Skocz do zawartości

Piwo z Mentzenem - ktoś się wybiera?


wrotycz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się wybiera na jakiejkolwiek piwo z Mentzenem? Chciałem mu zadać pytanie lub dwa ale nie mam dziś opcji a później tym bardziej.

Jakby ktoś szedł i zechciał zadać pytanie to proszę o kontakt na pryw.

 

Spotkania odbędą się:

 

Katowice 17.06

Toruń 30.06

Kraków 01.07

Wrocław 08.07

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na jego wystąpieniu w maju 2019 roku. Miał wtedy ciąg (tj. zajawkę) na badania naukowe na temat emocjonalności ludzi - że nie przekonują ich racjonalne argumenty, ale trzeba przechodzić do kwestii emocjonalnych - coś co świetnie wygląda, świetnie się prezentuje i tak dalej. Trzeba wprost dawać co chce prosta grupa ludzi (stąd zapewne 5-tka Mentzena). 

Potem magicznie przestał o tym wspominać i zaczął się odpalać właśnie z tej strony (no wspomniana piątka) - mimo że nie jest to kompletnie w jego typie jako że jest to człowiek wielce inteligentny, tak się zachowuje i ciężko mu się zachowywać inaczej (mówi wyraźnie, przekazuje myśli klarownie, ale nie jest typem człowieka zabawy, jakkolwiek by to nazwać - co widać na jego tiktokach). 

Kurde, tylko nie mogę sobie przypomnieć książki, którą wtedy polecał (odnośnie emocjonalności w polityce)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem :) Miałem okazję zadać mu pytanie i uścisnąć rękę. Ze złotym Matim też mam fotkę. Piwko smaczne. 

 

15 hours ago, Strusprawa1 said:

Kurde, tylko nie mogę sobie przypomnieć książki, którą wtedy polecał (odnośnie emocjonalności w polityce)


Czy to nie chodziło przypadkiem o "Prawy Umysł" Jonathan Haitd? 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 1
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym - jako preview w filmiku jest wspomniane, że Mentzen podpisał dokument, z którego wynika,

że chce podporządkować Polskę matce boskiej, Chrystusowi i kościołowi, zakazuje rozwodów i aborcji,

jest za obowiązkowym wojskiem dla wszystkich mężczyzn, no ma pewne swoje odklejki niczym Grzegorz Braun.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ksanti napisał(a):

Mentzen podpisał dokument, z którego wynika,

że chce podporządkować Polskę matce boskiej.....

Pewnie to był jedyny sposób żeby być ta. Gdzie jest. Nie zapominajmy że on musi się jakoś dogadywać z resztą partii nawet takimi odpałami jal bosak.

Ogólnie Konfa to bardzo dziwna partia, ma bardzo fajne i liberalne podejście do gospodarki, a jednocześnie skrajno prawicowe podejście do życia. Niemniej, biarąc na uwagę że w najlepszym wypadku liczą na ok 10% mandatów, to w mojej ocenie warto żeby to się wydarzyło. Najgorsze co można zrobić to dać całość władzy jednej partii (dowolnej), scena polityczna miso być różnorodna, wtedy trudniej im się dogadać przeciw normalnym ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzicie do każdego polityka z opozycji jak do karyny z dużym cyckiem. Kontrolowana opozycja mówi pani to coś panie ferdku a dwa kto wierzy politykom to psy na kagańcu szczekają to co mają szczekać a ktoś kto się wyłamie szybko wtedy na niego znajdzie się zarzuty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem na chwilkę na to spotkanie, gdy odbywało się w moim mieście.

 

Za 1 zimne piwko w butelce 20 zł sobie krzyknęli. 

 

Jeśli ktoś śledzi poczynania Sławomira ,to niczego nowego się nie dowie.

Taki tam StandUp wyśmiewajcy  politycznych oponentów.

Ludzi sporo.

Mnóstwo młodzieży, wiadomo.

 

@spacemarine

Odżegnują się na każdym kroku od potencjalnej koalicji.

Jednak podobnie jak kobiecie ,tak i politykom wierzyć nie należy. ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ wlazł w politykę, czyli to śliski chuj. Tyle ode mnie.

 

Czy inteligentny? Na tyle, że ukończył dwa kierunki i zdobył zaufanie pewnej części społeczeństwa. 

 

Niezmiennie dziwią mnie te polackie sympatie i antypatie polityczne. Ten typ nie jest z wami, to wy jesteście dla niego

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RabarbaR napisał(a):

 

 

@spacemarine

Odżegnują się na każdym kroku od potencjalnej koalicji.

