Skocz do zawartości

O żesz k....co tu się odwalilo na rynku mieszkan ?


Wolverine1993

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ludzie są skłonni zapłacić za działkę przy granicy Warszawy 700 pln/m2, to i pewnie są skłonni zapłacić 18k z metra za klitę. 

 

Przy czym należy pamiętać, że tego raczej nie kupuje się "pod inwestycję", tylko dlatego że po prostu stać albo tatuś kupił córecze/synkowi. 

 

Batorego to "prestige". Kilka uczelni dookoła, wielki park, metro, knajpy, kluby, 5 minut do ścisłego centrum. Pokój w ekskluzywnym akademiku po prostu. Tyle że ciasnawy 😂

 

Patrząc na wzrost cen, to niedługo na kawalerkę 18m2 na obrzeżach będzie potrzebne pół miliona. Bez obrazy ale cała wieś się pcha do Warszawy drzwiami i oknami. Generuje to spory popyt. Wystarczy popatrzeć na najbliższe okolice W-wy. Budownictwo indywidualne prawie zanikło, bo cała ziemia jest wykupywana na pniu przez dewow pod całe ciągi domków typu kopiuj-wklej. I ludzie to biorą. Kto mądry to ucieka 40-60 km od centrum. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Wolverine1993 said:

No ale mi chodzi głównie o metraż..  przecież 7m2 to klatka dla zwierząt a nie mieszkanie z kuchnią i łazienką 🤦

Czemu. Malutki pokoik hotelowy 2x3,5. Kibel z prysznicem 1,5m, szafeczka, biureczko, łóżko. I tak lepiej niż japońskie ensuite w tubie 😂

 

Natomiast tak, zgadzam się, trzeba być jebniętym zdrowo żeby w czymś takim mieszkać. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maroon napisał:

Czemu. Malutki pokoik hotelowy 2x3,5. Kibel z prysznicem 1,5m, szafeczka, biureczko, łóżko. I tak lepiej niż japońskie ensuite w tubie 😂

 

Natomiast tak, zgadzam się, trzeba być jebniętym zdrowo żeby w czymś takim mieszkać. 

7m2 to już zezwierzęcenie moim zdaniem. 20m2 to minimum do jakiegokolwiek normalnego funkcjonowania . 

 

Ja wiem że w Azji też są podobne kwiatki, ale ile tam jest ludzi a ile u nas. 

W Tokio żyje okolo 30mln ludzi czyli prawie tyle co w całej Polsce na powierzchni średniego powiatu, strzelam w tej chwili bo nie sprawdzałem dokładnie ale tak przypuszczam. Więc nie ma co się dziwić że tam występują takie zjawiska. 

 

Równie podobne zjawiska występuja w okolicach doliny krzemowej, aczkolwiek jakie tam są możliwości a jakie w Warszawie, bez jaj. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, maroon said:

Malutki pokoik hotelowy 2x3,5

Dla firmy, do której co i rusz przyjeżdżają kontraktorzy na tydzień-dwa, kupno może być tańsze niż rezerwowanie pokoju w hotelach; zwróci się w trzy lata, nawet zarobi się na odsprzedaży.

Jako pracownik, też wolę mieszkania (może niekoniecznie 7m2) niż zazwyczaj proponowane hotele.

 

1 minute ago, Wolverine1993 said:

20m2 to minimum do jakiegokolwiek normalnego funkcjonowania

Nie przesadzajmy, na tydzień-dwa jest spoko, sporo hoteli jest mniejszych. Na miesiąc też da radę. Na 10 lat w kredycie - szaleństwo do kwadratu.

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bassfreak napisał:

Te kurwy z mafii deweloperskich powinni wysyłać do gułagu na ciężkie roboty.  Niedługo mieszkania 1m2 za 400 tysięcy.

 

Przede wszystkim z rządu.  

1. Uporządkowanie sprawy gruntów, wymuszenie na samorządach uchwalenia planów zagospodarowania przestrzeni. 

2. Symetria w prawie bankowym. W tej chwil instytucja finansowa kontra konsument, to jak walec przeciwko orzechom. 

3. Zależy na jakim etapie życia i po co. Ja mieszkałem kiedyś na 20 metrach i myślę że dałbym radę i dziś. 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, yrl napisał:

Ja tu się zastanawiam czy kawalerka 30m2 nie za mała i nie szukać czegoś z 2 pokojami a tu widzę 7m2. Jakoś nie chcę mi się wierzyć że to się pomieściło. 

Oczywiście że nie pomieściło się, pic na wodę fotomontaż 😃 chyba że wszystko robione pod karła 1.40 to może by się udało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tam jest błąd i po prostu przeznaczeniem tego lokalu nie jest mieszkanie, tylko małe biuro. Wstawiasz tam jeden mebel, masz kibel i tyle, Mieszkania zaczynają się od 17m2, co jest takim min, aby to podzielić na kuchnio-pokój i łazienkę. Na takim metrażu bazują również grafiki zawarte w tym ogłoszeniu pokazujące potencjalne jego wykończenie.

 

W całym budynku masz tylko dwa takie pomieszczenia i zapewne takie jest tez ich przeznaczenie. Są osoby, które potrzebują tego typu miejsca, aby móc spokojnie pracować i mieć wyraźnie rozdzielone płaszczyzny praca-dom, a jedyne co potrzebują to miejsce na lapka i ewentualnie ekspres do kawy.

