Skocz do zawartości

Nowy "sojusz" UK - PL - UKR za plecami narodu


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ten wątek można łatwo zauważyć jak to sami nazywają "ruskie onuce" ... nimi zdecydowanie są, lub nigdy nie byli zainteresowani historią? NATO w zasadzie kosztuje krocie a nie daje nic, wiara w USA pokaż kogo obronili? Ukraina niegdyś miała broń nuklearną ale się jej pozbyła za puste obietnice właśnie USA czy GB i Rosji że będą nietykalni i jaki jest tego efekt? Polska bardzo dawno temu była silna kiedy stawiała na siebie nie na pseudo obrońców, to tak jak w szkolny osiłek płać mu haracz za obronę, ale jak przyjdzie drugi osiłek to ten 1 pozwoli aby ten drugi spuścił ci wpierdol i oboje cie skroją :D taka retoryka Ruskich onuc, wiara w UE, NATO srato USrael i inne bzdury... Dziwna zależność te osoby również wierzą w preparaty terapii genowej, coś niesamowitego... Bardzo dziwna zależność... Brak wiedzy, nieznajomość historii, faktów i najczęściej bezobjawowa inteligencja a bez niej nie połączy się kropek BA! Nawet nie zrozumie się tego co się czyta. (ale to moje zdanie...)

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Casus Secundus napisał:

@sargon  - uważasz, że wojnę wywołało USA? (w tym choćby pośrednio)

 

Ja mam 40, ale też mogę gówno wiedzieć, więc się pytam.

 

 

Wypowiedzi o "drugim Afganistanie" przewijają się w tekstach wielu amerykańskich think-tanków.

USA, Rosja, Chiny, Niemcy - każdy siebie wart, bo każde to państwo poważne i ma swoje interesy, gęby do wykarmienia, zaplecze polityczne do zatrudnienia, sponsorów do odwdzięczenia się, struktury władzy, itp.

Konflikty są jedną z metod na prowadzenie polityki i zyski ekonomiczne dla wybranych.

Czy w Iraku były w końcu te "bronie masowego rażenia" , bo nie pamiętam czy znaleźli w końcu ? A w Libii był ten złoty dinar ?

A tu tak to się zaczęło :

https://www.bbc.com/news/world-europe-26079957

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slusa napisał:

Wczoraj na to wpadłem, ale się zjarałem i zapomniałem

 

image.png

 

Chodzi o to aby takie rzeczy przeszły teraz bez echa

 

 

No tak, zamachy terrorystyczne były, wszedł covid i się skończyły, covida zastąpią wojną na ukrainie a następnie wielki reset ;) Cały czas ludzie muszą się bać a elity o to na pewno zadbają.

Edytowane przez Muatafaraj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine, @Mosze Red

https://defence24.pl/geopolityka/ukrainskie-migi-poluja-na-rosyjskie-smiglowce

Cytat

W sieci pojawiło się nagranie na którym MiG-29 schodzi nisko nad ziemię i odpala dwa pociski niekierowane. Najprawdopodobniej jest to maszyna ukraińska, ponieważ Rosjanie nie wykorzystują tego typu samolotów do ataków naziemnych.

 

Nie wiadomo co było celem ostrzału na nagraniu jednak w sieci krążą przypuszczenia jakoby chodziło o polowanie na rosyjskie śmigłowce, które ukrywały się między budynkami cywilnymi.

 

 

Inne teorie mówią o ostrzliwaniu celów cywilnych przez Rosjan, którym przypisywano sfilmowany samolot.

Video of a Russian warplane targeting a civilian building where a woman and her child live.
Ukraine, unclear location. pic.twitter.com/w51hq7SjeE

 

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sargon napisał:

Wypowiedzi o "drugim Afganistanie" przewijają się w tekstach wielu amerykańskich think-tanków.

Nadal nie rozumiem, do czego zmierzasz.

Pisząc "Afganistan" masz na myśli wojnę Związku Radzieckiego z lat 80tych (z pamięci, zaczęło się chyba w 1979?) czy atak USA z obecnego wieku?

Przeczytałem transkrypcję tej rozmowy, i nadal nic nie widzę.

Czy możesz prościej wyłożyć, jczy, jak i w jaki sposób USA przyczyniło się/zainicjowało/zainspirowało obecny atak Rosji na Ukrainę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, zychu said:

@Mosze Red, to nie jest aż tak istotne. Napadając na Ukrainę, ruscy godzą się na straty wśród ludności cywilnej. Jak to dobrze napisał @KolegiKolega, wystarczyło nie napadać - wtedy by nie było tematu.

Rosja nie mogła nie napadać, bo musi mieć pozycję do sojuszu i negocjacji z Chinami. 

 

Oś Niemcy - Rosja - Chiny. Eurazja przeciwko Jankesom. Zobaczycie. 

