Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/beda-kolejne-restrykcje-rzad-wypowie-wojne-osobom-niezaszczepionym/ljtje0x,79cfc278

Cytat

trwają zaawansowane prace legislacyjne nad wdrożeniem w pierwszej połowie roku paszportów covidowych, bez których osoby niezaszczepione, przy wysokim poziomie hospitalizacji w danym powiecie, nie będą mogły wejść do miejsc publicznych lub będą miały znacznie utrudniony dostęp do pewnych usług 

 

Jak to szło z tym cytatem z Apokalipsy? ;)

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2021 o 21:09, spacemarine napisał:

- finansowa - P$zer pochwalił się 36 mld zysków na czysto, reszta firm nie lepiej, więc ma interes by to ciągnąć

Ma interes. Jak każda firma, na które produkty są zapotrzebowanie i popyt :) To akurat nic dziwnego. W tej branży największe koszty nie są na etapie stricte produkcji, ale R&D. Nikt nie będzie pracował ku chwale Ojczyzny, ale maksymalizował zyski, ku chwale akcjonariuszy :). Co prawda (i tu boleję, niestety) produkt nie okazał się na tyle skuteczny, jak zapowiadano po pierwszych testach, ale IMO zadziałał, tj. chroni przed ciężkim przebiegiem i hospitalizacją. Statystycznie, by nikt mi nie przytaczał jednostkowych przypadków (które znam), kiedy niestety nie ochronił. I tak, uznaję to jedynie za początek drogi. Pojawi się lepszy środek, lepsze leki, skuteczniejsze sposoby walki z zagrożeniem. Jedyną stałą w tej branży jest zmiana.

 

W dniu 4.12.2021 o 21:09, spacemarine napisał:

rozszerzenie aparatu kontroli nad obywatelami oraz większa integracja UE: wspólne negocjacje z producentami szczepek, paszport UE, sorry paszport szczepionkowy itd. Nagle politycy zobaczyli że strach ludzi daje im narzędzie do kompletnej kontroli obywateli co widać na przykładzie Australii . Co więcej przyśpiesza mokre sny programów ID2030 i podobnych które nie są teorią spiskową tylko oficjalnym celem

 

Nie pasuje mi tu ta Australia, bo faktycznie dzieje się coś niedobrego i właśnie ona powoduje u mnie pewien dysonans co do potępiania w czambuł każdej spiskowej teorii. Bo nie negocjacje prowadzone zgodnie z prawem unijnym (jakiekolwiek pokraczne by ono nie było, ale nie o tym jest temat).

 

W dniu 4.12.2021 o 21:09, spacemarine napisał:

Odnośnie medyk$w, sorry, ale to środowisko jest chyba najłatwiejsze do urobienia, i tak mówię o tych milionach na całym świecie. To nie serial Ostry Dyżur czy jakieś M jak Miłość, ktokolwiek kto miał do czynienia z tą służbą wie że liczy się tylko kasa.

 

Nie, to nie serial. Ale zadałem sobie proste pytanie - czy kogoś, kto ma często już zaspokojone potrzeby finansowe, jest wysokiej klasy specjalistą, dla którego własna marka i dotychczasowy dorobek jest cenny. tak łatwo skorumpować? :) Przypominam, mówimy o setkach milionów ludzi na całym świecie. Nie trafia do mnie ten argument, zbytnio upraszcza rzeczywistość. Pieniądze wprost motywują jedynie do pewnego poziomu zaspokojenia własnych potrzeb. To kwestia oczywiście bardzo indywidualna, ale na zdrowy rozum nie jestem w stanie kupić narracji o powszechnej, światowej chciwości środowisk, którym często już od dawna do pierwszego nie brakuje.

 

W dniu 4.12.2021 o 21:31, zychu napisał:

Co się dzieje w Chinach, nie musze tobie mówić.

