Skocz do zawartości

"Jeszcze dwie kadencje naszych rządów i nie będzie ubóstwa"


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wyobraźcie sobie polskie stacje benzynowe które kupują od Putina ropopochodne produkty za rubla (czyli tanio i bez embarga) i sprzedają z mniejszą marżą na litrze. Kto zamknie granicę zachodnią gdy u nas byłby wolny rynek? My czy Niemcy?

 

Ot ciekawostka, a tylko o paliwie wspomniałem. Od razu byłby taki stosunek jak między nami a Rosją przed pandemią, limity by się jedwabnik nie obkupił zbyt tanio.

 

 

Ruchają nas na życie :D

 

Pamiętajcie że Waszą walutą jest jedynie praca, niewolnicy.

Edytowane przez Imiennik
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, matthewx napisał:

 

Dodam tylko, że "oni" zwiększyli sobie uposażenia gdy tylko przyszła inflacja.

 

Kolejny przykład patologii w tak zwanej demokracji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cst9191 said:

Dodam tylko, że "oni" zwiększyli sobie uposażenia gdy tylko przyszła inflacja.

Cały problem sprowadza się do tego, że gdybyśmy mieli dobrowolnie kupić na wolnym rynku ich usługi to oni zdechli by z głodu nie widząc złamanego grosza. To co "produkują" jest dla nas mało że bezwartościowe, to jeszcze szkodliwe. A że wmontowali dupy w aparat represji, to sobie przydzielają. Przecież skoro to my ich zatrudniliśmy, czyli jesteśmy ich pracodawcami - więc to my powinniśmy decydować, czy w ogóle i ile zarabiają. Jak dla mnie np. praca Morawy nie jest warta ani złotówki. Gdyby PL była moją firmą to lecieli by na pysk razem z Glapą i całą tą wesołą, niedorobioną menażerią w trybie pilnym. A tak co? Wała im możemy zrobić - płacz i płać. 

2 hours ago, matthewx said:

Ma facet tupet.

Obawiam się, że bardziej pokazuje, czego nie ma ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Rnext said:

Rząd nie jest od inwestycji.

Warunki ma tworzyć a nie geszefty na potrzeby obsadzania na synekurach "miernych, biernych ale wiernych". 

 

Nie wiem jaki jest rachunek ekonomiczno-taktyczny przekopu mierzei.

 

KAŻDY urzędnik państwowy powinien przed nami odpowiadać.

Możemy tak do us* śmierci więc tylko krótko skorzystam z prawa do repliki i się zamknę "na wieki" jak to mówią przy pewnych okazjach.

 

1. Rząd, władza, człowiek na czele, mają dać ludziom wizję, która ich pociągnie, będą ją realizować i przyszłość będzie lepsza.

Gdy się wniknie w przemówienia Hitlera można zobaczyć, że obiecywał Niemcom ciężką pracę, ale taką która wyciągnie kraj na top. I to podziałało.

Jaka jest wizja dzisiejszej opozycji?

 

2. Dojście regionu do morza bez łaskawej zgody Ruskich.

Znaczenie morza w gospodarce chyba jest dość oczywiste.

 

3. Przekręciłeś znaczenie.

Ja pisałem, że z sądzenia dobrobytu nie będzie.

 

A teraz kończę, czas zająć się realizacją swojej wizji przyszłości.

Załatwiam synekurę sobie.

Nie politycznie, opartą na mojej wiedzy i umiejętnościach.

 

To pisałem ja, Jarząbek Wacław.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie spotkania Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami większych i mniejszych miast kolejnych województw zawsze dzielą się na dwie części. Pierwsza to luźne wystąpienie prezesa PiS. Druga to odpowiedzi na podobno losowo wybrane pytania zebrane wcześniej od uczestników na kartkach.

 

W Grójcu pytania do Kaczyńskiego odczytywał senator PiS Stanisław Karczewski. Jedno z nich, jako "kolejne, bez wybierania" wielu widzów wprawiło w osłupienie, choć na sali wywołało duży entuzjazm.

 

– Szanowny i kochany panie prezesie, chcę bardzo podziękować za to wszystko, co robicie dla narodu polskiego, tak dobrze to nigdy nie było. Trwajcie, pomagajcie i pamiętajcie, że to wy jesteście Polakami i macie nam służyć jak najlepiej. Trwajcie przy Bogu i Maryi, a to wszystko będzie nam dane – przeczytał Karczewski.

