Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

@niemlodyjodaSkąd ty tą mapę wziąłeś? Albo jest kompletną bzdurą albo zwyczajnie nieaktualna. Australia uważa Amerykę jako największego wroga a Ameryka tam wojsko sprowadza i bazy robi? To gdzie tu jest sens? Tak samo z krajami Azji. Jak widziałem ostatnio badania, to największe zagrożenie, Amerykanie widzą w Chinach a nie Iranie. 

Ja tylko  też przypominam, żeby zerknąć sobie na ostatnie badania w Szwecji czy Finlandii. Coraz więcej mieszkańców Finlandii i Szwecji chce dołączyć do ,,zbrodniczego" NATO. Ja to tyle razy już pisałem, że każdy kraj uznawany za potęgę odwala takie akcje, to ja nie wiem co jest w tym niezwykłego. 

Chiny obozy koncentracyjne mają, ruscy wysłali pokojowe siły do Kazachstanu i strzelali do ludzi zwykłych...

No oni rzeczywiście wiele różnią się od Ameryki. Xd 

 

 

 

 

Edytowane przez $Szarak$
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Obliteraror napisał:

Kogo? xD

 

Ciesz się, że nie zostałeś nazwany medycznym Analcondą :D ten tytuł należy już do kogoś innego i jest zajęty :D:D:D

 

No luz, masz swoje zdanie, przynajmniej umiesz je bronić i jakoś uzasadniać co powoduje, że można zrozumieć twój punkt widzenia.

 

Masz naprawdę dobre wypowiedzi w innych watkach. Pisz swoje :)

 

Edytowane przez Martius777
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/22/2022 at 8:24 AM, niemlodyjoda said:

PS Gotowi do służby za nasze witaminki?? :D

Witaminki bo kwaśne jak kwas askorbinowy :).

22 hours ago, zychu said:

na wzór izraelski, czyli z witaminkami dostającymi wpierdol na kompanii.

Poczytaj więcej o tym. Kobiety w armii w Izraelu to >50% korpus oficerski. 4% kobiet służy w jednostkach liniowych, reszta to "wsparcie".

W przypadku wojny zachodzisz w ciąże jeżeli nie chcesz służyć jako żołnierz tyłowy w logistyce czy szpitalu polowym. 

 

https://www.theatlantic.com/international/archive/2014/08/gaza-a-mans-war-israel-gender/375689/

On 2/22/2022 at 10:10 AM, slusa said:

Chętnie, ale religia mi zabrania, nie jestem w kościele i opłacam składki na związek buddystów ^^ więcej nie udało mi się wymyślić co można zrobić 

Na to już Brytyjczycy znaleźli sposób w 1916. Obóz koncentracyjny dla "consciencous objectors". Zima w Szkocji, spanie w namiotach, praca w kopalni. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Orybazy napisał:

Kobiety w armii w Izraelu to >50% korpus oficerski. 4% kobiet służy w jednostkach liniowych, reszta to "wsparcie".

W przypadku wojny zachodzisz w ciąże jeżeli nie chcesz służyć jako żołnierz tyłowy w logistyce czy szpitalu polowym. 

 

To jest dobra myśl aby zwiększyć dzietność- "Kobieto kończysz 19lat? To albo 2 lata wojska, albo ciąża" (nie dotyczy matek co najmniej 3 dzieci) :D

Edytowane przez Brat Jan
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby wywołanie wojny nie będzie po to aby przykryć sprawą ważniejszą nieudolność polityków ws kovidozy?

Po prostu nikt nie będzie sobie zawracał głowy 100 000 zgonów emerytów ( w PL), gdy na wojnie giną młodzi chłopcy.

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Brat Jan napisał:

Czy aby wywołanie wojny nie będzie po to aby przykryć sprawą ważniejszą nieudolność polityków ws kovidozy?

Po prostu nikt nie będzie sobie zawracał głowy 100 000 zgonów emerytów ( w PL), gdy na wojnie giną młodzi chłopcy.

Teraz już w mediach zmienili temat, a wirus sam się ulotnil jakoś... 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cst9191 napisał:

Za dwa dni zobaczymy :)

To już naprawdę jak Jehowi czekający na kolejny koniec świata.

3 minuty temu, zychu napisał:

A tu trzeba emocji, trzeba trupów!

Też mnie to dziwi. Niektórym jak widać potrzeba takich wątpliwych emocji, jak nie przymierzając Paniom :)

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczeło się, chyba o 3:00 albo 4:00 rano czasu polskiego. Putin wypowiedział wojnę Ukrainie i wezwał Ukraińskich żołnierzy do poddania się.

