Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

@Trevor tak jak napisał wyżej @Perun82. Większość ludzi w służbach mundurowych ma zobowiązania, rodziny, nie chce stracić pracy. To raz.

Dwa, jednak dalej będę stać przy swoim, że to największa zasługa mediów i lekarzy. To jest ich zasrany obowiązek, żeby media docierały, zadawały pytania, informowały. Lekarze mają obowiązek leczyć.

 

W obu przypadkach mamy teatr, który im się bardzo opłaca a cierpią na tym ludzie.

Tak w służbach jak i w innych zawodach nie wszyscy dociekają gdzie może leżeć prawda- z góry zakładają, że skoro są potężne media, to winny raportować fakty. Lekarzom ludzie też ufają, większości nawet do głowy nie przyjdzie, że mogą brać potężne łapówki.

Media mają potężną odpowiedzialność, dlatego mam tak dużo pretensji do nich.

Wybacz, ze w takim dużym skrócie ale robie kilka rzeczy na raz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Jan III Wspaniały said:

Większość ludzi w służbach mundurowych ma zobowiązania, rodziny, nie chce stracić pracy.

 

Ja to rozumiem, i szanuję. 

 

2 minutes ago, Jan III Wspaniały said:

Dwa, jednak dalej będę stać przy swoim, że to największa zasługa mediów i lekarzy.

 

Sprzedani politykom. Nie ma niezaleznych mediów. Wszystkie są w czyjejś kieszeni. Bez wolnych mediów nie ma prawdziwej demokracji a u nas tak naprawdę chyba nigdy nie było mediów z prawdziwego zdarzenia. W latach 90tych zanim jeszcze postkomuchy nie poczuły wiatru w żaglach było jeszcze trochę wolności. Była bieda ale ludzie żyli swobodniej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

o jest ich zasrany obowiązek, żeby media docierały, zadawały pytania, informowały.

Media mają swojego właściciela, swój kapitał. to nie są media jakie są w teorii. To są tylko kanały ścieku - dla niepoznaki - rury idą w każdym kierunku, dla każdej grupy.

 

3 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Media mają potężną odpowiedzialność,

 

Na pewno nie przed widzem. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Klub muzyczny w Zawadzkiem działał pomimo obostrzeń epidemicznych. Sanepid nakazał go zamknąć, a właściciel dyskoteki zaskarżył decyzję do sądu i wygrał. To otwiera mu drogę do ubiegania się o wysokie odszkodowanie od Skarbu Państwa.

 

https://nto.pl/wlasciciel-dyskoteki-muzyczna-wyspa-w-zawadzkiem-wygral-w-sadzie-z-sanepidem-zamkniecie-klubu-bylo-nielegalne/ar/c3-15939455

 

Szkoda tylko, że od "skarbu państwa", nie od urzędników podejmujących te bezprawne działania, ale cóż, wiadomo jak jest - mimo wszystko na plus.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria

"Od lutego 2022 r. mają wejść w życie przepisy obligujące wszystkich mieszkańców Austrii (nie tylko obywateli) do przyjęcia wszystkich dawek szczepionki przeciwko COVID-19.

Obowiązek ma nie dotyczyć dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób, które mają medyczne przeciwskazania do szczepień. O zwolnieniu z przyjęcia preparatu decydować ma jednak lekarz sądowy.

Niższe grzywny, dotkliwsze kary

W pierwszej wersji projektu, o której pod koniec listopada informowały media, zakładano, że osobę, która odmawia szczepienia będzie wzywał urząd okręgowy. Wezwany będzie miał miesiąc na zaszczepienie się. Jeśli tego nie zrobi, zostanie na niego nałożona grzywna w wysokości 3,6 tys. euro. Kolejna odmowa będzie się wiązała z kolejną karą w wysokości 3,6 tys. euro."

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-austria-obowiazek-szczepienia-przeciwko-covid-19-planowane-o,nId,5692788

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiarnia i prawie-wojsko pokazują swoją cool twarz:

Oni już dziabnięci, więc tym chętniej będą was (nas!) napierdalać pałą po plecach. Chrzest bojowy już przeszli.

tak to idzie:

Cytat

bo co by było,

gdyby służb nie było

w Polsce wcale,

Sodoma i Gomora,

jednym słowem - przerąbane

No, dla (za)rządu na pewno...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, cst9191 said:

Znowu on!