 

 

Pytanie w rzeczywistości było deklaracją poparcia, która spodobała się uczestnikom spotkania, bo nagrodzili odczytane słowa gromkimi brawami. Sam prezes PiS od razu zwrócił uwagę na słowo "kochany", a po usłyszeniu całości postanowił udzielić krótkiego komentarza.

 

— Ja mogę tylko powiedzieć, że władza jest służbą. Minister to znaczy sługa. Ja nie jestem ministrem, tylko skromnym prezesem partii, ale też się czuje sługą narodu — oznajmił Kaczyński.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/kuriozalne-pytanie-do-kaczynskiego-na-spotkaniu-z-wyborcami/phfky3l,79cfc278

 

 

  • Haha 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slavex napisał:

Jak się ogląda te spotkania, to z każdym kolejnym oczy coraz większe, że można przed ludźmi takie szopki odstawiać... 

Że ludzie w takie bajki wierzą jeszcze. Chociaż jak mówią na te spotkania z kaczorem jest selekcja😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/13/2022 at 12:35 PM, cst9191 said:

W Grójcu pytania do Kaczyńskiego odczytywał senator PiS Stanisław Karczewski. Jedno z nich, jako "kolejne, bez wybierania" wielu widzów wprawiło w osłupienie, choć na sali wywołało duży entuzjazm.

Załamka, jak oni są bardzo odklejeni że z podniesionym czołem wciskają takie kity. Za kogo oni tych biednych ludzi mają??? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 13:54, Morfeusz napisał:

Płać i płacz motłochu, żeby dla rządu i Ukraińców kasy nie zabrakło.

 

 

Modelowa marża rafineryjna to nie jest ile zarabia rafineria. Ten wskaźnik pokazuje różnicę między ceną baryłki ropy a końcową ceną paliwa. Duży wpływ na jego wzrost ma min. wzrost kosztów produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczyńskiego ciąg dalszy:

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwarszawa/kaczynski-w-plocku-znow-o-euro-po-3-zl-smiano-sie-ze-mnie-tlumacze/5rn2bjb,79cfc278

 

 

— Gdyby spojrzeć na naszą rzeczywistość siedem lat temu, to trudno by uwierzyć, że po tych siedmiu latach, mimo zaciekłego oporu opozycji, która sama siebie nazwała "totalną" (...), w sytuacji, w której były wielkie kryzysy — covid, wojna w Ukrainie — mimo wszystko będziemy o 30 proc. bogatsi, ale przede wszystkim, że zdołamy dokonać rzeczy, wydawałoby się niemożliwej — zwiększenie dochodu państwa o 826 czy 828 mld zł — mówił Jarosław Kaczyński.

 

 

Zdaniem prezesa PiS, trudno uwierzyć, że "tego wszystkiego dokonaliśmy, nie podnosząc podatków, ale je obniżając".

 

— Wydaje się, że to rzecz sprzeczna w sobie, niemożliwa. A nam się udało. Można postawić pytanie: dlaczego się to udało? Czy mamy jakieś cudowne umiejętności? Nie, nie jesteśmy cudotwórcami. Po prostu wiedzieliśmy od bardzo dawna, że to, co zaczęło się dziać po 1989 r., z jednej strony było dobre, bo odzyskaliśmy niepodległość, ale z drugiej wybrana została zła droga. Droga, która nie pozwalała wykorzystywać naszych możliwości — kontynuował prezes PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kurwa, nie podnoesli podatków, wprowadzili wprawdzie małe nic nie znaczące opłaty, daniny, składki, podniesli mandaty, marże za media (paliwo, prąd, gaz), pensję minimalną (od ktorej liczmy kest zus) itp. ale podakow noe ruszyli.

 

Naprawde mamy społeczeństwo leniwych debili. Debili bo noe rozumieją albo nie chcą, a leniwych bo już dawno przydałoby sie pospolite ruszenie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/
https://www.gov.pl/web/kultura/muzeum-polskie-pozostaje-w-rapperswilu-powstanie-tam-rowniez-oddzial-instytutu-pileckiego
Inwestycja pierwsza klasa, w obecnych czasach jak znalazł 😎
Jak wiadomo, Szwajcaria to minimum top5 kierunków turystycznych ludzi z naszego kraju.


