Skocz do zawartości

Szczepionka na Covid ku przestrodze - brak badań wpływu na płodność, kobiety w ciąży, osoby zażywające leki itd, oficjalne dane rządowe z UK


spacemarine

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności będą lekarze, pielęgniarki its, jestem ciekaw ile z nich się zaszczepi, bo w praktyce z badań i ankiet często wychodzi, że się nie szczepią a innych zachęcają np wobec grypy, a są grupą chyba najbardziej narażoną: https://www.medonet.pl/zdrowie/wiadomosci,raport--lekarze-popieraja--ale-nie-szczepia-sie-przeciwko-grypie,artykul,1686746.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

W pierwszej kolejności będą lekarze, pielęgniarki its, jestem ciekaw ile z nich się zaszczepi, bo w praktyce z badań i ankiet często wychodzi, że się nie szczepią a innych zachęcają np wobec grypy, a są grupą chyba najbardziej narażoną:

 

A wiesz, jaki jest z tego zabawny, choć uboczny wniosek? 

 

Że tropiciele teorii spiskowych (nie chcę nikogo obrazić, dlatego staram się zastąpić słowo "foliarz" - jeżeli wolicie być nazywani jakimś innym neutralnym określeniem, to daj znać) są bardzo drobiazgowi jeśli chodzi o media, badania, itd. ale tylko wtedy, gdy im wygodnie. 

 

Normalnie mainstreamowe media to ściek, niegodny zaufania, ale jak nam pasuje pod tezę to proszę bardzo, i onecik może być. To, że badanie zostało wykonane przez nie wiadomo kogo czyli "niezależnych ekspertów" - też może być, chociaż w inne sytuacji zostałoby to pewnie przez tropiciela teorii spiskowych wyszydzone bez litości. To, że dobór w badaniu jest celowy - absolutnie nie szkodzi.

 

A nade wszystko nie szkodzi następująca rzecz - każdy średnio ogarnięty człowiek (tropiciel teorii spiskowych czy nie), wie jaki jest poziom służby zdrowia w Polsce. Jak trzeba, to się po nich jedzie bez żadnego problemu, bo mamy jedną z najmniej sprawnych służb zdrowia w Europie. Ale gdy jest potrzeba, to nagle te same niekompetentne, nieefektywne brakoroby są uznawane za autorytety, co nie? :) Noooo, jak polski lekarz czegoś nie robi, to jest to zaiste niezbity dowód, że "coś jest na rzeczy", prawda? A nie, chyba jednak nie.

 

Więcej zdrowego rozsądku, a mniej wybierania obserwacji i danych pod tezę życzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Że tropiciele teorii spiskowych (nie chcę nikogo obrazić, dlatego staram się zastąpić słowo "foliarz" - jeżeli wolicie być nazywani jakimś innym neutralnym określeniem, to daj znać) są bardzo drobiazgowi jeśli chodzi o media, badania, itd. ale tylko wtedy, gdy im wygodnie. 

Skoro już jesteś takim fanem tego określenia wtłoczonego w świat przez CIA to podaj przykład jakiś chociaż. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EMKEJ napisał:

podaj przykład jakiś chociaż. 

 

Pozwól, że się upewnię - mam teraz szukać na forum przykładów, jak fani teorii spiskowych dyskredytują mainstreamowe media? A może chodzi Ci o to, żebym udowadniał, jakie Ci użytkownicy mają zdanie o poziomie służby zdrowia? Serio??

 

4 minuty temu, spacemarine napisał:

Nie ma co wdawać się w dyskusje z tytusem,

 

No, jeżeli masz takie argumenty jak teraz, czyli samo ad personam, zamiast odniesienia się tego, co wam (Tobie) zarzucam, to jak najbardziej nie warto wdawać się w dyskusje. Tylko wiesz... to jest forum dyskusyjne. Jak coś wrzucasz, to musisz być gotów na dyskusje. A jak nie chcesz o tym dyskutować, to problem masz Ty, a nie ja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Że tropiciele teorii spiskowych (nie chcę nikogo obrazić, dlatego staram się zastąpić słowo "foliarz" - jeżeli wolicie być nazywani jakimś innym neutralnym określeniem, to daj znać) są bardzo drobiazgowi jeśli chodzi o media, badania, itd. ale tylko wtedy, gdy im wygodnie. 

 

Swoją drogą, przydałby by się kompleksowy temat nt. teorii spiskowych. Tego, że podatność na nie jest jest wcale wprost skorelowana z wykształceniem czy zamożnością, kwestią budowania szumu informacyjnego, tego, iż najskuteczniejsze teorie spiskowe, jak każdy doskonały przekaz propagandowy muszą mieć w sobie odrobinę prawdy na pierwszy rzut oka, by łatwiej były aprobowane i rozpropagowane itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, tytuschrypus napisał:

Pozwól, że się upewnię - mam teraz szukać na forum przykładów, jak fani teorii spiskowych dyskredytują mainstreamowe media? A może chodzi Ci o to, żebym udowadniał, jakie Ci użytkownicy mają zdanie o poziomie służby zdrowia? Serio??

