono tak jak każdy inny ARDS. A każdy inny ARDS leczy się wentylując mechanicznie, bo nie ma innej opcji, nic innego nie daje szansy przeżycia. 

 

Po paru tygodniach/miesiącach zebrano doświadczenie, porównano wyniki i stwierdzono że w tej akurat chorobie wiele rzeczy przebiega inaczej niż w dotychczas nam znanych i sprawdziły się doniesienia mówiąca o tym, że lepsza strategią jest przed intubacją jescze próba z wspomaganiem nieinwazyjnym (highflow /cpap) i niektórych chorych na tym etapie da się ładnie wyprowadzić. 

Stąd zalecenie żeby pod respirator podłączać w ostateczności kiedy wszytsko inne zawodzi i już nic nie zostaje innego.  Poprawiły się dzięki temu wyniki leczenia. 

 

CHOROBA JEST NOWA, UCZYMY SIĘ, POPRAWIAMY STRATEGIE LECZENIA, dzięki temu wyniki mamy nieco lepsze niż na początku pandemii. 

 

Rozumiesz juz czy chcesz, żebym Ci narysował obrazek? 

38 minut temu, Orybazy napisał:

 

Nie tylko ty, kolega @Esmeron odpowiada tylko na te pytania, które są mu wygodne. 

 

Niewygodne są dla mnie pytania debilne, nie na temat albo wałkowane po kilka razy. Proste 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Orybazy napisał:

To ta kraina z najwyższym IQ na świecie?

 

Tak, to ta kraina. Zajmuje w zależności od rankingu od 1 do trzeciego miejsca na świecie.

 

Mądry naród nie chce się szczepić.

 

Dlaczego?

 

Czytają ulotki? Potrafią sprawdzać skład i rozumieć co zawiera? Znają procedury dopuszczenia leków do sprzedaży? Rozumieją co oznacza słowo - eksperyment medyczny do 2023 roku?

 

W Polsce można wygrać hulajnogę za zaszczepienie się...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Martius777 said:

Mądry naród nie chce się szczepić.

 

Dlaczego?

Może nie ufają chińskiej administracji, aplikującej chińską szczepionkę? Tam przecież niedawno z łuków i laserów do władzy strzelali, a teraz władza chce ich wszystkich szczepić... idzie się zastanowić, nawet bez wysokiego IQ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/KONIEC-STANU-EPIDEMII-W-POLSCE!-Wszystkie-restrykcje-zniesione-26-05-2021

 

Wolność nadciąga? PiS rozważa całkowite zniesienie obostrzeń i pożegnanie stanu pandemii. Decyzje zapadną w najbliższych tygodniach.

 

Rzad PiS rozważa całkowite zniesienie stanu epidemii w Polsce. To oznacza nie tylko oficjalne pożegnanie się z koronawirusem, ale też skasowanie wszelkich obostrzeń, zakazów i limitów. Kiedy i czy na pewno możemy liczyć na powrót do normalności?

 

Temat podjął w środę rano wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Polityk PiS w rozmowie z Radiem ZET potwierdził, że rząd powinien zająć się tematem już w najbliższych tygodniach.
 

Zanim rząd zdecyduje o całkowitym zniesieniu wszystkich obostrzeń, sukcesywnie odmraża kolejne branże. Już w piątek 28 maja w życie wejdą zapisy rozporządzenia otwierające m.in. gastronomię i luzujące obostrzenia w hotelach. We wtorek niespodziewanie pojawiła się informacja o odblokowaniu koncertów, jednak - póki co - tylko na wolnym powietrzu i z wieloma haczykami.

 

Wiadomo też, że jeszcze przed weekendem minister zdrowia Adam Niedzielski powinien przedstawić obywatelom dalszy plan odmrażania na czerwiec. W nim znaleźć się może zapis o odblokowaniu imprez masowych, co w czasie wtorkowej konferencji prasowej zasugerował Michał Dworczyk.

Edytowane przez Martius777
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Martius777 said:

 

Wolność nadciąga? PiS rozważa całkowite zniesienie obostrzeń i pożegnanie stanu pandemii. Decyzje zapadną w najbliższych tygodniach

 

No dobrze. 

 

1) Poszli po rozum do głowy. 

2) Przestraszyli się czegoś (np. fatalnego stanu gospodarki, sondaży, etc.). 

