Skocz do zawartości

"Gaz, gaz, gaz, gaz na ulicach"


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Skisłem z tym przywoływaniem zajęcia Moskwy bo jest to przykład właśnie głupoty.

Może w nowych podręcznikach za PiSu uczą już czegoś nowego ale z tego co pamiętam, nie była to żadna oficjalna "polska" armia tylko armie opłacone przez kilku kresowych watażków bo polskiej armii to wtedy było jak na lekarstwo ponieważ nikt nie chciał płacić podatków, a oddziały te, przez własną głupotę (kłótnie wewnętrzne) i pijaństwo przehulały zajętą stolicę Moskwę nie otrzymując pomocy z kraju.

Dodatkowo, król polski nie chciał przejść na prawosławie, a tego chcieli bojarzy, żeby była Unia Polsko-Ruska*.

Powiem więcej - patrząc dzisiejszymi standardami - guru ruskich onuc - Roman Dmowski - stwierdził, że z historycznego punktu widzenia Unia z Litwą była głupotą, bo wciągnęła nas w wojny z Rusią i należało przeć na zachód.

Ale wiadomo - ziomek siedzi w kieszeni u Putina.

 

Jeszcze więcej wyklętych, kultu powstania, za chwilę Kaczor na ołtarze i nie potrzeba będzie nikogo z zewnątrz jak sami Polacy rozwalą Polskę.

I jeszcze Ci kretyni mieniący się "narodowcami" - większej parodii myśli EnDecji to nawet za komuny PAX nie robił.

Dmowski to gość o równie stalowym i chłodnym umyśle jak Mackiewicz, a ten n kretyn co ma nazwisko od ślimaka pierwszy biegnie pod mikrofony żeby drzeć mordę o popieraniu Ukrainy.

 

O Rosji to już mi się nawet pisać nie chce "słyszałem od Rosjan" - grałem z nimi w gierkę. Chłopie płaciłeś jakąś fakturę jeden z drugim na wschodzie? Wiesz, czemu na UA większość chce wypłatę w Bitcoinie - nie dlatego, że są tacy nowocześni tylko sami Ukraińcy okradają swoje Państwo na potęgę. Wiesz czemu w Mińsku, stolicy Białorusi, stoi Amerykeński KFC i kilka banków z tegoż kraju?

 

Ktoś tu napisał, że z Polski zrobi się Ukraina BiS z watażkami - już się zrobiła, a nam, Polakom, najbliżej mentalnie jest do Słowian wschodnich - Ukraińców, Białorusów, Rosjan - choćby niektórzy po same bile robili "łaskę" zachodnim politykom.

 

Jest taki film "Szawdron" - powstanie w Polsce, tłumią Moskale, najbrutalniejszy jest... Polak, który służy w armii carskiej.

To samo robią dzisiejsi tropiciele "Onuc" etc. tylko nie za ruble a za zapadnicką kasę.

Nihil novi w Polsce, Nihil Novi, największy wróg to własna głupota i rodak.

Polecam ten film wszystkim do obejrzenia ze zrozumieniem:

 

Pochodzący ze szlacheckiej rodziny Rosjanin, baron Jeremin (Radosław Pazura), wstępuje na ochotnika do szwadronu dragonów, chcąc zaimponować dziewczynie, w której zakochał się bez wzajemności. Akurat wybucha w Polsce powstanie 1863 roku. Zgłasza się do wojsk wysłanych w celu jego stłumienia. Teraz - jak sądzi - wystarczy pokonać Polaków, zdobyć stopień oficerski, szereg orderów, łupów, sławę bohatera i zwycięzcy, i wszystko to razem z gorejącym sercem złożyć u stóp ukochanej. Jednak ta "mała wojna polska" wygląda zupełnie inaczej niż młody Jeremin sobie wyobrażał.

https://www.filmweb.pl/film/Szwadron-1992-1167

 

*https://muzhp.pl/pl/e/72/obsadzenie-kremla-przez-zaloge-polska

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

Powiem więcej - patrząc dzisiejszymi standardami - guru ruskich onuc - Roman Dmowski - stwierdził, że z historycznego punktu widzenia Unia z Litwą była głupotą, bo wciągnęła nas w wojny z Rusią i należało przeć na zachód.

 

Tak poszliśmy na zachód, że nie mieliśmy sił odzyskać Śląsk oraz przegrywaliśmy z Habsburgami inne walki.

 

O tragizmie hołdu pruskiego nie ma co mówić..