"kompleks Schwanen ponownie stanie się centrum kulturalnego, intelektualnego i naukowego życia, poświęconego współpracy międzynarodowej oraz Polsce. Podkreślił, że działalność Muzeum Polskiego w Rapperswilu będzie stanowiła punkt centralny i dominujący, ale zostanie uzupełniona o spotkania intelektualistów, naukowców i dziennikarzy, międzynarodowe konferencje oraz debaty poświęcone najnowszej historii Europy i świata."
Są jeszcze w Polsce takie wybitne jednostki?

Edytowane przez BRK275
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, BRK275 napisał:

ale zostanie uzupełniona o spotkania intelektualistów, naukowców i dziennikarzy, międzynarodowe konferencje oraz debaty poświęcone najnowszej historii Europy i świata."
Są jeszcze w Polsce takie wybitne jednostki?

Intelektualista? To pewnie chodzi o Wałęsę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbawca narodu tym razem w Płocku:

 

a19e25c43112fc170f661d1a2699.jpeg

 

"Wzrost płac w Polsce jest wyższy niż inflacja, na zachodzie Europy jest inaczej"

 

 

Kaczyński w Płocku o bogactwie

– Po 7 latach sprawowania władzy, mimo zaciekłego oporu opozycji, światowych kryzysów i wojny jesteśmy o około 30 proc. bogatsi. W ciągu niespełna 7 lat naszych rządów zwiększyliśmy dochody w budżecie państwa o przeszło 820 mld zł. Wydaliśmy 200 mld zł na politykę społeczną, zwiększyliśmy wydatki na wszystkie potrzebne inwestycja drogowe – powiedział Jarosław Kaczyński w trakcie spotkanie z mieszkańcami Płocka.

Prezes PiS podkreślił, że wszytko, co robi jego partia, odbywa się bez podnoszenia podatków. – W ciągu ostatnich dwóch lat wyraźnie obniżamy podatki. Wydaje się to być sprzeczne, a nam się to udaje – mówił wyliczając, że PiS w tym roku przeznaczy na politykę społeczną 60 mld zł, a na politykę pomocową dla niepełnosprawnych wydano 10 razy więcej.

 

---

W mieście (przyjazd Kaczyńskiego) nie był przez nikogo reklamowany, zapowiadany, dopiero w piątek, z ledwie kilkugodzinnym wyprzedzeniem, powiadomił o nim facebookowy profil PiS. Gdzie przemówi prezes? Tego nikt się już nie dowiedział (nie było również takiej informacji na stronie lokalnych struktur partii). W ofercie była tylko transmisja online.  

 

[...]

Były biało-czerwone chorągiewki, na kilkudzisięciu krzesłach na scenie zasiedli strażacy, leśnicy, panie w kwiecistych spódnicach. Na środku, na tle siedmiu dużych biało-czerwonych flag mównica dla Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z dostępnością węgla? Kaczyński już wie kto jest winny:

 

-Platforma, bo sprzedała zagraniczniakom dużą część polskiego nabrzeża;

-Tusk, bo nawoływał do blokady ruskich transportów z węglem, a rząd posłuchał;

-Unia, bo "narzucała" politykę węglową;

-Putin, to przez niego są wysokie ceny;

 

Najważniejsze: węgiel będzie, a jego ceny będą obniżane (nie doprecyzował w jaki sposób)

 

— Wsparliśmy rolnictwo, wsparliśmy system ochrony zdrowia w pandemii, daliśmy 500 plus, mamy wzrost gospodarczy. To są realia, w których żyjemy. Dajemy sobie radę, w sytuacjach, w których nie można sobie dać. Słowa ministra Rostowskiego, że "piniędzy ni ma i nie będzie" okazały się nieprawdziwe.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kaczynski-z-wizyta-w-wielkopolsce-cukru-jest-w-brod-wegla-nie-zabraknie/tcs8dpg,79cfc278

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni na drugich jak zauważam winę zrzucają i wzajemne szukanie haków na siebie, tak widzę. 

Strona A:

- Co robiliście tyle lat temu, Polska się rozpadała

Strona B:

- Co teraz zrobiliście, Polska się rozpada

W zależności od zmiany opcji (A,  _B) śpiewka będzie taka sama według mnie polegająca na mowie o działaniach z przeszłości lub tych obecnych.

Mianownik z zarzucania sobie ubupololnej winy (opcja A,B) jest ten sam: 

- Polska sie rozpadała

- Polska się rozpada 

Taka moja obserwacja. 

Edytowane przez nowy00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.