Skocz do zawartości

Piwo z Mentzenem - ktoś się wybiera?


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Poczytajcie o branży hazardowej co kręci się wokół waszego idola, głosowałem na konfe kilka razy, ale zauważcie że wywalają teraz wszystkich którzy są przeciwko potencjalnej koalicji z obecnymi władzami. Jak tak dalej pójdzie to będą walczyli o próg a nie dwucyfrowy wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentzen od właściciela kantora do sławnego polityka.. no,  to jest kariera!

 

Druga Ameryka.

 

Każdy polityk  w pl siedzi gdzie siedzi, bo go tam postawili starsi, mądrzejsi.

 

 

Do wojska krzyczy!

 

Za ojczyznę walczyć, ginąć i umierać!!

 

Obowiązek wojskowy! 

 

A jak mu w ryjec powiesz " to idź"!! to tylko się obruszy i pewność siebie wypisana na twarzy zamiera...

 

To są wszystko najgorsze typy człowieka, śliskie i niebezpieczne w chuj, bo kryją się pod płaszczykiem dobra i rzekomych zmian.

 

 

Edytowane przez RENGERS
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, spacemarine said:

Poczytajcie o Muntzenie i jego bratu

 

 

No to pytam: q=brat+mentzena


i czegóż tu się można dowiedzieć?
Mentzen jest szantażowany? Chodzi o brata, który ma zarzuty kierowania grupą przestępczą. Że jego brat pisał oprogramowanie dla człowieka, który chciał wykorzystać to, że do instrumentów finansowych nie mają zastosowania przepisy ustawy hazardowej. I tu reszta historii, ale wystarczy spojrzeć, żeby widzieć, że Tomasz Mentzen nic nielegalnego nie zrobił - pisał program dla klienta, który wykorzystywał fakt, że co nie jest zabronione to jest dozwolone. Wykorzystywał fakt, że ustawodawca zostawił "furtkę", z takiego czy innego powodu, więc nie było to nielegalne. A tym bardziej nie jest nielegalne pisanie programów, które się zajmują operowaniem legalnymi aktywami.

Druga sprawa, że to trwa 11 lat i dalej nie może się zakończyć. Gdyby prokuratora miała na nich prawdziwego haka to by już siedzieli, ale że nie ma to robi sobie jaja, "prowadzi śledztwo" przez ponad dekadę i przeprowadzić nie może.  Przecież to są bolszewickie metody. Zarówno PO jak i PiS wyrosły z komuny, i mają komunistyczną mentalność. To że jedni nie wierzą w boga a drudzy wierzą to nie zmienia faktu, że wszyscy są socjalistami.

 

Żenujący argument, który kupują tylko ludzie, którzy oglądają telewizor.

 

Ewidentna próba zniszczenia człowieka, który nawet nie brał udziału w sprawie, za pomocą wątpliwej jakości śledztwa.
Jakoś jeden brat Kurski, za drugiego brata Kurskiego nie odpowiada. ¯\_(ツ)_/¯

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RENGERS Dokladnie. Sam fakt jak wyzbyl sie Dziambora i Sosnierza.

 

Bylem w strukturach konfederacji kiedys, jezeli ktos uwaza, ze jest to partia "antysystemowa" to chyba spadl z krzesla :) Nigdy nie zapomne jak na poziomie wojewodzkim, lokalny "wodz" snul plany o tym kto jakie stanowisko dostanie w zamian za zaslugi dla formacji. A bylo to w 2020 roku, czyli 3 lata przed wyborami parlamentarnymi, 4 lata przed samorzadowymi :) Wtedy sie z nich wyleczylem.

 

Kazda "prawdziwa" partia antysystemowa, zostanie zduszona w zarodku na starcie, liderzy zdyskredytowani a strutury rozbite. Kreca nam ten sam kolowrotek od 89 roku i nadal macie nadzieje? :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Ksanti said:

no niestety mamy niechlubną historie tzw. elit już z czasów średniowiecznych gdzie większość ludności żyło na wsiach i było własnością pana ziemskiego.

