Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

@spacemarine, oczywiście, nie trzeba poklatkowo. Widać, jak dwie rakiety uderzają zaraz obok chałupy.

 

Nawet jeśli obok był jakiś bwp/strategiczny sracz/rodzielnica elektryczna, to nie zmienia faktu, że ruscy nacierają, a ludzie giną.

 

 

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Korwin trzyma poziom ❤️

A skąd polski polityk może cokolwiek wiedzieć, Korwin czy inny, srebrnej kuli nie mają. Wiedziały pewnie tylko służby wywiadowcze innych państwa  (Baiden przecież oficjalnie podawał że Putin już podjął decyzję o ataku na UA) i i oligarchowie ukraińscy :D Aha a na forum chyba absolutarianin coś takiego wieszczył. 

Edytowane przez Wruźka Zębuszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Imo dużo osób tutaj pisze, że już po Ukrainie, ale z tego co czytam z różnych źródeł to jest twardy opór i wcale tak wszystko przejmowane nie jest. W Czarnobylu bardzo grube starcia sa, Charkowie itd. 

 

 

Taki opór to długo nie potrwa, kiedy nie ma kontroli przestrzeni powietrznej.

Dostały lotniska i stacje radarowe w całej Ukrainie.

Kilka lotnisk jest pod kontrolą spadochroniarzy, zaskoczeni Ukraińcy powoli organizują jakieś kontruderzenia.

Do tego obszar pomiędzy Chersoniem a Krymem jest już pod kontrolą Rosji - praktycznie nie było oporu.

 

USA chciało Afganistan - może będzie go miało, jak się uda ustalić obronę na Donie i będzie pat.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem w Europie Universalis to zajmowałem więkoszość terytorium wrogiego państwa a oni oddawali mi poźniej kilka prowincji. Coś tam ruskie muszą postrzelać i nastraszyć, żeby dostac ten Dobans i ługańsk. A za kilka lat połączą je z Krymem i tak co kilka lat. 

 

Lider rosyjskich separatystów w Polsce wieszczący konflikt na naszym terenie :(

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

@sargonNo tak. USA chciało ble ble ble. Co kogo to obchodzi? Dla Rosji wrogiem jest NATO, dla nas jest Rosja. Gdyby Ruskich nie było, byłyby tutaj spokój - dlatego powinni zostać zniszczeni za wszelką cenę. 

Ja nie wiem w ogóle co to za gadanie ,,bo stany Zjednoczone!".

 

No nie wiesz, bo jesteś młody, głupi i narwany.

Po angielsku jest taka bajka, o małpie, która boi się wyciągać kasztany z ognia sama, więc namawia do tego kota. Kot się parzy w łapę, a małpa zajada kasztany.

I jest takie wyrażenie :  "cat`s paw".

Czyli wysługiwać się kimś.

 

W 2 wś straciliśmy prawie 24% ludności.

Ile stracili anglosasi ? ;>

 

Jakby USA miało jakiś konkretny interes, to by - po 1 - Obama nie anulował programu baz, po 2 - każdy inny prezydent by te bazy postawił.

 

Słowa są ważne jedynie dla narwanych głupków, a o czymkolwiek mogą jedynie świadczyć czyny - konkretne materialne dokonania.

 

A jakie mamy dokonania ? UK wprowadza program reform, gdzie głównie likwiduje siły pancerne i ogranicza lądowe.

USA nic w PL nie postawi,  "bo Niemcy się nie zgadzają".

 

Rozum, a nie uleganie histerii polecam.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, $Szarak$ napisał:

@sargonHeh wiem, matuszka Rosjia chce pokoju. 

 

Ta, a wujcio Sam jest naszym gorącym przyjacielem, dlatego już nam stawia bazy Patriotów od 15 lat, i "wyraża zgodę" na zakup czołgów po +130% ich wartości.

 

Nie wiem, czy masz lat 15 czy 21, ale widać jeszcze gówno wiesz o życiu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fury King napisał:

Stanowski wyzywa Rosjan od kurew. Przypomnicie mi czy był tak odważny jak Izrael ostrzeliwywał palestyńskie bloki? 

