Skocz do zawartości

Czy nie boicie się wzrostu liczby Ukraińców w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w okolicach małego miasta powiatowego gdzie jest jedno z mniejszych bezroboci w Polsce co wiąże się z tym, że jest tu sporo przybyszów ze wschodu, o ile Ukraincami w miarę nie ma problemów to już z Gruzinam i Azerami się dzieją cyrki ataki nożem czy  tulipanem nie są i obce a policja przymyka oko. Ostatnio złapano Gruzina jak jechał po alko to reszta kompanów postawiła się i wyszła za nim żeby go odbić. 

Weekendy tu są bardzo ciekawe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelinapełna zgoda. Do tego dochodzą problemy tożsamościowe i często z tym związane dysfunkcje rodzinne.

Nie powiedziałbym że wschodni Słowianie są w zupełności białą rasa,  dużo z nich ma domieszki Pieczyngów,  Mongołów,  Tatarów,  Turków,  Ugrofinów,  czyli przedstawicieli rasy żółtej. W zależności od regionu słowiańskie geny w świecie postsowieckim występują tam zaledwie w przedziale 30-50%, podczas gdy w Polsce jest to wskaźnik 70-80%, najwyższy spośród wszystkich Słowian. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Brat Jan napisał:

@tmr pytam bo już krąży plotka, że Ci co  mają pesele będą głosować za PiS.

Chyba, że do wyborów zmienią i im pozwolą.

Niestety tego się obawiam, że listopadową nocą, pod pretekstem zmian w ustawie np.prawo wodne, przemycą nowelizacje inną.I obudzimy się z ręką w gównie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłam to można zobaczyć wzmożoną ilość kobiet ukraińskich, natomiast mężczyzn tej nacji nie jest aż tak dużo i to raczej wzrostu ich bym się obawiała (wydają się być mało kulturalni, agresywni). Zauważyłam, że Ukrainki są często bardzo życzliwe, w przeciwieństwie do dużej części Polek, które już takie nie są, a raczej często wychodzi z nich brak uprzejmości. Wydaje mi się, że też jest to spowodowane tym, że Ukrainki mają często dużo w sobie pierwiastka kobiecego, natomiast Polki - pierwiastka męskiego. Myślę, że nie ma takiej potrzeby by Ukrainców się "obawiać", są oni zbliżeni kulturowo do Polaków (np. w przeciwieństwie do kultury muzułmańskiej). 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Claudianne napisał:

Zauważyłam, że Ukrainki są często bardzo życzliwe, w przeciwieństwie do dużej części Polek, które już takie nie są, a raczej często wychodzi z nich brak uprzejmości. Wydaje mi się, że też jest to spowodowane tym, że Ukrainki mają często dużo w sobie pierwiastka kobiecego, natomiast Polki - pierwiastka męskiego. 

Większa życzliwość i luz, a także mniejsza roszczeniowość u Ukrainek doświadczyłem. Po randkach z Ukrainkami bez znaczenia czy udane/nieudane odchodziłem nie aż tak zmęczony psychicznie porównując spotkania z p00lkami :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dramatyczne sceny rozegrały się w czwartek w gminie Zielonki pod Krakowem. Będący pod wpływem narkotyków mężczyzna ukradł volkswagena i rozbił go na drzewie. Następnie porzucił auto i dokonał zaboru innego pojazdu. Kierując kradzioną skodą, również spowodował wypadek"

I dalej

"30-latek próbował kontynuować ucieczkę pieszo. Wbiegł na plac budowy i wdrapał się na jeden z pojazdów, uszkadzając go. Następnie postanowił schować się przed policjantami w przyczepie wywrotki. Nie chciał jej opuścić nawet na polecenie funkcjonariuszy."

 

GTA na żywo. 

Sprawcą ukr.

 

Z o2 to info.

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filmik widzieliście jak pan nasz w osranych hajdawerach, z gazem w łapie, kłócił się z rowerzystą? Lazł stepowy ścieżką rowerową i mordę piłował na zwrócenie uwagi. No pewnie, że kłótnie rowerzysta-pieszy to częsty widok. Ale stepowy miał gaz w łapie. Dobrze, że nie końską szczękę na kiju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/25/2022 at 12:13 PM, tmr said:

GTA na żywo. 

Sprawcą ukr.

Ogólnie prawie wszystkie problemy, które pojawiły się wraz z "uchodźcami" są zamiatane pod medialny dywan. Głównie więc jest cisza i dla podtrzymania fikcji dziennikarskiej rzetelności - skoro przecież jedwabnik przeczuwa że muszą być problemy - co jakiś czas wrzucą artykulik o ukraińskiej pijanej matce czy zalanym w szpadel, Ukraińcu kradnącym i rozbijającym samochody.

A problemy z nimi są wielokrotnie większe. Trzeba być skończonym głupcem, żeby Ukraińców wpuścić totalnie na żywioł i na własne życzenie oraz własną (grubą) kasę (prawie 2 mld pomocy militarnej i około 11 mld na lokalną pomoc dla "przybyszy") ściągnąć sobie niewyobrażalne problemy. Czyli nasz rząd zrobił dokładnie to, co potrafi najlepiej (po całości spierdolił) a co do czego wyraziłem obawy gdzieś na początku tego tematu.