 

To bzdura jest, bo szczypionki innych firm, które działają inaczej, nie używają tego, ani innego, adenowirusa też powodują takie objawy.

Ktoś tu niedawno wrzucił wyjaśnienie któregoś doktora albo i profesora (nie mainstreamowego) jak i dlaczego białko kolca przyczepia się do komórek krwi i w ten sposób powoduje zakrzepy w naczyniach włosowatych.

Jest to bardziej sensowne bo tłumaczy wszystkie szczypionki genetyczne (czyli wszystkie, które są obecnie na rynku). Wszystkie one powodują takie objawy. Po prostu u większości organizm da radę sobie z nimi poradzić a u niektórych nie. Zwłaszcza u tych, u których się to wstrzyknie do krwi, o czym też już było.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III WspaniałyTy zdaje się jak dobrze pamiętam jesteś wojskowym. Przecież wy macie tam w swoich jednostkach/koszarach broń i nie tylko, wielu z was pewnie ma legalnie broń na użytek prywatny, potaficie się nią posługiwać. Sięgnij w swoją pamięć i zastanów się ile udanych przewrotów w dziejach ludzkości było zainicjowanych przez armię, ponieważ dowódcy mieli wszystkiego dość i nie mogli już patrzeć na to co się w ich kraju dzieje...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Perun82 napisał:

Każdy z nas ma coś do stracenia

Po za swoim życiem już nic. Gdybym dostał odpowiednie zabawki, mógłbym rozpocząć zabawę niestety tylko z tymi których widzimy, tych których nie widzimy to ciężko by było, ALE hey :) zawsze coś a im więcej takich chęcią zabawy tym mniej chęci na to co dzieje się dziś ;) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii 12 grudnia planowany jest strajk generalny.

 

 

 

 

Teraz już wiemy więcej na temat przyczyn dymisji Schallenberga

Schallenberg  02.12 złożył rezygnację. Dlaczego? Po  strajku ostrzegawczym w Austrii, gdzie na ulice wyszły setki tysięcy obywateli (strajk generalny zaplanowany na 12.12), Schallenberg nie mógł nic innego zrobić jak zrezygnować ze stanowiska kanclerza, szczególnie że nie akceptują jego pomysłów rozwiązań siłowych niektórzy wysocy rangą wojskowi i policjanci, dodatkowo z jego partii OeVP odchodzą także inni członkowie którzy nie zgadzają się z jego polityką w sprawie lockdownu i całkowitej blokady obywateli. W konsekwencji Schallenberg został osamotniony i powiedział, że on właściwie nie chce być politykiem. Szykują się nowe wybory, a wcześniej 12 grudnia zaplanowano protest i strajk generalny.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Krugerrand napisał:

@Jan III WspaniałyTy zdaje się jak dobrze pamiętam jesteś wojskowym. Przecież wy macie tam w swoich jednostkach/koszarach broń

Mówienie mundurowym "masz broń - więc jej użyj", czy choćby sugerowanie czegoś podobnego, jest trochę niepoważne. Oni mają do stracenia wszystko, ty - nic (przynajmniej w tej konkretnej sytuacji).

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe, politycy sami z siebie nie rezygnują z polityki bo władza, wpływy i kasa to najlepszy narkotyk, ba rzadko rezygnują przy protestach ludności co pokazał Makaron z Francji z żółtymi kamizelkami. Na zachodzie wiele rządów niemal skoordynowanie pcha obowiązek szczepień dobrowolnymi szczepionkami pod groźbą kary finansowej i więzienia. To przeczy rozumowi, bo politycznie to samobójstwo. Jest to najlepszy dowód że cały ten cyrk jest sterowany ponad narodowo, to jest najlepszy dowód. Jaki będzie kolejny etap? Egzekucja na ulicy? Kula w łeb i do dołu z wapnem? To co się dzieje na zachodzi i co w Polsce też chcą pchnąć to wyraźnie skoordynowana akcja, no niby czemu partie popełniają polityczne samobójstwo?

 

Nie wiemy czegoś ważnego w tej układance.

 

Oby się Kurka nie mylił że to ściema i martwe prawo:

https://www.kontrowersje.net/obojetnie-co-zrobia-po-dzisiejszym-wystepie-niedzielskiego-pis-nie-odbuduje-strat/

Edytowane przez spacemarine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, zychu said:

Mówienie mundurowym "masz broń - więc jej użyj", czy choćby sugerowanie czegoś podobnego, jest trochę niepoważne.