To jest jednak inna rzeczywistość i system polityczny, nawet niż obecna, zlewaczała zachodnia Europa. Znajmy proporcję. Każda teoria, która do tego się odwołuje, by zachować swoją spójność wprowadza z reguły "czynnik wyższego stopnia". Czyli "Onych". Ludzi cienia, kręcących swoje lody zza kulis. Agendy, Rockeffelerów, Schwabów, instytucje na trzy literki itd. Muszą być "Oni", by teoria miała jakiś sens i trzymała się kupy. Musi być wyższe centrum decyzyjne.

 

Jeśli ktoś wierzy, że w tak zdecentralizowanym świecie, w realiach stopniowego upadku i dezintegracji Pax Americana, narastania Pax China, w konflikcie systemów politycznych, ustrojów, religii, modeli biznesowych jest struktura, która to wszystko nakręca i kontroluje, to ja tego jednak nie kupuję :)

 

W dniu 4.12.2021 o 22:19, Fury King napisał:

Wystarczy, jak mówił Pinkas stworzyć takie wrażenie by z każdego lekarza, który ma inne zdanie w sprawie cudowności szczepek zrobić foliarza i debila. Trudno było to zrobić z całą masą "autorytetów i ekspertów" opowiadających, że płeć się zmienia codziennie, ale homo już się rodzi?

Jak wyżej :)

 

Mnie celebryci jednej i drugiej strony mniej interesują, niż osoby bezpośrednio "na froncie". Zatem niekoniecznie Sutkowski, Fiałek, Ciemięga etc. consortes, ale i nie fotograf ślubny z Kobióra pod Tychami, szansonistka, czy prawnik z celebryckimi ciągotami, znany ze swojego edytkowego kiedyś związku, ale fakty.

 

Ze szpitali, z SOR-ów, z pierwszej linii. Czyste EBM.

Całe życie uczyłem się od specjalistów i korzystałem z ich wiedzy. Z bardzo dobrym skutkiem. Nie widzę powodu, by miał za specjalistów uznać kogoś innego, niż kogoś najbliżej problemu.

A ci mówią z reguły to samo. Jest źle i będzie gorzej.

Zamykanie oczu na problem, wrzaski i tego typu emocje tak tak problem rozwiążą jak mieszanie herbaty spowoduje, że sama z siebie stanie sie słodsza. Nie stanie się.

 

Trudno mi więc polemizować z faktami. Do szpitala trafiają ludzie w złym stanie. Alternatywą dla tych stanów jest uduszenie się w domu. To, że muszą tam trafiać, dezintegruje resztę służby zdrowia i odwoływanie normalnych zabiegów dziesiątków chorób, które przecież nie zniknęły.

 

Jak to rozwiązać zatem? :)  Struktura nie jest z gumy. Zamykanie oczu nie spowoduje, że problem zniknie w cudowny sposób, zgodnie z zasadą deus ex machina.

 

@Piccardo, na Tobie leży obowiązek udowodnienia spiskowej tezy, nie na mnie, jeżeli pragniesz kogokolwiek przekonać. Wyłącz tv, włącz myślenie to trochę za mało :) Ja tv rzadko używam poza YT i serwisami streamingowymi.

 

W dniu 5.12.2021 o 11:29, Rnext napisał:

Masz przed oczami oficjalne i publiczne dokumenty, czyli patrzysz na mapę i mówisz że to komiks. Kto tu jest wariatem?

 

To akurat dosyć proste. Ten, który dobudowuje sobie zgodnie z własnym ideolo pasującą pod tezę teorię. Bardziej realnie niepokoi mnie Zielony Ład, mający realne skutki ekonomiczne, niż bajanie o depopulacyjnych skutkach zgodnie z Agendą 2030. Masz treść Agendy w sieci, typowe pierdololo o zrównoważonym rozwoju, jednym z idee fixe UE.

 

https://kampania17celow.pl/

 

W dniu 5.12.2021 o 11:29, Rnext napisał:

Na ich miejscu zmierzał bym do zachowania majątku, wpływów, kontroli światowego handlu, emisji walut, wywoływania wojen w celu rabunkowym bądź obalenia rwących się ze smyczy lokalnych kacyków. Krótko mówiąc - dalszego rządzenia światem.

