Skocz do zawartości

Piosenki dające ciary


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.08.2020 o 23:23, BrainlikePennylooklikeAmy napisał:

Czy macie jakieś piosenki, które wywołują u Was mocne emocje, ciarki nawet łzy? 

 

Jakieś większe ciary, emocje czy wzruszenia mam przy muzyce poważnej. Uwielbiam zwłaszcza Bacha. Odpalam sobie na słuchawkach, żeby żaden dżwięk mi nie umknął. Organy mają w sobie jakiś majestat... Autentycznie mam dreszcze, gdy słucham :) 

 

 

Ale skrzypce też są cudowne :) 

 

 

 

Edytowane przez gladia
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gladia napisał:

Jakieś większe ciary, emocje czy wzruszenia mam przy muzyce poważnej.

No zobacz, a ja przeważnie w półsen zapadam. Uwielbiałam szkolne wypady do filharmonii, bo mogłam sobie słodko drzemać i  wychodziłam taka zrelaksowana :D.

 

Co do piosenek, to ostatnio trafiłam na tą 

Fajnie się do niej tańczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewelina napisał:

No zobacz, a ja przeważnie w półsen zapadam. Uwielbiałam szkolne wypady do filharmonii, bo mogłam sobie słodko drzemać i  wychodziłam taka zrelaksowana :D.

 

:D

Czasem faktycznie, gdy jakieś smęty lecą to można uciąć komara ;) Nie każdy kompozytor tworzył same arcydzieła czy wpadające w ucho kawałki..

A niektórzy wolą muzykę klasyczną w bardziej nowoczesnej aranżacji, np. (tu Vivaldi)

 

 

Edytowane przez gladia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć,

 

Muzyka lat 80-tych (ostatnio teraz tej słucham w radiu internetowym), elektroniczna, trance (z lat 2004 - 2007).

 

A jak słyszę Urszuli "Dmuchawce, latawce, wiatr", to kojarzy mi się tylko z tym:

 

 

Dlaczego? Bo wtedy, jako 10 - może 11 - letnie dziecko, jechałem z mamą i siostrą na wczasy nad morze. I mieliśmy przesiadkę na stacji, gdzie jeździły już pociągi elektryczne (w moim mieście wtedy nie było trakcji elektrycznej na kolei). To było dla mnie, jak porażenie prądem elektrycznym - ta szybkość, to przyspieszenie... To było dla mnie takie nowe, takie pierwsze. Do dziś mi zostało, jak słyszę tę piosenkę w radiu, to włączam sobie ten filmik :) Aż dreszcze mnie przechodzą :)

 

Dopiero ex kiedyś mi wyjaśniła, o co w tej piosence tak naprawdę chodziło... Ale moje pierwsze, dziecięce skojarzenie jest właśnie takie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo takiej muzyki jest. Zwłaszcza muzyki klasycznej albo operowej. 

 

Z tych nowszych to kompozycje Hansa Zimmermana jak tak z Gladiatora i najlepszej roli Russella Crowe.

 

Stay with me...

 

 

Two steps from Hell - The heart of Courage, daje prądy a nie ciary. 

 

 

Z polskich to Lipali - Upadam 

 

 

 

Ciary innego rodzaju daje Paweł Domagała - Weź nie pytaj. Dobrze że już tego nie grają w radiu. 

 

Poniżej zdublowalo mi posta więc zostawiam to same linki bo nie mogę usunąć. 

 

 

 

 

Edytowane przez RealLife
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.