Jednak podobnie jak kobiecie ,tak i politykom wierzyć nie należy. ;)

 

 

 

 

 

No właśnie nie w ostatnim wywiadzie Bosak powiedział że nie może powiedzieć że nie będzie  z nimi koalicji, no to jest jednoznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ksanti napisał(a):

chce podporządkować Polskę matce boskiej,

Był taki jeden co już to zrobił Jan Kazimierz się nazywał.

32 minuty temu, RabarbaR napisał(a):

Za 1 zimne piwko w butelce 20 zł sobie krzyknęli. 

 

No i to jest po kupiecku 🙂

 

Wcześniej jakoś Konfederacja mi bardziej pasowała. Teraz nie ma wolnościowców, zostali narodowcy, którzy pewnie już się szykują do koalicji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ksanti said:

jest za obowiązkowym wojskiem dla wszystkich mężczyzn

 

Wojsko powinno być obowiązkowe dla wszystkich bo tą chujnie trzeba zmienić, a większość wierzy w te reklamy z tv gdzie biegają komandosy w ciemnych okularach jak w call of duty. Jak się z tym zetknie to będzie duży nacisk polityczny żeby to zmienić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ksanti said:

A co powiecie o tym - jako preview w filmiku jest wspomniane, że Mentzen podpisał dokument, z którego wynika,

że chce podporządkować Polskę matce boskiej, Chrystusowi i kościołowi, zakazuje rozwodów i aborcji,

jest za obowiązkowym wojskiem dla wszystkich mężczyzn, no ma pewne swoje odklejki niczym Grzegorz Braun.

 


Wolę Polskę podporządkowaną Chrystusowi i Matce Boskiej niż WHO i globalistom.  

Btw. Konfederacja to jedyna partia antysystemowa obecnie (licząca się). 

Ja nie glosuje, żeby wygrali, bo nie wygrają. Głosuję, żeby tamci mieli pod górkę. Btw. jest to jedyne ugrupowanie które przeciwstawia się feministycznym bzdurom. 
Jedyna, która cokolwiek robi w moim interesie. A jak dojdą do władzy i się sprzedadzą (sensowna koalicja nie byłaby zła, ale mówie o stółkach vs ideały i poglądy) to stracą 80% elektoratu. 

 

49 minutes ago, zychu said:

Typ wlazł w politykę, czyli to śliski chuj. Tyle ode mnie.

 


Mentzen to wyrośnięty kuc, który odniósł sukces prywatnie i zawodowo i zrobił to, co wielu się nie udawało w tej części sceny politycznej. 
Ja tam nikogo do glosowania nie namawiam, ale tak patrząc na resztę ugrupowań to serio jako jedyni stają często w sensownej opozycji do reszty i muszą tam być, bo inaczej reszta zrobi z nami wszystko. 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 9
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bzgqdn napisał(a):

ma bardzo fajne i liberalne podejście do gospodarki, a jednocześnie skrajno prawicowe podejście do życia.

Wolny rynek to coś co rozpierdoliło Polską gospodarkę po 89 roku. Pozwoliliśmy naszym krajowym firmom konkurować z globalnymi korporacjami. Te drugie rozgniotły nasz rodzimy biznes jak robaka efektem skali. Teraz kiedy nie ma konkurencyjności zagraniczne firmy ustalają sobie ceny i transferują zyski na zachód. Potem się dziwić czemu zarabiamy gorzej niż na zachodzie i jesteśmy traktowani gospodarczo jak Indie Europy. Nie zdziwiłbym się gdyby taki JKM był lobbystą globalistów. Żadna z obecnych dużych gospodarek nie wybiła się dzięki wolnemu rynkowi. Ten służy po to, aby duzi gracze mogli drenować tych mniejszych.

 

Konfa jako partia to mieszanka kilku racjonalnych oraz całej reszty szkodliwych wręcz szurskich postulatów, momentami kukserwatyzm.

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Ksanti said:

Wolny rynek to coś co rozpierdoliło Polską gospodarkę po 89 roku. Pozwoliliśmy naszym krajowym firmom konkurować z globalnymi korporacjami. Te drugie rozgniotły nasz rodzimy biznes jak robaka efektem skali. Teraz kiedy nie ma konkurencyjności zagraniczne firmy ustalają sobie ceny i transferują zyski na zachód. Potem się dziwić czemu zarabiamy gorzej niż na zachodzie i jesteśmy traktowani gospodarczo jak Indie Europy. Nie zdziwiłbym się gdyby taki JKM był lobbystą globalistów. Żadna z obecnych dużych gospodarek nie wybiła się dzięki wolnemu rynkowi. Ten służy po to, aby duzi gracze mogli drenować tych mniejszych.