 

Ja się zastanawiam, gdzie są te wszystkie Franki, Ochojskie i inne spierdoliny plujące na ochronę granic.

Teraz, spacemarine napisał:

Po tym co CNN wyczyniało z propagandą covid, klęczących i Kyle Ritenhousa  to bym mimo wszystko uważał na te ich materiały, serio daje się wojsko filmować ruskie? Trochę dziwne

Tutaj by się dawali - po pokazuje ich postępy.

Zaatakowali rakietowo Iwano-Frankowsk - lotnisko i okolice.

Także mały odział spadochroniarzy byłby do przemycenia.

Zwłaszcza, że dozór jest zakłócany mocno EW, a główną obroną plot pozostają chyba te manpadsy i podobne platformy.

 

Smutne, i pokazuje, jak bardzo bylibyśmy w dupie, bo obronę plot mamy jeszcze gorszą.

 

USA powinno nam wydać choćby jakiś demobil, Stingery, itp, po taniości.

 

Oczywiście jeżeli są sojusznikiem  na serio.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sargonCzłowieku, tu nawet nie chodzi o Amerykę tylko o wpływy w Europie i bezpieczeństwo Europy. Oczywiście Ruskich przyjąć z otwartymi rękami, robić biznesy - jakie to jest piękne. 

Już u siebie znakomicie rządzą... Niech ktoś sobie pojedzie poza Moskwę i zobaczą, jak ludzie żyją - jak tam się żyje, poza grupką Oligarchów i miastami dużymi. Wejdziesz na randomowy kanał na YT a tam ludzie narzekają, że jeść co nie mają, gangi ich męczą i wszystko jest klapą oprócz wojska. 

Chcesz żeby ktoś taki miał wpływy w Europie? Gdyby tym rządzili tacy Niemcy, to byliby w całkiem innym miejscu. 

Dlatego nikt nie napiszę, że ruskie niczym się nie różnią od Amerykanów? Wysłać komuś filmiki, jak strzelało wojsko Ruskie do obywateli Kazachstanu podczas strajku? Tego, żaden z was nie napiszę. Wysłać z obozów ruskich filmy, jak torturowani są ludzie? 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, $Szarak$ napisał:

o wpływy w Europie i bezpieczeństwo Europy.

Zaraz się może okazać ile dla UE są warte kolonie w polszy/europie wschodniej. W końcu kanclerz rzeszy ma chlubne tradycje w zawieraniu umów z Rosją.

 

Ciekawe kiedy padnie brukselska propozycja, że wherhm.... tfu... bundeswehra zajmie pozycje obronne na linii wisły. 🙄

 

Edytowane przez BumTrarara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego co się uważa na ten temat warto zastanowić się nad tym:

https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina

lub w zależności od światopoglądu nad tym:

https://caritas.pl/

 

Cywile na wojnach ginęli, giną i będą ginąć ale cholernie chciałbym aby Polacy byli tak samo wrażliwi na dramat cywili w:

1. Palestynie

2. Iraku

3. Afganistanie

4. Libii

5. Jemenie

i kilku innych krajach.

 

Jedną z opcji, z której Biden nie chce skorzystać, jest wysłanie amerykańskich wojsk do walki z rosyjskimi siłami na Ukrainie.

Biden jest tak zdeterminowany, by uniknąć możliwości amerykańsko-rosyjskiego starcia wojskowego, że wycofał z Ukrainy część amerykańskich żołnierzy, którzy szkolili miejscowych wojskowych. Ostrzegł też niedawno, że nie wyśle wojsk amerykańskich do ewakuacji Amerykanów, którzy utknęli na Ukrainie, powołując się na ryzyko starcia.

https://wiadomosci.onet.pl/politico/wojna-rosja-ukraina-usa-joe-biden-nie-ma-zamiaru-wysylac-wojsk/ykxsb0f

 

Tutaj szanuję Bidena - bo wie czym by się to skończyło + najprawdopodobniej wie, że i tak by nie wygrali bo Chiny zajęłyby Tajwan.