 

 

Atakowane jest lotnisko w Kijowie, Charków, Odessa. 

 

Kolejne oddziały ruszyły z Białorusi.

 

Amerykanie zaobserwowali wystrzelenie rakiet dalekiego zasięgu z terytorium Rosji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z wypowiedzi Putina to najbardziej śmieszy Władze Ukrainy Putin nazwał "juntą, która działa przeciwko narodowi" oraz "neonazistami", którzy przejęli władzę.                                                     Putin cały czas gada o tych nazistach ukraińskich. Oczywiście rozumiem, że to jest  usprawiedliwienie jego ataku na Ukrainę, ale jest to wyjątkowo śmieszny argument. Wiem, że na Ukrainie wciąż w miarę popularny jest kult Bandery, ale bez przesady. Żadna mniejszość rosyjska ani jakakolwiek inna mniejszość narodowa nie jest tam w żaden sposób prześladowaniana a on gada nawet o jakimś "ludobójstwie". W ogóle mam wrażenie, że Putin  chociaz rzeczywiście jest  sprytny tak jak stwierdził to zresztą wczoraj   Donald  Trump to jednak sprawia wrażenie swirnietego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwcie się o Ukrainę jest bezpieczna - "– Tej nocy Jill i ja modlimy się za odważny i dumny naród Ukrainy – dodał prezydent USA" - najlepsza beka jaka może być :D 

Churchil też się modlił za Polskę w 1939 roku :D 

 

Myślę, że do wieczora, maks do jutra, Rosjanie zakończą deal.

Arcyśmieszne te artykuły z Onetu wczoraj o tym jak to się Ukraina będzie bronić :D 

Najciekawsze jest to czy to prawda, że desant rosyjski wylądował w Boryspolu, ok 50km na wschód od Kijowa (lotnisko) - mnie by to nie zdziwiło, biorąc pod uwagę, że policjant na Ukrainie zarabia 1600-1800 złotych. więc 20-30 tysięcy to duża kwota jak ktoś "wziął w łapkę".

U nas zresztą byłoby to samo bo mundurówka ma bardzo słabe pensje. 

 

Cały świat będzie teraz słał tylko sygnały oburzenia, pieprzył dyrdymały o biednych Ukraińcach a palcem nie kiwnie.

Chyba już ostatnia lekcja dla polski żeby zacząć myśleć, bo Anglosasi powtórzyli numer z 1939 roku po raz drugi - mamili Słowian (Ukraińców), że ich obronią, a zostawili ich samych czyli znów płacą nie swoją krwią.

 

Tak naprawdę, jak widać, od II WŚ niewiele się zmieniło, nie ma "końca historii", nie ma PAX America tylko wracamy do koncertu mocarstw. Pytanie kto jest z kim dogadany czy USA z Rosją czy Chiny z Rosją - jeśli Chiny z Rosją za jakiś czas, a będzie on skracana z każdą lokacją większej ilości żołnierzy na wschodzie NATO, zacznie się kolejna zabawa w naszym regionie bo widać, że Rosja, podobnie jak Ameryka w trakcie kryzysu kubańskiego, nie da sobie pod nosem zainstalować rakiet i wojska.

 

Najśmieszniejsze jest to, że ani Ameryce ani Rosji, to w żaden sposób nie szkodzi bo robią wojny na terytorium kilku pionków, a nie na swoim.

 

Ja bym raczej zadał następujące pytania:

1. Co z koncepcją międzymorza na poczet której, Polacy jeździli na Majdan wk*rwiać ruskich?

2. Co z koncepcją "buforu" w postaci Ukrainy - w jaki sposób ten bufor ma nas chronić, skoro graniczymy z Białorusią i Rosją

3. Czy Polska ma nadal ochotę zawrzeć sojusz wojskowy UPA - Ukraina, Polska, Anglia? :D

4. Czy Polacy nadal wierzą, na przykładzie Ukrainy, że ktokolwiek, poza nimi samymi, będzie ich w stanie obronić w przypadku jakiejkolwiek agresji?

5. Który z naszych sąsiadów (liczę od północy) - Rosja, Litwa, Białoruś, to co zostanie z Ukrainy, Słowacja, Czechy, Niemcy - będzie umierać za Białystok, Rzeszów czy Lublin?