Odkąd patrzę na politykę trochę szerzej niż na nasze podwórko to zwątpiłem w taki czysty wolny rynek, bo jednak cos tam regulować trzeba i są siły, którym trzeba się przeciwstawiać. 
Tylko wiesz, jak ja pojmuje potrzebę tzw. "wolnego rynku"? 
Żebyś mógł sobie dorobić sprzedając cokolwiek - np te przyslowiowe paróweczki i zebys sie nie martwil, że będziesz miał problemy ze skarbówką bo to wlasciwie tylko o to chodzi. 
Nie chodzi o jakąś mityczną obietnicę, że stworzysz paróweczkową korporację jak w tym powszechnym memie, tylko o swobodę jednostki w podejmowaniu takich decyzji i promowaniu tego, a nie ledwo rejestrujesz firmę i już do CIebie przychodzą z wyciągniętą łapą nawet jak nie zarabiasz, a gdzieś indziej patus dostaje pieniądze za darmo - to jest patologia. 

 

Swego czasu dorabiałem wakacyjnie na kręceniu filmów i jak sobie pomyślę o wystawianiu faktur i jaką część z tego zabiera państwo to mi sie cisnienie podnosi. 
Tak samo w kwestii wszelkich państwowych usług niby "darmowych" a tak naprawde drogich w ciul i totalnie nieefektywnych. 

Ja tak rozumiem ten szeroko rozumiany wolny rynek, żeby się przeciwstawiać biurwokracji. 

A niekontrolowany wpływ obcego kapitału to osobny temat. Nie lubie jak coś się spłaszcza i zamyka w jednym terminie, bo to prowadzi do nieporozumień. 

 

Ja nawet będąc konserwatywnym liberałem potrafię czasem przyznać rację Zandbergowi, że tych obrzydliwie bogatych należałoby opodatkować albo jakoś to sensownie załatwić, żeby jednak nie było aż tak chorej przepaści między bogatymi a resztą, ale w życiu bym nie chciał żeby ludzie z tej strony skrzydła doszli do władzy bo to dopiero będzie katastrofa. 

Niestety młode pokolenie jest często przesiąknięte tymi lewicowo socjalistycznymi tematami. 

Korwin dużo pierdoli głupot, ale też swego czasu potrafił dobre treści tworzyć. 
On nigdy dobrym politykiem nie był i idee wolnego rynku zohydził wielu ludziom. 
We współczesnej konfie mało jest czystego liberalizmu, co w sumie krytycy tzw. "wolnego rynku" powinni uznać za plus, oczywiście wszelcy libertarianie etc. będą to wiecznie krytykować, tylko że polityka jest jaka jest i albo jesteś planktonem i sobie tam robisz nanodebaty na youtube, albo masz siłę przebicia i zbierasz elektorat żeby robić wynik, a potem coś dalej z tym wynikiem robisz. 

Mentzen to zrozumiał... z tego co pamiętam sojusz z Narodowcami to m.in. jego pomysł bo wysnuł wniosek, że ich elektoraty da się skleić. Być może bez tego dalej byłyby to jakieś tam planktony poniżej progu bez przebicia do większej garstki ludzi.  

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ksanti napisał(a):

Wolny rynek to coś co rozpierdoliło Polską gospodarkę po 89 roku. Pozwoliliśmy naszym krajowym firmom konkurować z globalnymi korporacjami.

Zarówno rozpieprzyło jak i napędziło, wiele dużych form powstało, wiele majątków ludzi zbudowali. Wtedy na pewno nie byliśmy gotowi na wolny rynek. Ludzi którzy żyli w komunizmie, w gospodarce regulowanej nagle wypuszczono na tzw. wolny rynek, bez wiedzy jak z niego korzystać jak również bez gotowego pod tą sytuację prawa.

 

1 godzinę temu, Peter Quinn napisał(a):

Ja nie glosuje, żeby wygrali, bo nie wygrają. Głosuję, żeby tamci mieli pod górkę.