A co w tym dziwnego? Twierdzisz pewne rzeczy więc chciałbym wiedzieć więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, EMKEJ napisał:

A co w tym dziwnego?

 

To, że jest to powielane w podobnych tematach tak często, że jest to wręcz obraźliwa sugestia. Nie tylko podobnych - jak trzeba, to zwykle "lewackie" (czyt. mainstreamowe media typu tvn, gw, onet itd. ) manipulują, wrzucają nieprawdziwe, propagandowe treści itd. i to jest wątek praktycznie w każdym temacie, w którym ktokolwiek się na nie powołuje. Jak są jakieś badania nie po myśli, to zaraz się je dyskredytuje. 

 

No chyba, że akurat przypadkiem bliżej nieokreślone badania opublikowane przez lewackie mainstreamowe medium stworzone przez "niezależnych ekspertów" powiedzą coś, co pasuje do tezy, to wtedy i media i badania są cacy.

 

Jeżeli Ty tego zjawiska nie widzisz, to ja nie mam jak Ci pomóc. Jak napiszę, że 2 +2 = 4 to będziesz oczekiwał dowodów? 

 

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Swoją drogą, przydałby by się kompleksowy temat nt. teorii spiskowych.

 

Nie wiem, czy to najlepsze forum do takiego tematu :) 

 

"Światy równoległe" Lamży są całkiem zjadliwe, "Struktura teorii spiskowych" pod red. Czecha też. Jest sporo prac naukowych na temat tego, dlaczego teorie spiskowe są obecnie tak popularne oraz jak rozumują ich wyznawcy, bo to jak większość ludzkich zachowań można ubrać w pewien schemat. Nauka ma dawno ogarniętych foliarzy, ale co tam ta nauka wie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tytuschrypus napisał:

Nie wiem, czy to najlepsze forum do takiego tematu :)

 

Od dawna nosimy się z utworzeniem działu "Kącik foliarza" no i chyba zbliżamy się w końcu do momentu gdy plany się urzeczywistnią :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mosze Red napisał:

Od dawna nosimy się z utworzeniem działu "Kącik foliarza" no i chyba zbliżamy się w końcu do momentu gdy plany się urzeczywistnią :D 

Myślałem, że forum całe foliarskie. Wszczepili mi 5g nadajnik i mnie kontrolujo zdalnie, na klawiaturze. Przepraszam, to nie ja napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrianoob

 

https://pl.wiktionary.org/wiki/foliarz

 

Google nie boli, Google pomaga :) 

2 minuty temu, mac napisał:

Wszczepili mi 5g nadajnik i mnie kontrolujo zdalnie,

 

Tylko dlatego wstrzymuję się ze szczepionką na covid, czekam aż będą wszczepiać z lepszymi prockami chipy :) 

  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrianoob napisał:

Może to dziwne o co zapytam ale serio nie wiem. Co to znaczy, że ktoś jest foliarzem?

 

Płaska ziemia, broń atomowa nie istnieje, reptyliony rządzą światem i takie tam.

 

Do tego często dochodzi faza, że CIA ich obserwuje z satelitów (choć ostatnio zmieniają to na drony - znak czasów), malowanie szyb na czarno, czapeczka z folii aluminiowej, która chroni przez zabójczym 5G i HARPA.

 

I takie tam inne przekonania i działania :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Nie tylko podobnych - jak trzeba, to zwykle "lewackie" (czyt. mainstreamowe media typu tvn, gw, onet itd. ) manipulują, wrzucają nieprawdziwe, propagandowe treści itd. i to jest wątek praktycznie w każdym temacie, w którym ktokolwiek się na nie powołuje. Jak są jakieś badania nie po myśli, to zaraz się je dyskredytuje. 

 

No chyba, że akurat przypadkiem bliżej nieokreślone badania opublikowane przez lewackie mainstreamowe medium stworzone przez "niezależnych ekspertów" powiedzą coś, co pasuje do tezy, to wtedy i media i badania są cacy.

Jakie badania, jakie tezy? Zacznij się proszę odnosić do tego co piszę ,a nie na około i wymijająco. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, EMKEJ napisał:

Jakie badania, jakie tezy?

 

Nie odpowiadam wprost, bo pytania są, pisząc wprost, głupawe. Wszystko to, o co pytasz opisałem w poście, do którego się odniosłeś. 

 

Jeżeli udajesz, że fani teorii spiskowych nie negują i nie dyskredytują mediów mainstreamowych i oczekujesz na to dowodów i cytatów, to trolluj gdzie indziej. 

4 minuty temu, Perun82 napisał:

Tylko się nie rozpędzajcie, bo zaraz MGOTWy Redpille i inne takie będą foliarskie :) 

 

I jestem przekonany, o czym piszę co jakiś czas, że wielu jest to malowniczo wszystko jedno - MGTOW to też dla nich taka sama teoria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tytuschrypus napisał:

I jestem przekonany, o czym piszę co jakiś czas, że wielu jest to malowniczo wszystko jedno - MGTOW to też dla nich taka sama teoria. 