 

I tylko dynastia Jagiellonów utrzymała nas na powierzchni. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Perun82 napisał:

. Takim przedpokojem dla mocarstw. Przejść, pojeść, zrabować oraz pociumcać..za wszystko inne również zapłacą tubylcy..

No właśnie. Raz dostać wpierdol, najlepszym się zdarza, ale ciągle dostawać wpierdole? Coś tu jest nie tak. Naprawę kraju trzeba było zacząć od uczciwego rozliczenia się z naszą historią. A później reformy gospodarcze i społeczne. Ale nikt tego nie zrobi bo to wymagało by:

a) realizmu polaków

b) polacy musieliby się wziąć do roboty, zacząć robić dzieci, więcej pracować i tak dalej. Jak w korei południowej.

 

My jesteśmy ćpunami a niemcy sprzedają nam crack w postaci taniej kasy z EU. Taki obraz polski. Bez EU i NATO bardzo możliwe, że podzielilibyśmy los ukrainy bo klasę polityczną i siłę gospodarczą mamy podobną właśnie co ukraina albo białoruś.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHopeAle dlaczego my mamy oferować coś Niemcom? A Japonia nie ma Chinom nic do zaoferowania? Dlaczego Japonia będąc tak blisko Chin trzyma tak mocno z USA? Przecież Japonia ma lepszą gospodarkę od niemieckiej. Widzisz, czasami się nie da - i to jest ten przypadek. USA zrzucało atomówki na Japonię a Japonia dalej trzyma z USA.

Niemcy nie są w tłoku z obu stron, jak Polska, Francja też nie jest a my jesteśmy. 

 

@zychuObecnie się uczę, ale posiadam sporo ogrodów i sprzedaję dużo towaru. Jeśli idzie na skup to do Polaka. W sumie zwykłym Polakom też dużo sprzedaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perun82 napisał:

 

Polska lubi w bluepille

 

Polska lubi w:

1. Być Papugą zachodu (historyczne stwierdzenie)*

2. Być głaskana po głowie i mieć "moralne zwycięstwa"

3. Od czasu do czasu wyrżnąć najwartościowszą część społeczeństwa w nie naszych wojnach lub bezsensownych powstaniach

4. Ryczeć na sejmikach "Liberum Veto", najlepiej po dużej ilości gorzałki i z mamoną w trzosiku

 

Dlatego nie daliśmy rady Habsburgom czy komukolwiek na zachodzie bo oni grają w grę pt. "konsekwencja", a my w grę "pijany jeździec bez głowy" vel "hajda na koń i jakoś to będzie".

 

*żyjący w pierwszej połowie XIX wieku Juliusz Słowacki w wierszu Grób Agamemnona, który był rozrachunkiem z Polską, polskimi klęskami i poczuciem winy Słowackiego wobec Polski napisał słynne słowa „pawiem narodów byłaś i papugą”. Słowacki słowa te kierował do jednej grupy społecznej, a mianowicie szlachty przypisując jej to, że była równocześnie i owym pawiem (symbolizującym piękno i dumę, ale równocześnie tyleż pięknym, co i słabym), jak i papugą, która z kolei symbolizuje naśladownictwo i bezrefleksyjne powtarzanie tego, co zasłyszane.

 

Dlaczego Japonia trzyma z USA?

Bo za to co Japończycy robili w trakcie II WŚ nienawidzi ich pół Azji i najchętniej zrównałoby ich z ziemią.

Wołyń to była igraszka przy tym co robili Japończycy.

A USA nie osądziło zbrodniarzy Japońskich, tak jak i Niemieckich, tylko przygarnęło ich i wyniki ich badań na ludziach do siebie.

Dlatego "Japonia trzyma z USA"

 

Czy w pisowskich szkołach jest jeszcze historia?? :D 

 

Edytowane przez niemlodyjoda
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, niemlodyjoda napisał:

Być głaskana po głowie i mieć "moralne zwycięstwa"

 

Gloria victis..

1 minutę temu, niemlodyjoda napisał:

Dlatego nie daliśmy rady Habsburgom czy komukolwiek na zachodzie bo oni grają w grę pt. "konsekwencja", a my w grę "pijany jeździec bez głowy" vel "hajda na koń i jakoś to będzie".

 

brak silnej władzy królewskiej i silnego mieszczaństwa. Zachód szedł w absolutyzm my w pseudodemokracje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krugerrand said:

Nikt mi raczej nie podziękuje za poświęcenie, będę miał zszarganą psychikę, być może będę kaleką, a i tak nadal mam zapieprzać na myszki, utrzymywać system i nadal siedzieć cicho. Już lepiej dostać tą kulkę.