 

Dobry i bardzo ciekawy argument :) Też bym tak zrobił na ich miejscu. Ale świat się jednak diametralnie zmienił od tego czasu. Dlatego stawianie tezy, że "Onym" tęskno do nowego porządku świata jest nadużyciem. Dlaczego nadużyciem, napisałem na początku. Musieliby istnieć "Oni", których cele głównie nigdy nie znajdą się na kursie kolizyjnym, a wizja jest jedna, stała i niezmienna. Prawie jak niemiecka polityka zagraniczna : )

 

W dniu 5.12.2021 o 11:29, Rnext napisał:

Pojmujesz korupcję trochę na zasadzie satyry PRLowskiej - przychodzi jakiś ciemny typ z pieniędzmi do urzędnika. Tego się tak nie robi. Tworzy się warunki. Jak przy uprawie cebuli - nawożenie, oświetlenie...

 

Robi się jedno i drugie, nadal, stety albo niestety :) Są propozycje korupcyjne, jak i stwarzanie dogodnych warunków do zaistnienia sytuacji korupcyjnej, jak to ładnie się mówi. Ale znów poszukujesz drugiego dna w czymś, co niekoniecznie drugie dno mieć musi.

 

W dniu 5.12.2021 o 11:29, Rnext napisał:

Bo nie dostrzegasz również rewolty "naukawej". Zamiast "testów tybetańskich mis" masz "blokowanie testów tybetańskich mis". Masz "kapłanów" w roli ekspertów i nas przyzwyczajanych że mamy robić co akurat oni każą.

 

Z tym polemizować nie będę, bo to uznaję za fakty i to fakty dosyć niezrozumiałe z logicznego punktu widzenia, tak samo niepokojące. Mam na myśli wszelkiego rodzaju inne terapie, niż stosowanie szczepień mRNA.

 

Opcje są zatem dwie:

- albo te terapie to pic na wodę i fotomontaż i jeżeli działają, to na zasadzie placebo, jak mówi oficjalny przekaz, są nieskuteczne, będąc powodem zgonów tych, którzy im zaufali z n-powodów,

- albo ktoś cynicznie blokuje badania na ten temat, ze stricte merkantylnych powodów, co byłoby nie tylko sprzeniewierzeniem się idei medycyny, jak również zbrodnią przeciwko ludzkości, fałszem sprzedawanym jako prawda przez ośrodki propagandy itd.

 

W dniu 5.12.2021 o 11:29, Rnext napisał:

Ta polityka jest jak najbardziej sensowna i celowa. Nie ma w niej żadnego przypadkowego, nieprzemyślanego ruchu. Tylko nie rozumiem dlaczego zakładasz, że ona ma służyć "eradykowaniu wirusa"?

 

Pozostając w konteście szukania drugiego dna - to czemu zatem? :) Czemuś musi, mało co dzieje się bez przyczyny. Zatem światowemu rządowi. Innej odpowiedzi nie ma. Czyli wracamy do teorii, o której pisałem na początku.

 

W dniu 5.12.2021 o 16:45, Artur Bylina napisał:

grafen istnieje czy to wyobraźnia naukowców którzy czerpią hajs?

 

A w szczepionkach miał istnieć? Przecież to już dawno zdementowany fake news.

 

W dniu 6.12.2021 o 13:59, Kespert napisał:

Ludzie nie znający historii, skazani są na jej powtarzanie. Wystarczy popatrzeć jak przemysł tytoniowy przez dziesięciolecia blokował wszelkie wzmianki o szkodliwości palenia papierosów - posiłkując się właśnie lekarzami. Dziś dzięki globalizacji i mediom elektronicznym wszystko jest szybsze i bardziej powszechne, ale mechanizm pod spodem jest ten sam.

To są tylko ludzie.