 

No chyba, ze się mylę i deweloper pragnie sprostać potrzebom karłów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w granicach przewidywalności. Coraz więcej kociar i graczy komputerowych ;) 1 pokój wystarczy. Dalej spęd ludzi do miasta, jak much do gówna. I jeszcze jeden czynnik erozyjny, wspólny dla całego świata zachodniego:

 

OGROMNY DODRUK GOTÓWKI PRZEZ WSZYSTKIE ROTSZYLDOWE BANKI CENTRALNE.

 

A to oznacza, w momencie, kiedy te €, $, czy cebuliony zaczną porządnie cyrkulować, ogromną inflację i wzrosty cen. Po domach w Italii, tych atrakcyjnych, z ziemią uprawną już widzę wzrost od ub. roku, jakieś 30%. Ludzie wykupili, a co nie wykupili Italianiec podniósł o 50%, a nawet o 70% cenę. Na szczęście w marketach ceny jeszcze po staremu.   

 

Ta hucpa z kowidkiem to wielki skok na kasę z oszczędności, nie muszą sięgać na wasze konta. Bo to nie nieruchomości drożeją, tylko nas okradają z siły nabywczej. 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pancernik napisał:

Mieszkania zaczynają się od 17m2, co jest takim min, aby to podzielić na kuchnio-pokój i łazienkę.

Mieszkanie może mieć minimalną wielkość 25 mk - §94 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wszystko co ma mniej ma w papierach inne przeznaczenie - ciekawe co księga wieczysta mówi o takich lokalikach

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Optimus Prime said:

minimalizm 😛

 

 

Minimalizm ma wiele zalet. Znam parę starszych osób mieszkających w całorocznych domkach 25-30m2 na ogrodkach działkowych 300m2. Domki komfortowe, przytulne, bardzo tanie w utrzymaniu, łatwe do sprzątania. Dookoła dużo "sąsiadów" w podobnym wieku, przez większą część roku totalna cisza. 

 

W wielu podwarszawskich miejscowościach, zwłaszcza tzw. linii WKD jest masa działek po 250-350 m2 jeszcze sprzed wojny z domkami po 40-60m2. Ludzie tam z powodzeniem mieszkają. Koszty takich domków niewielkie, sąsiedztwo zazwyczaj wieloletnie i zżyte ze sobą. 

 

Konieczność posiadania pałacu 200+m2 tkwi jedynie w mentalu i jest po części implantowana przez serialowy lajfstajl, gdzie są same apartamenty i wielkie posiadłości. 

 

Często też "napływ" zwłaszcza panie, jako wyznacznik sukcesu uważa 250m2 w kredycie na 30 lat. 

 

Ale wcale nie trzeba tak żyć, tylko musisz mieć wyjebkę na opinie otoczenia. 

 

I ja oczywiście nie mam nic przeciwko dużym metrażom, ale w naszej rzeczywistości to jest bardzo drogi sport. 

Edytowane przez maroon
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maroon napisał:

Minimalizm ma wiele zalet. Znam parę starszych osób mieszkających w całorocznych domkach 25-30m2 na ogrodkach działkowych 300m2. Domki komfortowe, przytulne, bardzo tanie w utrzymaniu, łatwe do sprzątania. Dookoła dużo "sąsiadów" w podobnym wieku, przez większą część roku totalna cisza. 

 

W wielu podwarszawskich miejscowościach, zwłaszcza tzw. linii WKD jest masa działek po 250-350 m2 jeszcze sprzed wojny z domkami po 40-60m2. Ludzie tam z powodzeniem mieszkają. Koszty takich domków niewielkie, sąsiedztwo zazwyczaj wieloletnie i zżyte ze sobą. 

 

Konieczność posiadania pałacu 200+m2 tkwi jedynie w mentalu i jest po części implantowana przez serialowy lajfstajl, gdzie są same apartamenty i wielkie posiadłości. 

 

Często też "napływ" zwłaszcza panie, jako wyznacznik sukcesu uważa 250m2 w kredycie na 30 lat. 

 

Ale wcale nie trzeba tak żyć, tylko musisz mieć wyjebkę na opinie otoczenia. 

No ale 30 czy tam 40 M2 w domku z działką a 7m2 w klitce w bloku to chyba nie to samo prawda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dassler89 napisał:

Mieszkanie może mieć minimalną wielkość 25 mk - §94 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wszystko co ma mniej ma w papierach inne przeznaczenie - ciekawe co księga wieczysta mówi o takich lokalikach

 

W papierach masz lokal użytkowy, dalej niewiele się zmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pancernik said:

W papierach masz lokal użytkowy, dalej niewiele się zmienia.

W stolicy była przynajmniej jedna afera, gdzie ludzie kupili mieszkania, a w akcie mieli "lokal użytkowy". Jak jest klient, to metoda wyruchania się znajdzie 😁

 

@Wolverine1993Odniosłem się do tego kontenera na polu. 

Edytowane przez maroon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie cały kanał poświęcony domom o małym metrażu, niektóre aranżacje, funkcjonalność, rozwiązania i pomysłowość są imponujące:

 

https://www.youtube.com/c/livingbig/videos 

 

Niesamowicie podobał mi się ten domek, dużo światła, ładne widoki, prostota i jednocześnie ma "to coś".

 

 

  

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.