 

A jakie komentarze Niemców? Cicho coś... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muatafaraj napisał:

No tak, zamachy terrorystyczne były, wszedł covid i się skończyły, covida zastąpią wojną na ukrainie a następnie wielki reset ;) Cały czas ludzie muszą się bać a elity o to na pewno zadbają.

Mam dokładnie takie same wrażenie.

Dodatkowo pomyślcie ile mogą teraz przepchnąć dowolnych ustaw, ba nawet nowy wał nie jest tak straszny w obliczu wojny. A co jeśli wprowadza rozporządzenie że zabierają 10% oszczędności jak na Cyprze na walkę zbrojną. Nie mówią że jest to zły pomysł, ale nawet już nikt nie mówi o 200 tyś nadmiarowych zgonów. Jedna tragedia przesłonięta jest przez kolejną i mamy ciągłą eskalację.

 

Poza tym Panowie, a może Brandon jest dogadany z Wołodią? Wołodia pokazuje swoi że nadal jest carem a Brandon dostanie parasol, bo dobierają się demokratom do tyłka za podsłuchy urzędującego prezydenta, media mówią że to sprawa 10 x większa niż Watergate. No i wydatki na armie a t kompleks militarny w usa uwielbia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

 

Wiedziałem, że to będziesz ty. 

 

Jesteś niebezpiecznym człowiekiem. 

Każdy myślący inteligentny człowiek jest bardzo niebezpieczny dla systemu i ruskich onuc... Pierwszy raz mogę się w ogóle z tobą zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla naszego biznesu dlugoterminowego slabo zapowiada sie jezeli ukraina zostanie wchlonieta przez rosje. Prezydent ukrainy jest żydem, juz tam propaganda zrobi swoje, aby zlegitymizowac nowo powolany rzad. Dla naszego interesu jest to bardzo slabe jezeli ukraina bedzie sojuszniczyc z rosją. Bedziemy jedni z nastepnych na celowniku, w przyszlosci, znacznie wzmocni się siła rosji w europie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, antyrefleks napisał:

Dla naszego biznesu dlugoterminowego slabo zapowiada sie jezeli ukraina zostanie wchlonieta przez rosje. Prezydent ukrainy jest żydem, juz tam propaganda zrobi swoje, aby zlegitymizowac nowo powolany rzad. Dla naszego interesu jest to bardzo slabe jezeli ukraina bedzie sojuszniczyc z rosją. Bedziemy jedni z nastepnych na celowniku, w przyszlosci, znacznie wzmocni się siła rosji w europie.

 

Przypominam że Putin jako jedyny nie sprzedał obywateli dla rządu światowego chyba jest tam trzymany mocno przez oligarchów. Poczekaj jak na jesieni powstanie państwo Polin. Poza tym USa będzie mogło używać broni w stosunku do ludności cywilnej na terenie Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Casus Secundus napisał:

Nadal nie rozumiem, do czego zmierzasz.

Pisząc "Afganistan" masz na myśli wojnę Związku Radzieckiego z lat 80tych (z pamięci, zaczęło się chyba w 1979?) czy atak USA z obecnego wieku?

Przeczytałem transkrypcję tej rozmowy, i nadal nic nie widzę.

Czy możesz prościej wyłożyć, jczy, jak i w jaki sposób USA przyczyniło się/zainicjowało/zainspirowało obecny atak Rosji na Ukrainę?

 

Logika dziejowa, jak po sznurku to idzie. Nawet dość szybko, bo tylko 8 lat się układa.

 

Afganistan - w gwarze - konflikt bez przyszłości, powodujący powolne wykrwawianie się uwiązanego w konflikt.

 

Majdan 2014 - prezydent Janukowycz okazał się zbyt neutralny, być może próbował lawirować pomiędzy sferami wpływu, ale nie tak udanie jak Łukaszenka.

Zarówno USA, jak i Rosja próbowały przeciągnąć Ukrainę na swoją stronę, wykorzystując podziały etniczne, językowe.

Przy Majdanie asystowała m.in sekretarz Wiktoria Nudelman, była to klasyczna akcja jak z Południowej Ameryki, być może wyprzedzająca akcję rosyjską, a być może nie.

W każdym razie z pomocą i doradztwem USA nastąpiła mała rewolucja, i jedna etnia (identyfikująca się bardziej z Ukrainą), zaczęła cisnąć drugą.

Czego wcześniej nie było.

Przykładem są niesławne ustawy językowe i szkolne.

Nałożyło się to na ogólny rozpizd słabych rządów i oligarchizacji.

Dwie zaogniające się etnie - to jest idealny scenariusz na wywołanie konfliktu.

Korzystając ze słabości USA, Rosja zabezpieczyła z powrotem swoją flankę i zajęła Krym - gdzie zresztą 42% było za przyłączeniem do Rosji jeszcze przed Majdanem.