 

Słuszna uwaga (z tą historią, znaczy się) :) O tobacco już rozmawialiśmy, ale średnio mi się widzi taka pararela. Wychodzę z założenia (podobnego do tego, czym się w życiu kieruję), że dobre robienie swojej roboty daje dobre profity. Mi dało. Dlaczego w skali makro mam każdego z góry podejrzewać o niecne intencje? Zanim mi naiwność zarzucisz, napiszę tylko tyle, że akcja = reakcja. Analizuję z ciekawości argumenty każdej ze stron, odsączając ewidentne histerie po obu stronach konfliktu, czyli: "szczepić wszystkich przymusowo, nawet świnki morskie" kontra "to tylko zwykła grypka, wyjebane po całości".

 

Ani jedna, ani druga narracja do mnie nie trafia (z tych które opisałem) :)

 

Co będzie dalej - puszczę wodze fantazji.

 

Wejdzie od marca 22 r. przymus szczepień tylko kilku zawodów, o których mówił Morawiecki. Wejdzie zapewne "po polsku" (nie lubię takich oikofobicznych twierdzeń, ale z doświadczenia muszę go użyć), czyli kulawo, pokracznie i do dupy. Nikt nikogo nie będzie zamykał, bo prawo nie zostanie napisane dla skutecznej realizacji tego przymusu. Jedyne czego będzie więcej, to procesów sądowych. A wejdzie jedynie dlatego, że z sondaży partyjnych PiSowi wyszło, że to się im w jakimś stopniu opłaci.

 

Czy się opłaci, to już inna historia. Moim zdaniem wręcz przeciwnie.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Obliteraror napisał:

Wejdzie od marca 22 r. przymus szczepień tylko kilku zawodów, o których mówił Morawiecki.

Dlaczego tylko kilku? Jeśli to się uda, to będzie początek. W kolejce są sprzedawcy, pracownicy administracji publicznej, docelowo wszyscy.

 

Morawiecki wcześniej mówił, że nie będzie przymusu. Wg mnie, sądząc zwłaszcza po działaniach z ub. roku, czyli zamykaniu cmentarzy za 5 12-ta, rząd się miota od ściany do ściany, a na to miotanie wpływają sondaże, przykład Niemiec, rozmaite grupy nacisku.

 

Co do skuteczności szczepionki (nie chce mi się już cytować, bo to dość żmudne na telefonie) - ja się generalnie zgadzam, że działają, czyli w jakimś sensie redukują zagrożenie. Ale ta skuteczność raz, że zmienia się w czasie (jest funkcją czasu), dwa, że dane wyjściowe są zbyt niepewne, żeby ją precyzyjnie policzyć (wyznaczyć ową funkcję). Publikacje naukowe na temat długofalowych skutków szczepień są natomiast na tyle niepokojące, że nie jestem pewien, czy i dla kogo korzyść ze szczepienia wyraźnie przeważa. To jest cały czas skok na główkę w mętną wodę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Obliteraror napisał:

Nikt nikogo nie będzie zamykał, bo prawo nie zostanie napisane dla skutecznej realizacji tego przymusu.

I to Cię boli, czy po prostu przytaczasz jaki będzie fakt?

 

40 minut temu, Obliteraror napisał:

Nie pasuje mi tu ta Australia, bo faktycznie dzieje się coś niedobrego i właśnie ona powoduje u mnie pewien dysonans co do potępiania w czambuł każdej spiskowej teorii.

Przecież to nie tylko Australia, ale ok można stwierdzić, że to program pilotażowy.

 

42 minuty temu, Obliteraror napisał:

Do szpitala trafiają ludzie w złym stanie. Alternatywą dla tych stanów jest uduszenie się w domu. To, że muszą tam trafiać, dezintegruje resztę służby zdrowia i odwoływanie normalnych zabiegów dziesiątków chorób, które przecież nie zniknęły.

Od półtora roku spotykasz się z argumentacją na tym forum, że ludzi trzeba leczyć, a nie izolować. 

Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. 