Gdzieś w ramach "cywilizacji" było inaczej? Wiele obecnie bogatych krajów ma jeszcze bardziej niechlubną historię, a niektóre to w zasadzie powinny się anihilować ze wstydu. 

 

14 hours ago, Ksanti said:

że podatki są kosmicznie wysokie, tak jakby gdzie indziej nie istniały.

Istnienie czegoś gdzie indziej, nie legitymizuje kalkowania rozwiązania. W Niemczech palono ludźmi w piecach, więc legitne będzie palenie i u nas? 

 

14 hours ago, Ksanti said:

Takie rzeczy jak silna gospodarka mogą powstać tylko na rozwiniętym lub chronionym wcześniej gruncie, aby nie było głowy uwalonej jak tylko się gdzieś wychyli. 

To nie jest takie proste, choć sam też chciałbym żeby było. Takie powiedzenie jest - tak się gra jak przeciwnik pozwala. 

A swoją drogą, wielokrotnie przytaczałem tu słowa M. Friedmana, że "jeśli Polska chce osiągnąć sukces i bogactwo krajów Zachodu, to nie powinna kopiować tych rozwiązań, które kraje Zachodu stosują obecnie, lecz te, które kraje Zachodu stosowały wtedy, gdy były tak biedne jak Polska". 

 

14 hours ago, Ksanti said:

Nie jest problem w tym ile państwo zabiera, a w tym ile się realnie zarabia.

To taka półprawda na poziomie bzdury. 

 

14 hours ago, Ksanti said:

Doedukuj się, tutaj jest wyjaśniona lepiej kwestia czemu wolny rynek nie działa

Ale to mam wziąć parę lekcji u Ciebie czy u Pińskiego? :D

Piński zasadniczo parafrazuje dłuższą opowieścią, słowa Friedmana. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Menzten i konfederacja to poglądy średniowieczne. 

Najgorsze jest to, że tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy albo nie starają sobie wyobrazic, jak kraj oberwałby na ich głupotach. 

To jest jeszcze gorsz partia, niz PO czy PiS - i pisze to z czystym sumieniem. 

Katolibowie, ludziom źle wbijają do głowy, jak działa wolny rynek - przecież korwin wbił ludziom do głowy, że wolny rynek to niskie podatki.

Partia oligarchiczna w skrócie.

 

Nie chce jako młody człowiek żyć na poziomie średniowiecza. Pośmiewisko na skalę europy i zacofanie, ubostwo, głupota i inne takie. 

Chce żeby Polska była drugą Francją, Holandią czy Szwecją. Nie rosją. No albo może, jak uk. Tam też jest sensownie. 

W Niemczech też dużo lepsza mentalność ludzi, jak u nas. U nas to naprawdę ŚREDNIOWIECZE. Podkreślame.średniowiecze. 

Edytowane przez $Szarak$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, RabarbaR napisał(a):

Za 1 zimne piwko w butelce 20 zł sobie krzyknęli. 

Normalna cena za piwo craftowe obecnie w lokalu.

 

Dla zainteresowanych tematem, jutro w radiu RMF FM będzie debata: Mentzen vs Petru. Liczę, że Pan Sławomir rozjeździe merytorycznie oponenta :D

Edytowane przez Dassler89
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ksanti napisał(a):

Nie jest problem w tym ile państwo zabiera, a w tym ile się realnie zarabia.

Klin podatkowy w Polsce nie odbiega od innych krajów na podobnym poziomie. Mentzen to szur niestety, te jego 'zlikwidujemy PIT CIT VAT ZUS' to zwykłe utopijne wizje dla kucy. Podatek pogłówny dla każdego powyżej 18 roku życia, prywatne ubezpieczenia, szpitale itp. Szkoda gadać generalnie, jest trochę wad w obecnym systemie, ale wywracanie go i zastąpienie gorszym to nie lekarstwo. 