 

Rozpizd i zmagania etni trwały, i Rosyjsko się czujące regiony wschodnie postanowiły się oderwać.

Tam naprawdę więcej ludzi czuje się Rosjanami.

 

I to miała być ta jątrząca się rana, angażująca środki.

Do tego - dało się zarobić. W ukraińskich firmach paliwowych zasiadał nie tylko synalek Bidena, ale też Pelosi.

 

Wyczuwając kolejny okres słabości - USA wyraźnie zaczęło olewać swoje strefy "szerzenia demokracji" - vide fatalnie rozegrany Afganistan - Rosja stwierdziła, że odzyskuje swoją flankę, gdzie miała wpływy ze względnie neutralnym Janukowyczem.

Więc teraz będzie mieć już bezpośrednio, z całkiem sporym poparciem ludności cywilnej zresztą.

 

Przyczyny rozpętywania konfliktów przez USA są różne - np. sprzedaż broni, przejmowanie kontroli nad zasobami, wywoływanie wpływu na siatkę sojuszy i zabezpieczenie szlaków handlowych.

 

Oczywiście Rosja czy Chiny też lubią wpływy, tylko do niedawna Rosja jeszcze była za słaba, żeby mieć wpływy pod własnym nosem, a tym bardziej dawać sobie mieszać USA.

 

Także przyczyny są głównie 2:

1. Rozpoczęcie/wspieranie Majdanu i próba zrobienia sobie kraju zależnego w bezpośrednim otoczeniu Rosji.

2. Totalne zaniechanie i okazywanie słabości, nie wspieranie swoich sojuszników.

 

Można by powiedzieć - Mokebe wykorzystał i porzucił z dzieckiem. A głupia dała się wykorzystać, bo liczyła na ślub.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Appalling possibility' of Nato country being attacked

The Prime Minister suggested Russia attacking a Nato country is an "appalling possibility" and said the UK would come to the defence of Nato allies if attacked. Mr Johnson said "it is vital that we reaffirm again that under Article 5 of the Nato treaty we stand foursquare behind every one of our Nato allies and will come to their defence".

 

Ciekawe o jakim kraju NATO mowa. xd

A jak Borysek mówi, że pomoże, to pomoże...

... i nie trzeba mu przypominać co parę miesięcy. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, xander99 napisał:

Przypominam że Putin jako jedyny nie sprzedał obywateli dla rządu światowego

Eeeee że jak? Jest wytresowany przez K.Szwaba globaliste, bawi się w świrusa, działa zgodnie z planem w którym Europa będzie jak to mawiał Pinokio zapier... Za miskę ryżu, popraw mnie jeżeli się mylę?

 

Jak tylko Chiny zrobią ruch spełni się wiele przepowiedni wojny szybkiej, nagłej i tak brutalnej jakiej ludzkość nie widziała. Ja jedyne czego nie mogę znaleźć to dowodów które by świadczyły o tym że Chiny są sterowane przez globalistów i dlatego właśnie Chiny będące potęga gospodarczą, technologiczną i militarną stanowią największe zagrożenie... Kto ich zatrzyma? Śpiący Joe sterujący bankrutem w którym lewactwo zdegenerowało wszystko w tym armię? Czy EU tutaj to nawet szkoda pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piccardo napisał:

Eeeee że jak? Jest wytresowany przez K.Szwaba globaliste, bawi się w świrusa, działa zgodnie z planem w którym Europa będzie jak to mawiał Pinokio zapier... Za miskę ryżu, popraw mnie jeżeli się mylę?

 

Jak tylko Chiny zrobią ruch spełni się wiele przepowiedni wojny szybkiej, nagłej i tak brutalnej jakiej ludzkość nie widziała. Ja jedyne czego nie mogę znaleźć to dowodów które by świadczyły o tym że Chiny są sterowane przez globalistów i dlatego właśnie Chiny będące potęga gospodarczą, technologiczną i militarną stanowią największe zagrożenie... Kto ich zatrzyma? Śpiący Joe sterujący bankrutem w którym lewactwo zdegenerowało wszystko w tym armię? Czy EU tutaj to nawet szkoda pisać.

Po mojemu jesli za bardzo Rosja zaangażuje się w wojnę w Europie i dosyc mocno sie oslabi a co za tym idzie może zaprzyjaźnić się z USA przeciwko Chinom wtedy Chiny ruszą na Rosję. Prawda @Martius777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Piccardo said:

Eeeee że jak? Jest wytresowany przez K.Szwaba globaliste, bawi się w świrusa

 

Musicie się szury między sobą dogadać kto jest przez kogo tresowany bo czuję u was niezgodność w teorii co do tego kto tam u was jest bohaterem - może Putin a może Xi Jinping.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.