Może nie do końca tak bym to nazwał, ale mam podobne podejście. Nigdy więcej nie dajmy władzy w jedne ręce grupki znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Ksanti said:

Wolny rynek to coś co rozpierdoliło Polską gospodarkę po 89 roku.

Ale co? Mieliśmy zostać Koreą Płn. Europy czy jak? Zachować PGRy? Bo skończyło by się to żarciem trawy. Jasne, że można było tą całą transformację zrobić lepiej, ale nie wiem czy o wiele lepiej.

 

A czy zachodnie społeczeństwa nie są w niewoli korporacji? Przy czym statystyki (2018) wskazują, że, średni majątek niemieckiego gospodarstwa domowego to 60k EUR a średni majątek polskiego to... 60k EUR. Inna sprawa, że różnice są na poziomie rodzaju aktywów, jednak ja pamiętam jak ZS Spectrum kosztował w Pewexie koło 100USD a to była wówczas niemal roczna pensja robotnika. No wybacz, ale "pierdolicie Hipolicie". 

 

56 minutes ago, Ksanti said:

Żadna z obecnych dużych gospodarek nie wybiła się dzięki wolnemu rynkowi.

Wolny rynek nie istnieje i nie będzie istniał dopóki istnieje pieniądz fiducjarny zwany walutami. On ustanawia uprzywilejowanych rynkowo graczy, co całkowicie przekreśla wolną konkurencyjność. To jest oczywiście przemilczane. 

 

56 minutes ago, Ksanti said:

Teraz kiedy nie ma konkurencyjności zagraniczne firmy ustalają sobie ceny i transferują zyski na zachód

Kwestia systemu podatkowego. Wystarczył by podatek obrotowy i nie ma tematu. Ale wszystko wskazuje na istnienie przekupnych urzędoli rządowych, którzy tworzą liczne luki właśnie na taki użytek. No to mamy jak mamy. 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Rnext napisał(a):

Ale co? Mieliśmy zostać Koreą Płn. Europy czy jak? Zachować PGRy? Bo skończyło by się to żarciem trawy. Jasne, że można było tą całą transformację zrobić lepiej, ale nie wiem czy o wiele lepiej.

Doedukuj się, tutaj jest wyjaśniona lepiej kwestia czemu wolny rynek nie działa

oraz w jaki sposób inne kraje stały się potęgami za pomocą gospodarki regulowanej państwowo:

 

@bzgqdn, @Peter Quinn

Nie jest problem w tym ile państwo zabiera, a w tym ile się realnie zarabia.

Na zachodzie Europy podatki są większe, a ludzie nie mają z tym problemu.

 

  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ksanti napisał(a):

Nie jest problem w tym ile państwo zabiera, a w tym ile się realnie zarabia.

Nie ma magicznej różdżki która wyrówna nas z zachodem. Zawsze będziemy ich gonić.

Natomiast sytuacja której jesteśmy świadkami od 8 lat, gdzie jedna klika robi dosłownie co chce, zmienia prawo pod siebie i z pominięciem jakichkolwiek zasad, to ważna lekcja dla naszej demokracji.

 

Jak w latach 2000 widziałem jak sie partie kłócą ze sobą, to myślałem sobie "dajmy jednym całą władzę na 4 lata to bedzie lepiej" - głupi ja.

 

Dziś uważam, że tych 460 darmozjadów, ma być z różnych środowisk, ma się kłócić, bo tylko w ten sposób się nie dogadają przeciw nam, i innym (UE, Rosja czy ktokolwiek) będzie ciężko tych wszystkich ludzi o odmiennych poglądach przekonać/przelobować/przekupić.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzgqdn no niestety mamy niechlubną historie tzw. elit już z czasów średniowiecznych gdzie większość ludności żyło na wsiach i było własnością pana ziemskiego. Politycy a przede wszystkim ci w Polsce to kasta złodziejska, przekupna przez zagraniczne siły wpływu. Te same, które mówiły weźcie otwórzcie gospodarkę dla nas bez żadnych regulacji to szybko się wzbogacicie, a tu takiego wała przemysł krajowy rozwalony i skolonizowany. A potem wymyślanie z dupy argumentów, że Polacy za mało czy za słabo pracują czy, że są za mało przedsiębiorczy czy, że podatki są kosmicznie wysokie, tak jakby gdzie indziej nie istniały. Takie rzeczy jak silna gospodarka mogą powstać tylko na rozwiniętym lub chronionym wcześniej gruncie, aby nie było głowy uwalonej jak tylko się gdzieś wychyli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.