 

Najgorsze w sumie to to, że typ prowadzi kancelarie podatkową więc na pewno wie jaka jest rzeczywistość i, że te postulaty to bujda na resorach, więc każdy ogarnięty wie, że to zwykły populizm, który także Korwin uprawiał całą karierę, politykiem jest z kolei Mentzen dobrym. Czego dowodzą sondaże.

Edytowane przez Patryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał(a):

Skąd wiadomo, że będzie gorszy, bo co do tego, że obecny jest zły, to chyba nie ma wątpliwości?

Dlaczego zły? 

10 minut temu, Dassler89 napisał(a):

Liczę, że Pan Sławomir rozjeździe merytorycznie

Jeżeli merytorycznie to myślę, że będzie miał kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rnext napisał(a):

A swoją drogą, wielokrotnie przytaczałem tu słowa M. Friedmana, że "jeśli Polska chce osiągnąć sukces i bogactwo krajów Zachodu, to nie powinna kopiować tych rozwiązań, które kraje Zachodu stosują obecnie, lecz te, które kraje Zachodu stosowały wtedy, gdy były tak biedne jak Polska". 

Tak dokładnie o to chodzi, ale nie jest to podejście wolno rynkowe, które popiera Konfederacja. Oni wręcz się brzydzą interwencjonizmem państwowym/ protekcjonizmem, który jest niezbędny by wyrosnąć na potęgę gospodarczą. Dla słabszych krajów sprzedawana jest wizja, że kapitał nie ma narodowości, trzeba się otworzyć całkowicie, równy podział, a tymczasem ci którzy to głoszą w dalszym ciągu faworyzują swoje w pierwszej kolejności jak USA, Niemcy czy Chiny.

 

@$Szarak$ dla mnie to partia, która w kolektywie rozumie patriarchat w sposób kukserwatywny ignorując współczesny krajobraz.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Patryk napisał(a):

Mentzen to szur niestety, te jego 'zlikwidujemy PIT CIT VAT ZUS' to zwykłe utopijne wizje dla kucy

Babcia zawsze mówiła "mądry nie zauważy, a głupi pomyśli ze tak ma być".

 

Głupi odczytując to zdanie, myśli: "hura zlikwidują nie będzie podatków"

 

A mądry: "zlikwidują i zastąpią innym, oby prostszym, oby nie wyższym , oby takim do którego obslugi wystarczy mniejszy (tańszy w utrzymaniu aparat państwowy)"

 

Podejście do ekonomii to jedyna rzecz która mi się konfie podoba. Obecnie przepisy są już tak skomplikowane, że zaczynają sobie wzajemnie przeczyć. Tu się z nimi zgadzam - weźmy ludziom "uczciwie" :) jakiś procent, w prosty sposób, a niech sobie to rząd dzieli sam na zus, us, itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk napisał(a):

Daj przykład, jaki?

Jak wyżej jedna prosta kwota czy % a wjakiej wysokości to niech się ekonomiści martwią.

 

Tak na szybko:

Ile dziś oddajesz państwu w różnych formach?

Wyplata brutto - 8.1% emerytalne zus - 1.3% rentowe zus - 8.5% chorobowe zus - 12% pit (pierwszy prog) = ok 30% na dzień dobry.

Kolejne ok 15% -20% oddajemy jako podatki pośrednie (taki średni VAT z podstawowych zakupów Polaków).

Czyli zależnie od zarobków i rozrzutnosci oddajemy co miesiac 45 - 50% zarobków.

 

Za każdym tym podatkiem stoi osobny budynek w każdym mieście, pełny nierobów którzy tylko przekładają papierki.

To naprawdę da się uprościć, wysłać tych ludzi do uczciwej pracy i może by się okazało ze w sumie średnio 40% ode łba wystarczy na utrzymanie państwa.

 

Dlatego w stanach masz pensję brutto, podatki ogólne płacisz sam więc wiesz ile im oddajesz, a w sklepach na półkach ceny netto i dopiero przy kasie robi sie brutto i znów widzisz ile oddajesz.

