Skocz do zawartości

Lewica u władzy - jak zmieni się Polska?


Anabol

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy. Niby mieli rozliczać PIS jak dojdą do władzy :) Czy tak się stanie? Nie żyję może bardzo długo na tym świecie, ale wystarczająco długo, żeby zaryzykować stwierdzenie, że nie rozliczą. Teraz słyszymy, że jest dziura w budżecie przez rządy PISu, więc wydaje się, że hipokryci będą robić, to co robił PIS przez ostatnie lata (przez osiem ostatnich lat Platforma Obywatelska....). 

 

Nie chciałem dłużej rządów PISU. Przez 8 lat mi zbrzydli totalnie, ale czy te rządy będą lepsze? Śmiem wątpić. PIS rozbuchał socjal i obecna koalicja musi utrzymać ten trend, a nawet jeszcze bardziej rozdawać. Taki mamy klimat, takie nastroje społeczne. Dla przedsiębiorców nie będzie lepiej również. Dla fanów skrajnej lewicy również nie przewiduję realizacji obietnic. 

 

Klimat jest taki, że trzeba myśleć o sobie, bo nic sensownego w tym kraju już się nie zadzieje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co za PIS-u. Czyli coraz bardziej przykręcana śrubka i "wygaszanie oczekiwań".

Rzecz jasna drobne różnice też są. W porównaniu z PIS już nie będzie się bawienia z wizami, uchodźcy będą lawinowo wpuszczani tak jak Unia przykaże (Szwecja 2.0).

No i dla nas z facetów panie feministki ruszą pełną parą z "Hiszpanią 2.0". Tak jak za PIS-u były forsowane niekorzystne prawa dla facetów w związkach / małżeństwach, tak teraz to będzie "jazda bez trzymanki".

Oczywiście o ile europejskiej lewicy ten rząd uda się zbudować. Bo przecież "narodowo lewicujący" PIS nie śpi, a to tą partię wskaże Duda jako pierwszą do budowania rządu. Jeszcze więc nie jest pewne kto stanie za sterami władzy ostatecznie.

Edytowane przez Hubertius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Tusk będzie karty rozdawał, dojdzie do poprawy relacji z Niemcami i Rosją, a osłabienie z USA, UA i Izraelem, co przyniesie:

 

-tańsze węglowodory

-koniec migrantów z BY

-mniej pomocy dla Ukrainy

-zażegnanie ryzyka udziału w wojnie na UA i wspierania Izraela

-koniec zwiększania wydatków na armię, zwijanie WOT

-żadnych elektrowni atomowych z USA Korei

 

-powtórka z przeszłości, marginalizacja CBA i innych służb na 3 litery

-lepsze życie dla wszystkich „przedsiębiorczych”

 

-słabe wyniki państwowych przedsiębiorstw

-przejmowanie ich przez zagraniczną konkurencję

-trudności konkurencji dla rodzimych graczy w gospodarce międzynarodowej

 

Tusk nie odważy się ruszyć tematu związków i „aborcji na życzenie”. Pofolgowanie zasad moralnych jednak nastąpi.

 

Tak widzę z fusów;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przeciętnemu człowiekowi żyłoby się lepiej pod rządami prawdziwej lewicy. Przykład SLD i Millera, który wprowadził 19% liniowy podatek dla przedsiębiorców. Dzisiaj mamy lewicę, która nie jest lewicą i odbiega od pierwotnych założeń myśli, ruchu, światopoglądu. Sam uważam się za bardziej lewicowego, chociaż dla wielu jestem prawakiem, ale tak to właśnie wygląda, kiedy ludzie nie rozumieją fundamentów.

 

Dzisiaj wyciera się tylko gęby pojęciami, które nie mają znaczenia. Narodowy Bank Polski miał cel inflacyjny 2.5%, a dzisiaj już nawet nikt o 2.5% nie myśli, ale jest realnie 10 - 15% rocznie inflacja zakładana w większości publikacji. Jeżeli zaczniemy odbiegać od norm, zasad, prawa i postawimy na decyzje polityków bez żadnej kontroli, bez wyciągania konsekwencji to skończymy źle i to nie jest ważne lewica, czy prawica.