3) Śrubkę odkręcamy, żeby potem ciut mocniej dociągnąć. 

 

Teraz głosujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, spacemarine said:

Belgia wstrzymała szczepienia Johnoson & Johnson, zatem pewnie kupimy to co inne kraje traktują za odpady:

Niedługo Morawiecki będzie skupował brudną wodę z rzek świata. Za dużo bogactw ma polski podatnik, za dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Martius777 said:

Hong Kong nie ma ochoty szczepić się.

 

Nie tylko oni.

 

4 hours ago, Martius777 said:

Mądry naród nie chce się szczepić.

 

Dlaczego?

 

Czytają ulotki?

 

Bingo!

 

Przeczytałem ulotkę Pfizera i oni naprawdę za nic nie odpowiadają”. Poseł nie chce się szczepić.

 

Nawet w kraju z dykty są posłowie z Hong-Kongu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

 

Gdzie? Bo nie widzę.

 

A to już jest Twój problem, że nie patrzysz. 

 

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Teraz też nie odpowiadasz, ale przypomnij mi dlaczego po redukcji respiracji liczba zgonów spadła?

 

 

Przynajmniej dwa razy pisałem o tym i nie mam ochoty powtarzać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Esmeron said:

Przynajmniej dwa razy pisałem o tym i nie mam ochoty powtarzać.

 

Nigdzie tam nic o tym nie ma. Odpowiadasz na swoje pytania bo na cudze nie potrafisz albo nie chcesz. Stawiam na to drugie, bo gdybyś odpowiedział to by oznaczało przyznanie się do błędu, a tak można kit cisnąć dalej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wrotycz napisał:

 

Nigdzie tam nic o tym nie ma. Odpowiadasz na swoje pytania bo na cudze nie potrafisz albo nie chcesz. Stawiam na to drugie, bo gdybyś odpowiedział to by oznaczało przyznanie się do błędu, a tak można kit cisnąć dalej.

 

Facet, jeśli nie ogarniasz tak prostej sprawy jak czytanie i rozumienie czytanego tekstu, to nie będziesz w stanie ogarnąć leczenia ostrych niewydolności oddechowych.

Więc nie truj mi już dupy. I tak długo i cierpliwie tłumaczyłem, szkoda mi czasu na powtarzanie😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Esmeron napisał:

 

Facet, jeśli nie ogarniasz tak prostej sprawy jak czytanie i rozumienie czytanego tekstu, to nie będziesz w stanie ogarnąć leczenia ostrych niewydolności oddechowych.

Więc nie truj mi już dupy. I tak długo i cierpliwie tłumaczyłem, szkoda mi czasu na powtarzanie😅

 

Może się mylę, choć nie sądzę, ale Ty pisałeś o respiratorach, niektórzy w kontrze wskazywali, że popełniono duży błąd podpinając pod nie ludzi zainfekowanych covidem. Moim zdaniem mają rację.

 

Nic osobistego, po prostu są na tym świecie rzeczy o których się fizjologom nie śniło. Albo inaczej, kłamstwa, które są tak duże, że aż wydają się nieprawdopodobne (plandemia etc.).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

190739751_284956550003571_12879214439115

 

To możliwe. 

Nie jest to informacja szokująca ani szczególnie zniechęcająca. 

To najważniejsze co szczepionka daje to ochrona przed ciężką postacią choroby.  W skrócie: jeśli po szczepieniu złapiesz wirusa to może poczujesz się gorzej przez parę dni, ale nie umrzesz na to i nie zostaniesz kaleką. Nienajgorzej 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Esmeron said:

To najważniejsze co szczepionka daje to ochrona przed ciężką postacią choroby.  

 

Źródła, badania? vs nowe mutacje? 

 

To jest aktualna narracja propagandowa nr 3, ale coś mało faktów ją uzasadnia. Szczególnie jak weźmiemy pod uwagę, że ten najcięższy przebieg ma ile? 0.5%? Ocieramy się o błąd statystyczny. 

 

Bo powiedzieć "szczepka cię chroni", w momencie gdy sezon grypowy się skończył, to każdy potrafi. A właśnie. Jak tam panie medyk grypka. Znikła magicznie, czy co się z nią stało? 

Edytowane przez maroon
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.