6. Czy wielu Panów zaciera już łapki na "uchodźczynie" z Ukrainy :D:D:D 

7. Na koniec - ciekawe ile potanieją nieruchomości na wschód od Wisły :D 

 

Kto ma trochę rozumu - obserwujcie "na chłodno" co się dzieje na Ukrainie i przyłóżcie to do naszego Państwa bo mogłoby to wyglądać bardzo podobnie, z tym że zamiast zatrzymania się na linii Dniepru będzie to linia Wisły.

 

Warto tu zerkać jak zachód na to patrzy wszystko, aktualizowane live:

https://edition.cnn.com/europe/live-news/ukraine-russia-news-02-23-22/index.html

 

 

Zapach gradu o poranku...

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam jedno - dobrym prognostykiem kto z kim trzyma będzie wykluczenie Rosji, podobnie jak wykluczono kilka innych Państw, z systemu SWIFT.

Dla przypomnienia - SWIFT obsługuje przelewy międzynarodowe, konkretnie dolary.

Jeśli Rosja zostanie utrzymana w SWIFT idzie z Ameryką, jeśli nie - jest z Chinami.

Osobiście nie wierzę w to, iż od 2014 roku nie są na to przygotowani - to zresztą jeden z głównych celów Chin - zmienić walutę rozliczeniową w handlu międzynarodowym z USD na Juany.

Gdyby doszło do uruchomienia alternatywy dla SWIFT - Chiny mogą otwierać szampana bo to oznacza złamanie monopolu anglosasów.

 

Już niedługo zobaczymy jak klocki są poukładane a to jest kluczowe dla Polski i jej przyszłości oraz tego czy w regionie będzie spokój czy nie.

 

Dla mnie najgorsze jest to, że w skutek zaniedbań Polska nie jest podmiotem, a przedmiotem tego, co się dzieje i najprawdopodobniej nasza możliwość decyzyjności jest bliska 0.

 

Syreny alarmowe + ludzie uciekający z Kijowa:

 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Everson napisał:

utin cały czas gada o tych nazistach ukraińskich. Oczywiście rozumiem, że to jest  usprawiedliwienie jego ataku na Ukrainę, ale jest to wyjątkowo śmieszny argument.

Nie jest tyle śmieszny, lecz propagandowo bazuje na wielu rzeczach, również próbie (nie wiem, na ile będzie udana) narodowych resentymentów i tradycji, historii wielkiej wojny ojczyźnianej i walki Sojuza "z faszyzmem" :)

34 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Czy Polska ma nadal ochotę zawrzeć sojusz wojskowy UPA - Ukraina, Polska, Anglia?

Sam skrót jest obrzydliwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Obliteraror napisał:

Sam skrót jest obrzydliwy.

 

Środowiska skrajnie prawicowe na Ukrainie (czyli te związane mocno ze Lwowem i zachodnią częścią tego kraju tzw. Banderstadtem - to słowo poznałem dzięki Ukraincom pracującym ze mną) są bardzo mocno zinfiltrowane przez służby rosyjskie i będą używane do prowokacji przeciwko Polsce.

 

Dopóki Ukraińcy nie wyrzekną się dziedzictwa Bandery, a tego zrobić nie mogą bo to on niejako "stworzył" ten kraj dając podstawy polityczno-filozoficzne pod czystki etniczne na Polakach, dopóty będzie to mega wygodne narzędzie dla Rosjan.

 

Swoją drogą - nie chcę upubliczniać prywatnych zdjęć ale dostałem fotki urzędów Państwowych ale także prywatnych domów wczoraj z jednego z większych miast na zachodzie Ukrainy - na 90% razem z flagą Ukrainy wisi upowska.

 

Zachowanie Putina i jego doradców jest bardzo racjonalne i starannie przemyślane, zresztą tak samo jak zachowanie Zachodu czy Chin - jeśli ktoś myśli, że którakolwiek ze stron jest "szaleńcem", "idiotą" etc. to analizuje problem w emocjach, a nie na chłodno.

 

Polska będzie płacić teraz cenę za zmarnowanie 30 lat (brak budowy armii, brak własnej gospodarki, kolonizację gospodarczą), oby jak najniższą.

 

I zanim tu jakiś mądrala wpadnie i zacznie płakać o Rosjanach u nas - nie, zdecydowanie u nas teraz będzie spokój. Oby bez dodatku słowa "jeszcze".

 

My jako "żuczki" nie możemy nic z tym zrobić poza ewentualnym myśleniem o zabezpieczeniu własnej dupy.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.