 

Porównajcie prezesa NBP Belkę z Glapińskim i zrozumiecie, o czym mówię. Glapiński zrobił kabaret z kluczowej instytucji służącej do stabilizowania gospodarki.

 

Osobiście wierzę w negocjacje pomiędzy ludźmi i widzę to w pracy, gdzie postawy wolnościowe zaczynają już dominować na szerokim rynku. Ludzie nie mają pieniędzy, żeby oddawać za zatrudnienie kogoś, czy za współpracę średnioterminową ponad 50% na składki bez znaczenia. Szara strefa już dochodzi do punktu kulminacyjnego, w którym trzeba będzie podjąć bardzo trudne decyzje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Grzesiek said:

Wybacz, myślałem że się pytasz szczerze, a nie zjadliwie.

 

Bo pytałem.

 

47 minutes ago, UncleSam said:

Partię w 90% liberalną nazywać lewicą?

 

Chodziło mi o KO

 

Na której planecie nie jest to partia lewicowa?

Oni obiecują więcej socjalny niż PiS.

Żeby nie było, to poziome iż ta Patria mieniła się być liberalną, gospodarczo, konserwatywną, i na bazie słowa liberał, centroprawicową, ale nigdy nie zrealizowali żadnego prawicowego ani nawet liberalnego postulatu ze swego "programu".

 

Dla przypomnienia*:

 

Miejsce dla lewicy jest – staje się nią Platforma Obywatelska. Platforma mogła być nazywana partią liberalno-konserwatywną, centroprawicową w pierwszych latach istnienia, gdy przemożny wpływ na jej program i profil ideowy miał Jan Rokita. Program PO z 2004 r. stanowczo sprzeciwiał się jakimkolwiek próbom liberalizacji ustawy chroniącej życie, wprowadzaniu eutanazji czy legalizowaniu związków jednopłciowych. Już w trakcie zwycięskiej dla siebie kampanii wyborczej z 2007 r. PO jak ognia unikała jakichkolwiek deklaracji ideowych, prezentowania programu, skupiając się wyłącznie na negacji 2-letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości. Już po kilkunastu miesiącach rządów, gdy okazało się, że PO nie ma zamiaru realizować żadnego ambitnego programu ideowego, żadnych reform, prof. Krzysztof Rybiński słusznie stwierdził, że PO stała się po prostu „bezideową partią władzy o charakterze populistycznym”. Z liberalizmu gospodarczego nie zostało nic. To PO jest partią konsekwentnie podwyższającą podatki, zadłużającą kraj jak nikt dotąd, rozbudowującą biurokrację, a nawet ulegającą pokusom nacjonalizowania prywatnego biznesu.

 

Jeszcze w 2019 nie było w polskim parlamencie ani jednej partii prawicowej, ani nawet liberalnej gospodarczo.

 

 

Bo liberalna obyczajowo to PO jak najbardziej jest. No chyba że taki "liberalizm" miałeś na myśli. Ale to wtedy musisz to powiedzieć bo, jak widać, liberalizmy mogą być różne.

 

--

PO – lewica czy prawica?

 

Nie tylko Lewica, ale też Koalicja Obywatelska obiecywały w czasie kampanii, że nic co zostało dane, nie będzie odebrane - mówiła w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Magdalena Biejat, wybrana do Senatu w ramach paktu senackiego

 

Senatorka z Lewicy nie chce odpowiedzieć na pytanie, czy Donald Tusk będzie premierem

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podziwiam propagandę PISu. Jak udało im się wmówić, że cokolwiek zrobili poza rozdaniem kasy. CPK, zbrojenia, czy elektrownie atomowe - przecież to wszystko nie jest nawet w fazie początkowej. 

Kolejny rząd jeszcze nie powstał, a już tyle rzeczy zawalił i tyle nie zrobił. PISowska propaganda pełną gębą.  :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, balin said:

A ja podziwiam propagandę PISu. Jak udało im się wmówić, że cokolwiek zrobili poza rozdaniem kasy.

 

Nie udało się.

 

1 hour ago, balin said:

przecież to wszystko nie jest nawet w fazie początkowej. 

 

Ludzi to nie obchodzi.

 

@0:01:05: wkurwi*na jestem, że PiS nie wygrał. No i co, i trzynastki i czternastu nie będę miała.