 

Niczego takiego nie sugerował.

 

7 minutes ago, zychu said:

Oni mają do stracenia wszystko, ty - nic

 

Chyba se żartujesz. Mam tyle samo do stracenia co oni. I co jeszcze powiesz, że mają rodziny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wrotycz napisał:

Niczego takiego nie sugerował.

Nie? :) To przeczytaj jeszcze raz.

 

Po prostu nie podoba mi się spychanie brudnej roboty na innych.

10 minut temu, wrotycz napisał:

mam tyle samo do stracenia co oni.

Dlatego też zaznaczyłem - "przynajmniej w tej konkretnej sytuacji". To nie ty będziesz dokonywał przewrotu, i nie ty będziesz później kiblował. Pamiętasz, jak to wyglądało w Turcji pięć lat temu?

 

Zamach stanu mógłby się odbyć tylko za przyzwoleniem służb.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychujak to dobrze, że niektórzy wiedzą lepiej niż ja sam, co ja sugerowałem.

Z cyklu: "Co autor miał na myśli" dostajesz niedostateczny plus:P

Plus za dobre chęci, którymi piekło jest wybrukowane.

 

Wiem, że @Jan III Wspaniały jest inteligentnym gościem i sam sobie połączy kropki z mojego posta.

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, zychu said:

Po prostu nie podoba mi się spychanie brudnej roboty na innych.

 

To jakiś kiepski żart.

"My" na nikogo nie zrzucamy brudnej roboty, robimy swoje, ale ewidentnie ta robota nie działa. I powiem Ci dlaczego. Jeszcze nigdy pospolite ruszenie obywatelskie nie wygrało z regularną armią.

Znaczy, raz wygrało, ale nie było rozbrojone i miało własną armię. To było w 1777 w Ameryce północnej.

"My" nie mamy broni i dlatego, W tym momencie wygrają, ci którzy mają po swojej stronie wojsko.

Jeśli przekonamy wojsko do naszych racji to możemy wygrać. Po tym ilu wojskowych przyjęło eliksir wnioskuję, że się to nie udało i wojsko się słucha swoich generałów, którzy się słuchają polityków. Widać wyraźnie dla kogo ta armia jest i kogo broni. Na pewno nie "Nas", nie Ciebie, i nie mnie.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, Krugerrand napisał:

jak to dobrze, że niektórzy wiedzą lepiej niż ja sam, co ja sugerowałem.

To wyjaśnij mi, głupkowi jednemu, co miałeś na myśli, bo rzeczywiście słabo łączę kropki.

 

Co zyskamy na tym, że się jakiś pułkownik (a choćby i generał) zbuntuje i ruszy z tysiącem chłopa... no gdzie? Z czym? I co on dalej zrobi, bez poparcia służb, bez zaplecza politycznego (i nawet wojskowego, bo przecież w armii też jest rozłam). Zaaresztuje premiera? Ministrów? Nawet jeśli, to co dalej? Kto go wesprze? Jak zareaguje zagranica?

Wy naprawdę myślicie, że zrobić przewrót wojskowy to jak pierdnąć po fasolce...

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało - o pewnym romantycznym zrywie, który źle się skończył:

Cytat

„spisek  feniański”  zakończył  się  klęską tak  sromotną,  że  można  przypuszczać,    był  on  prowokacją  agentury  brytyjskiej, która  od  początku  opanowała władze  bractwa.  Słabo  uzbrojeni  rebelianci  zostali  wyprowadzeni  na  przedmieścia  Dublina,  gdzie  błąkali  się bez  celu,  porzuceni  przez  przywódców.  W  końcu  zmarnięci  i  głodni  rozeszli  się  do  karczem,  skąd  zostali  bez oporu  wyciągnięci  przez  wojsko.  Ludność  Dublina  na zawsze  zapamiętała  upokorzonych  Fenian,  jak  szli  do aresztu,  podtrzymując  rękami  spodnie,  z  których  żołnierze  poobcinali  guziki.

Grzegorz Swoboda, Dublin 1916

 

My w swoich dziejach też mamy sporo takich nieprzemyślanych powstań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.