 

Zaimponował mi też Erdogan:

 

Turecki rząd zapewnił również, że jest przeciwko "wszelkim zmianom granic przy pomocy wojska (i) ponawia swoje wsparcie dla jedności, suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy".

Także w czwartek, ambasador Ukrainy w Turcji Wasyl Bodnar zwrócił się do Turcji o zamknięcie w ramach Konwencji z Montreux z 1936 roku cieśnin Bosfor i Dardanele dla rosyjskich okrętów.

Cieśniny oferują jedyny morski dostęp do zamkniętego w granicach sześciu państw Morza Czarnego. Oprócz Turcji, Rosji i Ukrainy są to Bułgaria, Rumunia i Gruzja.

Będąca członkiem NATO Turcja, która przez Morze Czarne graniczy zarówno z Rosją, jak i z Ukrainą, utrzymuje dobre kontakty z oboma tymi państwami. Ankara już wcześniej ostrzegała Moskwę przed inwazją na Kijów, sprzeciwiając się równocześnie nakładaniu na Rosję sankcji.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-erdogan-wspieramy-walke-ukrainy-o-jej-integralnosc-terytoria,nId,5853035#crp_state=1

 

Czyli - wspieramy Was w walce ale nie zamkniemy naszych cieśnin - mistrzostwo dyplomacji :) 

 

Niemcy dalej "twardo"

- Nawet po inwazji Rosji rząd Niemiec odmawia dostaw broni na Ukrainę. Federalny minister gospodarki Robert Habeck powiedział w czwartek w Berlinie, że “nie będziemy dostarczać broni na Ukrainę”.

 

PS I taka uwaga Panowie - jak sprowadzacie dyskusję do poziomu kloaki, tzn. wyzywania tych z którymi się nie zgadzacie od "ruskich trolli", szukania "ruskich onuc" to w zasadzie nie ma o czym rozmawiać bo wątek zamienia się w stronę Gazety Polskiej.

 

Mi się przy napie*dalance pt. "ruskie onuce" nie chce o niczym dyskutować, a wiedzę zdobywa się również w dyskusji z ludźmi, którzy mają inny światopogląd niż my. Szkoda zaorać fajny topik, gdzie udziela się naprawdę sporo ogarniętych ludzi, takim syfem.

 

Żałuję osobiście Ukraińców z dwóch powodów:

1. Bo dali się nabrać jak dzieci na obietnice USA i NATO że im pomogą - my tak samo jesteśmy nabierani - i zostawieni sami sobie

2. Bo mocarstwa - USA (NATO) i Rosja urządziły sobie na ich ziemi darmowy poligon.

 

Memento dla Polski, być może już ostatnie, żeby się opamiętać. Ja osobiście na to nie liczę.

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fury King napisał:

Stanowski wyzywa Rosjan od kurew.

Ręcę opadają. Stanowski.

No cóż... - ubolewam, że nie skonsultował swojej wypowiedzi z naszym MSZ.

20 minut temu, niemlodyjoda napisał:

chciałbym aby Polacy byli tak samo wrażliwi na dramat cywili w:

1. Palestynie

2. Iraku

3. Afganistanie

4. Libii

5. Jemenie

i kilku innych krajach.

To, co u naszych granic, zawsze dotyka bardziej niż to, co dzieje się "gdzieś tam, w Azji". Dziwiłbym się, gdyby nikogo to nie ruszało. To raczej nie jest dobry moment, aby być obojętnym.

 

I podobnie jest z tymi internetowymi manifestacjami solidarności, oburzenia i żalu. Kiedyś miałem młodzieńczą fazę cyniczną i wyśmiewałem takie rzeczy, ale teraz patrzę na to nieco inaczej - z większą wyrozumiałością. Ludzie czują potrzebę wyrażenia swoich emocji, i robią to tak, jak potrafią, albo jak im środki pozwalają.

Pomijam polityków, którzy zawsze lansowali się na nieszczęściach.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.