 

I wszystko jasne - ci ludzie sprzedają swoją i  twoją wolność za trzynastą emeryturę.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wrotycz napisał(a):

No a coś Ty myślał? Pierwszy statek wpłynął w grudniu 2015, a to już była kadencja PiSu od dwóch miesięcy.

Tylko kiedy zrobiono projekt, podpisano umowy, itd...?

Bo wikipedia mówi, że umowy podpisał Kaz. ;) Z jakiej on był partii i w czyim rządzie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieni - polactwo było jebane bez wazeliny i będzie dalej. Zmieni się tylko ten bolcujący. 
Optymistą nie jestem, ale cichutką nadzieje mam - na co już mamy pierwsze znaki na niebie i ziemii - że często i gęsto będą się żreć i spinać między sobą, a to zawsze, choćby krótkotrwała, to jednak zawsze jakaś przerwa dla nas. 

2 godziny temu, balin napisał(a):

A ja podziwiam propagandę PISu. Jak udało im się wmówić, że cokolwiek zrobili poza rozdaniem kasy. CPK, zbrojenia, czy elektrownie atomowe - przecież to wszystko nie jest nawet w fazie początkowej. 

Kolejny rząd jeszcze nie powstał, a już tyle rzeczy zawalił i tyle nie zrobił. PISowska propaganda pełną gębą.  :) 

I nie zrobi xd 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2023 o 18:48, armin napisał(a):

Ja twierdzę, że Lewica skrajna (ta spod znaku Żukowskiej i Zandberga) ma zbyt słabą kartę przetargową, żeby dojechać nas na pełnej. 

Kosiniak będzie hamulcowym. Ma teraz dobrą sytuację, bo jak mu się coś u Tuska nie spodoba to się obraca na pięcie i idzie do Kaczyńskiego, ewentualnie będą zbierać odpady z rozwalonego PiSu i podciągną 1-2 posłów Konfederacji, żeby się spięło. Jak chcą utrzymać się kadencję u władzy to w Polsce nie da się wprowadzić wszystkiego czego proponują, Polska jeszcze jest zbyt konserwatywna mimo wszystko. Może pojedyncze lewackie projekty przejdą.


Kosiniak nigdy nie pojdzie za PiSem. Przez 8 lat PSL byl szykanowany przez PiS (jak zreszta kazda inna partia opozycyjna) i to byloby polityczne samobojstwo. Zwaszcza ze on i tak bedzie w koalicji rzadzacej. Kosiniak rzadzil juz wczesniej z PO przez 8 lat i wszyscy z PSL dobrze wspominaja te rzady. Zreszta wszyscy wiedza ze PiS niszczyl wszystkich swoich koalicjantow. LPR i Samoobrone zmarginalizowal a poten uznal za wrogow. Nikt nie chce podzielic ich losu.

Edytowane przez Tadamichi Kuribayashi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziel i rządź. Lewica walczy z lewicą, która udaje, że jest prawicą. Jeden drugiego dyma, ale i tak wszyscy grają do tej samej bramki.

 

Ciekawe ile kuksu razem już wciągnęli Donek z Jareczkiem, Millerem, Kwaśniewskim, Krzaklewskim, Buzkiem itd. Bolek pewnie im kreski robił, a Jaruzel polewał.

 

Teatr dla gojów.

Edytowane przez vodkas85
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, balin napisał(a):

A ja podziwiam propagandę PISu. Jak udało im się wmówić, że cokolwiek zrobili poza rozdaniem kasy. CPK, zbrojenia, czy elektrownie atomowe - przecież to wszystko nie jest nawet w fazie początkowej. 

Kolejny rząd jeszcze nie powstał, a już tyle rzeczy zawalił i tyle nie zrobił. PISowska propaganda pełną gębą.  :) 

Czy Ty coś w ogóle wiesz o CPK?

Polecam:

https://twitter.com/sjanus_pl/status/1715769943726174421

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, BumTrarara said:

Tylko kiedy zrobiono projekt

 

Projekt zlecono w 2007 i wtedy PiS stracił władzę. Wszystko zostało wykonane za rządu PO.

 

Ja też że mogę chcieć coś zrobić, li czym zrobią to za mnie inni a ja przyjdę na gotowe i powrotem to ja to zrobiłem bo ja wpadłem na ten pomysł.

Litości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.