Lepiej po trafieniu w okopy sformować mały oddział doborowych ludzi, czmychnąć z bronią i amunicją do lasu i kasować po kolei każdego zdrajcę rządowego jak Kutscherę ;) 

1 hour ago, Jan III Wspaniały said:

Nie wierzę, że to przeczytałem.

Ja pierdole. Nie wierzę.

Take mamy zjebane elity półgłówków.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, $Szarak$ napisał:

posiadam sporo ogrodów i sprzedaję dużo towaru. Jeśli idzie na skup to do Polaka.

Okej, to już konkret. No i teraz inaczej się zapatruję na twoją postawę. Masz ziemię - masz czego bronić. Ale jest spora część poddanych, którzy nie czują, aby mieli się o co bić - bo np. są wyrobnikami na etacie w zagranicznej albo kolonialnej firmie, a rząd ich dobija podatkami. To nie jest tak, że człowiek pójdzie się bić za flagę, naród i inne takie abstrakcje. Człowiek będzie się bił, gdy zrozumie, że ma o co walczyć. A jeżeli nic nie posiada, to jest tylko niewolnikiem. A z niewolnika nie ma dobrego żołnierza. Dawniej za udział w wojnie nadawano np. ziemię. Teraz żołnierz dostaje bida rentę i medal.

4 minuty temu, Rnext napisał:

Takie mamy zjebane elity półgłówków.

I zadziwiająco często są to lekarze.

Edytowane przez zychu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zychu napisał:

A jeżeli nic nie posiada, to jest tylko niewolnikiem. A z niewolnika nie ma dobrego żołnierza. Dawniej żołnierzom nadawano ziemię. Teraz żołnierz dostaje bida rentę i medal.

Nie chodzi nawet o ziemię. Gdyby polska powiedziała tak - za każdego zabitego ruska masz ruską cipkę gratis to siła bojowa polaków wzrosła by o 1000%. Sam chętnie bym postrzelał. Patriotyzm by się we mnie obudził coś czuję xD

 

Ale ogólnie racja ludzie walczyli za bogactwo, ziemię, chwałę i cipki. Obecnie masz rentę i status weterana.

Edytowane przez NoHope
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NoHope napisał:

gdyby polska powiedziała tak - za każdego zabitego ruska masz ruską cipkę gratis to siła bojowa polaków wzrosła by o 1000%. Sam chętnie bym postrzelał.

A ty nie wiesz, że ruskie cipki gryzą? Jak wkładać, to tylko po podpisaniu aktu bezwarunkowej kapitulacji.

Zresztą, walka dla łupów to barbaria. Ruscy właśnie po to napuścili na Kijów kozich synów i azjatów, aby ich nakręcała perspektywa grabieży. Choć tak prawdą a prawdą, to każda armia łupi. Amerykanie wprawdzie nie łupili na wielką skalę, ale to dlatego, że co oni by mogli grabić w Iraku czy w Afganie? Tam grabież odbywała się na wyższym szczeblu.

Edytowane przez zychu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NoHope napisał:

No i widzisz to jest wieczne zwalanie na kogoś winę, bo źli ruscy. Od 89 jesteś po stronie zachodniej. Gdzie polski samsung? Gdzie polskie korporacje, marki które są rozpoznawalne na całym świecie? 33 jebane lata wolności i co? Gówno.

 

Nie mamy. Za komuny mieliśmy lepszy przemysł i sensowniejsze firmy niż teraz. Stocznie rozjebane, wszystko rozjebane. Tacy zdrajcy jak balcerowicz wszystko wysprzedali.

 

I co to też wina rusków? Albo to co się obecnie dzieje to też wina rusków?

 

Może powinnyśmy zamiast diabła pokazywać putina xD

 

Mentalność nieudaczników. Tyle razy gada się tu żeby wziąć odpowiedzialność za swoje życie, kiedy polacy wezmą w końcu odpowiedzialność za kraj i swoje decyzje polityczne?

Jakbyś dostal 15 mln dolarów od sorosa to tez bys sprzedal

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce się uczyć subtelności to to jest dobra okazja.

Peletami można palić, bo są z drewna czyli odnawialnego źródła energii.

Nie chce mi się szukać, ale tak wyczytałem w interpretacjach tych przepisów.

Drewnem jednak palić jest ryzykowne, bo kopci.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, niemlodyjoda napisał:

A USA nie osądziło zbrodniarzy Japońskich, tak jak i Niemieckich, tylko przygarnęło ich i wyniki ich badań na ludziach do siebie.