 

Ewidentnie pierwszą rzeczą, którą Ukraińcy zrobili, to przeniesienie swoich gangstersko mafijnych interesów na teren Rzeczypospolitej. Jeszcze są na etapie organizacji struktur, jednak zdaje się być bardzo zaawansowany. A nasze służby nic z tym nie robią przy milczącej współpracy mediów. Zresztą jak ktoś np. często jeździ A2, to widać jakie fury śmigają na ukraińskich blachach. Ale to na pewno to sami uczciwi fabrykanci, tylko tak pozornie śmierdzą gangusami na kilometr. Zresztą przy wielu (uczciwych uchodźcach, a jakże) Ukraińcach w różnych okolicznościach policja znajduje broń. I wcale bym się nie zdziwił, że co drugi Ukrainiec płci męskiej chodzi z lewym gnatem.

 

O innych problemach "pod dywanem" we vlogu Gadowskiego (ustawiłem timing, ale warto całość):

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rnext napisał:

 

A problemy z nimi są wielokrotnie większe. Trzeba być skończonym głupcem, żeby Ukraińców wpuścić totalnie na żywioł i na własne życzenie oraz własną (grubą) kasę (prawie 2 mld pomocy militarnej i około 11 mld na lokalną pomoc

25 miliardów złotych jest warta pomoc udzielona przez Polskę Ukrainie - to dane z raportu przygotowanego przez Polski Instytut Ekonomiczny. 

 

Policja nie jest gotowa na nową sytuację. Czyli powrót do lat 90 i "reketierów", kradzieży aut. To co przechodzi przez granicę możemy sobie jedynie wyobrazić. I tak granica po stronie upaińskiej była fikcją. Teraz i nasi mają zawiazane ręce bo wszystko można oznakować jako "pomoc humanitarna". 

 

Będzie tu kocioł. Te 5 mln ludzi, którzy wjechali do PL muszą z czegoś żyć. Nie znajdą tu pracy bo też u nas jest bezrobocie. Albo będą żerować na socjałach ( czym nas upierdolą ekonomicznie ) albo będą kraść. No podajcie ukrofile inną opcje. Gospodarka się kurczy. Gdzie te 5 mln upaińców będzie pracować. Dane GUS  Na koniec pierwszego kwartału 2022 r. w Polsce odnotowano 158,7 tys. wolnych miejsc pracy. 

 

 

Rumiani chłopcy z osełedcem, w hajdawerach, już się rozbijają po miastach. I nie mają końskich szczęk na kiju. Na upainie dostęp do broni był/jest jak na dzikim zachodzie. Opisywalem jakie tam są zasady przyznawania pozwolenia na broń ( 21 lat, zaśw.lekarskie i odbycie kursu ).

I jak czytam masturbacje ukrofili i zachwyty jak to hieroje "za nas walczą", jak to demografia wystrzeli ( etiopia ma 115 mln, społeczeństwo młode i ni uja mocarstwem nie są, budują chatki z gówna krowiego ) to wiem, że lat 90 nie pamiętaja.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, tmr said:

I jak czytam masturbacje ukrofili i zachwyty jak to hieroje "za nas walczą"

Wiesz, Putin się nudził więc se coś chciał napaść, postrzelać i w loterii wyszło że se napadnie Ukrainę a nie inny kraj. W losowaniu zapałkowym oczywiście były wszystkie kraje Europy Środkowej. I w to masz wierzyć. 

 

Quote

jak to demografia wystrzeli ( etiopia ma 115 mln, społeczeństwo młode i ni uja mocarstwem nie są, budują chatki z gówna krowiego ) to wiem, że lat 90 nie pamiętaja.

Z demografią jest trochę tak, jak z mitologią "korzystnej, niewielkiej inflacji". Programuje się jedwabnika tak silnie, aż zacznie masowo w to wierzyć. A tak naprawdę pompowanie demografii służy wyłącznie podtrzymywaniu Schematu Ponziego w zakresie emerytur czy możliwości zadłużania się (a więc odcinania kuponów przez władzę). Więc płatników z generacji na generację musi być coraz więcej, inaczej się Ponzi zawali. Podczas gdy należy na demografię patrzeć jak na każdą metodę suboptymalną, podobną do składowania faktur na biurku - sprawdza się do czasu - dopóki nie urośnie taki zestaw pryzm z dokumentami, że się nikt w niczym już nie połapie. Jest po prostu pewne optimum, za którym jest tylko katastrofa.

Poza tym, liczebność to raczej liczyła się w czasach (umownie mówiąc) jaskiniowych. Współcześnie ważniejsza od liczebności jest jakość osobników. I w tej kwestii, ukraińscy imigranci wypadają słabo. Nawet bardzo słabo. Na tyle, że "zepsują" "indeks jakości" mieszkańców naszego terytorium, a więc i ogólną jakość życia. Ich miejsce jest w obozach dla uchodźców a potem powrót do domu. Zaimportowanie i wchłonięcie w jednej chwili dodatkowych 15% populacji Polski jest czystym szaleństwem.