 

I to jest podstawowy problem. Szum propagandowo - informacyjny. Mieszanie treści kontrowersyjnych dla mainstreamu, poza nim z przyczyn ideologicznych, (vide MGTOW), z czystym wariactwem w rodzaju płaskoziemców, reptilian, turbolechitów i wrzucanie wszystkiego do jednego psychiatrycznego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2020 o 06:22, spacemarine napisał:

Ciebie wpłynie, nie wiadomo jak wpłynie na Twoją płodność, nie wiadomo jak wpłynie na płód matki. NIE WIADOMO NIC KUR$A, ale spokojnie zaraz będzie

Ale co w tym dziwnego?

Liczy się KASA, a jak można przepchać sprzedaż bez poważnych badań to koncerny pchają. Zobacz, że np. w Brukseli, żeby zostać na podwórku UE, masz kupę oficjalnych lobbystów. No i komisarze/inni kluczowi politycy też przez lata działali na tym polu.

 

Typowy styk polityki z kasą i biznesem... oraz robieniem dobrze swoim darczyńcą, bo przecież życie na poziomie/fundusz emerytalny/wpłaty na kampanie to nie są tanie rzeczy.

No i oczywiście okazja do "ukręcenie lodów" na pandemii... jest panika to można coś ugrać, wiec grają. Nie mieszałbym w  to żadnego NWO, tajnej rady rabinów czy billa gatesa. ;)

 

Jak płodność to depopulacja, tak? Czyli taka sztandarowa "czapeczkowa" teoria. Tylko po co?

Sprawdźcie sobie dzietność za 2019 - dla krajów wysokorozwiniętych. Albo strukturę gospodarstw domowych Eurostatu, znowu dla naszego podwórka. 

Co z tego wynika? Że Europa, inne kraje wysokorozwinięte zresztą też, sama się złoży w ciągu max 3 pokoleń - nie potrzeba do tego specjalnych szczepionek, celowo obniżających dzietność, bo i tak jest dużo poniżej odtwarzalności biologicznej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

 

Płaska ziemia, broń atomowa nie istnieje, reptyliony rządzą światem i takie tam.

 

Do tego często dochodzi faza, że CIA ich obserwuje z satelitów (choć ostatnio zmieniają to na drony - znak czasów), malowanie szyb na czarno, czapeczka z folii aluminiowej, która chroni przez zabójczym 5G i HARPA.

 

I takie tam inne przekonania i działania :) 

Zapomniałeś o działach orgonowych. Bez działa w ogródku się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maroon napisał:

Zapomniałeś o działach orgonowych. Bez działa w ogródku się nie da. 

 

Nie zapomniałem, jestem agentem reptylskim, sieję dezinformację, akurat temat dział, które są prawdziwe miał zostać przykryty przez rozdmuchany temat płaskiej ziemi ?   

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Obliteraror said:

Ale w światowe spiski Big Pharmy nie wierzę :) Miej litość.

W podanym przykładzie, akurat spisek przemysłu tytoniowego (6 głównych producentów amerykańskich, przynajmniej) udało się udowodnić. Po 53 latach, ale jednak. Zabawne, że do dzisiaj, istnieją ludzie (szczególnie palacze) którzy "nie wierzą" w szkodliwość palenia tytoniu, którą udowodniono w 1952r. :) i puszczając dymka, chwalą się swą niewiarą w "spiski" i "foliarzy". Ich życie, ich wybór - zero litości z mej strony.

 

Tylko że to nie ma znaczenia - gdyby się nie spotkali, dalej każdy z tych koncernów działałby tak samo, tylko samotnie. Bo utrzymanie produkcji i zysków leżało w ich najlepiej pojętym interesie, nie tylko wspólnym, ale też każdego z osobna... a dopóki ktoś ma interes i zysk, to nie ma znaczenia czy działa sam, czy "spiskuje". Więc nie ma znaczenia w przypadku Big Pharmy, czy spiskują czy nie - sama motywacja ich działania, kwestia że ich zyski pochodzą z leczenia, ale nie z wyleczenia - wystarczy.

Inaczej, z innej strony  - jeśli możesz udowodnić, że zarząd jakiejś korporacji medycznej nie działa w interesie maksymalizacji zysków swoich, korpo i akcjonariuszy, to jest to podstawa do wniesienia oskarżenia o działanie na szkodę kierowanej przez nich firmy. Na przykład, jeśli wypuścili znacznie tańszy zamiennik, leczący to samo, co dotychczas znacznie droższy produkowany przez nich lek, i tą metodą obniżyli potencjalnie dochód firmy. Litość w biznesie to rzadko spotykana cecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Obliteraror said:

 

Na pewno, tutaj zgoda. Ale w światowe spiski Big Pharmy nie wierzę :) 

A czemu zaraz spiski? Zwykła wspólnota interesów w pewnych obszarach wystarczy. Jak ja jestem duży i ty duży, to zamiast się szarpać pogadajmy jak razem naiwniaków z kasy zczyścić. Producenci farb nieformalne oligopole tworzyli to tym bardziej koncerny farmaceutyczne mogą. Tylko to jest robione w niejawny i zazwyczaj bardzo subtelny sposób. No i taka okazja jak dziś nie zdarza się często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.