Mnie to zawsze rozwalało. Hitlerowcy źli ale niemieccy naukowcy którzy robili ohydne eksperymenty na ludziach już spoko albo inżynierowie od pocisków którzy później pracowali w NASA.

 

No ale tu dochodzimy do prostej rzeczy wartościowanie etyczne które mamy w zwyczaju robić jako naród jest nieskuteczne i żaden "wygryw" nie jest święty. Nawet Amerykanie, idole PiSu.

 

Co mnie zawsze jednak zastanawiało to dużo się u nas gada o moralności ale polak traktował polaka jak śmiecia. Dlatego chłopi nie chcieli walczyć w powstaniach na przykład.

 

Jak kiedyś przeczytałem, że jakiś zdolny chłop chciał zostać lekarzem ale musiał błagać swojego pana a później księdza by go zwolnili z pańszczyzny i oczywiście się nie zgodzili a później chłop uciekł do prus gdzie został wybitnym lekarzem który tak nienawidził polski, że nawet po polsku nie chciał mówić to pomyślałem ja pieprze to się ciągnie od stuleci xD

 

My wszyscy jesteśmy potomkami chłopów a ich historia jest zakłamana przez szlachtę polską i tych bzdur i propagandy uczymy się później na historii. Nasi przodkowie mogli nienawidzieć tak polski że cieszyli się z zaborów wręcz bo zaborcy i mówię to u niemcach lepiej traktowali ludzi.

 

Że przedsiębiorca złodziej to się wzięło od tego, że u nas szlachta to była banda pijaków i złodziei często która pisała o sobie jakieś romantyczne pierdy które z rzeczywistością miały gówno wspólnego.

 

Polski kościół i szlachta jebała ludzi od setek lat. Aż dziwne, że dopiero teraz wyszło jak polski kościół jest pazerny i łasy na kasę. 

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, NoHope said:

Mnie to zawsze rozwalało. Hitlerowcy źli ale niemieccy naukowcy którzy robili ohydne eksperymenty na ludziach już spoko albo inżynierowie od pocisków którzy później pracowali w NASA.

Aktualnie niemieckie BND odtajniło część archiwów wywiadowczych i od razu wyłapano ciekawe kwiatki o "kryształowym" antyfaszyście Adenauerze, który za swoich głównych współpracowników miał byłego szefa sztabu generalnego Wehrmachtu i kolesia od Ustaw Norymberskich. Tak że ten.

 

No i zaczyna się. "Polacy, nic się nie stało". Jakiś ciąg dalszy będzie. Nie? Może wystarczy jak zapłacimy 10 PLN za litr benzyny i to rozwiąże wszystkie problemy?

"Mieszkańcy gminy Mieścisko (woj. wielkopolskie) są odcięci od gazu wskutek sankcji. Dotyczy to także wszystkich instytucji na jej terenie. Specjalny komunikat w tej sprawie wydał wójt Przemysław Renn. Podobne problemy wystąpiły też w gminie Cegłów w woj. mazowieckim.

Z gazu nie mogą korzystać odbiorcy indywidualni oraz instytucje gminy Mieścisko. Jak pisze na Facebooku wójt Przemysław Renn, jest to efekt sankcji nałożonych na firmę Novatek Green Energy."

https://www.onet.pl/informacje/onetpoznan/miescisko-i-ceglow-odciete-od-gazu-wladze-alarmuja/6dtpf13,79cfc278

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Nie no! Lepiej oddać się w ręce ruskich! Niech sobie niektórzy zobaczą co elity rosyjskie piszą już od dawna publicznie i jeśli Polacy dalej nie widzą zagrożenia to są skończonymi idiotami. I to nie są zwykli ludzie, że tak o sobie piszą. Flag ZSRR podczas walk na Ukrainie też trochę jest. 

Teksty elity rosyjskich można sobie bez problemu znaleźć i przetłumaczyć. Może to wam w głowach coś w końcu zaświta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, $Szarak$ napisał:

Nie no! Lepiej oddać się w ręce ruskich!

A kto tu mówi o oddawaniu się? Niemcy też robią deale z ruskami mimo że wojna.

 

To jest zwykła rusofobia. Już ruscy podbiją całą europę uważaj no xD Z ukrainą gównopaństwem nie dają sobie rady.

 

Jak najbardziej polska powinna kupować rosyjski gaz ale w międzyczasie szukać alternatywy. DOPIERO jak znajdą alternatywę to się odciąć. Tyle. Logiczne nie? Ale to wymaga podejścia "polskie interesy najważniejsze".

Edytowane przez NoHope
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, $Szarak$ said:

Nie no! Lepiej oddać się w ręce ruskich!

