Skocz do zawartości

Czy media nakręcają całe to szaleństwo z rzekomym rasizmem?


samotny_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

Na polskojęzycznym medium jakim jest onet zerknąłem właśnie na artykuł o tytule: "Wychowała w Polsce czarnoskórą córkę."Zapomnijcie o COVID-19 i HIV-ie. Pandemią jest nienawiść". Zaczyna się grubo i jest tendencyjnie. Polacy rasiści, etc. Oczywiście teraz lewicujące media będą prześcigały się w wyszukiwaniu coraz to bardziej dziwacznych historii jacy to Polacy są rasiści, wszystko na fali zamieszek w USA. Chyba nasi pismacy zazdroszczą bandyckich ekscesów jakie mają obecnie miejsce w USA i chcieliby chociaż namiastkę takiego niepokoju u nas.

 

Powiem wam moją historię. Można powiedzieć, że moje miasto jest typowym prowincjonalnym miastem. Czasy mojego przedszkola i szkoły podstawowej to lata 90-te. Do naszej klasy chodziła czarnoskóra dziewczynka i nigdy ale to nigdy nikt jej nie dokuczał ani nie traktował jej w jakiś inny szczególny sposób była po prostu jedną z nas, była naszą koleżanką z klasy. Moja szkoła podstawowa, jedna z kilku w mieście była też dla dzieci z okolicznych wiosek. Te dzieciaki też nie nigdy nie dokuczały jej z powodów innego koloru skóry (a stereotypowo to powinny bo wiadomo wieśniaki, ciemnogród, ksenofobia, i jakie tam jeszcze inwektywy lewacy lubią). Mam też znajomego, którego tata jest pochodzenia arabskiego, kolega ten też ma ciemniejszy kolor skóry i nikt nigdy z tego tytułu mu nie dokuczał, normalnie całą ekipą graliśmy w piłkę i bawiliśmy się jak to dzieciaki. No ale co ja tam człowiek z prowincji mogę wiedzieć.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, samotny_wilk napisał:

Oczywiście teraz lewicujące media będą prześcigały się w wyszukiwaniu coraz to bardziej dziwacznych historii jacy to Polacy są rasiści, wszystko na fali zamieszek w USA.

Dzisiaj z nudów przeglądałem sobie zagraniczne koncerny medialne typu CNN Int, BBC i tam właściwie chwalono to co się dzieje w USA, że jest to walka z rasizmem. Pokazano też zdjęcie banneru "Black Lives Matter" ubranego w jakieś kwiatki. Rzygać się chce.

 

 

Zresztą, podobny artykuł do tego który przytoczyłeś, już kilka lat temu widziałem na tym dziadowskim portalu informacyjnym.

 

Tutaj fragment artykułu:

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/mama-czarnoskorej-18-latki-wychowana-w-polsce-pandemia-jest-nienawisc/06nng59

 

Cytat

Katarzyna Chudzik: Jak poznałaś tatę Ali?

Emilia "EMILIYAH" Witkiewicz: Tata to za duże słowo, razem z córką nazywamy go dawcą. Miałam 18 lat, zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, pracowałam wtedy chwilę za granicą przed planowanym pójściem na studia. Pochodził z Nigerii, ale o tym dowiedziałam się dużo później. Okłamał mnie w tej kwestii. Udawał też samotnego, dopiero potem okazało się, że miał dwie rodziny na boku. Z tym, że myślę, że nie poróżniła nas kultura, ale jego charakter. Ja jestem osobą, która nie widzi koloru skóry, patrzę przez duszę i serce. Wtedy moja dusza była czysta, bardzo naiwnie się zakochałam. Kiedy zaszłam w ciążę, zaczął się dramat.

Hehehehhehehehehehheheheheh.

 

Puściła się młoda siksa, a teraz ma pretensje do innych.

 

EDIT: o ile w ogóle ktoś taki istnieje.

EDIT_2: Pani jednak istnieje, znalazłem na fb.  Widząc jej zdjęcia, jakieś bransolety z kości słoniowej i inne takie, przypomniało mi się co mówił Korwin o telegonii.

16 minut temu, cst9191 napisał:

Dzisiaj z nudów przeglądałem sobie zagraniczne koncerny medialne typu CNN Int, BBC i tam właściwie chwalono to co się dzieje w USA, że jest to walka z rasizmem. Pokazano też zdjęcie banneru "Black Lives Matter" ubranego w jakieś kwiatki. Rzygać się chce.