 

Ale to by bylo niepopularne, bo jedwabnik by zobaczył jal dużo mu zabierają.

 

P.S. tak wiem mocno uogólniłem

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, spacemarine said:

Poczytajcie o branży hazardowej co kręci się wokół waszego idola, głosowałem na konfe kilka razy, ale zauważcie że wywalają teraz wszystkich którzy są przeciwko potencjalnej koalicji z obecnymi władzami. Jak tak dalej pójdzie to będą walczyli o próg a nie dwucyfrowy wynik


Jutro bedzie debata Mentzen vs Rysiu Petru. 

Pytanie brzmi kto odkurzył kartę z Rysiem Petru? Mi to wygląda na zagranie w stylu zabranie liberalnych wyborców konfy. 
A konflikt Mentzen vs Sośnierz/(ten duzy od edukacji, wyleciało mi teraz nazwisko) jest totalnie bez sensu - konfa traci bez nich a i oni beda mieli problem zeby sie dostać do sejmu  - niezależnie jest to praktycznie niemozliwe, bo zaglosują na nich jacyś ideowcy, ale będą to głosy stracone. 
Sośnierz nie ma charyzmy, ale czasem fajnie punktuje i nawet walczył o prawa mężczyzn. Ten drugi większy jest chyba drugim albo trzecim (po Mentzenie i Bosaku) jesli chodzi o charyzme w konfie i najbardziej "TVN"owy z nich wszystkich. Jakby już się mieli pchać do rządu to byłby całkiem spoko Ministrem Edukacji prawdopodobnie. 

Niestety, ale w tym środowisku jest zbyt duży miszmasz wszelkiej maści niepokojnych buntowników i dogadać się zawsze było ciężko. 
W tym kontekście Konfederacja jako pomysł jest sukcesem - bo udaje się już długo utrzymać tą wesołą gromadkę pod jednym szyldem, choć gdzieś po cichu wyczuwam scenariusz, że jak konfa utrzyma stały poziom około 20% i beda rozmowy koalicyjne, to moze byc rozłam - jedni pojda za jedna opcją, drudzy za drugą. 

Tak czy siak może być ciekawie w tej kampanii i już jest brudno - a będzie jeszcze więcej błotka na jesieni, jestem tego pewien. 
Może być finalnie tak, że ciężko będzie stworzyć rząd po wyborach - ciekawe co wtedy? 

 

4 hours ago, Ksanti said:

Tak dokładnie o to chodzi, ale nie jest to podejście wolno rynkowe, które popiera Konfederacja. Oni wręcz się brzydzą interwencjonizmem państwowym/ protekcjonizmem, który jest niezbędny by wyrosnąć na potęgę gospodarczą. Dla słabszych krajów sprzedawana jest wizja, że kapitał nie ma narodowości, trzeba się otworzyć całkowicie, równy podział, a tymczasem ci którzy to głoszą w dalszym ciągu faworyzują swoje w pierwszej kolejności jak USA, Niemcy czy Chiny.

 


Myślę, że się mylisz - konfa nie jest typowo libertarianska - nawet jesli ktoś tam zaglosuje typowo "korwinowo", to skrzydlo "narodowe" to rownowazy. 
Sam Mentzen mowi, że ciężko pewne rozwiązania wprowadzić w życie z różnych względów. 

Edytowane przez Peter Quinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzicie że wyborcy konfy zaakceptuą sojusz z partią co wprowadziła lockdowny i wybiła mnóstwo przedsiębiorców, ile było samobójstw ludzi z kredytami, nie mówiąc już o nadmiarowych zgonach, rozpętanie inflacji, podwyższka składek, k..a ten ład niewypał i podwyżka skokowa składki zdrowotnej, podwyżka płacy minimalnej co rozwali wiele małych firm. W fundamentach to są dwie przeciwległe partie, ale ida ku sobie bo chodzi o kasę misie i teraz albo zauważycie to teraz albo po fakcie. I nie nie ma na kogo głosować, można tylko nogami.