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://warszawawpigulce.pl/uderzyla-kobiete-bo-ta-miala-ja-obrazac-ona-uciekla-bez-zebow-wideo/

 

Wzrostu przestępstw nie ma, nie było i nie będzie. I nikt nam nie wmówi, że białe jest białe. I to wsz. propaganda rusa mająca siać zamęt miedzy bratnimi narodami. Natychmiast zostanie powołana fundacja, która obejmie opieką skrzywdzonych braci. Opieka w postaci comiesięcznej zapomogi 80 000 hrywien ( bo to ostatnio używana waluta ).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał. Jetsli macie znajomych z dziećmi w wieku szkolnym to może wiecie jak dużo osób nie dostało sie w tym roku do szkół ponadpodstawowych. Szkoły nie zapewniły odpowiedniej liczby miejsc. Nie wiem jak w czasach cyfryzacji można nie wiedzieć ile jest osób w podstawówkach, a zatem przygotować miejsc w szkołach średnich. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że nie doliczono Ukraińców.

Szkoły zwiekszaja teraz na szybkości ilość dzieci w klasach.

 

Z jednej strony, to jak zwykle polska bylejakość. Z drugiej, to dla nas troche jak dawniej wyż demograficzny - część z tych dzieciaków się mocno zasymiluje (im młodsi tym lepiej), zostaną tu i pójdą tu pracować na nasze emerytury.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bzgqdn napisał:

 Z drugiej, to dla nas troche jak dawniej wyż demograficzny - część z tych dzieciaków się mocno zasymiluje (im młodsi tym lepiej), zostaną tu i pójdą tu pracować na nasze emerytury.

 

 

Na moją nie i przypuszczam że na wielu, którzy za niedługo odetną pępowinę wiążącą ich z tym obszarem/systemem lub niedawno to zrobili. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/18/2022 at 9:54 PM, Claudianne said:

Z tego co zauważyłam to można zobaczyć wzmożoną ilość kobiet ukraińskich, natomiast mężczyzn tej nacji nie jest aż tak dużo

 

Z tego co "zauważyłem" to do wojny 3/4  tu przyjeżdżających to byli mężczyźni. Czyli ok 1,5 miliona z 2 milionów. Wszyscy oni pracowali i nie było ich widać na ulicach.

Teraz zjechało 3 miliony, głównie kobiet i dzieci. Większość z nich nie pracuje i powie nie ma co robić z wolnym czasem, to się szlaja po ulicach i jest widoczna.

 

* dynamicznie-zmienia-sie-struktura-demograficzna-ukrainskiej-sily-roboczej-w-polsce

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wczoraj policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zostali zaatakowani przez mężczyznę, wobec którego podejmowali interwencję. Napastnik wyjął nóż i ranił dotkliwie funkcjonariuszy. W celu oparcia ataku napastnika, policjant użył broni palnej i ranił mężczyznę. Został obezwładniony i zatrzymany. Napastnik oraz dwóch policjantów z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawcą okazał się 24-letni ob. Ukrainy. Motywy jego działania nie są znane."

https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/128199,Zaatakowal-nozem-interweniujacych-policjantow.html

 

I będziemy powtarzać : do upadłego, jednym głosem - " wzrostu przestępczości nie ma, nawet jak nas będą rezać na ulicach to zdania nie zmienimy "

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś do załatwienia ostatnio w Poznaniu. Zresztą często jeszcze w nim bywam, jednak mimo, że serce się rwie, wolę naszą zapadłą wiochę. Odstawiłem auto w garażu (trzymam, bo wygodne to jest w otoczeniu "strefy ograniczonego postoju"). Zamówiłem sobie śniadanie w restauracji ze stolikami na deptaku. Przez cały czas, który spędziłem przy stoliku, nie usłyszałem ani słowa polskiej mowy u przechodniów. No może Polacy są jacyś cichsi? Dziatwa szkolna z plecakami - gadają cyrylicą. Jakieś paszynki idą - też gadają cyrylicą. Przechodnie rozmawiają przez telefony też "śpiewnym stepowym". O dziwo - młodzi faceci również. Przy drugiej pieczonej kiełbasce (a co! Śniadanie na konkretach ;)) poczułem się już jakoś nieswojo. Wracając do garażu mijam na Ratajczaka kilkudziesięciometrową kolejkę ludzi do "punktu pomocy Ukraińcom". Jest tam "od zawsze", czyli od momentu uruchomienia programu przesiedleń. Ani się nie skraca ani nie znika. I tak sobie pomyślałem, kiedy przestanę rozpoznawać to miasto, skoro już nie rozpoznaję ludzi. Miałem wrażenie, że tubylcy zostali zepchnięci jakoś na margines i przytłoczeni liczebnie. I jakoś smutno mi się zrobiło. Jak by to moje miasto "przeminęło". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.