 

 

Zresztą, podobny artykuł do tego który przytoczyłeś, już kilka lat temu widziałem na tym dziadowskim portalu informacyjnym.

 

Tutaj fragment artykułu:

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/mama-czarnoskorej-18-latki-wychowana-w-polsce-pandemia-jest-nienawisc/06nng59

 

Hehehehhehehehehehheheheheh.

 

Puściła się młoda siksa, a teraz ma pretensje do innych.

 

EDIT: o ile w ogóle ktoś taki istnieje.

EDIT_2: Pani jednak istnieje, znalazłem na fb.  Widząc jej zdjęcia, jakieś bransolety z kości słoniowej i inne takie, przypomniało mi się co mówił Korwin o telegonii. Oczywiście poza tym jakieś lewackie hepeningi z tabliczkami black lives matter.

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to stara historia, tylko inne wydanie :)

 

Przypomnijcie sobie poetę, prawdziwego Polaka Simona Mola, który zarażał kobiety z lewackiego środowiska głównie wirusem, ale nie koronawirusem (taki suchar).

 

Simon Mol przed aferą stanowił wzór dla całego polskiego lewactwa. Murzyn, poeta, bojownik o wolność, a tak naprawdę gość, dla którego wsadzenie chorego kutasa do białej cipki oznaczało przekazanie demona.

 

Biały lewak bratający się z murzynem, a już szczególnie kobieta zawsze na tym ucierpi ostatecznie.

 

Pamiętajcie, że wiele z tych kobiet współżyjących z poetą Simonem roznosiło wirusa. Tracił na tym mąż, dziecko nienarodzone.

 

A pan Simon grał kartą rasizmu, kiedy Panie lewaczki nie chciały dać dupki, bo niektóre się opierały. Mówił, że jak to? Murzynowi nie da? No i ta się zgadzała, bo w tym środowisku oskarżenie o rasizm jest gorsze od śmierci w cierpieniu. Dwa, jak się zgadzały to wymagały, żeby gumkę nałożył. A on dalej mówił, ale jak to, a białemu dajesz bez, brzydzisz się mnie, jesteś rasistką?

 

Uważajcie Panowie i nie dajcie sobie wmówić, że to coś nowego :)

Edytowane przez mac
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bardzo wielu lat nie oglądam telewizji, ani nie czytam gazet czy popularnych portali informacyjnych. Ryba zawsze psuje się od głowy, to wpływowi ludzie kiedyś wbudowali psychologiczną wyższość w białych ludziach nad czarnymi, bo robili na tym interes. Rządził kapitalizm więc darmowe ręce do pracy były pożądane. Aktualnie rządzi na świecie lewica, więc media wzbudzają nienawiść do prawicowców, a być może za kilka pokoleń będą ludzi o tę nienawiść oskarżać.

Edytowane przez goryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o ustawki. Mamy już drugą, a jesteśmy na półmetku. Niedługo myślę jakiś "atak terrorystyczny" może nastąpić. 

Edytowane przez EMKEJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, jadąc autem przez miasto, mówię do kolegi: widzisz co ten typ robi, to chyba jakiś idiota. W momencie zrównania się, z wcześniej wspomnianym jegomościem, w jego bocznej szybie, ujrzałem kawałek kartonu z napisem: "Black lives matter", pozwoliło mi to potwierdzić, swoje wcześniejsze podejrzenia, że to jednak był idiota :) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, samotny_wilk said:

kolega ten też ma ciemniejszy kolor skóry i nikt nigdy z tego tytułu mu nie dokuczał

Ja mam taki "bonus" od natury, że zimą przypominam przysłowiowego młynarza, a w sezonie letnim można mnie śmiało wziąść za Włocha czy Hiszpana.

Od lat 90-tych w Polsce, po dzień dzisiejszy, ani razu nikt mi z tego powodu nie robił problemów - w Polsce. Natomiast za granicą, to już kilka razy się zdarzyło.

W obie strony - raz miałem przypadek, że Murzynka w USA dosłownie "robiła co mogła" aby się na mnie nie natknąć w biurze, bo usłyszała że "Polacy wszyscy to rasiści". W tym samym miejscu, Hindus, jak wszedł do lunch-room i zobaczył że miałby zostać sam ze mną - uciekł.

W drugą stronę, raz przed wpierdolem "bo możemy", od przypadkowo spotkanej grupy "Latino American", uratowało mnie przejście na rosyjski ("Nu tawariszcz") - co jak co, ale renomę to Rosjanie mają w świecie taką, że ich nie zaczepiają. Może dlatego, że nie mają wszczepionej "poprawności politycznej".