Nie bądźcie naiwni, piwko pijar i łapią jak pelikany, zobaczycie że się zawiedziecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentzen to taki współczesny Korwin z lat 90 tylko w nowych realiach. Linkedin, YouTube krótkie filmiki, chwytliwe hasła, PR własnej osoby itp. Korwin nawet jak rzucił 3 mądre pomysły to kolejnym dokonał samozaorania i tutaj jest podobny przypadek.

 

Gość ma ambicje zaistnieć w polityce i staje do debaty z Petru. A kto to jest Petru żeby z nim debatować ? Skompromitowany gość, obalony we własnej partii, wyautowany z polityki. Nie mam pojęcia co kieruje Mentzenem że w ogóle pisze się na taką rozmowę. Obecnie gra w innej lidze niż Petru to powinien raczej konfrontować się z poważniejszymi graczami. Szkolne błędy w polityce, jeszcze ma krótkie gacie. Nie pisze tego jakoś złośliwie bo gość ma bardzo duży potencjał żeby zaistnieć, dlatego tym bardziej dziwi mnie taki ruch.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z Mentzenem. Taki sam obłudnik, oszust, cwaniaczek jak Biedroń, Tusk i inni. Jedyne co go odróżnia od reszty darmozjadów sejmowych to liczne sukcesy zawodowe w postaci własnej kancelarii.

 

Konfederacja skompromitowała się już tyle razy, że każdy z IQ powyżej 60 pkt. powinien przejrzeć na oczy z kim ma do czynienia. Przypomnę tylko:

 - głosowanie za wydobyciem polskiej miedzi przez kanadyjską korporację,

 - fałszowanie prawyborów w Legnicy,

 - obciągnięcie z połykiem PiSowi w przy ogłaszaniu przez TK zaostrzenia prawa aborcyjnego w czasach zaawansowanej koronapsychozy i braku warunków (mieszkania, pensje) dla młodych ludzi na zakładanie rodzin,

 - orgio afery kolegów i koleżanek Konfy z Ordo Juris,

 - schizofrenia przy podejściu do Ukrainców, najpierw Berkowicz będąc w Przemyślu zachęca do pomocy nachodźcom, a następnego dnia występuje z Braunem mówiąc o ukrainizacji Polski (ja ukrainizację dostrzegłem już 5/6 lat temu, dziś to jakieś kurwa apogeum...),

 - gówno ustawy Mentzena pisane na kolanie, które zdjął ze swojej strony internetowej po to, żeby jak najmniej ludzi mogło przeczytać jego legislacyjne bzdury,

 - Braun wyjebujący z sądu choinkę z kolorowymi bombkami, czy Korwin-Mikke chodzący w gaciach po Otwocku do spożywczaków,

 - wykręcanie się brakiem możliwości zgłoszenia projektów ustaw - Konfa, która ma struktury w całej Polsce nie może zebrać 100k podpisów pod jakąś ustawą, a pedofilolewica razem ze swoimi jaczejkami potrafiła zebrać podpisy pod ustawą dot. odwołania Czarnka. Powód? Minister zbyt konserwatywny i nielewicowy.

 

Więcej grzechów nie pamiętam.

Edytowane przez adann96
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, adann96 said:

Dajcie sobie spokój z Mentzenem. Taki sam obłudnik, oszust, cwaniaczek jak Biedroń, Tusk i inni. Jedyne co go odróżnia od reszty darmozjadów sejmowych to liczne sukcesy zawodowe w postaci własnej kancelarii.