 

https://przychodnia-przemysl.pl/mozna-wyleczyc-covid-19-w-48-godzin/

 

Ja wiem, że eksperci celebryci stwierdzają, że jedyną ochroną przed covid są sczepionki, a jedynym sposobem leczenia jest izolacja. Ale nie udawajmy, że kiedykolwiek ktoś wyleczył się lekarstwem zwanym: "izolacja".

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymusu szczepek jak obiecał rząd - nie ma i nie będzie :D Ale oczywiście wierzymy w każde nowe kłamstwo etapu, wielokrotnie zbankrutowanych pod względem wiarygodności polityków.

W takim razie, jak chcą spełnić obietnicę złożoną IMF że "wyszczepią" wszystkich Polaków do "early 2023"?

 

The SARS-CoV-2 vaccination program was launched on December 27 with medical staff being the top priority group. The National Vaccination Strategy aims for all 31 million adult Poles to be vaccinated by no later than early 2023, though if the five vaccines to be chosen are made more quickly this could be sped up to mid-2022. By June 29, total vaccinations reached 28.8 million, with 44 percent of the population having received at least one dose and 34 percent of the population fully vaccinated. The population over age 12 is currently eligible to be vaccinated.

 

https://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/Policy-Responses-to-COVID-19#P

(trzeba znaleźć sekcję "Poland" - ostatni akapit)

 

Czyli znamy cel i mamy jego potwierdzenie (niegdyś "teoria spiskowa") i datę (również uwzględniona w "teoriach spiskowych").

 

ps. Gdzieś natknąłem się na info, że białko kolca znaleziono jednak w jądrze komórkowym u szczepkowanych. Nie mam czasu szukać teraz, więc jak ktoś coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemcy spełniają plan pewnego malarza na całą europę, historia się powtarza.

 

 

 

Obowiązek szczepień rozporządzeniem, zaskarżajcie do sądu!

 

 

 

 

Rząd zobowiązał się w Międzynarodowym Funduszu Walutowym, że wyszczepi do końca 2022 CAŁĄ populację Polski. Całą.

595874775951774141523878_16389522071fWB6

"The SARS-CoV-2 vaccination program was launched on December 27 with medical staff being the top priority group. The National Vaccination Strategy aims for all 31 million adult Poles to be vaccinated by no later than early 2023, though if the five vaccines to be chosen are made more quickly this could be sped up to mid-2022. By June 29, total vaccinations reached 28.8 million, with 44 percent of the population having received at least one dose and 34 percent of the population fully vaccinated. The population over age 12 is currently eligible to be vaccinated."

http://www.imf.org/en/Topics/imf-and-covid19/Policy-Responses-to-COVID-19#P

 

JAKIM K..A cudem polski rząd raportuje do funduszu walutowego odnośnie szczepień, gdzie piernik do wiatraka, jakiś absurd.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Dlaczego tylko kilku?

To już nie do mnie pytanie :) Ja dalej uważam, że to powinno być indywidualne prawo pracodawcy, a nie narzucane odgórnie przez poziom rządu. I pracodawca powinien mieć możliwość decydowania, czy chce pracować z zaszczepionymi czy niezaszczepionymi, a nie władza odgórnie. Jeżeli pracodawcę to interesuje, bo przecież nie musi. Nie siedzę w głowie każdego polskiego pracodawcy. Jego decyzje, jego model prowadzenia biznesu, jego konsekwencje.

 

Z moich ostatnich doświadczeń okołobranżowych - coraz więcej firm które wraca do organizowania szkoleń stacjonarnych, chcąc jedynie zaszczepionego trenera, od tego zależy czy będzie zlecenie, czy nie. Weryfikacja covid passów nie ma nadal podstaw prawnych, odbywa się na zasadzie dobrowolności (tj. np. wobec pracowników, którzy chcą wziąć udział w szkoleniu stacjonarnym).

 

Godzinę temu, Fury King napisał:

Podkreślam jeszcze raz, że pacjenta trzeba koniecznie zbadać i osłuchać. 