 

Co do mediów - od 1945r. mamy wszczepiane, że "prasa i telewizja kłamie". Bo kłamie.

To pozostało w mentalności, i wpływa na nasz odbiór "bodźców medialnych".

Więc szczucie nienawiścią przez media się u nas - nie udaje.

 

Ale coś jest w tym, że w Polsce "nic się nie udaje".

Pandemia - nie udała się.

Rewolucja komunistyczna - nie udała się, tak do końca.

Pucz opozycji - nie udał się.

Teraz, podsycanie nienawiści - nie udaje się.

Mam nadzieję, że kryzys też się nie uda. I jak tu nie kochać tego kraju nad Wisłą :)

 

Marzec '68:

7-12476.jpg

 

'81r., chyba:

Cenzura_PRL.jpg?itok=syUiKk-g

 

prasa_lze.jpg

 

avILqnj-abf-Rfc_raeMdt_-2tuwipt181sTyp8Q

 

Inna ręka może trzyma smycz, ale to nadal te same psy...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka się rasizmu tam gdzie go nie ma. Przepraszanie w Polsce za rasizm i kolonie to już perwersja. A tymczasem w Brukseli stoi sobie w centrum miasta przez nikogo nie niepokojony pomnik Leopolda II, belgijskiego króla, który zamordował parę milionów mieszkańców Konga...

 

https://natemat.pl/blogi/cozahistoria/250271,krol-belgii-mogl-wymordowac-nawet-polowe-populacji-konga-do-dzis-stawia-mu-sie-pomniki

 

Edytowane przez Kleofas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
59 minut temu, Brat Jan napisał(a):

Zastanawia wysoka Pozycja Węgier, Chorwacji, Malezji i Tajlandii??

Malezja i Tajlandia to ok. W końcu tu muslimskie kraje, a Koran jest jasny w sprawie żydów. Nie polubili się z Prorokiem.

 

I Francja na niebiesko.

Dobry żart. Chyba, że pytali tylko białych rodowitych francuzów z prowincji. ;)

https://www.theguardian.com/commentisfree/2023/dec/02/antisemitism-jews-france-emmanuel-macron-israel-hamas-war

 

W końcu tam - w dużych miastach - masz kilkanaście % wyznawców religii pokoju i bycie żydem jest raczej niebezpieczne.

 

edit:

antyimigranckiej, a nie antysemickiej. OK. error

 

Kwestia jak to badali. ;) Bo jak np. robili kwerendę po NGOsach i pytali taki "ośrodek moniotorowania...".

 

 

 

 

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW

 

Przy tym doszukiwaniu się na siłę rasizmu i robienia burzy w szklance wody, przyjemnie mi się oglądało program przed ostatnią galą prime mma z osobami występującymi w "igrzyskach gladiatorów".

Tam prowadzący zapytał czarnoskórego kolesia, czy przed kimś uciekał po mieście, inny występujący typ który nie darzył go sympatią stwierdził, że "w siatkę go łapią", na co murzyn odpowiedział

mu kurtuazyjnie "ty kurwo[i dalej wiązanką]", po czym chciał wjechać w niego z buta, ale jego noga została przechwycona przez przeciwnika, aż mu klapki spadły, później była szamotanina z ochroną.

 

Zastanawiałem się, czy płatki śniegu na twitterach nie będą się pruć, a organizacja przepraszać publicznie lub cancelować zawodnika, ostatecznie nic takiego się nie stało, nikt złego słowa nie powiedział, a youtube

na którym było streamowane wydarzenie nawet nie dał ostrzeżenia.

 

Lubię się czasem zresetować przy prostej rozrywce. 😊

 

A rasizm w PL jest zjawiskiem marginalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich dzieciecycych czasów jak był bum na NBA to połowa chciala być murzynami. Problem nakręcają grupy interesu a potem jest to zwielokrotniane przez media. Ja na przykład murzynów generalnie lubie (najlepiej u nich). Byłem obiektem zainteresowania grubych i starszych stewardes w amerykańskich liniach - były całkiem sympatyczne. To bylo zanim zrzucilem kg a jak widac one jednak preferuja oszczedny metabolizm. W Afryce dogadywałem się z lokalsami bardzo dobrze - są tacy jacyś szczerzy. Ale na Brooklynie mogliby mi zrobić z dupy jesień średniowiecza, nie zaprzeczam i mogłoby to wpłynąć na moje ogólne zdanie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.