 

Konfederacja skompromitowała się już tyle razy, że każdy z IQ powyżej 60 pkt. powinien przejrzeć na oczy z kim ma do czynienia. Przypomnę tylko:

 - głosowanie za wydobyciem polskiej miedzi przez kanadyjską korporację,

 - fałszowanie prawyborów w Legnicy,

 - obciągnięcie z połykiem PiSowi w przy ogłaszaniu przez TK zaostrzenia prawa aborcyjnego w czasach zaawansowanej koronapsychozy i braku warunków (mieszkania, pensje) dla młodych ludzi na zakładanie rodzin,

 - orgio afery kolegów i koleżanek Konfy z Ordo Juris,

 - schizofrenia przy podejściu do Ukrainców, najpierw Berkowicz będąc w Przemyślu zachęca do pomocy nachodźcom, a następnego dnia występuje z Braunem mówiąc o ukrainizacji Polski (ja ukrainizację dostrzegłem już 5/6 lat temu, dziś to jakieś kurwa apogeum...),

 - gówno ustawy Mentzena pisane na kolanie, które zdjął ze swojej strony internetowej po to, żeby jak najmniej ludzi mogło przeczytać jego legislacyjne bzdury,

 - Braun wyjebujący z sądu choinkę z kolorowymi bombkami, czy Korwin-Mikke chodzący w gaciach po Otwocku do spożywczaków,

 - wykręcanie się brakiem możliwości zgłoszenia projektów ustaw - Konfa, która ma struktury w całej Polsce nie może zebrać 100k podpisów pod jakąś ustawą, a pedofilolewica razem ze swoimi jaczejkami potrafiła zebrać podpisy pod ustawą dot. odwołania Czarnka. Powód? Minister zbyt konserwatywny i nielewicowy.

 

Więcej grzechów nie pamiętam.


Ok, ja kupuję twoje argumenty. Nie wszystkie, ale punktujesz z sensem. Ja na nich i tak zaglosuje (no chyba że bedzie jakaś mega wtopa niedługo), bo z kupy g*wna najmniej (jeszcze) śmierdzą. 

Powiedz mi, szanowny kolego (i inni): jaki idealny rozklad procentowy widzialbys na jesieni? 
Bo mówienie, że "nie ma na kogo glosować" to jest mniej wiecej jak gadanie "jestem gruby, nie schudne, nic nie zmienie w swoim zyciu, to bez sensu". Nie ma i nigdy nie będzie idealnego ugrupowania i ja do tego podchodzę trochę tak jak w sporcie, że warto wspierać słabszych, nowych - jak się skompromitują na maksa... więcej na nich nie zagłosuje. 

Nawet jesli zadna partia nie odpowiada nam w pełni to wg. mnie powinniśmy zrobić sobie jakiś taki ranking spraw ważnych... dla kobiet wiadomo, lewicowe poglądy zawsze będą wazniejsze niz gospodarka. 
Beton to beton - wybiora Tuska albo Kaczora bo wydaje im sie ze polityka to telenowela i konkurs pieknosci i powinna decydowac charyzma, a jakby tak popytac, jaki dany glos ma konsekwencje to juz ciezko o merytoryczna odpowiedz a to jednak jest roznica. 
Chce tylko powiedzieć, że za Kaczora marsze rownosci i wściekłych tzipek są legalne, a nie jestem pewien czy Czaskoski i Tusk by zezwolil np. na Marsz Niepodleglości. 
Teraz masz tępą jednostronną propagandę TVP i dla kontrastu tępą propagandę TVN pokazujaca drugą stronę monety a i tak jakieś 30% rzeczywistości i stek propagandowych bzdur. Co bedzie za her Tuska? Z TVP zrobia TVN bis jak to juz bylo kiedys. 
Do debaty nie dopuszcza ludzi typu Mentzen, Bosak bo przeciez to "faszyści". 
Za rządów lewicy byłoby jeszcze gorzej... 