Pełna zgoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, spacemarine said:

Niemcy spełniają plan pewnego malarza na całą europę, historia się powtarza.

 

Czcionka tylko nowocześniejsza niż kiedyś. Coś nie udała się Amerykanom, powojenna denazyfikacja Germanów. "Kauft nicht bei..." obowiązuje, zmienia się tylko końcówka w zależności na którego wroga klasowego padło. 

ap_0304070998.jpg

 

O zobowiązaniu wobec IMF pisałem już chwilę wyżej.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiamy kiedy blokada rachunków prywatnych za nie przyjęcie n-tego boostera? 

 

Obstawiam koniec 2022 przy "6 fali". 

 

Strzelać do skurwiesynów i się nie bać. 

 

Albo nowa Wiosna Ludów z tego będzie albo Orwell i system quasi niewolniczy na następne parę wieków. 

 

Trzeba też zadać b. ważne pytanie, co jest ukryte pod wymuszaniem szczepienia, które zasadniczo nic nie daje? 

 

Dziabkowanie setek milionów podludzi co pół roku, to gigantyczne koszty. 

 

Kasa kiedyś się skończy. Co potem? 

Edytowane przez maroon
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spacemarine napisał:

w praktyce odizolują osoby niezaszczepione, uniemożliwiając im m.in. pójście do kościołów, restauracji, galerii handlowych, kin, na koncert czy stadion sportowy.

FantasMegoria?!

..kk/nie chodzę.

..ristorante? pasta ala patelnia(resztki)DIY.  

..galeria to mi się kojarzy ze statkiem niewolników/łancuchy/wiosłowanie MUST HAVE NUE COŚ.

..koncert? Róże mojej babki są tak samo żółte jak mój dziadek który był azjatą.

..stadion? kurze już niema dobrego towaru z przemytu....teraz przemytnicy kupują w hurtowniach i robią z tego detal.

 

Póki nie zamkną zwykłych sporzywczaków to ze mogą te 'molochy' BARYKADKWAC.

Potem trzeba będzie je bużyć.    

Bo nie rentowne.

...ach rozpierducha na całego.

Jeszcze rok i 3 miechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

"Konstytucja wolności | Władza złamała właśnie własną obietnicę, że szczepienia nigdy nie będą obowiązkowe, i zdecydowała się zacząć wojnę z dużą częścią obywateli, zatrudnionych w kluczowych sektorach państwa, narzucając im faktyczny przymus szczepień. "

 

https://dorzeczy.pl/opinie/236680/warzecha-wladza-zlamala-wlasnie-wlasna-obietnice.html

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tornado napisał:

FantasMegoria?!

..kk/nie chodzę.

..ristorante? pasta ala patelnia(resztki)DIY.  

Krótkowzroczne podejście. Dzisiaj Ciebie to nie dotyczy, jutro władza Cię zauważy i wpadnie na kolejne pomysły. Dlatego trzeba się sprzeciwiać wszelkim restrykcjom. 

Edytowane przez Kapitan Horyzont
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliterarora Ja żadnych spiskowych teorii nie głoszę w przeciwieństwie do Ciebie, Ty negujesz rzeczywistość, ja ci poleciałem abyś SAM sprawdził jaki jest stan faktyczny i naprowadziłem nawet jak, zrobił to ktoś za ciebie widocznie czytanie postów masz w nosie albo czytanie ze zrozumieniem umyka. Kiedy ostatnio podałem dane z książki krzyczeli że to źródło antyszczepionkowe, ja chciałem aby obalono moją tezę nawet z własnych źródłach nie doczekałem się, ani Ty nie wskazałeś aby moje twierdzenia które ktoś potwierdził za ciebie były błędne, używać epitetów bez pokrycia można w nieskończoność, udowodnij że się mylę, bo jedynie co piszesz to tyle że to w twojej głowie się po prostu nie mieści. To nie jest plan który jest realizowany od roku czy dwóch ale od pokoleń, ta cała filantropia jak i ich fundację sprawdź je a potem dyskutuj.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.