Ech, człowieku, co Ty opowiadasz. Czy jak kupimy węgiel z Australii to oddajemy się w jej ręce? A może jak Niemcy kupują nasze nawozy to są w naszych? Weź oprzytomniej. Może chłodny prysznic? Jesteś trollem czy idiotą? Bo w takim razie jesteśmy niemal całkowicie w rękach Chińczyków, najbardziej antydemokratycznego kraju świata i to mającym niemało krwi na rękach. Chcesz ich wspierać?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Brat Jan napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że te same zachowania przejawiają w życiu realnym.

 

Nie wiem jak w przypadku innych, ale u mnie, uczestnictwo na forum ma pewien wymiar terapeutyczny, krystalizujący moje pewne alter ego, które swój pełny wymiar może nabrać tylko w reżimie komunikacji informatycznej.

 

Bo w życiu realnym, jestem osobą skrajnie defetystyczną, smolistym czarnowidzem i ,,wysyczaczem" szczęścia ze wszystkiego co żyje. Jeśli ktoś chce sobie spierdolić humor na resztę dnia, wystarczy, że zapyta co u mnie słychać. Jak pojawiam się w gronie towarzyskim, to u pozostałych, niczym myszy przyłapane w spichlerzu rozbiegają się ciche pomruki: ,,o ja pierdole, Throgg przyszedł i znowu będzie pierdolił...".

 

Kaszel to zwiastun raka, a awaria telefonu - plam na słońcu. Mówiąc inaczej, z antycznych funkcji retoryki, najlepiej wychodzi mi postulat permovere, choć może nie do końca koresponduje on z pierwotnym założeniem, bo movere mojego odbiorcy, to gasnący błysk w oczach, niedowład mimiki i afazja aparatu mowy. Jestem prostym człowiekiem, więc organoleptyczne postrzeganie reakcji u innych, jest dla mnie też najprostszym sposobem zrozumienia, że moje argumenty do kogoś trafiają.

 

To oczywiście konsekwencja tego, że osobowościowo, jestem naznaczony lekkim rysem psychopatycznym - mam po prostu satysfakcję z tego, jak widzę, że komuś przestaje smakować jedzenie, albo wzrok mu już się nie szkli na widok swojej ukochanej myszki.

 

Z kolei w przestrzeni informatycznej, patrząc na literki i emotki, chuja tam jestem w stanie zaobserwować, więc niejako błądzę jak to dziecko we mgle, nie wiedząc do końca, czy mój główny cel konwersacji został zrealizowany, czy też nie.

 

No i przede wszystkim akcja - spacje, kropki i przecinki nie oddają dramatyzmu i dynamiki konwersacji jak realna mowa, słowa nie dźwięczą, a ton nie faluje. W realu, więc nawet jak ktoś na tyle zbierze się w sobie, aby z mięśni twarzy wydobyć jakikolwiek wyraz optymizmu, a ze ściśniętego gardła ,,będzie dobrze", które rozbrzmi fałszywie jak źle odlany, spiżowy dzwon, to urywam to szybko swoim zachrypniętym - ,,chuja tam będzie" - niczym ostatni takt w W Grocie Króla Gór Griega.

 

Konwersacja na forum, pozbawiona jest tego składnika, który nadaje goryczy defetyzmu smaku dobrego portera. Nie widzę więc sensu, aby w tym kierunku się niepotrzebnie produkować i zamiast tego, kształtuję tu swoje zupełnie inne oblicze, które odfiltrowane przez informatyczną sieć, skupia się już tylko na racjonalnych założeniach dyskusji i funkcji logicznej zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rnext napisał:

A może jak Niemcy kupują nasze nawozy to są w naszych? Weź oprzytomniej. Może chłodny prysznic? J

Na wykopie się już śmieją że będziemy kupować rosyjski gaz od niemców xD Kto, kto wie. Przecież niemiec już nie jest ten zły xD

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoHope pisałem parę stron wcześniej o niemieckim generalny przedstawicielstwie ruskiego gazu na Europę. Jak będziemy płacić Niemcom prowizję za ruski gaz, wszystko będzie w porządku i żadnego problemu skąd on pochodzi nie będzie. Lepiej gdybyśmy mieli podejście Ukraińców i kupowali od ruskich nadal bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Lepiej gdybyśmy mieli podejście Ukraińców i kupowali od ruskich nadal bezpośrednio.

Ale my mamy wyższość moralną. Dlatego i niemiec zarobi i rusek. I wszyscy zadowoleni. Kurde przecież my jesteśmy cudownym narodem. Niedziwne że niemcy nas tak kochają i szanują. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.