 

Dlatego moj rozklad na jesień to:
 - ~30% PIS z przystawkami

 - ~30% KO z przystawkami
 - ~16-20% Konfa 

 - Lewica i inne ciepłe kluchy reszta glosow

Jeżeli faktycznie dojdzie do koalicji PIS + Konfa, to byc moze straca cześć wyborców a ja sobie myślę, że to zależy. 
Jeśli to sie skonczy tak, ze rodziny konfiarzy pojda to zarzadow spolek i PiS dalej bedzie walil socjale i idiotyzmy, to konfa jest skonczona. 
Jesli Konfa zablokuje niektore pomysly PiSu, wymusi jakies wolnorynkowe kompromisy, wprowadza Mentzena do Ministerstwa Finansow i pojda w ramie w ramie swiatopogladowo tzn. szczelne granice, bunt przeciwko brukseli etc to wg. mnie nie stracą. 
Scenariusz alternatywny - KO z lewicowymi przystawkami tworzy rząd a PIS i Konfa są w opozycji - nie usmiechają mi się rządy czerwonych i kolorowych, ale o ile Konfa bedzie sie liczyc, to opozycja bedzie z jajem. 
Najgorszy scenariusz to taki, gdy Konfa nie wchdzi do sejmu. 
Można konfy lubić, nie lubić, ale ona po prostu musi tam być. 

Jako uczestnik spotkania z Mentzenem slyszalem, ze ktos poruszyl przeciwko nim mozliwą koalicję z PiSem. 

Twierdzenie Mentzena bylo mniej wiecej takie: "moja zona wie jaki uparty potrafie byc i niedlugo przekonaja sie o tym Tusk i Kaczynski" - no to na jesieni powiemy "sprawdzam". 

Moim zdaniem Mentzen robi blad, ze dzis mowi ze w koalicje z PiSem nie pojdzie, bo jak pojdzie to na starcie bedzie mozna mu wypomnieć klamstwo. Bez sensu, lepiej nic nie mowic - z reszta taka strategie wybral jesli chodzi o tematy aborcji. 

Apropo debaty z Petru - jestem ciekaw jak wyjdzie - ostatnio widzialem kilka filmow Petru, zdaje sie ze jakis odswiezony wolnorynkowiec z charyzma sie z niego zrobil a przynajmniej na takiego sie kreuje - jak dla mnie jest to jakies zagranie zaproponowane przez kogos by zabrac Konfie, bo nie wierze, ze Rysiu Swetru Petru tak sam od siebie - zobaczymy, jak wypadną na debacie .

Jestem zwolennikiem otwartych dyskusji, gardzę politykami którzy od debat uciekaja, choc z drugiej strony okaze się, czy strategicznie była to dobra decyzja. 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peter Quinn fajnie piszesz, przyjemnie się czyta:)

 

Mentzen dla mnie taki amerykański styl - sukces w biznesie i jakaś wewnętrzna chęć potrzeba zaistnienia w polityce. Nie jestem wyborcą Konfy, ale on jest przede wszystkim niewygodny dla wszystkich. Tylko to on powinien wezwać do debaty Tuska a nie gadać z Petru. Konfa kiedyś wizerunek w uproszczeniu że antysemici od Brauna. Mentzen przyciągnął przedsiębiorców, bo platformersi już dawno zapomnieli o swoich korzeniach i ideach z początku 21 wieku, ale wtedy to jeszcze mieli jakieś wizję, pomysły, programy. Teraz już nic.

 

Konfa nie jest jednorodna, zlepek różnych środowisk, to nigdy nie będzie przewidywalny stabilny koalicjant. Porównaj z PSL, im trzeba oddać, że jak dochodzili do władzy to się tego konsekwentnie trzymali, zero wyłamki. Ordnung pełny, na szybko tylko Kłopotka pamiętam który się "uniezaleznil". Im dasz to co chcą i 4 lata masz poparcie. 

 

Ani Kaczyński ani Tusk wg mnie nie porwaliby się na koalicję z całą Konfą bo wiedzą co to oznacza. To bardziej dosztukowanie szabel, przeciągnięcie jakiejś frakcji brakujące parę głosów do większości. Sytuacja jest obecnie trudna dla wszystkich i skomplikowana, każda partia ma mocne karty, kwestia co się wydarzy. Będzie jednak bardzo trudno zbudować większość 231, a jeśli nawet to później to utrzymać przez 4 lata. Dla mnie priorytet to nie dopuścić do rządzenia PO z SLD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.